10/10
artangyal 2012 ápr. 02. - 21:15:02 10/10 Előzmény laurablock
(788/988)
Bocsánat, elég heves voltam annyi tudatlanság láttán, az ezelõtti véleményem már sokkal finomabban lett megszerkesztve! :)
10/10
artangyal 2012 ápr. 02. - 20:35:43 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(787/988)
Mivel közel áll a szívemhez, igen, foglalkozom vele. Olvasom, hogy mik történnek odaát Angliában, és próbálom kizárni a fejembõl a magyar sajtó manipulatív megszólalásait. Így olvastam arról is, hogy tavaly lánya született, mostanában volt egyéves, és elvette a menyasszonyát decemberben.
Ha nem vagy tisztában vele, hogy mi a jelentése egy szónak: nem kellene használnod!
Nincsen televízióm, így az interneten vagy DVD-n a gépemen nézek filmeket/sorozatokat, sokan csinálják így, nem tudom, mi a problémád vele. Gondolom csak kötekedni szerettél volna. Hajrá, jó úton haladsz, hogy akivel ilyesmit élõben csinálsz, elõbb vagy utóbb eltörje az orrodat!
Amúgy meg kettõnk közül nem én voltam az, aki õrjöngtem; de azt _tényleg_ nem értem, hogy miért kell a magadfajtának véleményt nyilvánítania egy olyan témában, amihez nem értesz és nem is kedveled egyáltalán. Vagy mondjuk, miért nem lehet ezt kulturáltan megtenni. Amúgy úgy látom, a nevem sem igazán esett le Neked, ez ugyanis nem Ártányka, hanem artangyal (art: angol szó, jelentése mûvészet); ez egy nyelvi lelemény, és az "arkangyal" szóval játszottam (nézz utána a Google-ben, ha esetleg nem tanultad a szó jelentését!), amennyiben esetleg nem jutott el az agyadig (amit elég valószínûnek tartok; és elég nagy az esélye annak is, hogy az olvasással is gondjaid vannak, és ezért tévesztetted el a nevem, és maradsz a magyar TV-nél, amit én már kb... 5, esetleg 6 éve nézhetetlen szennynek tartok). Vagy gúnyolódtál, de ki kell ábrándítsalak: gyenge próbálkozás volt.
A magyar film egy más dolog, szívesen vitatkozom olyanokkal, akik _néznek_ is ilyesmit, nem csak nagy a szájuk és pocskondiáznak minden olyat, aminek tudják a címét.
A sorozat maga továbbra is a szívem csücske, és remélem vannak olyanok is ezen a fórumon, akik nem azzal töltik az idejüket, hogy mások véleményét fikázzák vagy utálkoznak, hanem tényleg értelmes, emberi hangvételben beszélgetnek a témáról, és normálisan elmondják, ha valami bajuk van, nem pedig gyerekes visszavágásokat írnak olyan hozzászólásokra, amik érnek is valamit.
10/10
Petrapetrus 2012 ápr. 02. - 09:17:17 10/10
(786/988)
"A vitáról annyit, hogy Petrapetrus eléggé egyedi módon szereti a sorozatot."

Lehet, de én alapjáraton nem is szeretem a sci-fit. :P
A régi sorozathoz sajnos nem volt szerencsém, néhány TB részt leszámítva, így arról nem tudok nyilatkozni - érdemben. A jelenlegivel meg ez a helyzet, így tudok hozzáállni, máshogy sajnos nem nagyon. Valami vagy leköt, vagy nem. :)))
10/10
Petrapetrus 2012 márc. 28. - 19:45:33 10/10
(784/988)
:)
Nincs harag.

Dráma. Nos, ebben az esetben ajánlom neked megtekintésre:
- Christopher Eccleston (9. Doki) 2 filmjét (több is van nyilván): Jude (= Lidércfény), Heart (= Szívet szívért).
- David Tennant (10. Doki) 2 filmjét (neki is van több): Recovery és Secret smile. Szintén 2 dráma. Utóbbi kettõ sajnos (vagy szerencsére) nincs meg szinkronosan, de mindegyikhez létezik magyar felirat.

Illetve ha már színházat és Shakespeare-t emlegetsz: David Tennant és Christopher Eccleston is eljátszotta már a világot jelentõ deszkákon Hamlet, a dán királyfi szerepét. Davidérõl ráadásul készült DVD-kiadás is. Érdemes azt is megnézni. Sõt. Nemrég bukkant fel a neten szintén az õ fõszereplésével (+ Catherine Tate) a tavalyi londoni broadway darab, a Sok hûhó semmiért (= Much ado about nothing). Szintén ajánlom megtekintésre. :D
2/10
convar 2012 márc. 28. - 18:31:50 2/10
(783/988)
Nézd, láttam belõle 3 részt. Az 120 perc. Az egy film hossza.

Am ne haragudj, nem akartam írni semmi bántót, de akkor kicsit kifejtem miért mondtam azt amit.

Igen, amit láttam az csak ripacskodás. Mert ebbe a sorozatba az is elég. Sõt, az kell. Hozzáteszem persze nemcsak ebben a sorozatban elég ripacskodni, hanem ált.ban az ilyen mûfajú, stílusú sorozatokban. És filmekben.

Egyébként azt viszont jól csinálták, tehát nekem a színészi teljesítménnyel am nem volt bajom. Am sem állítom hogy õk egyébként rossz színészek lennének, csak azt, hogy azt nem egy ilyen sorozatban lehet ill. lehetne lemérni. Hanem vmilyen drámában. Az Oscaron sem hiába a drámai filmekben alakításokat díjazzák, mert abban a legnehezebb hitelesnek lenni. Abban nagyon kevesek jók igazán.

Vagy ott van még a színház, mondjuk egy jó kis Shakespeare darabbal, dehát amelyik színész filmezik, sorozatozik az nemigen vállal színpadi szerepeket, vagy ha mégis, nekem akkor is túl messze vannak hogy megnézzem benne õket :D

Így már remélem értesz ;)
10/10
Petrapetrus 2012 márc. 28. - 13:26:07 10/10 Előzmény convar
(782/988)
Ripacskodni? Alig láttál belõle valamit és egybõl vágod, hogy ez színtiszta ripacskodás... Gratulálok. :)
Nem kell szeretni a DW-t, de nagy butaságokat akkor sem kell mondani. :D
8/10
gopocher 2012 márc. 28. - 10:33:40 8/10
(781/988)
ennyi túl sokk a 12ik Doki még nekem is túl fiatal
2/10
convar 2012 márc. 28. - 01:48:29 2/10 Előzmény Petrapetrus
(780/988)
"Lehet, hogy gagyesz olykor az elsõ néhány évad, de attól még mögé kell és lehet is látni és észrevenni a remek sztorit, a remek színészi játékot, a mögöttes mondanivalót."

Igen, de nekem ilyen "áron" nem éri meg :D

A színészi játékot meg hagyjuk már... ebbe csak ripacskodniuk kellett.
2/10
convar 2012 márc. 28. - 01:35:23 2/10
(779/988)
Hiszek neked. De akkor meg a készítõk b.ták el, hogy nem konstans a színvonal már az elejétõl kezdve. És már bocsánat, de nekem meg se idõm se kedvem évadokat végigkínlódni abban a hiszemben hogy majd "utána jobb lesz".

Am is ahogy látom van itt vita arról hogy az eleje vagy a vége a jobb, szal még az is lehet hogy a vége még ennyire se tetszene :) És úgy már kifejezetten bosszús lennék hogy mennyi idõt elfecséreltem rá :)
8/10
gopocher 2012 márc. 27. - 14:31:43 8/10
(778/988)
én jó halotam hogy az elõzetseben James Mayt mondtak?
10/10
Petrapetrus 2012 márc. 26. - 18:53:10 10/10
(777/988)
Igen, vannak benne infantilis dolgok, de nekem pont ettõl válik szerethetõvé. Engem speciel az kezdett el idegesíteni, hogy nagyon "amerikaias feelingje" lett ennek az ízig-vérig brit sorozatnak. A 6. évad például olyan, mintha nem is DW-t nézne az ember, hanem X-aktákat. De ha engem érdekel az X-akták, akkor azt nézem. Teljesen más lett a hangulata, más az egész. Én alapjáraton nem rajongok általában a hálivúdi-"szuperprodukciókért", én nem várok el hatalmas és mindent elsöprõ látványt. Korábban már írtam az üdítõs példát, de leírom újra. Adott egy üdítõital. Szeressük, mert nagyon finom, 100%-os gyümölcstartalommal, bár a csomagolása elég egyszerû, fehér alapon kék betûk, semmi felesleges sallang. Telik, múlik az idõ. Az üdítõ már nem 100%-ban gyümölcs, hanem kicsit cukrosabb és a doboz már nem fehér, hanem fehér alapon piros csíkos, kék betûkkel. Hát, oké, elmegy. Vegyük meg, mert jó is az, finom... Aztán megint eltelik x idõ és a termék megújul. Hihetetlenül pöpec, szép, új design a csomagoláson, belül azonban már csak 10% (!) a gyümölcstartalom. Én meg már nem veszem meg, mert hiába sokkal szebb kívülrõl, ha a belsõ, a tartalom nekem már nem megfelelõ. És nem fogom csak azért megvenni, mert az van ráírva, hogy "SuperDrink". Az csak egy név. De ha már mást tartalmaz, mint amit megszoktam és szerettem, nem fogok kiadni érte pénzt, nem fog érdekelni. Mert nem márka, hanem minõségfüggõ volnék...
Hát kb. így vagyok én is ezzel a sorozattal. Az elsõ 3 évad a 100%-os gyümölcs, a 4 + a speciálok a picit cukrosabb, az 5-6 meg már a 10%-os gyümölcstartalom... Az 5. évad valami rémségesen rossz volt, az évadzáró meg aztán végképp. A 6. évad meg amúgy nem volna olyan szörnyû, csak ha belegondolok, hogy ez nem az, ami volt és amit én szerettem... Szóval hogy akkor inkább mégis maradok mondjuk az X-aktáknál például.
Lehet, hogy gagyesz olykor az elsõ néhány évad, de attól még mögé kell és lehet is látni és észrevenni a remek sztorit, a remek színészi játékot, a mögöttes mondanivalót. Ennyit szerettem volna még hozzáfûzni. :)
8/10
gopocher 2012 márc. 26. - 17:35:32 8/10
(776/988)
19:55
10/10
Hermione55 2012 márc. 26. - 15:23:39 10/10
(775/988)
Amúgy igaza van. Az 1. évad nagyon erõtlen, a második évad már jobb, de nem az igazi. A 3-4. (de fõleg a 4.) már nagyon üt, bár igazából nekem onnantól tetszik, ahol már Moffat a fõnök.
10/10
Petrapetrus 2012 márc. 26. - 08:41:39 10/10
(774/988)
"De én mint rajongó is állíthatom, hogy maga a sorozat csak a 3. évad után éri el azt a szintet, ami miatt annyian szeretik."

Szerintem meg nem. Az elsõ 3 évad a legjobb, a 4. sem rossz, de az már "túlságosan Supermanes", az 5.-6. meg no comment... Persze nem kell velem egyetérteni, de nekem az elsõ 3-4 évad az, ami a legjobb. Meg a speciális epizódok is, nyilván, amik egyfajta 4,5. évadnak nevezhetünk.
8/10
gopocher 2012 márc. 26. - 08:37:02 8/10
(773/988)
5ik évad yeah!!!!!!csak hogy kéttszer le is csalatam yeah
2/10
convar 2012 márc. 25. - 17:46:22 2/10
(772/988)
"ezt a sorozatot nem lehet 3 rész alapján megítélni"

Az baj, pláne hogy elvileg már a pilotból meg kellene tudni (mivelhogy az arra való).
8/10
gopocher 2012 márc. 18. - 17:06:53 8/10
(771/988)
Sziszasztok!véletlenült a Matt Smith kiszállos résznek a Doktor Whoban nem Planet Earth Live a címe?mert Richard Hammond a mûsõrveztõ wikijén már ott van!Ha igen én kurva nagyott szívatam baszdkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
2/10
convar 2012 márc. 15. - 00:34:36 2/10
(770/988)
Nekem nem a szinkronnal volt bajom, és nem az effektekkel vagy a jelmezek minõségével (eszempontból pl. kifejezetten igényes volt sztem a 3. rész). Nem technikai értelemben tartom gagyinak.

Hanem abban, hogy ez a stílus kb. az óvodások szintje...na jó, kisiskolásoké... Egyébként hidd el próbáltam én nem komolyan venni, de annyira mélyre egész 1xûen nem vagyok hajlandó lesüllyedni ahova ez a sorozat kívánná :D De még ha akarnék sem tudnék.
2/10
convar 2012 márc. 15. - 00:22:03 2/10
(769/988)
Végül kettõ lett belõle, de így legalább végképp biztos vagyok benne hogy ez nem nekem való. Ennyi baromságot... Ez nekem nagyon, de nagyon gagyi. Elnézést a rajongóktól, de én erre nem tudok mást mondani.


2/10