Téma: Kim Nam-gil

Lili49 2011 ápr. 10. - 20:13:14
(10407/65967)
Jó helyre bukkantál még nem látott fotók.
dabdi 2011 ápr. 10. - 20:13:10
(10406/65967)
4
dabdi 2011 ápr. 10. - 20:12:35
(10405/65967)
3
dabdi 2011 ápr. 10. - 20:12:06
(10404/65967)
2
dabdi 2011 ápr. 10. - 20:11:20
(10403/65967)
Ez nagyon, nagyon...
Nem is tudom, milyen.
Furcsa.
dabdi 2011 ápr. 10. - 20:10:28
(10402/65967)
Orrpiszkálós és szõlõzsírhiányos lesifotók. :-)
1
Lili49 2011 ápr. 10. - 20:10:13
(10401/65967)
Egy kis érdekesség.
Koreában vannak olyan helyek ahová bemész a fiúk lányokat a lányok fiúkat válaszhatnak és kb 8000ft-ért 1 órát lehet csókolózni egymással.
A kép csak majdnem csók és gondolom kicsivel drágább is.
Lili49 2011 ápr. 10. - 20:03:57
(10400/65967)
A koreai divat újabb gyöngyszeme.Remélem utcára nem veszi fel.
dabdi 2011 ápr. 10. - 19:55:26
(10399/65967)
(Megint eltûntem)
Ez jó.

Meg ez is. Tuti kalap. :-)
Lili49 2011 ápr. 10. - 19:44:10
(10398/65967)
Tudom már mire gondolsz majd megkeresem neked.Most hirtelen nem találom a recetet.
Olyan töltelék féle tojásos alapban párolt zöldség.Kenyér helyett eszik az ételekhez.

Szerintem lichit eszik.
vondermonarchia 2011 ápr. 10. - 19:30:29
(10397/65967)
Az az étel nem algába volt tekerve. Inkább olyan tojásos-bundás féle anyagba voltak zöldségdarabok tekerve. A Bad Guy 16.részében lesz majd jól megnézhetõ ez az étel .
Lili49 2011 ápr. 10. - 19:30:23
(10396/65967)
Ó már szinte orvosi eset, a lányom szerint annyira rákkantam Koreára és KNG-re de mit csináljak én ezt a hozzáolvasásokat annyira élvezem
micike_MSc 2011 ápr. 10. - 19:27:30
(10395/65967)
"...A turul alakja érdekes, visszatérõ jelenség a mai napig fellelhetõ ázsiai sámánizmusban..."
Ha már így elõkerült a turul:
2008-ban volt az m1-en a Társulat c. mûsor, aminek során az István, a király 25. jubileumi elõadásához kerestek szereplõket (csak azért írtam, ha valaki nem ismeri/nem emlékszik...). Ennek során figyeltem fel Szörényi Levente Árpád népe c. rockoperájára.
[Tkp. a hivatalos meghatározás szerint misztikus opera, és elsõ hallásra nehézkesebb, mint az IAK - míg ott Istvánékra a lágyabb dallamok jellemzõek, Koppány és a "pogány lázadók" (nézõpont kérdése) pedig a rock-vonalat képviselik, addig az Árpád népében András király szinte már hagyományos opera-áriákat énekel, de itt is a rockzene a pogányoké... Egyébként nagyon beleszerettem, szerintem fantasztikus darab, ajánlom mindenkinek - én kíváncsiságból vettem meg a dvd-t, mert akkor éppen FekePali-fan voltam (õ is '81-es, mint KNG, úgy látszik, õk a gyengéim...:))]
Elõször is elnézést kérek, KNG-hez képest kissé OFF leszek, de a turul-témához semmiképpen... :)

Nos, az Árpád népe államalapító István királyunk halála után nem sokkal játszódik, a magyar trónon Orseolo Péter ül, aki a német-római császár hûbérbirtokaként kezeli Magyarországot, ami természetesen nem tetszik a magyar nemeseknek, ezért lázadnak ellene.
(A történelmi háttér részletes leírásáért katt ide: http://hu.wikipedia.org/wiki/I._Andr%C3%A1s_magyar_kir%C3%A1ly )
Gellért püspök (a darabban Mór apát) elmegy Kijevbe, hogy hazahívja Vazul (Vászoly) fiait, Andrást és Leventét, hogy újra magyar – árpád-házi – király kerüljön a trónra, eközben Vata a pogány hit visszaállítása érdekében toboroz lázadókat. Míg András Kijevben felvette az ortodox kereszténységet, addig Levente megõrizte õsi pogány/sámán hitét.
Magyarországra visszatérve András elõször csak a kijevi nagyfejedelemség segítségével akarja elûzni Orseolo-t, de késõbb kénytelen elfogadni Levente és Vata segítségét, és cserébe azt ígéri, hogy megtarthatják és gyakorolhatják õsi hitüket. Ekkor énekli Vata serege: „Végre hát, végre hát, megtörtént a csoda!/ Vászolyunk vére, Koppánynak ága király lesz fölöttünk./ Szabad lesz a haza!/ Hõs madár, elõttünk szállj, vezess minket gyõzelemre!/ Ha száll velünk a Turulmadár, nincs okunk a félelemre./ Erõs nemzet leszünk végre. Erõs nemzet leszünk végre.”

Sikerül is legyõzniük OP-t, így András lesz Magyarország királya (1046-1060). Ám jön Oszvald császári fõparancsnok, és számon kéri Andráson a népének tett ígéretét, mire András: „Fölvettük a keresztet, vérrel, verítékkel! A császár mégis támadott ádáz seregekkel. István király még élt... Egy zsarnokot nyakunkba ültettetek, Árpád népeinek szaladni kellett.
Most tõlem várjátok, hogy teremtsek rendet, de azt is megszabnátok: ez miképpen lehet!”
Oszvald: „Úgy ám, bizony... Pogány ország nem lehet Európa közepén. Addig mindig bejövünk, míg nem lesz mindenki keresztény...” (gondolom, ez a magyar történelembõl ismerõs jelenség).
Végülis a pogány lázadók visszavonulnak a Pilisbe Leventével együtt, aki itt feleségül veszi gyermekkori szerelmét, Rasdi táltosnõt. András Levente után megy, és egy félreértés miatt a katonák megölik Leventét, aki végül így szól/énekel: „András, Keresztény király! Testvérid el ne feledd, kik távol élnek tõlünk, óvjad és szeresd! E világ elkárhozott, nem ismer áldozatot, nem ismer már õsi tüzet... Õrzöd még a tarsolylemezt?” (apjuké volt, amit nászajándékul adott A-nak)
András: „Azóta is mellényemben rejtem, megmutatni senkinek se mertem.”
Levente: „Ha szégyelled örökséged, elhagy minden isten téged, korccsá válik nemzetséged.
Indulok... Õsök lelke legyen véled!” (...és meghala vala...)
Ekkor András magába roskad, majd végül megjelenik Árpád szelleme...
Õse táltos/Árpád szelleme:
„Ember! Rossz helyen kerestél, hatalomban, harcban, vér-festett aranyban./ Keresd az õsöket, tudd közben a helyed, magadét s mienkét./ Keress a sziklákon, fákban és tisztáson, légben és napfényben, minden földi lényben./ Madárban, állatban, áldozott bárányban, mindennapi szóban, a jelenlévõ valóban./ Keress hát, kutass csak: meglátod majd egyszer, hogy õsöknek lelkei megmutatkozhatnak./ De nem találsz meg minket, ha nem lobbannak fények ott legbelül, magadban.
Népem! Idegen hitványságért lelkesedsz, miközben eltaszítod testvéred./ Magyarnak születtél, de korcs báb leszel, s csak félsz egyre, gyenge vagy, elveszel./ Amíg hitet cserélsz az elsõ szóra, nem lehet a lelked igazán tiszta./ Nem lehet életed nyugodt és boldog itt, amíg a gyûlölet belülrõl elvakít./ Túl sok a megalkuvás, túl sok a hajbókolás,/ Kiirtja nemzetünk és nem marad semmi más, csak pusztulás, csak pusztulás.
Nép: Nézz le ránk, Táltoskirály! Néped rég jöttödre vár./ Ne hagyj el minket, ne hagyd el nemzeted, ne hagy kihûlni Tûzbõl támadt hitet.
Légy velünk, Táltoskirály, életünk jobb lesz talán.../ Erõsíts minket, erõsítsd nemzeted, erõvel tartsd meg megtévesztett néped!
Ez utóbbi elérhetõ, meghallgatható itt: http://www.youtube.com/watch?v=bQYfHvsASA8

Szóval a lényeg (szerintem): míg az IAK-ban az õsi pogány hit kevésbé hangsúlyos, inkább csak a lázadók jelképe, addig az Árpád népében ugyanolyan fontos, mint a magyarságra „erõltetett”* kereszténység, és itt a táltos-hagyományok, a turul jelképezik az igaz magyarságot, a becsületességet...
[*Bocs’ ezért a megnyilvánulásomért, de nyilván ezer évvel ezelõtt ez nem történhetett másként, mert mint Oszvald is mondja: „pogány ország nem lehet Európa közepén...”, tehát ha már idejöttünk Ázsiából, muszáj volt alkalmazkodnunk. Viszont nyugodtan rajonghatunk most a keleti kultúráért KNG miatt (is), mégiscsak ott vannak az õsi gyökereink – a pogány hitben, a sámánizmusban. Csak míg õk megmaradtak ennél a hitnél, és ebbõl kifolyólag harmóniában élnek a természettel (lsd. konfucianizmus, buddhizmus, sintoizmus, stb.), addig a (kelethez képest) nyugati társadalmak a zsidó-keresztény hagyományaikkal, illetve az arab világra jellemzõ iszlám – talán monoteizmusukból kiindulva – harcolnak egymással a vallásuk nevében (régen keresztes háborúk, ma közel-keleti konfliktusok: iszlám dzsihád, egyéb vallási fanatizmusok; na, ez már nagyon messze vezet, inkább abbahagyom a gondolatmenetet...)]

Még egyszer elnézést az offolásomért és a hosszúságomért!
Remélem, meg tudtok nekem bocsátani, de ez (is) kikívánkozott belõlem... :)
Lili49 2011 ápr. 10. - 19:26:05
(10394/65967)
Kimbap hasonló a jobban ismert szusihoz csak nem nyers.
Szárított tengeri algába tekernek több hozzávalót.
Sok fajta van.
pl.zöldség, fõtt tojás.rizs csípõs tonhal és mindenhez kimchi.
A színek is fontosak.Sárga ,fehér,fekete.zöld,vörös mindig az asztalon kell,hogy legyen mert szerintük jót tesz az egészségnek.
dabdi 2011 ápr. 10. - 19:24:56
(10393/65967)
Az elõbb, amikor válaszolni akartam, megbolondult a gépem és újra kellett indítanom.

Azt akartam írni, hogy olyan vagy, mint egy kis lexikon, de lehet hogy még megszerezheted a Dae Lexikon címet is. :-)
vondermonarchia 2011 ápr. 10. - 19:17:48
(10392/65967)
Nekem nem igazán tetszik ahogy "Mishil" civil életben öltözködik.
Nem akarom leírni azt a szót, melyet errõl gondolok, nehogy megbátsak "Mishil"-rajongókat.
vondermonarchia 2011 ápr. 10. - 19:15:48
(10391/65967)
Itt nagyon vékony KNG.
vondermonarchia 2011 ápr. 10. - 19:14:58
(10390/65967)
Az a tekercsféle, melyet tartalmazott mindig JI "házikosztja" eléggé gusztusosnak tûnik, azt valószínûleg megenném.
Lili49 2011 ápr. 10. - 19:14:52
(10389/65967)
Mintha kicsit másnapos lenne az életem.
dabdi 2011 ápr. 10. - 19:14:36
(10388/65967)
Igen, azt észrevettem. De mintha ezeket a képeket még nem láttam volna eddig.