Téma: Kim Nam-gil

Maryu 2011 máj. 26. - 23:02:33
(13927/65967)
Nem tudom, hogy ezt láttátok-e már?
Maryu 2011 máj. 26. - 23:01:15
(13926/65967)
Díjra gondolsz? Az nem nagyobb szokott lenni?
Maryu 2011 máj. 26. - 22:51:35 Előzmény Jacqui
(13925/65967)
Õ az egyik címszereplõ, a király. Aki egy kissé õrült volt. Nagyon érdekes a történet is. Az egész filmnek valami különleges hangulata van.
dabdi 2011 máj. 26. - 22:50:12
(13924/65967)
Jó kirándulást!
kriszti97 2011 máj. 26. - 22:45:42
(13923/65967)
Sziasztok!
Most 2 napig nem leszek, mert osztálykirándulásra megyek Sárvárra. Azaz, holnap nem, de szombat este már itt leszek.
Nehogy azt higgyétek, hogy hanyagollak titeket. :))
Annyonghi jumushipsiyo!
dabdi 2011 máj. 26. - 22:45:23
(13922/65967)
Az egyik kitüntetése????
Maryu 2011 máj. 26. - 22:39:02
(13921/65967)
Az mi lehet a kezében?
dabdi 2011 máj. 26. - 21:40:34
(13920/65967)
Én szívesen kipróbálnám.
Szóval fejenként kb. 5.000 Ft és ebben még nem is volt soju, csak sör.
Úgyis elõre bejelentkeznénk, majd foglaláskor szólunk, hogy villát is kérünk. Addig azért megpróbálok online megtanulni pálcikával enni. :-)
monarchiabulldog 2011 máj. 26. - 21:29:45
(13919/65967)
Bocsi, kétszer ment, csak siettem Shilla miatt. Már itt sem vagyok :))
monarchiabulldog 2011 máj. 26. - 21:28:56
(13918/65967)
Elnézést ha már volt !!!


Koreai éttermek

Han Kuk Kwan 1143 Ilka u. 22. 460-0838 460-0839
Napház Étterem 1036 Dereglye u. 5. 388-2530
Senara Étterem 1072 Dohány u. 5. 267-0707 269-6549
Seoul House Étterem 1011 Fõ u. 8./Apor Péter u. 2-4. 201-9607 201-7452



|24 óra|RSS
©1999-2011 Index.hu Zrt. Minden jog fenntartva.
Egyen koreait Budapesten!

* Imecs Orsolya

2006. július 19., szerda 12:38
Budapest egyik legjobb étterme a Han Kuk Kwan. Olyannyira autentikus, hogy bármilyen napszakban érkezünk, csak koreai üzletembereket vagy nagyszámú, Koreából érkezõ turistacsoportokat találunk, az étterem pedig megbénul, ha esetleg olyan vendég érkezik, aki pálcika helyett késsel-villával enne.
Sztrapacska helyett kimcsi

A zuglói Ilka utcában található Han Kuk Kwan-t egy koreai család üzemelteti négy éve, az egykor a város legjobb sztrapacskáját felszolgáló Aranyhordó nevû étterem helyén. Nemrég felújították, így egy fokkal elegánsabb lett, mint az alap lerobbant keleti éttermek Budapesten, de nem is kell feleslegesen feszengenünk sem, a szalvéta például továbbra is papírból van. A szinte csak koreaiak által látogatott étterem nem tudjuk, hogy mirõl kapta nevét, de mivel minden nagyobb világvárosban van egy ilyen elnevezésû, hasonlóan koreai étterem, szinte biztosak lehetünk benne, hogy a Han Kuk Kwan olyan triviális dolog a koreai néplélekben, mint a kínaiéban a Nagy Fal vagy az indiaiban a Taj Mahal. Amatõr nyelvészünk tippje szerint egyébként a Han Kuk Kwan egész egyszerûen annyit jelent: koreai étterem.

A koreai konyháról annyit érdemes tudni, hogy éppúgy, mint a legtöbb távol-keleti konyha, zöldségbõl, húsból, rizsbõl és levesekbõl áll, amely mellé banchant, kisebb kiegészítõ fogásokat szolgálnak fel. A banchanok közül a leghíresebbek a fermentált zöldségek, gyûjtõnevükön kimchik, melyek funkciójában étvágygerjesztõk, jellegükben viszont fõleg a magyar savanyúságokra emlékeztetnek, azoknál viszont jóval változatosabbak, finomabbak és fõleg csípõsebbek.


|24 óra|RSS
©1999-2011 Index.hu Zrt. Minden jog fenntartva.
Egyen koreait Budapesten!

* Imecs Orsolya

2006. július 19., szerda 12:38
Budapest egyik legjobb étterme a Han Kuk Kwan. Olyannyira autentikus, hogy bármilyen napszakban érkezünk, csak koreai üzletembereket vagy nagyszámú, Koreából érkezõ turistacsoportokat találunk, az étterem pedig megbénul, ha esetleg olyan vendég érkezik, aki pálcika helyett késsel-villával enne.
Sztrapacska helyett kimcsi

A zuglói Ilka utcában található Han Kuk Kwan-t egy koreai család üzemelteti négy éve, az egykor a város legjobb sztrapacskáját felszolgáló Aranyhordó nevû étterem helyén. Nemrég felújították, így egy fokkal elegánsabb lett, mint az alap lerobbant keleti éttermek Budapesten, de nem is kell feleslegesen feszengenünk sem, a szalvéta például továbbra is papírból van. A szinte csak koreaiak által látogatott étterem nem tudjuk, hogy mirõl kapta nevét, de mivel minden nagyobb világvárosban van egy ilyen elnevezésû, hasonlóan koreai étterem, szinte biztosak lehetünk benne, hogy a Han Kuk Kwan olyan triviális dolog a koreai néplélekben, mint a kínaiéban a Nagy Fal vagy az indiaiban a Taj Mahal. Amatõr nyelvészünk tippje szerint egyébként a Han Kuk Kwan egész egyszerûen annyit jelent: koreai étterem.

A koreai konyháról annyit érdemes tudni, hogy éppúgy, mint a legtöbb távol-keleti konyha, zöldségbõl, húsból, rizsbõl és levesekbõl áll, amely mellé banchant, kisebb kiegészítõ fogásokat szolgálnak fel. A banchanok közül a leghíresebbek a fermentált zöldségek, gyûjtõnevükön kimchik, melyek funkciójában étvágygerjesztõk, jellegükben viszont fõleg a magyar savanyúságokra emlékeztetnek, azoknál viszont jóval változatosabbak, finomabbak és fõleg csípõsebbek.
Nézze meg képeinket!

Ízvilágban a koreai ételekre a szezámolaj, a gyömbér és a fokhagyma a jellemzõ. Utóbbiból több fogy Koreában, mint az egész délkelet-ázsiai régióban. Az ételek a gochujangnak, a fermentált szója és csili elegyének köszönhetik csípõsségüket, ami olyan erõs, mintha az alap erõspistába mondjuk még madárszemcsili-magokat is kevernénk.

A teríték része a Fiskars-olló
Étkezéshez ezüstbõl készült pálcika és egy hosszú nyelû kanál jár, de ne lepõdjünk meg, ha egyes ételekhez ezüsttálcán hatalmas Fiskars ollók is érkeznek. A hajdinából készült hideg levesben tálalt tésztaételt (naengmyeont) például, máshogy nem lehetne megenni, a tészta ugyanis egyben összeáll, és kezelhetetlenné válik még azok számára is, akik jól bánnak a pálcikákkal. Így az elsõre furcsának tûnõ szokásnak késõbb nagy hasznát vesszük, ha pedig azt gondolnánk, hogy ez valami külön eljárás a bunkó európaiaknak, tévedünk. Ollót Koreában is kapunk néhány fogás mellé. Jól tesszük azonban, ha rögtön szólunk, hogy pálcika helyett kést és villát kérnénk, azt ugyanis nem hoznak a pincérek maguktól. Eddigi tapasztalataink alapján viszont úgy tûnik, hogy az étterem legeldugottabb fiókjában tárolhatják.

Teljesen egyedi
Ha már itt tartunk a naengmyeon az egyik legjobb fogás az étteremben, amit annyira szeretnek Koreában, hogy van, hogy a Han Kuk Kwanban is elfogy hétvégenként. Az elsõre meglepõ összetevõkbõl álló, zöldségek mellett gyümölcsöt, fõtt tojást, jégkockát és nagymennyiségû kézzel gyúrt hajdinatésztát tartalmazó hideg tésztaleves a maga nemében teljesen egyedi és nagyon finom is. Nyáron pedig talán a legjobb hûsítõ, ami simán leveri az itthoni éttermekben gyakran túl édesre és töményre sikerült gyümölcslevesek bármelyikét, vagy a Budapesten valamiféle sûrû paradicsomlevesnek hitt, teljesen félreértelmezett gazpachót.

Kötelezõ emellett bulgogit is rendelnünk. A szójában, szezámolajban, fokhagymában és körtében pácolt, kissé édeskés sült marha vagy sertéshús jól kiegyensúlyozza az egyébként sokszor meglehetõsen csípõs ételeket. Ha mi magunk szeretnénk sütögetni az asztalokon található mélyedésbe elhelyezett gázsütõkön, akkor kérjünk galbit, amelyet hasonlóan a bulgogihoz, gyümölcsös, szójás, fokhagymás marinádban pácolnak. Ehhez a fogáshoz is kapunk ollót, a nagyobb darabban érkezõ húsokat ugyanis sütés után ezzel kell felvágni, kisebb, pálcikával is ehetõ darabokra. Ha nem akarunk kétfajta sült húst kérni, akkor inkább a bulgogit válasszuk, mert az egyrészt olcsóbb, az asztalon sütögetõs verziók pedig úgyis csak show-elemek, amitõl valakinek az asztalnál biztosan kellemetlenül melege lesz, és különben is maximum egy percig izgalmas nyers húsdarabokat a grillrácsra pakolni.

Nem olcsó
Ne hagyjuk magunkat csõbe húzni, és felejtsük el a pincér által ajánlott palacsintatésztás, "magyar embernek is fogyasztható" verziókat, és rendeljünk bármit, ami az étlapon van. Ha egyik sem ízlik, a minden fogáshoz járó rizzsel, káposztalevessel és kimcsivel úgyis jóllakunk majd valamennyire, ha meg nem, megmarad az élmény, hogy Budapest egyik legjobb éttermében ettünk. Pont ezért ne is próbáljuk olcsón megúszni. Négy ember húszezer forint körül fizet, ha jól akar lakni, bõven sok gyömbérrel, ásványvízzel és két sörrel.
dabdi 2011 máj. 26. - 21:28:19
(13917/65967)
Majd megpróbálom összeszedni magam holnapra, h ne napközben jártassam az ujjaimat a klaviatúrán. Illetve muszáj jártatni a munka miatt, csak nem a neten.
Lili49 2011 máj. 26. - 21:27:15
(13916/65967)
Nem tudok jönni.

Hétvégén itt lesznek a távolabb élõ gyerekeim.

Viszont a filmet terveztem és elõbbre veszem.
Nézzük együtt, arról is beszélgethetnénk,hiszen összetudjuk kapcsolni KNG-vel.
Letöltötted, vagy meg volt?
Lili49 2011 máj. 26. - 21:14:37
(13915/65967)
Enyém a polip!
dabdi 2011 máj. 26. - 21:11:19
(13914/65967)
A helyszín még nem 100%, egy hónapig még alakulhat. Hátha valakinek lesz addig még valami fergeteges ötlete.

Szerintem megkóstoljuk majd egymás kajáját is. Aztán lehet cserélgetni! :-)))))))))
monarchiabulldog 2011 máj. 26. - 21:06:14 Előzmény dabdi
(13913/65967)
Címed megkaptam, küldöm ami van.

Nem tudom még mikorra mondhatok biztos igent vagy nemet.
Az Ilka utcai étteremben lesz a találkozó?
Megkérdezném, hogy végig kell enni egy ételsort? Ahogy néztem a berakott képeket (egy kajálda árai mellett voltak), nem is tudom van -e olyan amit megennék :))
dabdi 2011 máj. 26. - 21:03:55
(13912/65967)
Kevésbé lírai alkotás. Bár van rajta szöveg, de legfeljebb Jacqui tudná megmondani, h mi áll rajta.
Lili49 2011 máj. 26. - 20:44:28
(13911/65967)
Ezt a verset még egyszer beteszem, mert teljesen szétszabdalja a kép.

Átkelés közben Las Vegas sivatagán
Láttam ezt a helyes kis fickót.

"Honnan jössz?"

"A földrõl."

"Miért jöttél ide?"

"Egy utazást teszek"

"Mi célod az úttal?"

"Hogy megnézzek különbözõ helyeket."

"A lényeg: ami a szemnek láthatatlan.
azt egyértelmûen megtekintheti a szív. "

"Hello, édeske! Így
Akkor majd látlak téged. "
Lili49 2011 máj. 26. - 20:37:00
(13910/65967)
Ezt már Dabdi is nagyon szépen lefordította.

Nem csodálkoznánk, ha kedvenc könyvei között, a Kis Herceget említené.

56 fordítása
Into The Wild Kim Nam Gil

Hello,
édeske!

Átkelés közben Las Vegas sivatagán
Láttam ezt a helyes kis fickót.

"Honnan jössz?"

"A földrõl."

"Miért jöttél ide?"

"Egy utazást teszek"

"Mi célod az úttal?"

"Hogy megnézzek különbözõ helyeket."

"A lényeg: ami a szemnek láthatatlan.
azt egyértelmûen megtekintheti a szív. "

"Hello, édeske! Így
Akkor majd látlak téged. "
dabdi 2011 máj. 26. - 20:34:48
(13909/65967)
Köszi!
Végre megtudtam, mi a probléma. Majd kipróbálom.


Ezt láttátok már?
Ellana 2011 máj. 26. - 20:18:12
(13908/65967)
Filmekbõl is lehet képet kimásolni. Attól függõen, hogy milyen lejátszóval játszod le, más módon vetiti a filmet. Bármelyik kocka kimenthetõ.

És KNG fórumon én is õt isteniteném.