Téma: Kim Nam-gil

Hanyíí 2013 jan. 18. - 21:24:48
(53547/65967)
Ennek a gigászi változásnak a központja Szöul, ez a hegyek közé ékelt város.
A város már csak felfelé tud fejlõdni, egy egy beépíthetõ terület csillagászati összegeket érhet és hatalmas nyereséggel kecsegtet.
Nyilván nagyon is általános ez a probléma, hiszen a Goodby Solo-ban láthattuk, hogyan telepítik ki a lakókat kényszerrel, a Lovers-ben, hogy hogyan fonja át az építkezés piacát a maffia és most a WSC-ben azt, hogy az egyébként sikeres vállalkozó milyen módon jutott az áhított földekhez.
Hanyíí 2013 jan. 18. - 21:22:16
(53546/65967)
A film fõszereplõinek nemzedéke még akkor született, amikor az ország növekedése szárnyalt ugyan, de a lakosság életkörülményei még meg sem közelítették pl. Japánét. Ezt Kim Nam-gil verseibõl is ki lehet venni. Ez az a nemzedék, amelyiknek az életében megjelent a jólét, a stabilitás.

Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a gyors gazdasági növekedés motorja az olcsó munkaerõ volt, de már a hetvenes évektõl a termelékenység növekedésé és a gyors technológiai váltásoké volt a fõszerep. A koreaiak munkamániája nem feltétlenül takar hatékonyságot egyébként.

A fiatalok nemzedéke az, amely legjobban megsínyli a tradicionális szemlélet és a gyors gazdasági növekedés ellentétét. A fiatalok megpróbálnak kitörni, változtatni, saját sorsukat a kezükbe venni, de látszik ezen a filmen is, hogy ez mekkora erõfeszítést igényel. A fiatalok (a valóságban is) olyan életet élnek, amiben nem tudják élvezni a jólétet és biztonságot, egyre jobban és jobban hajtják magukat ..... mintha hordoznák a szülõk és nagyszülõk félelmeit.

Ebben a filmben az a csodálatos, hogy a rendezõ még megoldást is javasol a végén: lassítsatok, lássátok meg a körülöttetek élõket, kis közösségeket építsetek, ahol képesek vagytok jól érezni magatokat.
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 21:19:56
(53545/65967)
igen a történelmi háttér,nehéz idõk voltak akkoriban egy koreainak.

én meg belekotyogtam a munkádba elnézésedet kérem
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 21:17:07
(53544/65967)
hanyíí,ez nagyon jó kérdés.
talán ráakar mutatni arra,hogy minden generációnak megvolt a maga baja,gondja.hiszen nem voltak könnyû idõk.a jövõ hozza el a megoldást,a megbocsátást

Nézzük Jung-do helyzetét
A legfontosabb,hogy õk nem gazdagok,szegényesen élnek,és talán ez vezet életük alakulásához.
A nagypapa hamisítóként bûnözõ életet élt.a fia mint késõbb kiderül,szégyellte ezt,haragudott apjára
Az apa nem látott más utat,mint õ is bûnözõ lesz,megnehezítve fia életét,a felesége is elhagyta.Egyedül neveli fiát,kevés pénzbõl
Jung do,mégis megváltoztatja e vérvonal útját,õ a jó mellett dönt.Édesanyja nem véletlenül adta neki e nevet.a név is meghatározó.Ügyész lesz,késõbb ügyvéd

Joon-ki helyzete is hasonló
õ bár gazdag,jómódú családba születik,de nem tud apja üzelmeirõl,arról,hogy pénzt lop,a hatalmat hajszolja.Apja egy bûnözõ életet él,õ is megküzd azzal,hogy egyedül neveli fiát,felesége halála után.
Õ se követte e utat,hanem a jó mellett döntött,õ is ügyész lett.

De ott van Cha Ri,és Oh hadnagy sorsa,meg a többieké.Mindegyiknél ott volt a bûnözés,a múlt titkai,és mégis a jövõ meghozta a megoldást
Hanyíí 2013 jan. 18. - 21:16:12
(53543/65967)
A szülõk nemzedéke még nagy szegénységbe és nyomorba született. A filmben ide tartoznak a professzorok is.

Ugyanakkor az USA a koreai háború végétõl hatalmas segélyekkel támogatta az országot, amit annak elittje annak rendje és módja szerint ellopott.

1961-ben Pak Cson-hi tábornok katonai diktatúrát vezetett be. Nos a mai Korea nagyrészt az õ politikájának és korszerû gazdasági szemléletének köszönheti jólétét. (Bár 1979-ben meggyilkolták és azóta demokratikus választásokon nyerhetõ el a hatalom – most mégis az õ lánya a Koreai Köztársaság elsõ nõi köztársasági elnöke.)
Export orientált, feldolgozóiparra épülõ és külföldi tõkét beengedõ elvek alapján irányított.

Ugyanakkor kétségtelen, hogy a modern technika és a számottevõ tõke 1965 után jelent meg az országban részint mert „kibékültek„ Japánnal, részint mert 1965-1973 között részt vettek mintegy 300ezer fõs állománnyal a vietnami háborúban (az USA költségén) és adták az USA-nak a legstabilabb közeli ellátási rendszert. Ezzel megjelent Koreában a korszerû haditechnika és az ehhez kapcsolódó beszállítói hálózat. Korea ezt a hátteret olyan jól használta ki és fel, hogy hamarosan lekörözte az USA gazdaságát.
1966 -1995 között a gazdasági növekedés átlagosan évi 8,7% volt.

A szülõk nemzedéke ugyanakkor megsínylette ezt a gyors és agresszív változást – a film fõszereplõinek 8 szülõje között nincs egyenes utat bejáró egyszerû sors.

Az 1996-97-es ázsiai gazdasági válság Koreában csak 1 évig tartott és azt a szörnyûséget hozta, hogy csak 5,4 %-ot nõtt a gazdaság.

A szülök nemzedéke mindannak alapján amit alig 25 év alatt elértek szinte teljesíthetetlen elvárásokkal fordul az utánuk jövõ nemzedék felé. Még nem felejtették el az éhezést.
Hanyíí 2013 jan. 18. - 21:08:52
(53542/65967)
Nagypapa és nagymama még a Japán megszállás alatt születtek, kiskamaszként élték át a háborút, éppen nagykorúak lettek amikor Korea önálló lett és utána már felnõttként élték át a koreai háborút – amit aztán 1953.-ban egy tûzszüneti megállapodás félbehagyottá tett.
Dél-Korea gazdasága akkoriban az afrikai országokéval volt egy szinten, ráadásul az a kevés ipar, ami volt északon maradt.
Éhínség, nincs orvosi ellátás, a lakosság 60% korszerûtlen mezõgazdaságból tengõdik.
Hanyíí 2013 jan. 18. - 21:04:47
(53541/65967)
OK!

Nekem az volt a legérdekesebb a filmben, hogy milyen Koreát mutat be. A történet szerint is nagyon fontoska a mellékszereplõk, akik nagyrészt a 4 fiatal közvetlen családtagjai.

A négy fõszereplõ jelenkorban játszik, tehát õk nagyjából az 1980-as évek elején születhettek.

Ebbõl következik, hogy a szüleik az 1960-as években születtek, a nagy szülõk pedig az 1930-as években.

Mindez azért érdekes, mert Korea történelme és gazdasága ebben az idõszakba nagyon gyorsan változott és fejlõdött.

Ha végig beszélnénk a négy szereplõ szüleit, akkor nincs egyetlen épp család, békés sors. Miért? Miért ez volt a fontos üzenete a rendezõnek?
ani.net54 2013 jan. 18. - 21:00:44
(53540/65967)
Szia!

Nyugodtan:))
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 20:59:41
(53539/65967)
Szia hanyii,

megértem a problémádat,én is aggódom a net miatt.

Én is félek kicsit,pedig ti és a Shilla is vár rám estére.

Nyugodtan tedd fel.:-)

Én arra gondoltam,a fontosabb eseményekrõl kéne beszélni,a szereplõk élete alakulásáról,és KNG helyzetérõl,érzéseirõl.:-)
Hanyíí 2013 jan. 18. - 20:50:27
(53538/65967)
Sziasztok!

Én itt vagyok - csak nem tudom, ez meddig lesz így. Reggel óta ömlik a hó és mivel mi nagyon messze vagyunk, a vonal legvégén - alig van net. Pontosabban kicsit van, aztán sokat nincs.

Kérdés: feltehetek olyan szöveget, amit a 3 generáció Koreájáról írtam?
ani.net54 2013 jan. 18. - 20:46:05
(53537/65967)
Szia Szilvikém!

Rendben, várjunk:)))
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 20:40:37
(53536/65967)
Szia Ani,


még csak ketten vagyunk,várjunk kicsit a többiekre.


én azt gondoltam,ha ma nem végzünk,lehetne holnap folytatni.
ani.net54 2013 jan. 18. - 20:34:09
(53535/65967)
Sziasztok, szép estét!
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 19:57:57
(53534/65967)
Szia babika,


óvatosan vezess,inkább késsél,de ne legyen baj.

várunk téged.:-)
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 19:56:04
(53533/65967)
igen kimbin,zsue is ott volt.:-)
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 19:55:14 Előzmény zsue
(53532/65967)
Szia zsue,


az elején mindenkit idegesített a Doktornõ,de óriásit fejlõdik,alakul,és szeretni fogod késõbb.
A Kapitány sokunk szívét megdobogtatja,enyémet is.

kívánom,hogy ne add fel,tarts ki,és nézd végig,megéri.:-) nagyon jó sorozat..-)


És ha gondolod nyugodtan gyere,írj róla bármikor,mert mindig találsz 1libaglyot,ki meghallgat,fent lesz.
Mert valami azt súgja,még jó pár hétig beszélünk róla.
k.szilvia86 2013 jan. 18. - 19:49:16
(53531/65967)
Szép estét mindenkinek!


Látom kimbin meséli a Faith kibeszélést a szomszédba.este párhuzamosan ott is leszek,megtanulok osztódni.:-)


kíváncsi vagyok,hogy oldjuk meg a WSC kibeszélést.


remélem lesznek képek mindenképp.:-)


Remélem sokan leszünk.:-)
offtopic
76 babika 2013 jan. 18. - 17:51:46 Előzmény Hanyíí
(53530/65967)
Szép délutánt Nektek! Szia Hanyíí, köszönöm. Sajnos én most értem haza, nem régen.:-( De még mindig van dolgom, és el kell intéznem. Nem hiszem hogy 8-órára vissza érnék.
WSC szerintem kezdjétek el, és ha vissza értem, akkor kukkantok. Elég csúszós az út, kocsival meg pláne vigyázni kell! Most hogy beteg voltam sok minden elmaradt Nekem, egy nap kevés az elintézésre.:-(
További szép estét Nektek, és jó megbeszélést:-) Sajnálom.:-(
OFF- gombot nyomtam!
offtopic
kimbin01 2013 jan. 18. - 17:26:13
(53529/65967)
Kibeszéltük már a 49 nap c. sorozatot, a Legend-et, a Devil-t, nem is emlékszem mindre,
a Faith után a Princess Man kerül sorra.Remélem.A Jumongnak van külön fóruma, ott lehet
róla beszélni, a 81 rész talán sok idõ volna a kibeszéléshez, lehet egy év lenne belõle.
offtopic
kimbin01 2013 jan. 18. - 17:22:10
(53528/65967)
Sok filmet kitárgyaltunk már, nyitottak vagyunk, és megtaláljuk sokszor a párhuzamot is Sillával.
A Faith is ilyen, egészen különleges film, és különleges helyet foglal el máris a topik életében.