Téma: Kim Nam-gil

merkur66 2011 febr. 02. - 19:27:30
(587/65967)
egyetértek dabdival. Nem volt ám õ olyan határozott, csupán az elején. És szerintem logikus volt az összeomlása. Egész életét(és akkor még az hitte a szerelmét is) feláldozta, hogy tönkretegye a családot, azán kiderül, nem is minden úgy van ahogy õ hitte.
Moo Ne nem tudta hogy a tesvére, õ csupán haragudott rá, amiért elõször vele azán a nõvérévbel játszott. Gun Wook-nak meg az a lövés bizonyos szinten bebizonyítota, hogy a cxsalád sosem fogja õt befogadni, mert nem bocsátanak meg neki(ahogy õ magának sem)
dabdi 2011 febr. 02. - 19:23:48
(586/65967)
Igen, ezt én is komoly problémának látom. Egy kicsit olyan, mint a portugálban. Északon, Porto környékén egyszerûen nem tesznek különbséget a "b" és a "v" hang között elõfordul, hogy írásban is összetévesztik. De nem is kell olyan messzire menni, ilyen a magyarban a "j" és az "ly". Régen két különbözõ hangot jelölt, ma meg már nem tudjuk megkülönböztetni õket, és sokszor nem is tudjuk helyesen leírni az ilyen szavakat.
De én már az olvasásnak is nagyon örülnék :-)
dabdi 2011 febr. 02. - 19:17:40
(585/65967)
Még annyit, hogy azért párszor megingott az útja során, nem tudott végig hideg fejjel gondolkodni: amikor jobban megismerte Jae-in-t, a rendõrfõnök támogatása miatt, és szerintem azért a másik Tae-sung-ot is sajnálta.

Ki kellene deríteni, hogy mi lett volna még abban a 3 részben, ha nem kellett volna bevonulnia. Akkor talán több idejük lett volna kidolgozni a végét.
dabdi 2011 febr. 02. - 19:12:14
(584/65967)
A fiatal segítõrõl annyi kiderült, hogy a bátyja szintén a Haeshin miatt halt meg. A forgatókönyvírók úgy tûnik nem tartották fontosnak, hogy ennél többet megtudjunk róla.
Szerintem Mo-ne egyértelmûen nem tudott arról, hogy õk ketten biológiailag féltestvérek.
A végén én úgy látom, hogy azért nem olyan könnyen törik össze az új fejlemények miatt. Nem tudhatjuk biztosan, hogy valóban fejbe lõtte-e volna magát. Aztán Jae-in-nek majdnem sikerül meggyõznie, hogy érdemes tovább élnie. A féltestvére viszont annyira gyûlölte, hogy képes volt rálõni, abban a labilis állapotban pedig Gun-wook úgy ítélte meg, hogy csak fájdalmat okozhat a családjának és jobb ha meghal.
Rám még nem lõttek, de elég borzalmas lehet, fõleg, ha a testvéred az.

Kicsit elfogult vagyok a filmmel :-)
zsue 2011 febr. 02. - 18:47:35
(583/65967)
Csatlakozom a hangul iránt érdeklõdõkhöz. A problémát a kiejtésben látom. Mi olyan szépen megkülönböztetjük a zöngés és a zöngétlen mássalhangzókat, õk meg átmeneteket mondanak, ráadásul ugyanaz a jel kicsit másképp hangzik a szótag elején meg a végén.

Ezt ismeritek?

http://www.youtube.com/watch?v=CdiR-6e1h0o&feature=related
zsue 2011 febr. 02. - 18:40:02
(582/65967)
Szép jó estét!

Jelentem, összeszedtem a bátorságom, és megnéztem végig. Nem mondhatom, hogy elégedett vagyok. Mert hogy Kim Nam Gilt lelövik ugye? - az nem is volt kérdés, de az a sok kísértetjárás nem tetszett. Nem derült ki, hogy ki volt az a fiatal segítõtársa, és hogy az elkényeztetett kislány tudta-e a teljes igazságot, vagy annyit tudott, amennyit az anyja tudatott vele.

És szerintem lélektanilag nem indokolható, hogy aki éveken át ilyen hideg fejjel tervez, ennyire összeomoljon. Megszûnt az eddigi életcélja? Tûzzön ki egy másikat...
dabdi 2011 febr. 02. - 17:41:25
(581/65967)
Tévedsz, az Nagy Szedzsong volt. Hogyan is mernék én vele ellenkezni. :-)

Nehéz? Holnap jönnek a mássalhangzók!!!

Kérek minden kedves tanulni vágyót, hogy ha eddig nem lett volna nálatok, holnapra hozzatok füzetet. Mindent szépen le kell másolni, be kell vésni, gyakorolni kell.
Van egy interaktív oldal, ahol még tesztet is lehet írni!
Ha valaki tényleg komolyan gondolja, onnan is adhatok meg minden napra egy linket.
Ha már Balbambalbam ez lenne az elsõ lépes (Step 1):
http://www.koreanwikiproject.com/wiki/index.php?title=Hangeul_step_1
Ez egyelõre csak olvasnivaló, még visszatérünk arra, ami itt le van írva.

Ez azért is lenne jó, mert itt hanganyag is van, amit én máshogy ide nem tudok betenni.
dabdi 2011 febr. 02. - 17:28:16
(580/65967)
Rákontrázok. Én ma már egyszer végighallgattam a Shilla zenéjét és 2x a Bad Guy-ét.
A Balbambalbam és a Thorn Flower szövegét, már kívülrõl fújom fonetikusan :-)
dabdi 2011 febr. 02. - 17:25:14
(579/65967)
Örülök, hogy ilyen nagy a lelkesedés a nyelvtanulás irányában.
A kb. napi 2 óra filmnézéssel nekem már annyira benne van a nyelv dallama a fülemben, hogy ez még tovább hajt. Mivel távmunkában dolgozok, majdnem egész nap egyedül vagyok itthon, szinte már több koreai szót hallok, mint magyart.

Egyébként, ha õszinte akarok lenni, anyanyelvû, vagy legalábbis nagyon nagyon jó tanár nélkül, nem látok sok esélyt arra, hogy megtanuljunk beszélni. De lehet, hogy az olvasásig eljuthatunk. :-)
k.szilvia86 2011 febr. 02. - 17:13:25
(578/65967)
Most elköszönök.:-(

További szép napot/estét mindenkinek!:-)))
k.szilvia86 2011 febr. 02. - 17:11:57
(577/65967)
Mivel nem láttam, így nem ismerem milyen dalok vannak a Bad Guy-ba. De gondolom szépek nagyon.:-)))

Nem igazán tudom melyikre gondolsz.Az 1. lehet a Balbambalbam, Wind Flower, v. KNG dala.:-)a tippem a 2.ra mit a királynõt alkotó színésznõ énekel, Bidam iránti szerelemrõl szól.
én ezt a 4-et imádom.:-)
scarlet20 2011 febr. 02. - 16:47:08
(576/65967)
Ha az nem számít, hogy silla helyett bad guy-os dalok, akkor nem vagy egyedül :)( hú a sillás dalok közül van egy kedvencem,mikor egy férfi énekel, az nagyon szép, azt többször is lejátszották, ja meg egyetlen egyszer volt h egy olyan dal szólt,amelyben egy nõ énekelt, na az nagyon szép voltmég szerintem)
k.szilvia86 2011 febr. 02. - 16:35:13
(575/65967)
Szia!

Nem egyszerû egy nyelv, az biztos.De nem vagytok egyedül, kedvem lenne nekem is megtanulni e nyelvet.:-))
Jó lenne, ha ellátogatna 1x Magyarországra.:-)))

gondolom, nemcsak én vagyok olyan örült, hogy halgatom a Shilla dalait minden nap,a koreai szöveg fent van hozzá, csak velük kell énekelni.:-)
scarlet20 2011 febr. 02. - 16:34:40
(574/65967)
biztos errõl a képrõl volt szó... Hú itt vajon mennyi idõs lehet KNG?
Egyébként szerintetek õszintén, kb mennyi idõ alatt lehetne elsajátítani a koreai nyelvet? Gondolom beszélni is nehéz feladat megtanulni, az írásról nem is beszélve. Vagy rosszul látom a dolgot?
scarlet20 2011 febr. 02. - 16:30:13
(573/65967)
áá :), lehet hogy nem a legegyszerûbb, de a magyar nyelv sem könnyû, pedig azt is megtanultuk! ;)
Csak egy "kis" szorgos tanulás, és a végén már koreaiul nézzük KNG filmjeit. Ennyit megér:)
vondermonarchia 2011 febr. 02. - 15:59:43
(572/65967)
Azt mondtad egyszerû a koreai abc :(
vondermonarchia 2011 febr. 02. - 15:57:43
(571/65967)
Teljesen igazad van,mi magyar rajonók nem kérünk mást csak ennyit :))
dabdi 2011 febr. 02. - 11:38:59
(570/65967)
A sokak által keresett kép?
dabdi 2011 febr. 02. - 11:13:43
(569/65967)
Engesztelésül "dupla jó"
dabdi 2011 febr. 02. - 11:10:13
(568/65967)
Eszembe jutott a Lovers Vanished/ The Day Before egyik kedvenc jelenete. Az egész film olyan szomorkás, hogy ahhoz képest ezen nevetnem kellett:
Amikor Su-in megjelenik az étteremnél a tengerparton és Mi-ya észre veszi, hogy elindul a víz felé. Odamegy a hangos bemondóhoz, és azt mondja, hogy ezen a területen tilos öngyilkosságot elkövetni, úgyhogy legyen szíves és máshol ölje meg magát.
Aztán amikor kezdenek összebarátkozni, Mi-ya rákérdez, hogy mit akart akkor este. Su-in pedig azt mondja, hogy csak azt akarta megtudni, hogy azon a területen tiltott-e az öngyilkosság.
(A film befejezése fényében sajnos már nem vicces.)