Téma: Kim Nam-gil

dabdi 2011 febr. 04. - 19:58:02
(707/65967)
Vajon tudja ez a kislány, hogy õ a világon az egyik legjobban irigyelt személy?
smissy 2011 febr. 04. - 19:45:46
(706/65967)
szerintem itt csak pofákat vág, de nagyon aranyos, ezt még nem láttam, megnevettettél!:))))
merkur66 2011 febr. 04. - 19:45:40 Előzmény vondermonarchia
(705/65967)
Igen, valóban érdekes karakter. Elég ellentmondásos
smissy 2011 febr. 04. - 19:44:23
(704/65967)
Az meg hogy kiderült, Õ az igazi Tae Song..Nem is értem, miért nem gyanakodott Õ maga, hogy mi van, ha mégis én vagyok az igazi fia az öregnek. Simán megoldhatta volna, hogy csináltasson egy dns tesztet. Teljesen más irányba mehetett volna a történet, ha esetleg így írják meg a forgatókönyvet. Odaállt volna, és mondhatta volna, hogy apám, én vagyok a te igazi fiad, visszajöttem,bûnhõdjél egy kicsit, mert eltaszítottál gyerekkoromban, de, utána esetleg éljünk boldogan az utálatos asszonyság nélkül! Ez milyen lett volna?

Szegény másik Tae Song, milyen aggódva ment be Japánban az étterembe, lehettek emlékei a helyrõl? Az anyját akkor ott õ felismerte, attól akadt ki, de szegény nõ nem tudta ki a srác! Az számomra nem derült ki, hogy Õt Japánból hozták, vagy koreai volt? az anyjával koreaiul beszélt.Ugye az Õt játszó Kim Jae Wook jól beszél japánul, neki nem volt nehéz a japán szöveg a sorozatban.
smissy 2011 febr. 04. - 19:28:41
(703/65967)
Ok, értettem, és az angol szöveget is, úgy ahogy. Máskor az ilyen csókot(puszit) mondják ártatlan csóknak. nem viheti bele az érzelmeit, de úgy gondolja, mégis csak meg kell tennie. nagyon jó az a behind the scene vidi yt-on amikor ezt a jelenetet veszik fel:)
Azt gondolom Tae Re-t úgymond 'aljasságból' nem tiszta érzelmekkel csábítja el, hisz már az elsõ találkozásukkor forr körülöttük a levegõ, míg Jae In az ellenpólus, aki mellett akár boldog is lehetett volna, ha nem éri el a végzete. Az viszont még mindig nem tiszta számomra mennyire is szerette Tae Re-t. Azért amikor bezárják õket véletlenül a terembe, nem az az elsõ dolguk, hogy rögtön kiszabaduljanak, azért eltöltöttek ott néhány 'boldog órát' kettecskén...
dabdi 2011 febr. 04. - 18:57:25
(702/65967)
A témához egy interjúrészlet. Sajnos csak angolul.

Q: You have shot kissing scenes with Jae-in and Tae-ra -- what are some of the differences that you felt?
Kim NG: With Jae-in, I would say we briefly locked lips and then stepped away from each other rather than calling it a kiss. My character did it because he wanted to hug her, feeling sorry for her over how hurt she is, and he tries to express 'Will it be okay to show this emotion? Why am I doing this when I know I shouldn't be doing it.' It is completely different with Tae-ra though because he kisses her on purposes and he's trying to appeal to her sexually. In a bad way, he's trying to show, "I'm going to eat you alive. So that you fall. I'm going to bring you down to the point that you cannot free yourself. Let's see if you won't fall for me.' (laugh)
dabdi 2011 febr. 04. - 18:42:53
(701/65967)
Na és Jae-in.
Abban a jelenetben szeretetbõl mondja neki, hogy rajta (Gun-wook-on) vezesse le a haragját. A csók pedig.. hát ugye az nem igazi csók. Csak összeér a szájuk, aztán Gun-wook megálljt parancsol magának. Akkor igazán meg akarta csókolni, mert szerette, és ugyanezen okból nem fejezte be a csókot, mert nem engedhette meg magának a céljai elérése miatt, hogy szeresse a lányt. Nagy önuralom kellett ehhez.
Aztán ha jól emlékszem, Jae-in meg is sértõdik emiatt, mert azt hiszi, hogy Gun-wook lenézi õt. Mert õ talán tényleg úgy értelmezte, hogy ez nem Gun-wook saját reakciója, hanem, hogy a pasi szerint TS nem csókolá õt meg.

Na ezt hámozd ki! Érthetõ voltam? :-(
dabdi 2011 febr. 04. - 18:35:11
(700/65967)
Ami Mo-ne-t illeti, egyetértek.
Tae-ra nehezebb falat (nekem is és) neki is. Szerintem amellett, hogy át akart lépni a család minden egyes tagján, a kihívást látta abban, hogy egy ilyen gyönyörû és látszólag hideg nõt meghódítson. Azt viszont nem tudom, hogy mi lett volna vele a végsõ célja, ha nem derül ki róla, hogy õ az igazi TS. Nem tudom meddig ment volna el.
smissy 2011 febr. 04. - 17:49:58
(699/65967)
Helló mindenkinek!
Végre hétvége, már alig várom, hogy szombat délután legyen, beterveztem,hogy újra megnézem a BG 15-17. részét. Kell egy kis emlékeztetõ ugyebár.

Tegnap este az jutott eszembe, hogy a nagy bosszúállásban mi is volt Gun Wook terve a család nõtagjaival? Úgy látom Mo Ne elcsábítása egyértelmûen nem volt a céljai között, a kis csaj túlzott ragaszkodása csak nyûg volt számára.Nem is sikerült lerázni, csak eszköz volt, hogy a nõvéréhez közelebb kerüljön. Tae Re a nagy skalp, totál magába bolondította, de valójában mit érzett iránta? Shim asszonyság csak rosszat tett vele, börtönbe jutott, de megbûnhõdött a sok rosszért amit tett? És végül Jae In, aki nem volt az eredeti tervekben, de nagyon ügyesen kihasználta a céljai elérésében, Tae Song-nak is ki akarta játszani, sokat tett azért, hogy a csaj befûzhesse a gazdag fiút, ugyanakkor a saját érzelmeinek nem tudott parancsolni, mégiscsak a bizalmába fogadta, és beleszeretett. Van az a jelenet, amikor Jae In az utcán kóborol, megtalálja, és mondja neki, hogy beszéljen vele úgy, mintha Tae Song lenne. Amikor a végén megcsókolja, akkor szánalomból teszi-e, vagy a valós érzelmei irányítják, hogy egy szomorú, elkeseredett, számára fontos lányt megnyugtasson.Esetleg úgy kell érteni, hogy TS is ezt tette volna? Mi errõl a véleményetek? Ti hogyan látjátok mindezt?
dabdi 2011 febr. 04. - 16:57:06
(698/65967)
Sajnos angol felirat nincs ezen, amit találtam:

http://v.youku.com/v_show/id_XMTYwMTI0NDEy.html

Nálunk elég lassan töltõdik be (nem is túl gyors a netünk), úgyhogy ne aggódjatok, ha várni kell. Érdemes elindítani, aztán rányomni a szünet gombra és hagyni egy darabig, hogy töltõdjön.
A hétvégén még megpróbálok hozzá keresni valami részletesebb leírást.
Eddig két és fél percet láttam, de kedves tanulótársak, élvezet hallgatni a kedves narrátor ismerõs orgánumát. :-)
kriszti97 2011 febr. 04. - 16:08:11
(697/65967)
Én pár éve az indiánok zenéjét is szerettem. Mostanában évente 1-2 alkalommal látok különféle indiánokat Gyõr belvárosában játszani, nagyon jól csinálják. Szóval, ha lenne angol felirat, szívesen megnézném ezt a filmet.
kymara 2011 febr. 04. - 15:12:21 Előzmény dabdi
(696/65967)
Látom, hogy van még valaki,aki odavan az indiánokért. Én anno még az õskorban kezdetem el érdeklõdni az indián kultúrák iránt.
dabdi 2011 febr. 04. - 13:01:52
(695/65967)
4. lecke kiegészítés

Mindegy, hogy a hangul szótag 2 vagy 4 betûbõl áll, a kis négyzetnek, amiben képzeletben elhelyezzük a betûket, nagyjából mindig ugyanakkor méretûnek kell lennie. Emiatt van hogy kicsit megnyújtják vagy összenyomorgatják egy kicsit a betûket.

Példa a képen
dabdi 2011 febr. 04. - 12:56:18
(694/65967)
5)a mgh helye a szótagban: vagy a msh-tól jobbra van, vagy a msh alatt. Ha a mgh után van még msh a szótagban, az a msh mindig a mgh alatt van.
Példák a képen.


Még valami: egy hangul szótag nem kezdõdhet 2 msh-val.
dabdi 2011 febr. 04. - 12:48:48
(693/65967)
2) szabály
A szótagban a mgh után állhat egy msh, pl. a képen az angol "on".

3)A szótagban lehet az elsõ helyen egy msh (olyan, amit ki is ejtünk), utána pedig egy mgh, pl. a képen az angol "go".

4)a szótagban lehet az elsõ helyen egy msh, aztán egy mgh, aztán még egy vagy két msh, pl. a képen az angol "dam" vagy host".
dabdi 2011 febr. 04. - 12:41:01
(692/65967)
4. lecke:
A hangul alapegysége a szótag. Itt jön a csavar az írásban. Egy betût önmagában sosem írnak le. Minden egyes szótagot úgy kell elképzelni, mint egy kis négyzetet, és ebben a négyzetben kell elhelyezni a betûket. Egy szótag minimum 2 betûbõl áll, egy mássalhangzóból (msh) és egy magánhangzóból (mgh).
Az 5 legfontosabb szabály:
1) Egy szótag mindig msh-val kezdõdik. Ha a kiejtésben a szótag mgh-val kezdõdik, akkor írásban az elsõ helyre az "ng" hangot jelölõ betû kerül.

(És most kezdõdnek a problémák, mert nem tudok ide hangul betûket írni.)
példa a képen
dabdi 2011 febr. 04. - 12:16:52
(691/65967)
És a kedvenc képem, ha már a témánál vagyunk, amit még Boglár Lajos antropológustól kaptam, aki sok egyéb mellett több dokumentumfilmet készített a brazil indiánokról. Õ sajnos már nincs köztünk.


Ajánlom figyelmetekbe a kép bal alsó részét, ahol látható néhány ZOKNI és mûanyag, lábujjközös papucs.
dabdi 2011 febr. 04. - 12:02:15
(690/65967)
Nekem a szívemhez közel áll a portugál nyelv és kultúra és ezáltal a brazil is. Sokat foglalkoztatott a brazil indiánok élete irodalmi és lélektani megközelítésbõl, fõleg Darcy Ribeiro antropológus és író mûvei által. Érdekes téma, hogy milyen identitásbeli problémákat idéz elõ, ha egy indián kisfiú bekerül a "civilizált" világba, aztán felnõtt fejjel visszatér a gyökerekhez. Örökre megmarad a kívülállóság érzete. Engem ezért is érdekel ez a film. Kim Nam-gil csak a hab a tortán. :-)

És egy huszárvágással újabb párhuzam vonható Bi-dam-mal. Sok vitát kavart már a másik fórumon, hogy mi befolyásolta jobban a döntéseit a vér szava vagy a nevelés. Egy a biztos, a bizonytalanságában és a bizalmatlanságában szerepet játszottak az identitási problémái, mert nem tudta magáról, hogy kicsoda, és még magában sem bízott.
vondermonarchia 2011 febr. 04. - 03:36:34
(689/65967)
Jae-Int nekem csak a sorozat végére sikerült igazán megkedvelnem.
Nagyon furcsa karaktert írtak neki a forgatókönyvben, egyik pillanatban ellenszenves,aztán meg hirtelen tesz vagy mond valamit és megváltozik róla az ember véleménye. De azután megint vacilálok rajta, hogy mit is akar. :)
vondermonarchia 2011 febr. 04. - 03:32:31
(688/65967)
Nem lett csúnyább :)