Téma: Kim Nam-gil

esztokam 2011 jan. 25. - 02:27:06
(27/65967)
Szögletes zárójelbe tettem pár saját hozzászólásomat... Bocs, nem tudtam megállni

[INTERVIEW] Kim Nam-gil from "Seon-deok" (Part 2)
http://www.asiae.co.kr/news/view.htm?sec=ent5&idxno=2009110420082332827

10: Elég sokkoló, hogy Bidam még gyermekként emberek tucatjait mérgezte meg.
KNG: Csak Munno parancsára tette, hogy megvédjen egy fontos iratot, de ahogy véghez vitte az rossz. Csak bizonyítani akart és hogy a mestere megdícsérje, de Munno szemében ez egy gyermektõl szokatlanul gonosz tett volt. De ez azért van, mert Munno korábban még nem nevelt gyereket (nevet)
10: A jó és a rossz együtt létezik a karakteredben, de mivel eddig Bidam többet mutatott a jó oldalából, el kell kezdenie változni.
KNG: Bidam is csak ember, ezért elkezd azon gondolkodni, kik voltak a szülei, miért hagyták el õt és emiatt dühös lesz. Tehát ha az eddigi Bidam jófiú volt, akinek van egy gonosz oldala, ami kegyetlenül végez az emberekkel, akkor én azt hiszem, hogy fokozatosan el fogja rejteni a benne egyre növekvõ gonoszságot és becsapja az embereket, mikor jónak állítja be magát.
10: Azt hiszem a legnagyobb hasonlóság Bidam és Mishil között az lesz, hogy mindketten hûek maradnak a vágyaikhoz.
KNG: Egyetértek. Szerintem Bidam abban hasonlít Mishilre, hogy õ is kapzsi, muszáj megszereznie, amit akar bármi áron és minden elõtte álló akadályt megpróbál majd elhárítani. Az emberek azonban azt mondják, Bidam jobban hasonlít Munnóra. (nevet)
10. És neked, a színész Kim Nam Gilnak mi a legnagyobb vágyad?
KNG: A színészeknek minden a színjátszásról szól. Remélem, hogy az alakításaimat elismerik a hazámban, hogy az emberek nevetni és sírni fognak, mikor néznek és azt is remélem, hogy ki tudom fejezni azt a szentimentalizmust, amit az emberek Koreában és egész Ázsiában annyira szeretnek. Legvégül pedig azt remélem, hogy olyan ember leszek, akinek nem kell szégyelnie azt, hogy színész.
10: Egyszer azt mondtad, hogy nem játszod meg, hogy nem istenítesz sztárokat. De annak ellenére, hogy próbáltál azzá válni, végül mégis sztár lettél.
KNG: Nem, nem vagyok sztár. Legalább olyannak kell lenned, mint Lee Min Ho, hogy sztárnak nevezhesd magad. Jobban kellene igyekeznem, hogy összebarátkozzak vele. (nevet) [most a Boys Before Flowers fõszereplõjére gondol, kb. istenkirály 23 évesen, nagyobb sztár, mint KNG]
10: Mindezek ellenére, mi a jó abban, hogy megismert a közönség?
KNG: Nagyszerû idõsebb kollégákkal találkoztam [fogadnék, hogy a sunbaet használta rájuk], miközben a filmeket csináltam és õk sem azért csinálják, hogy népszerûek legyenek. Na nem mintha egyáltalán nem gondolnának rá. (nevet) Úgy gondolom, hogy a pénz és a népszerûség együtt jár a színészettel, ha jól végzed a munkád. És rájöttem, hogy rengeteg jó forgatókönyv kering, ami elõrébb viheti a kultúránkat még kis költségvetéssel is. De idõnként a befektetés a színésztõl függ. Tehát ha megismer a közönség, akkor olyan színész lehetek, aki a producernek, a rendezõnek és a csapatnak is sokkal nyugodtabb környezetet teremthet. Azt hiszem ez a jó dolog abban, hogy ismert lettem.
10: Apró szerepektõl mellékszerepekig jutottál és most már sztárnak számítasz. De nemrégen azt írtad, "Azt csinálom, amit szeretek, ezért magányos vagyok abban a pillanatban, mikor azt csinálom, amit szeretek" ez lenyûgözõ. Milyen színészként élni?
KNG: Nincs sok ember, aki azt tehetné, amit szeretne. Ezért gyakran mondják nekem, hogy érezzem szerencsésnek magam, amiért úgy élhetek, hogy azt csinálom, amit akarok, de erre azt felelem, hogy ezért vagyok magányos. Eleinte örültem, hogy azt csinálhatom munkaként, amit akarok, de folyamatosan egyre több kompromisszumot kell kötnöm és a személyiségem kezd megremegni, amikor a világ vagy anyagi ügyek kettõsségével nézek szembe. Eddig két lábbal álltam a földön és azt hiszem nem fogok más döntést hozni. De ironikus módon, nagyon boldog vagyok, mikor játszom. És pont ezért vagyok magányos [na most ennek szerintem nem volt sok értelme]
esztokam 2011 jan. 25. - 01:56:35
(26/65967)
Alvásproblémáim vannak... Szóval a 10asiae által készített interjút elkezdtem lefordítani (a linken az általuk készített képek és az angol nyelvû cikk):
Kim Nam Gil interjú 10asia.com.kr 1.rész
http://www.asiae.co.kr/news/view.htm?sec=ent5&idxno=2009110420083034243

Kim Nam Gil mögött megjósolhatatlan karrier áll - a Be Strong Geum Soon sorozattól a No Regrets c. moziig, aztán következett a Goodbye Solo, majd visszatért a mozihoz a Portrait of Beauty-val. Most felfedi valódi színeit, miközben Bidamot alakítja a népszerû Queen Seon Deok c. MBC sorozatban. A 10asiae találkozott Kimmel, hogy elbeszélgessenek a történelmi karakterként megtett útjáról.

10: Milyen helyzetben voltál, mikor elõször felkértek a Queen Seon Deokban való szereplésre?
KNG: A producerek azt mondták, hogy elõször a Portrait of a Beauty megtekintése után jutottam az eszükbe. De akkor épp úgy gondoltam, hogy egy ideig nem vállalok történelmi drámát. Általában próbálom elkerülni, hogy ugyanolyan mûfajt, vagy hasonló karaktert válasszak, mint az elõzõ munkám volt. Ráadásul ez az egyik legegyszerûbb módja annak, hogy elkerüljem a színészetemmel(alakításaimmal) kapcsolatos ellentmondásokat. (nevet). Ezért töprengtem el azon, hogy elfogadjam-e a Seon-deokot, mivel történelmi sorozat.
10: És hogy döntöttél végül mellette?
KNG: Elõször a producerekkel találkoztam és meséltek a karakterrõl. Úgy gondoltam, hogy nagyon érdekes, mivel bár Bidam valójában látezett, még soha nem kapott igazi szerepet a sorozatokban és a történelemben. Igen lenyûgözõnek találtam a személyét, más volt, mint a többiek és szerettem volna elhitetni az emberekkel, hogy valóban úgy élte az életét, ahogy eljátszottam a szerepet. A rendezõk azt mondták, hogy olyan harcos karakter, mint amilyen a Tigris és Sárkány c. filmben vannak. És Bidam nem is rendelkezik igazán fegyverrel, de késõbb megjelenik egy lándzsa, aminn a "Red Cliff"bõl származó motívum lesz.
10: Volt olyan rész, amit a forgatókönyvírókkal, Kim Young Hyunnal és Park Sang Yeonnal megbeszéltél?
KNG: Azt mondták, hogy beszélni akarnak velem, ezért találkoztam velük, miután megkaptam a forgatókönyvet. Azt mondták, hogy Bidam, a többi szereplõtõl eltérõen, akiknek a történetét az elejétõl teljesen elmondják, váratlanul fog felbukkani és 2 epizód alatt mutatkozik be. Ezért sokat meséltek nekem arról, hogyan élt, hogy nõtt fel és mindenrõl úgy általában, de én egyre inkább úgy éreztem, hogy õ egy képregény karakter. Azon gondolkodtam, milyen lehet a személyisége de a "Slam Dunk" jutott eszembe, mert épp akkoriban olvastam.
10: Már a legeleján azt mondták, hogy a Queen Seon Deok-ban a Kim Nam Gil által játszott Bidam lesz a dráma titkos fegyvere, míg a Yoo Seung Ho megformálta Chunchu lesz a végsõ fegyver. Nem volt rajtad túl nagy nyomás, mivel a közönség csak keveset tudott a szerepedrõl és rólad, a színészrõl?
KNG: Ah... Én csak azon gondolkodtam, miért mondják az emberek, hogy "titkos fegyver". (nevet) Az írók azt mondták, hogy a Bidamról szóló információkat titokban kell tartani, ezért kivágták azokat a részeket is, ahol megjelenik a gyerekkori énje. Ezért mielõtt a forgatásra mentem, otthon néztem a sorozatot, nevettem és pár jelenetnél sírtam, mikor egy nap közöltél, hogy jövõ héttõl mehetek forgatni. Teljesen meglepõdtem. És keresni akartam egy lyukat amiben megbújhatok, miután az emberek újra titkos fegyverként kezdtek emlegetni... (nevet) Ezek a dolgok nagy nyomást gyakoroltak rám, de most még több felelõsséget érzek és ez segít abban, hogy ne elégedjek meg azzal, ha csak jó a munkám.
10: Nagyon erõs volt a belépõd a sorozatban.
KNG: Az írók valóban nagyon erõs jelenetet írtak, de rajtam és a producereken múlt, hogy végül hogyan mutatjuk be ezt a nézõknek. Azon gondolkoztam, hogyan legyen erõs a belépõm anélkül, hogy megtörném a történet folyását a váratlan felbukkanásommal. Ekkor voltam a legstresszesebb és aggódtam, mert nem tudtam volna belefolyni a történetbe, ha nem magyarázom el a karakter hátterét a 21. és 22. részben.
10: Bidam olyan szereplõ, akit korábban nem láthattunk történelmi sorozatokban és a beszédstílusa is sokkal modernebb, mint a többieké.
KNG: Ezért kérdeztem meg az elején az írókat, hogy elolvasták-e a honlapon hagyott nézõi hozzászólásokat. Megkérdeztem, hogy nekem kell-e vállalnom miattuk a felelõsséget. (nevet) De miután megtudtam, hogy Bidam szabadon élt a hegyekben és nem szokott hozzá ahhoz a nyelvezethez, amit a palotában használtak úgy gondoltam, hogy elég jól fejeztem ki magam. És a történet addig a pillanatig annyira komoly volt, ezért nem akartam, hogy miattam még komolyabb legyen Ezért bár tudtam, hogy kockázatot vállalok vele, mégis hozzáadtam pár dolgot, amikor csak tudtam, amivel élénkebbé tettem a sorozatot. Sokkal tartozom a producereknek, amiért megengedték, hogy ilyen kényelmesen játszak. Kim Keun Hong producer is így volt, de különösen Park Hong Kyun bízott meg a színészekben és bízott sokat rájuk. Õk a legjobbak!
10: Bidam ráadásul olyan személy, aki belülrõl is összetett. Ezt hogyan közelítetted meg?
KNG: Úgy döntöttem, hogy Bidam egy nagyon ártatlan személyiség. Ezért nem inog meg mert, örül, hogy olyan barátja van, mint Deokman és izgatott lesz a saját gondolataitól, mikor pedig mindenki más komoly. Ezzel kapcsolatban mindenki mond neki valamit, de Bidamnak annak az izgalma, hogy elõször csinálhat együtt valamit a barátjával sokkal nagyobb. Azonban attól a pillanattól, Bidam, aki egy tiszta lappal indult, folyamatosan elkezdi kifejezni, hogy akar valamit. Természetesen a természetét és a hajlamait Mishiltõl és Jinji királytól örökölte, ezért úgy tûnhet, hogy a rossz oldalát Mishiltól örökölte, de õ valójában herceg volt és valami nagy dolgot akart elérni, amit elnyomott benne az, hogy Munno nevelte fel.
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 23:05:19
(25/65967)
vagyis koreai fórumot
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 23:03:55
(24/65967)
Én is pont most mentettem el ezt képet.
Azt hiszem ha lesz idõm , azt a valószínáleg pilippino forumot átböngészem elejétõl fogva KNG képeket keresve :)
zsue 2011 jan. 24. - 22:58:35
(23/65967)
Na, még egy kép - beraktam háttérnek.
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 22:53:55
(22/65967)
:))
zsue 2011 jan. 24. - 22:53:09
(21/65967)
Ez is jó, csak ez nem altató. Ez arra biztat, hogy nézzek meg még egy részt.
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 22:43:25
(20/65967)
Nekem ez a zene a kedvencem a Bad Guy-ból :
http://www.youtube.com/watch?v=kDazk5OVVP0&feature=related
zsue 2011 jan. 24. - 22:37:20
(19/65967)
Érdemes! Alant írtam a kiindulást (a gyerekkori rémálmokat csak darabkákban, visszaemlékezésként látjuk). A történet jelenében azzal van elfoglalva, hogy a család nõtagjait* magába bolondítsa, meg az üzleti ügyeiknek is utána nyomoz. Csak kis léptekben haladok vele, ez csemege! Néha, amikor nagyon elsilláztam az estémet, csak a fõcímzenét hallgatom meg altatódalként.

http://www.youtube.com/watch?v=LkYNr_jFCnk

*meg egyáltalán mindenkit!
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 22:31:04
(18/65967)
Zsue a 19. hsz-ban leírta a Film tartalmát.
Erõsen javasolt a megnézése :)
zsue 2011 jan. 24. - 22:28:33
(17/65967)
A Bad Guy-ban örökbe fogadta egy gazdag család, mint az apa félrelépésének termékét, majd amikor a genetikai elemzés (?) kimutatta, hogy nem õ az igazi fia, egyszerûen kidobták az esõre, bele egy lomtalanított üvegajtós szekrénybe, ami felsebezte a hátát. A testi és lelki sebet viseli egész életében. Persze, bosszút akar állni, de gazdagéktól újabb sebeket is lehet szerezni.
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 22:27:51
(16/65967)
Én hiszem ha nem õ alakítja Bidamot akkor messze nincs ekkora sikere a Shillának.
Olyan KNg a Shillának,mint Charlton Heston a Ben-hurnak, Humphray Bogart a Casablancanak, Vivien Leigh az Elfújta a szélnek, Harrison Ford Indiana Jonesnak... ha nem ezek a színészek alakítják a figurát, messze nem olyan sikeresek ezek a világhírû filmek. Õk hozták meg az igazi halhatatlanságot.
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 22:24:39
(15/65967)
Természetesen nincs rajta seb, csak a Bad Guy c. filmben van rajta, ez a kép és a 3 zuhanyzós kép is abból a filmból való.
nest67 2011 jan. 24. - 22:21:22
(14/65967)
mibõl lesz a cserebogár..
nest67 2011 jan. 24. - 22:20:13
(13/65967)
bánja a frász, hogy sebhelyes :) Egyébként honnan tudod?
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 22:01:13
(12/65967)
Na jó, a háta úgyis sebhelyes :))

Nekem leginkább az arca kell,meg a hosszú lábai :)


Valaki cserélje már fel a KNG nevét a topikban olyan zavaró:)
nest67 2011 jan. 24. - 21:58:07
(11/65967)
bocs lányok, de már foglalt, a hátát csak én moshatom meg ;))
vondermonarchia 2011 jan. 24. - 21:41:00
(10/65967)
Hát akkor itt?

Aki indította az cserélje már fel Kim Nam Gil-re a téma nevét,mert így senki nem fog idejönni:)

Talán ezt a képet még senki nem tett fel KNG-rõl.
noncsi93 2011 jan. 24. - 21:38:24
(9/65967)
Sokat hallottam rola...erdemes megnezni?? mirol szol...roviden?
noncsi93 2011 jan. 24. - 21:37:19
(8/65967)
Nem tudom...