Téma: Kim Nam-gil

ani.net54 2016 szept. 13. - 20:52:42 Előzmény Maryu
(65267/65967)
Szia Kedves Maryu!

Igen...õrzöm a tüzet:))) és én is õrölök, hogy magára talált és sok filmben vállal szerepet.
Elég kevés hír van róla, lehetséges, hogy már a rendezés felé is kacsingat.

Vártam a The Shameless fordítását....nagy köszönet érte Neked!
Nem sok dicsérõ kritikát olvastam a filmrõl, ezért kicsit tologatom a megnézését:(
k.sior 2016 szept. 13. - 19:55:59 Előzmény ani.net54
(65266/65967)
Sziasztok!
Szia Ani!

De örülök, hogy itt látlak, hacsak egy villámlátogatás erejéig is. :)
Remélem jól vagy/tok és csodásan telnek a napjaid az unokáid és családod körében!

Puszikállak

Janka, üdvözöllek!
Tök jó, hogy újra élesztetted a fórumot, KNG igazán megérdemli! :)
Maryu 2016 szept. 13. - 17:55:00
(65265/65967)
Elküldtem.

Ha valaki szeretné még a "Several Questions That Make Us Happy"-t és magyar feliratát, szívesen elküldöm. Most még be van töltve, nem gond elküldeni. Csak adjatok pü-ben egy email címet.
Maryu 2016 szept. 11. - 18:43:42
(65264/65967)
Megvolt.
Maryu 2016 szept. 11. - 18:41:35
(65263/65967)
Kedves ani.net, örömmel látom, hogy még mindig szívedben õrzõd KNG-t. Mint mi is.
A katonaság alatt és után is nehéz idõket élt meg. Jó látni, hogy újra magára talált. Több filmben is láthatjuk újra.
Láttad a The Shameless-t? Hogy tetszett?
ani.net54 2016 szept. 11. - 17:47:10
(65262/65967)
Üdv Mindenkinek, Szia Janka!

Üdvözöllek a topikon, szívbõl örülök hogy kedvenc actorunknak új rajongója van! Szuper hogy jöttel és meglendítetted a forgalmat:))
Mint ha csak magamat olvasnám, én is ilyen érzésekkel telve és a hozzászólásokat végig olvasva csatlakoztam annak idején. Húúú...ha visszagondolok...majd nem olyan izgalmas, újdonsággal teli, röptetõ érzés volt mint egy szerelem...
s bár a szerelmek elmúlnak, de marad az a nagyon-nagyon sok "érték, érzés", amit adott a koreai kultúra eme szegmense és amit soha nem lehet elfelejteni.
Kívánok Neked hasonló jókat!
Maryu 2016 szept. 11. - 16:48:26
(65261/65967)
Sziasztok!
Tényleg a Pirates is vidám volt. Én azt sajnos elõször egy nagyon rossz angol felirattal néztem meg, ez sokat elvett az élvezetbõl. Nem érvényesültek úgy a poénok. A jó magyar felirattal már sokkal jobb volt.

Küldjél pü-ben egy email címet (legjobb a gmail-es, de másra is lehet küldeni), és elküldöm a filmet és a feliratot is.
Maryu 2016 szept. 10. - 22:44:27
(65260/65967)
Most jut eszembe, egy vidám történet. Talán az egyetlen KNG szerep, ami vidám. Legalábbis, amit én ismerek. Szerinted van másik?

Ez a "Several Questions That Make Us Happy". Amiben megint brillírozok KNG. Egy üres fejû szépfiút játszik ebben a kis soriban, tökéletesen és humorosan. Itt még nem fõszereplõ, de érdemes megnézni.
Kíváncsi lennék nagyon rá, hogy mit szóltok ehhez az alakításához. Én nagyon szeretem.
Ha nem láttátok még, írjatok, nekem megvan át tudom küldeni.

http://asianwiki.com/Several_Questions_That_Make_Us_Happy
Maryu 2016 szept. 10. - 22:22:51
(65259/65967)
Bocs. Nem fejtettem jól ki, hogy mire gondolok. Én sem úgy gondoltam, hogy ezt érdemli. Csak olyan helyzetbe került, hogy óhatatlanul, annak csak egy tragédia lehetett a vége.

Hiszen õ nem tudta, hogy akin bosszút akar állni, az a saját apja. A lányok, akiket felhasznált a bosszújához, a féltestvérei. Amikor rájött, hogy a saját családját (legalábbis az apját és testvéreit) tette tönkre, összeomlott. Az, hogy a húga (aki nem tudta, hogy õ a bátyja) féltékenységbõl lelõtte, sorsszerû volt és az is, hogy nem fordulhatott orvoshoz, mert akkor börtönbe juttatta volna a lányt. Akit õ végül is a bosszúja miatt felhasznált és becsapott.

Ezért gondolom azt, hogy ennek a sztorinak nem lehetett más vége.
unni 2016 szept. 10. - 20:20:34 Előzmény Maryu
(65258/65967)
Nem tudok veled egyetérteni. Lehetett volna másik vége. Elvégre tényleg olyan sok rosszat tett, hogy ezt érdemelte? Hiszen végsõ soron jót tett a családdal. Na jó, talán a gonosz vén mamival nem. Persze minden csak nézõpont kérdése.

De kétségtelen, hogy minden film és sorozat új és új oldaláról mutatja be õt. Mindig képes megújulni. Lehet, hogy Koreában még mindig van helye a tehetségnek, nem feltétlenül csak az dönt, hogy ki kinek az ismerõse. (Hát lehet, hogy naiv vagyok.)
Lili49 2016 szept. 09. - 18:56:41
(65257/65967)
Nagyon aranyos vagy::)

Örülök, hogy mostanában mindig látom KNG nevét az oldalon:)

Ámultam, hogy végig olvastad, mert nem kis feladat. De, ha elkezdünk rajongani, akkor minden infómorzsa érdekessé válik.
KNG kivételes tehetség, megérdemli, hogy szeressük!
Maryu 2016 szept. 09. - 17:27:01
(65256/65967)
Igen, eléggé nyomasztó volt a hangulat, amit a film sugárzott. A szereplõk eléggé kilátástalan életéhez jó háttér volt. A rendezõ alighanem valami díjat célzott meg vele (ilyesmi témákkal szoktak nyerni), de sajnos csak levetítették Cannes-ban, nem szerepelt a versenyben, Így is nagyon dicsérték a szereplõket. Fõleg a csajt.

A disznó feromont mire használják, elképesztõ.
Lili49 2016 szept. 09. - 16:59:59
(65255/65967)
Sziasztok!

Megnéztem a The Shameless-t, köszi még egyszer.

Jó volt látni KNG-t::))) Most úgy látszott, már rendben van lelkileg. Jóképû, jó alakú, mint régen.

A film szürkesége, a lecsúszottság és nekem fõleg a kosz, elég nyomasztóan hatott. Viszont végig kíváncsi voltam a történetre.
Mi lesz ezzel a vállalhatatlan, hirtelen feltámadó szenvedéllyel.
Volt benne feszültség.

Megint tanultam valamit, a disznó feromont...hogy mik vannak!!!!!!!!
Maryu 2016 szept. 08. - 23:11:59
(65254/65967)
Gondolom biztos ez is a kedvenc dalaid között van. Gyönyörû
https://youtu.be/snSBMepP4zA
Maryu 2016 szept. 08. - 23:01:36
(65253/65967)
KNG a lelkét is beleteszi, amikor énekel. Nagyon mély érzésû ember. Én legalábbis így gondolom. Valószínûleg ezért szokott nagy hatással lenni rá egy-egy érzelmesebb szerep. Például nagy hatással volt rá a "When Spring Comes"-ban játszott szerepe is, annyira, hogy a felvételek után, a saját bevallása szerint, depressziós lett és pszichiáterhez kellett járnia, hogy rendbe jöjjön.
Ha nem láttátok még, érdemes megnézni ezt a sorozatot is. Nagyon jó benne KNG. Egy magányos, szenvedõ figurát alakít. Biztos tudjátok, hogy itt még Lee Han-nak hívták. Késõbb vette vissza a saját nevét.

Van hozzá magyar felirat.
http://asianwiki.com/When_Spring_Comes

http://azsiaekkovei.hu/kdorama/when-spring-comes
Maryu 2016 szept. 08. - 22:42:21
(65252/65967)
Szia kedves Unni!
Üdv a fedélzeten. Számomra mindig öröm, ha a kedvenc színészeimrõl, filmjeimrõl beszélgethetek veletek.

A Bad Guy vége engem is kiütött. Sokáig nem tudtam belenyugodni, hogy ezzel lett vége. De nem csak én gondoltam akkoriban, hogy amikor leszerel KNG biztos folytatni fogják ezt a sorozatot, hiszen nem láttuk biztosan, hogy meghalt. Kicsit olyan talányos volt a vége. Gondolok itt arra, hogy a csaj a halála után kapott még küldeményt tõle ....
De aztán belenyugodtam, mert azt hiszem ennek a filmnek, sztorinak nem lehetett más befejezése.
unni 2016 szept. 08. - 19:54:49
(65251/65967)
Oh igen, az is egy remek kis sorozat. Már többször megnéztem én is. Visszatérve egy kicsit a sillára. Nekem a Bidam anyját játszó színésznõ is nagyon tetszett. Nem csak gyönyörû, hanem remekül is játszik. Talán ezért jók a kettejük jelenetei.

A koreai tényleg szép nyelv. A tájak is mindig gyönyörûek, de legjobban talán a zenéjüket szeretem.
unni 2016 szept. 08. - 19:14:20
(65250/65967)
Kedves Mindenki!

Örömmel látom, hogy egyre többen visszatérünk. Üdvözlöm új "tagunkat" is. Már több sorozatot is láttam, amely ezzel a korszakkal foglalkozik, de senki nem olyan tehetséges Bidam, mint Kim Nam Gil. Bár nekem a Bad Guy a kedvencem tõle. Bár a vége elég sokkoló volt számomra. Emlékszem többször is megnéztem a végét, hogy biztos jól láttam-e.

Az új filmet még nem láttam, de most, hogy megvan a link, azt hiszem sort kerítek rá.

Köszönöm mindenkinek.
Maryu 2016 szept. 07. - 17:53:51
(65249/65967)
Erre a jelenetre gondoltam, ami kb 8 perkor kezdõdik és 11 percig tart. Ennek nagy részét kivágták a szinkronos változatból.
https://youtu.be/uwaherEp44Q
Maryu 2016 szept. 07. - 14:56:38
(65248/65967)
A vágatlan, eredeti hangos változatban sok apró kis részlet is megvilágosodik. Például az, hogy miért van meggyõzõdve Munno, hogy Bidan Misilre hasonlít. Ugyanolyan gonosz, mint õ és a fõ fegyvere a gyilkolás. Amiben valljuk be, van is igazság, már csak azért is mert Misil az anyja, de Bidamnak érzékeny, szeretõ oldala is van. Amit Munno nem vehetett észre, mert szeretet nélkül, keményen nevelte a fiút.
Azt a jelenetet is megvágták, ahol a kölyök Bidam megmérgezi a könyvtolvaj bandát. Ezt inkább csak a beszélgetésekbõl tudjuk, de az eredeti részben mutatják, ahogy a gyerek, háta mögött a sok hullával, boldogan mosolyogva nézegeti a visszaszerzett könyvet. Attól kezdve Munno félni kezd Bidamtól. Nem hajlandó megölelni többet, rideg, hideg vele. Tartja tõle a három lépés távolságot.