Téma: Kincsem

3/10
offtopic
napraforgó 2017 jún. 10. - 13:53:58 3/10
(175/355)
Óh, kedves, nincs semmi baja a fejemnek, nem úgy, mint a tiédnek....
3/10
offtopic
napraforgó 2017 jún. 10. - 13:46:51 3/10
(174/355)
Na és a te neved mit takar, Gabika???
3/10
offtopic
napraforgó 2017 jún. 10. - 13:46:06 3/10
(173/355)
Mi 300?

Amúgy az ismert sztori szerint csak 30.....
3/10
offtopic
napraforgó 2017 jún. 10. - 13:44:47 3/10
(172/355)
OFF
Ez most hogy is kerül ide???
3/10
offtopic
napraforgó 2017 jún. 10. - 11:29:09 3/10
(171/355)
Küldtem p.ü.-t, nem olvastad?
3/10
napraforgó 2017 jún. 10. - 10:55:30 3/10
(170/355)
Képzeld, mindet használom, felváltva, mikor, mihez mi szükséges, mert én minden nap fõzök. Nekem ugyanis van családom.

***moderálva***
3/10
napraforgó 2017 jún. 10. - 10:52:03 3/10
(169/355)
Hülye állításra ment a válasz, illetve a kérdés. Mert ha évente 9 állat jut egy emberre (én nem is vágják le mindet, mert csak tenyésztik), akkor nem is esznek olyan sok húst az emberek. Mert ebbe nemcsak marhák, sertések és baromfik számítanak bele, hanem a Távol-Keleten kedvelt eledelként szolgáló tengerimalacok és majmok, kutyák is.

Mi lenne, ha távol maradnál a hülyeségeiddel a fórumoktól?

Könyörgöm, egy moderátor távolítsa már el ezt a nõt az összes fórumról !!!
3/10
napraforgó 2017 jún. 10. - 07:52:01 3/10
(168/355)
Na és ebbõl mennyit, hány milliárdot eszik meg az emeberiség évente?
3/10
Ezüstliliom 2017 jún. 09. - 08:49:22 3/10
(167/355)
Fura, hogy nem érted, mirõl beszélek. Te feltettél ebben a topikban egy kérdést, amit idéztem is, én meg válaszoltam rá. (Egy fórumon ez már csak így szokott lenni...:) ) Ha meg nem érdekel ez a film, akkor nem értem, miért írtál ide egyáltalán. Az ellenséges hangnemet meg pláne nem értem, de lelked rajta...
3/10
offtopic
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 13:27:31 3/10
(166/355)
Mondjuk áttettek minket õk az új rendszerbe, ez kiderül a levélbõl, nem is azzal van a gond. De ha nem tudod, melyik e-mailcímeddel regisztráltál 10 éve...? És még ez sem lett volna gond, ha a segítségkérésre érdemben válaszoltak volna egybõl, nem négy hónapon keresztül kellett volna rágnom a témát bulldogként.
3/10
offtopic
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 13:19:59 3/10
(165/355)
Köszi.:)

Hát látod, nem voltam "elég pontos", mikor segítséget kértem.:) (Hónapokon keresztül nem voltam az.:D ) Pedig csak nem foglalkozott velem az elsõ válaszoló, ezért nem is kérdezett, csak nyomta az egyenszöveget. Magamtól meg honnan tudtam volna, hol a probléma?
3/10
napraforgó 2017 jún. 06. - 13:11:24 3/10
(164/355)
Örülök, hogy újra látlak, a régi nickeddel, kár, hogy mindenért balhézni kell.
A fejlesztõk sajnos elfelejtik, hogy a hétköznapi emberek általában nem számítógép-zsenik, pláne a kicsit idõsebbek, így sokaknak gondot jelent ez a sok hülyéskedés, újra regisztrálás ezzel-azzal, meg amazzal.... Miért nem lehetett õket egybõl áttenni az új rendszerbe? Elég lett volna az újaktól megkérni a hülyéskedést...
Nekem valahogy sikerült megtartani a felhasználónevemet, de mondhatom, nem volt könnyû. Máig nem tudom, hogy sikerült, végül is órákba tellett, de sikerült.
De gondolom, a húsz éves fejlesztõ nyikhajok erre csak legyintenek. Mintha nem miértünk szaggatnák magukat.... Mert ha mégis, akkor kérem szépen úgy csinálják, hogy a laikus köznép is megértse.
3/10
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 13:05:20 3/10
(163/355)
"Járt itt már valaki lóversenyen?! Esetleg akad az ismerõsei között zsoké, hajtó vagy hasonló versenyzõ, bennfentes?! Õk hitelesebben tudnának mesélni, kritikát alkotni!"

Én jártam már lóversenyen, bár nem vagyok zsoké, csak lótartó.:) Ha számít valamit a véleményem, a lovas jelenetekben, a versenyek megjelenítésében nincsenek kifogásolható részek, azok szerintem rendben vannak.:)
3/10
offtopic
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 13:00:03 3/10 Előzmény Péterrrrrr
(162/355)
Kedves Péter!
Ugyan teljesen egyetértek Veled abban, amit a mozibajárókról írtál, de azok a hozzászólásaid tényleg offok, nem tartoznak a Kincsem témához, tehát jó lett volna "offtopic" elküldeni õket. És sajnos ezt a hozzászólásodat sem úgy küldted, bár azt írtad, hogy igen.
3/10
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 12:50:19 3/10 Előzmény sadrok
(161/355)
Kedves Moderátorok!
Pótoljátok, legyetek szivesek, ebben a hozzászólásban, amire válaszolok, a spoiler feliratot!
3/10
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 12:45:58 3/10 Előzmény gyereamozibabe
(160/355)
Szerintem nagyon jó ötlet.:) De tartok tõle, hogy a film készítõi nem olvassák ezt a fórumot.
3/10
Ezüstliliom 2017 jún. 06. - 12:44:42 3/10
(159/355)
Nos. Pár hete már megpróbáltam végigolvasni ezt a topikot, de rájöttem, hogy erre nincs elég idõm, így bocsánat, ha ismétlem valaki véleményét. Még azt is szeretném leszögezni, hogy a véleményemnek nincsenek politikai okai.:)

***SPOILER***

Szóval: aki ismer még itt, a fórumon, tudja, hogy nagy lórajongó vagyok, nagyon szeretem a lovas filmeket, és van is közöm a lovakhoz, mármint van itthon belõlük kettõ.:) Ezért aztán az errõl a filmrõl alkotott véleményemet is nagyban befolyásolja ez a tény. Kincsem eredeti történetét elég jól ismerem, és az elõzetest látva és a megjelent cikkeket olvasva ("Ez a film nem Kincsemrõl szól, mert az õ történetét úgyis ismeri már mindenki." - valahogy így nyilatkoztak az alkotók.) már eléggé aggódtam, hogy mit fogok látni, így nem is nagyon rohantam az elsõ vetítést megnézni. De végül csak megnéztem, és lovasként még úgy is csalódás volt, hogy felkészültem rá.
Nem keveseltem a lovas jeleneteket, nem problémázom azon, hogy kanca vagy herélt (biztos nem csõdör) játsza-e Kincsemet, de ennyire átírni a történetét, az nem volt szép dolog. Ha ez a film bármilyen más címmel kerül a mozikba, és a lovat nem Kincsemnek hívták volna, azt mondanám, gratulálok hozzá, felér a hollywoodi filmekhez! Ami azért kétes dicsõség, de tény, hogy bevonzza a nézõket a mozikba, eléggé szórakoztató, és sok pénzt hozhat a készítõknek. De Kincsem nevét reklámra használni, aztán belesz...-ni a történetébe, az nekem nagyon visszatetszõ. Azt nem tudom, mennyire volt kezelhetõ ló Kincsem, de ez a "vásárolt, betörhetetlen rodeóló" történet nagyon nem illett hozzá, fõleg, hogy valójában Blaskovich nem vásárolta, hanem õ tenyésztette, õ adta neki a Kincsem nevet, és nem véletlenül.
Pedig mikor lassan két éve a keszthelyi Festetics Kastélyban jártam, és elnézést kértek, hogy az épület bizonyos részei le vannak zárva, mert forgatják a Kincsem-filmet, ujjongtam örömömben, és borzasztóan vártam, mikor kerül a mozikba. És tényleg beleadtak mindent, ami a díszletet, jelmezeket, lovas jeleneteket illeti, ezt nem lehet vitatni. És erre kellhet is az a temérdek pénz, nem vitatom. Azt is megértem, hogy olyan forgatókönyvet akartak készíteni, amire bemennek a nézõk (szerelem, akció, állatok...). Csak így kár volt Kincsemet belekeverni.:( És még Kincsem neve nélkül is kár volt azért a hatásvadász, de sokakban visszatetszést kiváltó jelenetért, mikor

SPOILER
Blaskovich megveri a lovat (majd bocsánatot kér tõle, mintha ezt egy állat meg tudná érteni).:/// És hatásvadász volt a tûzbõl kimenekülõs rész is.
SPOILER vége

A bálon az a modernebb táncbetét, ha külön nézem, tetszett volna, de egy ilyen kosztümös filmbe nekem nem illett bele, ahogy a nõi fõszereplõ némely ruhája sem, a "lájkolom" meg hasonló "poénok" meg fõleg nem, de nyilván ízlések és pofonok...
A színészek játéka tetszett, örültem neki, hogy láthatom újra Gyabronka Józsefet, és le a kalappal a fõszereplõk lovastudása elõtt!:)
offtopic
kanyádport 2017 jún. 06. - 11:26:55 Előzmény Péterrrrrr
(158/355)
10 év levelei, hozzászólásai mentek volna a kukába, ezért nem akartam új nicket.

De a probléma végre (nagysokára) megoldódott!:) Miután szinte elküldtem õket melegebb éghajlatra:D , végre hajlandóak voltak érdemben válaszolni a levelemre. Kiderült, hogy ott volt az eb elhantolva, hogy rosszul emlékeztem rá, melyik e-mailcímemmel regisztráltam. De ez Lakatos István "Már nincs szükség a bejelentkezéshez a felhasználónévre: a regisztrált e-mail címmel és jelszóval kell bejelentkezni." (távirati) stílusú válaszaiból nem derült ki. A végén egy "vezetõ fejlesztõ" leereszkedett hozzám, és válaszolt.

"Kedves Lili!

Sajnálattal olvassuk, hogy továbbra is problémái vannak a bejelentkezéssel. Tavaly a PORT.hu megújulásánál minden felhasználónkat átvittük az indapass rendszerébe. Akinek korábban volt már indapass regisztrációja, azokat email címük alapján összekötöttük a már létrezõ fiókjával (akinek nem volt, õket új felhasználóként vittük fel az indapass-ba)

Míg a korábbi rendszerben felhasználónévvel, és jelszóval lehetett bejelentkezni, úgy az indapass-nál már csak email címmel, és jelszóval lehet. Ahogy látom önnek van indapass regisztrációja a következõ email címmel: ...@gmail.com. Ehhez az email címhez van hozzákötve a PORT.hu fórum nick-je is (ezüstliliom).

Amennyiben elfejtette az indapass.hu-ra a belépéshez szükgés jelszavát, kérjük, kérjen új jelszót ezen a linken:
http://indapass.hu/jelszoemlekezteto/

A rendszerünk szerint mindennek a legnagyobb rendben kell lennie, azaz sikeres volt az összekötés, a belépési folyamatban sem tapasztaltunk hibát, és még a fórumban is hozzá tudnánk szólni a felhasználónevével (természetesen nem tesszük)

Szóval, kérem próbáljon meg belépni vagy az indapass.hu-n, vagy a forum.port.hu-n az email címével, és jelszavával, amiket fentebb írtam, és tájékoztasson, ha valami miatt nem sikerül (csak kérem legyen pontos)."

Mondjuk ez a "csak kérem legyen pontos" enyhén sértõ, de legalább méltóztatott válaszolni. Valójában már nem is emlékeztem rá, hogy ezzel a mélcímemmel regisztráltam a port.hu fórumra és az indapassra (mert szinte sosem használtam), így eszembe sem jutott ezzel belépni.
Azért mesélem el mindezt, hátha valakinek segítek vele, mert bár a válaszomban kértem a fejlesztõt, hogy ezeket az infókat írják ki a belépés alá is a fórumon (mivel nem én vagyok az egyetlen, akinek ez probléma), de ennyire azért nem volt segítõkész az illetõ, mert látom, hogy még most sincs ott, "had kínlódjon a sok hülye".:/
kambekk 2017 jún. 05. - 00:56:38 Előzmény gyereamozibabe
(157/355)
Na majd megnézem újra, ha adja a tévé.
9/10
gyereamozibabe 2017 jún. 02. - 11:06:40 9/10 Előzmény kambekk
(156/355)
kambekk! Nem volt logikai hiba, mert Blaskovich sosem mondott le a nõrõl.
SPOILER!
az elsõ, döntetlen futam után õ ajánlja fel, hogy visszalép a versenytõl (ezzel nem nyeri el a kastélyt), cserébe megkéri a nõ kezét. A báró (a "papa") erre közli, hogy rendben, de Kincsem álljon ki a döntõ futamra, és szándékosan veszítsen. És Blaskovich EBBE IS BELEMEGY! És amikor mégsem így alakul, akkor is próbálja utolérni az elviharzó családot.. gondolom, hogy megnyugtassa õket, hogy a kastély az övék maradhat. De a bárót ekkor már nem érdekelte a kastély. Neki a császár felé kell produkálni valami eredményt. Ez nem sikerült. Az õ karrierjének ezzel vége. A korábbi életmódját mindenképp elvesztette volna.