10/10
Eva7 2010 jan. 25. - 09:36:24 10/10
(33/273)
Csodás film, mindenkinek csak ajánlani tudom!
Gabi'91 2010 jan. 22. - 19:30:01
(32/273)
Csak nemrég hallottam a filmrõl, de az ismertetõ elolvasása után mindenképp meg akartam nézni.
A film elsõ fele nem nagyon tetszett. Nekem túl sok volt a bevezetés, lassan indult, persze ez csak egyéni vélemény.
A gyilkosság után viszont beindult az egész. Na, nem kell mindenféle akcióra meg összeesküvés-elméletekre gondolni, de volt, hogy sugárzott a képekrõl a feszültség és a rémület. Bár személy szerint nem igazán kedvelem a Saoirse Ronan-t, de azt el kell ismerni, hogy igenis tehetséges. Mark Wahlberg alakítása volt szerintem a legjobb, bár Stanley Tucci sem volt semmi. Mindkettõjük arcán látszott az igazi megszállottság.

***SPOILER***
Abban viszont egyet értek, hogy az édesanya viselkedése nem volt igazán gyászoló. Bár azt megértem, hogy nem bírta elviselni a férje folyamatos kutatását, és ezért el kellett menekülnie. Ez mondjuk nem róható fel Rachel Weisz-nek, õ azt tudta eljátszani, ami a karakterben már benne volt.
Akinek viszont én több szerepet adtam volna, az a Ruth nevû lány volt. Akár többet is ki lehetett volna hozni ebbõl az "érzem, hogy itt van" dologból...
***SPOILER off***

Lényeg a lényeg, nekem nagyon tetszett és bátran ajánlani fogom azoknak, akik szeretik az intelligens, elgondolkodtató mozikat. :)
princesita 2010 jan. 21. - 19:18:19
(31/273)
Szerintem érdemes megnézni.Én örülök,hogy nem hagytam ki.
10/10
Erus1 2010 jan. 20. - 09:08:33 10/10
(30/273)
Szerintem fantasztikus alkotás!!!!
Buffy90 2010 jan. 20. - 08:01:20 Előzmény Duccs
(29/273)
Köszi az infót!:)
Duccs 2010 jan. 19. - 16:53:16 Előzmény Buffy90
(28/273)
Gondolom letöltötték. Egyébként én egy online mozi oldalon néztem és nem volt rossz film.
Buffy90 2010 jan. 19. - 09:21:23
(27/273)
sziasztok!
Hol láttátok a filmet?A moziban?Néztem nálunk a mozimûsort ,de nem láttam kiirva.
8/10
kriszti0005 2010 jan. 17. - 19:48:49 8/10
(26/273)
Szerintem nagyon jó film, és nem értek egyet azokkal akik azt mondják, hogy nem gyászolt a család.

SPOILER

Akkor miért nem hagyott fel a férj a lánya gyilkosának kutatásával? Miért ment el a nõ? Biztos nem jókedvébõl. Szerintem nagyszerû film, és a lány alakítása is tetszett. De hát a vélemények különbözhetnek.
kimlet 2010 jan. 16. - 13:39:26
(25/273)
Pár napja néztem meg, és engem lenyûgözött a film. A könyvet már egy éve próbálom beszerezni, még a film elõtt feltétlenül el akartam olvasni, de sajnos nem sikerült...de a film után ez az elhatározásom csak egyre nõtt.
Valaki az egyik hozzászólásban nehezményezte, hogy a határvonal képi megjelenítése nagyon hasonlít a Csodás álmok jönnek c. filmre...szerintem ez így volt jó. Az a film is komoly érzelmi hatást váltott ki szerintem az emberekbõl, és ez a film is csodálatosra volt tervezve.

Valóban kell hozzá intelligencia, nincs minden az ember szájába rágva, látni és átérezni kell ezt a filmet! Csak ajánlani tudom mindenkinek!
9/10
NADALFAN 2010 jan. 16. - 00:09:52 9/10 Előzmény Eca76
(24/273)
most kérek elnézést ecától mert látom többen is lehuzták a a filmet-hát tény nem vagyunk egyformák de nem bántásként azért kell egy megfeleõ IQ szint az ilyen filmek elfogadásához:)))
9/10
NADALFAN 2010 jan. 16. - 00:00:27 9/10 Előzmény Eca76
(23/273)
hú ez a nõ nagyon gáz-aki erre va filmre egyest ad az nagyon ***moderálva***
9/10
NADALFAN 2010 jan. 15. - 23:57:35 9/10 Előzmény Eca76
(22/273)
hm elég érdekesek de nem ezeken a dolgokon volt a hangsúly-érdekes aspektusa volt a filmnek de aki érzékeli annak bejön.nekem nagyon tetszett !!!
deeb23 2010 jan. 14. - 10:13:07 Előzmény Eca76
(21/273)
Köszönjük a megannyi spoilert! :P
1/10
Eca76 2010 jan. 13. - 13:54:01 1/10 Előzmény Vernalys
(20/273)
Én csalódtam a filmben, nagyon vártam már, de egyátalán nem azt kaptam amit elképzeltem.

***SPOILER PÓTOLVA***
Érdekes pl hogy a gyilkos a kukoricaföld közepén kiás "X" m3 földet, és senkinek nem tûnik fel, pedig nap mint nap ott járnak emberek..a nagy gyászában az anya otthagyja a családját, és az alkoholista nagymamára bízza a gyerekeket. Az apa pedig nem érthetõ hogyan kezdi gyanusítani a S Tuccit?? Csak úgy rákattan, és kacsacsapdát épít vele, majd többször rátámad, mert van egy megérzése? Érdekes, hogy a nyomozónak nem volt, annak ellenére h babaházakat talál egy magányos férfinál, és a kislány karkötõjére sem figyel fel. A nõvére pedig szinte azonnal megtalálta a naplót, mesterkélt volt, és utána tipiks a kergetõzés is. Ráadásul kétlem, h egy sorozatgyilkos kétszer ugyanabban a családban keres áldozatot. A mezsgye ábrázolása nekem teljesen olyan volt m a "Csodás álmok jönnek" c filmben. Nekem zavaros volt a történet levezetése, és a vége sem gyõzött meg. Épp egy jégcsap, és épp így??? Miért állt a szakadék szélére?? Nekem összességében nem tetszett, a színészi alakítások közül is csak Susan Sarandon ért valamit:( Ui: ...és senki sem gyászolt...
10/10
Vernalys 2010 jan. 10. - 23:17:01 10/10
(19/273)
Szerintem iszonyat fantasztikus... már így is megmozgató, összetett érzéseket keltõ alkotás, pedig szörnyen le van egyszerûsítve a könyv... aki teheti olvassa el!!
És senki ne számítson akcióra, ellenben olvasson utána mi a lényege mielõtt megnézi és akkor nem lesz csalódása..
10/10
Gógus 2010 jan. 10. - 16:54:29 10/10
(18/273)
Ma néztem meg feliratosan.Nagyon bejön.Olyan érzéseim voltak közben,hogy meglepõdtem magamon.Érzéketlen,lélektelen embereknek nem ajánlom,mert képtelenek beleélni magukat.
8/10
Andrew8 2010 jan. 09. - 20:17:22 8/10
(17/273)
Komfortos mennyország:

Peter Jackson mindig is komfortosan érezte magát a bizzarul komikus, vagy éppen a vizuálisan erõs és fantasztikumokkal teli filmekben. (Gyûrûk Ura, King kong, Hullajó és Izlésficam) A drámai, karakterközpontú és thriller elemekkel telített filmek esetén is kicsit. (Mennyei teremtmények). A film zeneszerzõket is mindig sikerült jól megválasztania. Ez most is jól sikerült. Susie Salmon és Peter Jackson filmje pedig szintén erõs lett a képi és vizuális világa gyanánt. Stanley Tucci pedig nagyon jó alakítást nyújtott talán a 2. legjobbat Christopher Waltz után (legalábbis amiket eddig láttam). Úgy látszik az elmúlt pár évben a rossz fiúk a nyerõk számomra is. 
A Mennyei teremtményekkel ellentétben, ebben a filmben ugyan nem sikerült annyira jól vezetnie talán az egyes karaktereket, nem lettek ki választva a szerepek se a legjobban. (Gondolok itt fõleg a mi ki Mark Wahlbergünkre és nekem Susan Sarandon játéka se jött be most)  De helyette a vizuális orgazmust megkaptuk méghozzá mûvészi szinten és most nem úgy gondoljunk rá, mint az Avatar álleejtõ, de nem épp mûvészi CGI effektjeire. Képzeljük el a Forrás egyes vizuális gyönyöreit mondanivalókkal. Na, itt is ez mûködik, de azért nem olyan erõs szinten, mint ott. A zene pedig hûen és tökéletesen kíséri, amely egyébként nagyon változatos is lett.
Nagyon tetszetõs képi váltások voltak a filmben a két világ között ötletesen és jó idõpontra rendezte Jackson, de ezek ellensúlyozásaként nagyon sok nem megfelelõ is volt, amiket vagy kivágtam volna vagy máskor raktam volna be. Eleve kevés a film felétõl a valós világban játszódó jelenet, a végén azt a bizonyos széfet se kutatták egyáltalán vagy legalábbis nem mutatták.
Sok jelenet vágása visszaköszönt a Gyûrûk Urából is +-an. (pl. Amikor ott Faramir a halálba vágtat itt pedig egy kislány ha nem is vágtat de lépdel végzete felé míg közbe a kamera ide oda váltás közben mutatja ahogy a lány családja vacsorázik, míg a Király visszatérben pedig Pippin és Faramir apja vacsoráznak/ebédelnek Faramir és csapatának lehetetlen vállalkozása közben).
Azt nem értem, hogy ez a film miért került 100 millióba hisz a Gyûrûk Ura trilógia egyes részei is kb. ennyit kóstáltak és itt annak fele annyi látványa se látszik. Majdnem azt mondhatnám a Híd Terabithia földjére c.filmnek a dupla effekt mennyisége látszik csak a filmben persze azért minõségibb módon.
A Komfortos mennyországnak a hangulata egyébként nagyon megfogott, és leginkább a Jackson Mennyei teremtmények c. filmjéhez hasonlítható a film mûfajilag és képi világot tekintve. Saoirse Ronan narrálása se volt legtöbbször zavaró, sõt olykor meglepõen érzelemmel teli. Meg kell mondjam a Vágy és vezeklés és a Komfortos mennyország megtekintése után, hogy ennek az egyre nagyobb lánynak még akár egy Oscar is megszerezhetõ lesz a késõbbiekben. (jelölés már volt is 2008-ban). Szóval kicsit pozitívan csalódtam a filmben azt hittem ebbõl nem hoz ki sokat Jackson. Ahogy olvastam a regény hûséges rajongói szerint sok mindent kihagyott a rendezõ és emellett nem mutatta be a csúnya dolgokat. Erre P. J. már válaszolt is, hogy miért értelemszerûen.
Kíváncsi leszek mennyien tekintik majd meg ezt a filmet itthon a mozikban. Mert meg kell hagyni, hogy ez azért nem egy közönség vonzó blockbuster filmecske. Néhány mondanivaló pedig félig rejtve van és nem mindegyiket mondják ki mázos szavakkal. A film végi ’véletlen’ megtorlás nagyon tetszett, már alig vártam szinte elõtte. 
Ajánlható a Forrás, a Mennyei teremtmények, a Faun labirintusa, A Benjamin Button kedvelõinek. A téma hasonló, néhol a megvalósítás is.

80%

UI: "Az Oscar-díjas Peter Jackson új filmje Alice Sebold komoly irodalmi elismerést arató bestsellere alapján készült. Egy fiatal lányról szól, akit meggyilkoltak, és most saját mennyországából tekint le a családjára, ahol mindenki a maga módján próbál megbirkózni a szörnyû tragédiával - és a gyilkosára, aki sokkal közelebb van a családhoz, mint azt bárki is sejtené."

A PORTOS ismertetõnél, az nem a mennyországot jelenti, hanem a Föld és Mennyország közötti sávot, amolyan Purgatórium szerû sajátos képzeletû világot, de azért itt nem a klasszikus purgatóriumra kell gondolni. A film végén eléri is fõszereplõnk a Mennyországot.
moderator1 2010 jan. 09. - 12:35:51
(16/273)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a személyeskedést kerüljétek.

köszönettel:
A moderátor
8/10
offtopic
Nathan Petrelli 2010 jan. 09. - 12:10:56 8/10
(15/273)
Megírná nekem a kedves moderátor egy privát üzenetben, hogy miért lett törölve az utolsó két hozzászólásom ebben a fórumban? Elõre is köszönöm.
1/10
valaki. 2010 jan. 09. - 02:54:10 1/10
(14/273)
egyetértek az elõttem szólóval, (vagyis saját magammal), ez a földkerekség egyik legrosszabb filmje, az íróját egy lakatlan szigetre kéne toloncolni, ott kedvére írogathatna magának értelmetlen hülyeségeket, és megszûnne annak a veszélye is, hogy azt valami gyanútlan rendezõ véletlenül megfilmesíti