BMariska52 2015 aug. 28. - 17:56:44
(4033/4273)
Drága Érsekem! "...Güney megelõzte még sántán is"! Itt kénytelen voltam felröhögni, annyira viccesen hangzik!
Van egy kitekert mondás, így szól: "Távozz tõlem sántán"! Valamelyik humoristától származik.
Szinte tudtam, hogy ez a szemét Güney beelõz a hadnagynak, aki lehet, hogy csak az én szememben, (de a filmet mi más szemmel nézzük, mivel tudjuk, ki a hunyó), kicsit lassú. Váltig azt mondom, hogy Deniznek nem kellett volna ennyit kavarni, mi szükség volt erre?
Számomra nagyon gusztustalan, ahogy Baris már csak sajnos, egy lepukkant alkoholista. Kár, hogy nincs elég tartás benne, hogy lábraálljon. Mondjuk, az is biztos, hogy az õ elképzelésük szerint az csak sok pénzzel lehetséges!
Na, de hát ki a bánatot érdekel, hogy Baris vedel, hogy Güney hiába találja meg a nagyon kutatott bizonyítékot, még nem tudni mit kezd vele, majd megüti sokszor a guta, utálja Kuzeyt, Cemrét, Banut, Barist, az egész világot, sajnálja saját magát, de a mi két kedvencünk él és virul, virágzik, boldogan mosolyog, már Kuzey nyúl Cemre kezéért, szervezik az esküvõt, Tillárom, Haj!
Szép hétvégét Nektek, Kuzey mosolya ragyogja be az Eget!
BMariska52 2015 aug. 28. - 17:47:23
(4032/4273)
Kedves Hangerika! Szerintem egy cseppet se bánd, inkább légy ilyen érzékeny-lelkû, tudom, értem, én is ilyen vagyok, de szerintem még ha nekünk több "bánat" jut is az érzékeny lelkünk miatt, több öröm is! A gonosz-lelkûek csak azt hiszik, hogy van örömük, az nem igazi érzésbõl fakad! Más, jó filmet is ajánlok majd, ha "elémsétál", ha már Te is az ilyen szívhez-szólóakat kedveled!
Szép Hétvégét kívánok Neked!
BMariska52 2015 aug. 28. - 17:44:09
(4031/4273)
Aranyos vagy, hogy ezt írod, hidd el, nem véletlenül mondtam, nem jársz rosszul vele! A fordítás igazán irodalmi, kiváló, és az egész munka, valamint azt senki ne felejtse el, hogy Gabusék voltak ebben az "Úttörõk", õk találták ki, aki még rajtuk kívül, utánuk megcsinálta, az õ hajójuk vízén evezett!
Örömmel várom mindig az összefoglalódat, és Veled együtt nézem az elsõ évadot én is.
Jó hétvégét kívánok Neked!
10/10
syuzi 2015 aug. 28. - 13:22:10 10/10
(4030/4273)
Mindenképp megfogadom a tanácsod és Gabusék állttal felrakott részeket fogom megnézni:)

Kitartok mindenképp a sorozat mellett:) Holnap hozom majd a kis összefoglalómat:) Remélem, hogy örülni fogtok neki:)

Szép napot kívánok én is neked és mindenkinek:)
malvinkicska 2015 aug. 27. - 22:04:29
(4029/4273)
Güney megelõzte a hadnagyot kivette, a képeket szemét egy alak, de jól látszik minden amit csinál a képeken. Kuzey és Cemre talán már boldogok lehetnek intézik az esküvõ dátumát, most már jogi akadálya nincs, gondolom, mások tesznek róla, hogy ne tudjanak egybe kelni. Baris is amit követ az már sok provokálta Kuzeyt, de az most nem volt vevõ a butaságára.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 27. - 21:55:37 8/10
(4028/4273)
Kuzeyjék helyesek mindent megtesznek semmi ne álljon a boldogságuk útjába .
Gülten mégis reménykedhet pasi ügyben ?
Güney hazasántikál és a laptopjába bújik , nem eszik nem iszik , bezárkózik a szobába .
Mint kiderül nem véletlen......nem hiába mondják valakire "rosszban sántikál " õ rá teljesen passzol .
Seref amikor Demetet a repülõtérre kíséri ki , leesik végre neki a 8-as rejtélye .
A csomagmegõrzõ az , beüti a kódot "Szezám tárulj " , de az hoppá üres .
Látjuk Güney megelõzte még sántán is . A róla készült fotókat nézi elképedve .
Seref a kamerákat akarja végignézni kik jártak ott . Végre beindult a hadnagy .
Kuzeyjék az esküvõ idõpontját intézik !
BMariska52 2015 aug. 27. - 13:31:45
(4027/4273)
Nagyon sajnáltam volna, ha ennyi munkát, mint amit Gabuskáék belefektettek, csak úgy le lehetne írni néhány mondatban, 40 bölümrõl! Az egésznek az agyoncsapása lett volna, szerintem ha leírom, mi történt velük, meg is kaptam volna a magamét - megérdemelten! Na, errõl szó sincs! Lehet, hogy én is félteértettelek, még szép, hogy feltétlenül nézd meg a 2. évadot, sõt, ha szívbéli ajánlatomat elfogadod, akkor a Gabusék által felrakott 2. évadot nézd, az a biztos, ne várjál semmiféle tévécsatornára, hogy hátha..., még azt is megtehetik, hogy felénél abbahagyják!
Szép napot Neked is! Csak légy kitartó! Ráadásul a 2. évadnál Neked már olyan gyönyörûségesen könnyû lesz, hogy egyvégtében nézheted, nem kell várni semmire!
BMariska52 2015 aug. 27. - 13:24:23
(4026/4273)
Örülök, hogy megnézted a filmet, és annak különösen, hogy nem kellett megbánnom, amiért ajánlottam!
Hiába, mindig bebizonyosodik, hogy mi, akik itt összegyûltünk, még ha többször különbözik is a véleményünk, nem véletlenül, egyformán érzékeny-lelkûek, most plagizálok: szívemberek vagyunk!
BMariska52 2015 aug. 27. - 13:21:23 Előzmény Érsekvári
(4025/4273)
Ezt én sem értem, miért vártak két évet a bemutatóval? Én biztos díjat adnék Beren Saatnak, de a forgatókönyvírónak, rendezõnek, természetesen a professzornak is!
BMariska52 2015 aug. 27. - 13:19:49
(4024/4273)
És most, a mai Kuzey!
Megértem, hogy Baris kiakadt és mi akik láttuk, mi történt, én is felháborodok és neki adok ebben igazat, nehéz lesz kimásznia a bajból, és a bélyeg rajta van, köteles lesz minden nap megjelenni a rendõrségen, Helló, itt vagyok, nem szöktem el! Bár azt a nagy felháborodásban már elfelejtette, mit tett õ Cemrével anno! Ugye, ugye?!
Nagyon örülök, hogy Drága Kuzey valóban felnõtt! "Nem fogjuk feladni, már nincs visszaút", "A tegnap este, az igaz volt, csúfság. Bármi is történik mostantól, bárki is áll közénk, nem fogjuk levenni a gyûrûket!" És már nyíltan, az utcán is átöleli Cemrét! Yunus is boldog! Éljen!
Güneyt meg mindjárt megüti a guta, hogy csinálja a balhét! Aztán Sami mindent elront, mint egy pletykás piaci kofa, elmondja a kis sárga 8-as titkát (ááááh, de butaság volt!).
Ezt a Cant sem értem, mégis megmenti a Sinaner céget. Na, mindegy, pénz beszél, kutya ugat - és nagyon szép kutyája van! Kuzey, már megint kezd Güney igaza felé hajlani, sürgõsen el kell tántorítani ettõl! Ezt a Denizt sem értem, annyi esze nem volt a nagy kavarásban, hogy Güney az éleseszû emlékezni fog?! Jó, ha Seref összekapja magát most már!
8/10
Érsekvári 2015 aug. 27. - 13:02:01 8/10
(4023/4273)
Most már kezd kicsit bedurvulni az esemény .
Mindenki megakarja lassan ölni a másikat Baris-Güneyjt , Kuzey -Barist.....
Kuzey gondolataiba mélyülve ül a padon , amikor Cemre megkeresi , lelkileg Kuzey megint padlón van a történtek miatt , de a szerelmük
életük végéig szól és kitartanak egymás mellett , így Kuzey szavai meggyõzik Cemrét , újra megnyugszik Kuzey hallatán.
Güney a tv-ben látja Baris szabad erre dührohamot kap , hogy a pénzükkel mindent elintéznek . Õ mindenkit tönkre fog tenni .
Sami beszél neki Deniz levelérõl és megmutatja az általa megadott kódokat is . Amit Güney azonnal betanul.
Samira sem lehet sok mindent rábízni , neki is eljár a szája .
Létre jött Burak - Can partnersége , most õk vannak a helyzet magaslatán .
Kuzey nem akarja elhinni , hogy nem Baris lõtt . Még mindig inkább Güneyjnek akar hinni , ez borzalmas milyen naiv .
A hadnagy valószínû tudja vagy inkább sejti Güney lehetett , de bizonyítani is kéne .

Más : A Fb-n olvastam Kivanc édesanyja nem szívleli a választottját Basak Dizert . Modern felfogású az anyja , de fõként az nem tetszik neki , hogy már férjnél volt a csaj . Azt tanácsolta fiának szórakozzon kedvére , de ne vegye el .
Ezért Kivanc a családi eseményekre nem is viszi el Basakot .
Elég ciki helyzet , ha tényleg igaz , mert Kivanc nagyon család centrikus .
BMariska52 2015 aug. 27. - 12:58:04 Előzmény malvinkicska
(4022/4273)
Drága Malvinkám!
Én hiába írtam le azt a sok rizsát, Te fogalmaztad meg a legszebben az elfogadás lényegét! Ennek más alapja is van, Te is tudod! Köszönöm a szavaidat!
Látom, hogy egy egész lavinát indítottam el azzal, hogy felhívtam erre a filmre a figyelmet, de ez nem baj.
Remélem, senki sem bánja, és azt sem, hogy itt beszélünk róla, hiszen aki elõször megemlítette, Õ is a Kuzey fb-oldalon szólt, nagyon szépen köszönjük Neki!
10/10
syuzi 2015 aug. 27. - 12:20:02 10/10 Előzmény BMariska52
(4021/4273)
Köszönöm szépen a válaszodat, nem nem azért kérdeztem mert nem szeretném a neten nézni a 2. évadot hanem hogy ti akik nézitek a 2. évadot többet tudtok már a sorozatról, és kiváncsi voltam

Köszönöm én is Gabus és Szandra munkáját :) Majd megnézem a 2 évadot én is:)
10/10
syuzi 2015 aug. 27. - 12:16:22 10/10
(4020/4273)
Bocsi hogy félre érteted a kérdésem, én pont azért kérdeztem hogy mikor lesz vége a 2. évadnak mert annyira kiváncsi vagyok hogy mi lesz a szereplõkkel

Majd megnézem a 2. évadot én is:) Köszönöm a sok munkát amit a sorozattal kapcsolatban teszel
És ne haragudj ha megbántottalak a kérdésemmel

Várom már a szombati részeket nagyon:) Szép napot kívánok neked:)
9/10
gabus53 2015 aug. 27. - 10:35:04 9/10 Előzmény syuzi
(4019/4273)
Szia syuzi!

Elég meglepõ a kérésed. Hogy mikor lesz vége a sorozatnak? Majd akkor, amikor eljutunk a befejezõ 80. epizódhoz.
És ha szeretnéd megtudni, hogy mi lesz a szereplõkkel, akkor meglehet nézni a neten, fent van a 80. epizód törökül is, angol felirattal is.

Ha csak ennyi érdekelt volna minket a sorozatból, akkor nem kellett volna fáradozunk hónapokig, hogy lefordítsuk és nem kellett volna oldalt csinálnom, hogy minden nap feltegyek egy 20 perces részt, és összeszedjek egy csomó információt, ami a sorozattal kapcsolatos és egyéb más Törökországhoz kapcsolódó információt.
De szerencsére azok vannak többségben, akik örülnek, hogy láthatják a 2. évadot felirattal is.

Csak azt nem értem, ha ennyire nem érdekel, akkor miért várod a szombati részeket?

Szép napot neked.
malvinkicska 2015 aug. 27. - 07:47:31 Előzmény Érsekvári
(4018/4273)
Baris még fel van háborodva, hogy feltételesen szabad, minden nap alá kell neki írni, iszik azt hiszi azzal meg oldja a gondokat. Güney, hogy ordított mikor megtudta, Barist nem csukták le, azt mondja ahol a pénz ott a hatalom, és ebbe igaza is van. Az apja beszélt a 8-asról, és neki vissza jöttek az emlékek vele kapcsolatban, mikor Denizzel beszélgetett, de az jól megmondta, mi van ha Ferhát gyilkosának a képei vannak ott egybõl vérnyomás problémája lett. Kuzey még mindig hisz ebben a szemét Güneyjben,nem tudom , hogy lehet ennyire oda azért a senkiházi tesójáért, mikor ahol csak tud árt neki. Cemre is hiába beszél, csak azt hiszi jót akar neki G, pedig nem. Aztán Burak meglágyította Cant maguk mellé állította a pénzzel. Banu egészségéért aggódik az anyja, félti nem tudja kihordani a babát, az csak fújja Güney ölte meg Ferhatot , és ezért õt bolondnak nézik.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 26. - 23:16:40 8/10
(4017/4273)
Ennél a filmnél várható , hogy szem nem marad szárazon . Örülök , hogy tetszett Neked is .
Nincs miért szégyellni , ahogy írod is megindítóan szép film .
Honnan indult ez a kislány és hová jutott el..... a professzor aki kezébe vette a sorsát még ha néha kegyetlennek is tûnt . Bõgtem én is nem szégyellem .
Nekem is örökre szép emlékû film marad .
8/10
Érsekvári 2015 aug. 26. - 22:14:24 8/10
(4016/4273)
Szia !
Kivételesen nézd meg , amikor lesz rá lehetõséged .
Már csak Beren Saat miatt is !
8/10
Érsekvári 2015 aug. 26. - 20:02:58 8/10
(4015/4273)
Szia Kedves Mariska !
Igen attól tartok nem mindenkinek tetszhet esetleg a film , ez annyira szubjektív .
Mindenesetre szerintem kár lenne kihagyni .
Ritkán jutunk ilyen kuriózumhoz a filmek terén .
Érdekes viszont , hogy ezt a 2013-ban készült filmet most nemrég mutatták be Török országban a nyár folyamán .
A kritikákat nem olvastam , de nagyon kíváncsi lennék rá , hogy az ottani megítélése milyen .
Beren Saat remélem ezért az alakításért díjat fog kapni , nagyon megérdemelné.
malvinkicska 2015 aug. 26. - 16:28:56
(4014/4273)
Mi szépek épek azt hiszük mienk a világ, de sérült ember társainkkal egész, tehát ezt el kell fogadnia másságot, mert aki nem tudja saját magát sem tiszteli, ez az én véleményem, én 34 évig álltam az oldalukon.