Téma: Labdarúgás

1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 21. - 15:01:39 1/10
(663/4643)
mint mondtam, nem azt várom tõlük, hogy miden eb-n vagy vb-n ott legyenek a döntõben...

nézd meg, hogy az általam felsorolt játékosok hogyan teljesítenek a klubjukban...

azért vannak "páran", akik máshogy látják...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 21. - 15:01:21 1/10
(662/4643)
a Monaco bl döntõs kezdõcsapatában 6 francia játékos volt.
az pedig, hogy a Lyon nem tudott maradandót alkotni a bl-ben, többek között annak köszönhetõ, hogy a jobb játékosokat eladják...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 21. - 15:01:04 1/10
(661/4643)
volt pár rossz évük, pl a 90-es vagy 94-es vb, de pl a 96-os eb-n a legjobb 4 között voltak és a 92-es eb-n is ott voltak.
spechtrum 2009 nov. 21. - 13:47:38
(660/4643)
nincsen olyan halom jó játékosuk, ezt mondom. a jók mint Henry vagy Trezeguet már úgyis csak levezetnek.
norton15 2009 nov. 21. - 13:47:02
(659/4643)
Persze kéne a videóbíró, de ez speciel pont egy olyan eset volt, amit a bíró biztosan látott, vagy a partjelzõnek kellett volna látnia.

Ja, Wengeren én is néztem.:) Jó, el tudom fogadni, hogy igaza lehet Guardiolának, de akkor a franciák helyében én is kérném az újrajátszást, ami természetesen nem fog megtörténni.

Amúgy most megy a magyar-lengyel nõi kézilabda meccs, erre Léderer megszólal, hogy "úgy mozog, mint egy birodalmi lépegetõ". És ezt ismételgeti egy ideje a marha.
1/10
damienisback 2009 nov. 21. - 13:46:26 1/10
(658/4643)
miért kellene egy halom olyan játékos, mint Maradona vagy Zidane ahhoz, hogy egy csapat viszonylag simán kijusson a vb-re vagy eb-re? a franciáknak van egy halom jó játékosuk, aminek elégnek kellene lennie ahhoz, hogy csoportelsõk legyenek a selejtezõkön...
spechtrum 2009 nov. 21. - 13:46:22
(657/4643)
pozitív diszkriminációban részesíted a franciákat, azért mert egy idõszakban igen jól szerepeltek még nem lehet elvárni, hogy állandóan olyanok legyenek.

az általad felsorolt játékosok Evra, Squillaci, Sagna, Gallas, Abidal, Mexes csak hogy az ismertebb francia védõket említsem. ha középpályások, akkor: Ribery, Nasri, Flamini, Vieira, Ben Arfa, Malouda, Toulalan. ha csatárok, akkor pl Benzema, Sinama-Pongolle vagy Gomis... ne mondjad már, hogy hasonlíthatóak ezekhez, barthez, deschamps, vagy blanc. van olyan középpályáas mint Zidane vagy makeléle, pires, cissé, a csatár henry és trezeguet , djorkaeff.

bartheznek voltak a végefelé rosszabb évei a unitedben de a válogatottban káprázatosan védett a világversenyek alatt, lloris nem hasonlítható hozzá.
spechtrum 2009 nov. 21. - 13:42:25
(656/4643)
a fra csapatoknak nincsenek olyan jó teljesítményük mint az általad felsorolt ita, ger, engeknek. a lyon sokáig volt fra bajnok a blben pedig csak halovány teljesítményt nyujtott, és kevés fra válogatott volt benne. a monaco egyszer játszott döntõt, aztán leszerepelt még be sem jutottak a blbe pár évig, de akkor amikor ott voltak, pl morientes, és prso révén, és õk sem fra.
1/10
damienisback 2009 nov. 21. - 13:40:52 1/10
(655/4643)
Federernek igaza van abban, hogy be kellene vezetni a videóbírót, az viszont sántít, hogy csak a játékvezetõ hibája, hogy nem vette észre a kezezést. nem egy példa volt arra, hogy az a játékos szólt a játékvezetõnek, hogy hibás döntést hozott, akinek kedvezett.

wenger logikája szerint az az ember ártatlan, aki csak egy embert ölt meg, mert van olyan, aki mondjuk tízet...

amit Guardiola mondott, nem tudom igaz lehet-e, hiszen sosem voltam olyan helyzetben, mint Henry, szóval lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem.

13.45: Liverpool-Manchester City angol bajnoki(remélhetõleg sok góllal)
spechtrum 2009 nov. 21. - 13:39:34
(654/4643)
már írtam, hogy a eng, ger, ita, bra, arg nál elég komoly utánpótlás nevelés van, amilyen a fra nál nincsen. a cantona és platini után megállt az élet a fraknál igen ! nem jutottak ki hosszú ideig fifa versenyre sem, platini is volt edzõ és leszerepeltek a selejtezõkben.

a 98-as vb elött amikor még nem voltak sztárok olyanok voltak a fra, kb mint most bel.
spechtrum 2009 nov. 21. - 13:36:59
(653/4643)
"senki sem pótolhatatlan, legyen szó akár Eusebioról, Platinirõl, Maradonáról vagy Romarioról. az alapanyag megvan, más kérdés, hogy domenech nem képes összerakni egy ütõképes csapatot..."

ilyen zsenik mint Maradona, Zidane igen ritkán születnek, ne mondd azt, hogy a fra bajnokság tele van velük, csak a domenech nem rakja be õket mert rossz edzõ.
norton15 2009 nov. 21. - 13:08:20
(652/4643)
http://sportgeza.hu/futball/hirek/2009/11/21/federer_wenger_es_guardiola_kiall_a_kezezo_henry_mellett/

Ez egy vicc, komolyan. Federer megszólalása olyan, mint Bolt reklámszövege, vagy Rossi okos mondata, hogy szerinte Massa jobb volt ebben az évben csapattársánál. Guardiolát nem értem. Az elsõ kezezés tutira nem volt szándékos, de a második, amikor maga elé terelte a lasztit, az biztosan. Bocs Ribéry, de remélem, hogy a franciák úgy járnak, mint 2002-ben.
1/10
damienisback 2009 nov. 21. - 10:07:42 1/10
(651/4643)
egy olyan ország válogatottjánál ez igenis alapkövetelmény, ahol erõs a bajnokság és egy halom játékos az angol, spanyol és olasz bajnokságban játszik. és mint mondtam, a vb-re max 32 csapat juthat ki, míg az nincs limitálva, hogy mennyi fiatal francia játékost fedeznek fel évente...


Lloris jóval meggyõzõbb teljesítményt nyújt, mint a méhész Barthez. Evra, Squillaci, Sagna, Gallas, Abidal, Mexes csak hogy az ismertebb francia védõket említsem. ha középpályások, akkor: Ribery, Nasri, Flamini, Vieira, Ben Arfa, Malouda, Toulalan. ha csatárok, akkor pl Benzema, Sinama-Pongolle vagy Gomis...
1/10
damienisback 2009 nov. 21. - 10:07:19 1/10
(650/4643)
egyrészt a francia csapatok idei teljesítményérõl volt szó, másrészt a jó teljesítmény nem egyenlõ azzal, hogy döntõt játszanak(egyébként a Monaco pl 2004-ben bl döntõt játszott).


pl a Lyon és a Bordeuax keretében jóval nagyobb számban találsz francia játékosokat, mint pl az Arsenalnál angolokat...
1/10
damienisback 2009 nov. 21. - 10:05:59 1/10
(649/4643)
mégis mit vársz? már 10 évesen úgy focizzon, mint Zidane a legjobb formájában és a Manchester Unitedben stabil kezdõ legyen? még egyszer mondom, Messi 22 éves, Aguero 21, Luis Suarez 22. egyébként gondolj már arra, hogy pl a hollandoknál megállt az élet Van Basten, Rijkaard és Gullit után? a németeknél Klinsmann vagy Völler után? a franciáknál Platini vagy Cantona után? a braziloknál Pelé, Romario, Bebeto vagy Dunga után?
8/10
borfalu 2009 nov. 21. - 00:42:29 8/10
(648/4643)
Az itt leírt meglátásaid zömmel jók, szerintem. Nagyon durva, hogy Henry egy másodpercen belül 2 × is kezezett! Elõször "levette", majd "terelte" a labdát kézzel; így adván gólpasszt Gallasnak - Hansson svéd játékvezetõ szerint szabályosan... Llorist már most jobb kapusnak tartom, mint Barthezt. Olvassa a játékot, kiválóak a reflexei. Barthez kis növésû és óriási potyagólokat (is) kapott sokszor.
spechtrum 2009 nov. 21. - 00:05:26
(647/4643)
A messi is már régebben felfedezett sztár, nincsen fiatal tehetség sajnos!
spechtrum 2009 nov. 21. - 00:04:15
(646/4643)
vagy djorkaeff.

hogy szerepelnek a blben a lyon, döntõbe nem jutott.
Az engek ita és espek szerepelnek igen jól a blben, de ezt írtam korábban is.

de az hogy hogy szerepelnek a blben mit jelent?
Szted az az arsenal akinek kezdõ 11 ben 1 eng sincsen, az edzõ már több mint 10 éve fra. az hol eng csapat? a chelsea akinek a tulajdonosa orosz, alig van benne 3 eng az hol eng csapat? teljesen összekutyulódtak a játékosok, nem lehet ilyen következtetéseket levonni.
spechtrum 2009 nov. 21. - 00:00:36
(645/4643)
Azt írtam a régi nagy team kiöregedett és eltûnt, te azt válaszoltad, hogy "ennyi erõvel kb mindegyik válogatottról elmondhatnánk, hogy x játékos már nem játszik ", erre írtam, hogy eszerint, ha egyszer egy csapat pl 10 éve kijutott vb-re akkor mindíg ki kellene ezután jutnija, mert szted ha kiöregszenek a sztárok, az nem indok. eszerint mindenki kijuthatna aki egyszer kijutott, ez egy logikai csapda.



Szerinted lloris van olyan jó mint barthez? tudsz olyan védõt mondani a mostani fra közül mint, deschamps, vagy blanc. van olyan középpályáas mint Zidane vagy makeléle, pires, cissé, a csatár henry és trezeguet is már csak levezet!
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 20. - 23:42:57 1/10
(644/4643)
a 719-es komment elsõ bekezdésében magyaráztam el, miért hibás a gondolatmeneted. egyébként már hogy a francba ne lennének tehetségek a francia bajnokságban?! elég megnézni hogyan szerepelnek a francia csapatok a bl-ben...

ja tényleg, pl Messi a 22-23 évével tényleg egy vén pöcs...

ez egyáltalán nem igaz, mindössze arról van szó, hogy némileg átrendezõdhetnek az erõviszonyok egy-egy vb-re vagy eb-re. pl a bl-ben is megvan az a ~10 csapat akik közül általában az egyik nyer...