Téma: Labdarúgás

1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 20. - 23:42:06 1/10
(643/4643)
viszont van ellenpélda is bõven, pl Maldini, Raul, Nesta, Giggs, Scholes és még sorolhatnám...

egy részük igen, de nincs ebben semmi furcsa, hiszen az utóbbi 1 évtizedben terjedt el igazán az internet, a számítógép, a konzol és még egy halom más cucc is.

ebben a gondolatmenetben az a hiba, hogy a szabályzat nem tesz különbséget a játékosok között és Maradona kezezése közel sem volt annyira látványos, mint Henryé...

senki sem pótolhatatlan, legyen szó akár Eusebioról, Platinirõl, Maradonáról vagy Romarioról. az alapanyag megvan, más kérdés, hogy domenech nem képes összerakni egy ütõképes csapatot...
spechtrum 2009 nov. 20. - 23:02:17
(642/4643)
Nincsenek fiatal sztárok, kirobbanó tehetségek sajnos pár éve. A ronaldinho és ronaldo is amikor már milliókat kerestek hetente, ellaposodtak, nem tették oda magukat, végülis minek. a ronaldo is hogy elhízott.

a mai gyerekek sem lent fociznak hanem otthon neteznek.

A Henry kézzel továbbította a labdát Gallasnak, de ezzel nincsen semmi baj, neki belefér. biztosan emlékeztek knézy kommentáljára Maradóna kezezésénél, az eng ellen a vb-n, kézzel ütötte be vagy nem kézzel, csodálatos emberi teljesítmény volt, aki annyit tesz le az asztalra mint Maradóna, vagy Henry, annak belefér ennyi kézimunka.

A fra válogatottat pedig tulképpen Zidane a põályán rakta össze, és õt nem lehet pótolni sajnos.
ondok 2009 nov. 20. - 22:55:14 Előzmény damienisback
(641/4643)
Na látom figyel a nagy testvér és még statisztikát is csinál.Vigyázni kell ,ha az ember nem lép be egy nap ,akkor nyilván bannolva van:) Elárulom ,hogy még nem volt 24 órás bannom.Te viszont jól imered a dörgést:) Érdekes dolog ,de túl csavaros észjárásod az nincs ,mert ha én lennék az amásik nick ,akkor most direkt belépnék ,hogy megcáfoljalak.
a jelzett hozzászólásra meg biztosan válaszoltam már csak nem vetted észre vagy nem fogtad fel.Egyébként mindegy is ,mert itt másnak úgysem lehet igaza a nagy damiennen kívül .Lám most is huzakodtál valakivel ,hogy miért nincs minden héten afranciáknál egy új ZIdane,pedig a fórumtársnak tök igaza volt csak nem ismer még téged:)
spechtrum 2009 nov. 20. - 22:33:46
(640/4643)
amit írtam az a te gondolatmanated következménye. nincsenek olyan tehetségek, a fra bajnokságban mint akiket felsoroltam a régi érából.

Nem, sajnos nincsenek új fiatal sztárok, akiket felsoroltál az már mind régi, öregedõ játékosok.

Ellaposodnak a fra is, de az ita is. mindegyik, kiegyenlítõdés figyelehtõ meg. sajnos a régi csapatok elkoptak.
norton15 2009 nov. 20. - 22:32:13
(639/4643)
Dehogynem van, vannak jó, kiemelkedõen jó francia játékosok, nem bennük van a hiba.
1/10
damienisback 2009 nov. 20. - 22:27:48 1/10
(638/4643)
a vb-re csak 32 csapat juthat ki, az viszont nincs maximalizálva, hogy mennyi tehetséggel foglalkozhatnak mondjuk a francia bajnokságban. szóval nem jó a hasonlatod.


ezzel sem értek egyet. a francia bajnokságban egy halom remek játékos játszik, elég nagy részük saját nevelés.


nincsenek új sztárok?! jó vicc. a rejál épp a nyáron vette meg rekordösszegért c ronaldót, aztán Kakáért sem keveset fizettek. ha pedig francia sztár kell, akkor kapásból ott van Benzema, ha pedig argentin, akkor Aguero, Messi, Tevez, Maxi Rodriguez, Lisandro Lopez és még sorolhatnám...

viszont úgy tûnik, hogy a rossz sorozat folytatódik, hiszen elég neccesen jutottak ki a vb-re.
spechtrum 2009 nov. 20. - 22:22:56
(637/4643)
azt õk mondják, hogy nem tudták beépíteni a fiatalokat, annak idején.

most már nincsen mit beépíteni.
norton15 2009 nov. 20. - 21:42:55
(636/4643)
Nem is igazán kiválóan, hanem jól teljesítsenek. De egy ideje még ez sem megy nekik, és egy olyan erõs kerettel sem tudnak nemhogy szépen, eredményesen jól játszani, de még hogy jól sem, hát... Az, hogy nem sikerült beépíteni a fiatalokat, még nem magyarázat. Elõbb kellett volna szerintem, és akkor talán most beépültek volna.
spechtrum 2009 nov. 20. - 21:37:26 Előzmény damienisback
(635/4643)
"ennyi erõvel kb mindegyik válogatottról elmondhatnánk, hogy x játékos már nem játszik "

Akkor ennyi erõvel mindegyik csapatnak ki kellene jutnia a selejtezõ csoportokból a vb-re, hiszen mindre igaz.

A fra messze nem olyan régi bevált és hatékony utánpótlás nevelõ perogrammal dolgoznak mint a ita, ger, eng.

Ott van a probléma, hogy nincsenek új sztárok ott sem és máshól sem, már a labdarúgás kiöregedik, nem jönnek új kiváló fiatal tehetségek mint zidane, ronaldo, ronaldinho, raul, totti, crespo stb. a fraknek volt egy jó idõszakuk sok fiatal tehetséggel és ezek most kiöregedtek és visszasülyedtek a régi helyükre.

Egyébként nehéz megitélni egy olyan válogatottat aki az egyik fifa versenyt megnyer, majd utána senegál 0-1 rúgott gól nélkül 1 ponttal esik ki, majd a következõben ismét döntõt játszik, majd megint 1 ponttal kiesik. ezekben nem csak domenech volt benne, sztem ezért hagyták. nem tudom.
spechtrum 2009 nov. 20. - 21:30:03 Előzmény norton15
(634/4643)
Nem tudom, hogy miért várod el a fra tól,hogy mindíg kiválóan teljesítsen. a 98-as vb gyõzelem után kezdtek klasszisokká emelkedni a labdarúgás történetében, elötte nem voltak sehol, hol jól, hol rosszabbúl teljesítettek. az olaszok, a németek, a spanyolok és a hollandok talán európában akik mindíg hozzák a formájukat.

A fra esetében az a csapat már szétesett, és nem sikerült a fiatal generációt sem beépíteni a válogatottba pl lyindula.
1/10
damienisback 2009 nov. 20. - 20:09:58 1/10
(633/4643)
ennyi erõvel kb mindegyik válogatottról elmondhatnánk, hogy x játékos már nem játszik és lehetne nyomni azt a baromságot, hogy "nem sikerült beilleszteni a fiatalokat". a francia klubok pedig remek utánpótlásprogrammal rendelkeznek, szóval a hiba máshol keresendõ...

mondjuk én nem bírom a franciákat, így csak nevetek a szenvedésükön, de nem értem, hogy domenechnek miért adnak még egy esélyt.

a rejál pedig úgy vicc, ahogy van.
norton15 2009 nov. 20. - 19:36:50
(632/4643)
A franciáktól, németektõl, olaszoktól stb elvárja az ember, hogy mindig kiválóan teljesítsen, ez benne van. Viszont Domenech már évek óta ugyanezt a sótlan focit hozza, ez is idegesítõ tud lenni.:)

Domenech jelenlétét mivel magyarázzák? Oké, a vébédöntõ az egy szép eredmény volt, de az is döcögõsen indult, az EB-n leszerepeltek nagyon csúnyán, azóta sem a legjobbak. Ja, és azóta nem sikerült a fiatalokat beépíteni? A vébé után kellett volna azonnal elkezdeni szerintem, mint az olaszoknak is kellett volna, és ezért "vegetálnak" most.
spechtrum 2009 nov. 20. - 19:29:28 Előzmény damienisback
(631/4643)
miért kellett volna csont nélkül kijutni a fra-nek a vbre. a régi nagyok közül már alig van vieira, gallas, trezeguet, henry a pályán, már rég nem játszik barthez, makeléle, zidane, pires, cissé, stb. a szövetség is megmondta, hogy a fiatalokat nem sikerült beleilleszteni a válogatottba, az serb meccs után is megmondták hogy siker az egy pont elérése, a franciák már rég nem az a világ spílerjei.

Az másik kérdés, hogy sztem is domenechnek már régen mennie kellett volna, de a szövetség hagyta, majd szereznek megint 1 pontot megveregetik a vállát és azt mondják nem baj, majd máskor.

Areal madrid valójában sikeres most is, sõt! csak sajnos más irányban, ott beckham érkezése után sajnos inkább az üzleti bevételek halmozása folyik. Amikor a united lett a bl gyõztes tavaly akkor a madrid lett a legtöbb bevételre szert abban az évben. mostanában sajnos nem a foci az elsõ ott.
fredi60 2009 nov. 20. - 09:51:00
(630/4643)
És a kevés számú ellenpéldákból néhány:

"A fair play fogalma általában kimerül abban, hogy sérülés esetén a játékosok kirúgják a labdát az oldalvonalon kívülre, majd ezt követõen visszaadják az ellenfélnek. Persze azért akadnak kivételek is, cikkünkben ezeket gyûjtöttük össze."
http://www.origo.hu/sport/focivilag/20091119-sportszeru-tettek-a-futballpalyakon.html
fredi60 2009 nov. 20. - 09:47:10 Előzmény norton15
(629/4643)
Gólt érõ kezezések Maradonától Henryig (videók)
http://www.origo.hu/sport/focivilag/20091119-kezezos-akciok-maradona-messi-henry.html
offtopic
fredi60 2009 nov. 20. - 09:12:06
(628/4643)
"A magyar labdarúgó-válogatott a 2014-es brazíliai világbajnokság pótselejtezõjén az idegenbeli 1-0-s vereség után a Puskás-stadionban 62 ezer nézõ elõtt 3-1-re legyõzte Törökországot, és 28 év után kijutott a vb-re. Dárdai Pál szövetségi kapitány büszke játékosaira, fõleg a második mérkõzésen duplázó Németh Krisztiánra, Orbán Viktor szerint bebizonyosodott, hogy a futball végre jó kezekbe került, s a magyar nemzet hõseinek nevezte a labdarúgókat. Elképzeltük a szép jövõt."
:D

http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/komment/20091117-igy-jutunk-ki-a-2014es-focivebere.html?cmnt_page=1
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 20. - 08:13:52 1/10
(627/4643)
"kiteszi a lábát", na lol. érdekes, hogy egészen véletlenül ~7 napig nem kommenteltél(24 órás ban után az egy hetes szokott következni), ezekben a napokban feltûnt egy újabb nick, aki ugyanolyan stílusban, ugyanolyan hibákkal kommentelt, mint te(és mióta "visszatértél", azóta nem lépett be). nyilván csak véletlen...

a 704-es kommentre még mindig nem válaszoltál...
ondok 2009 nov. 20. - 00:01:00
(626/4643)
Hello,az ember egy kicsit kiteszi a lábát és már el is kanászodtok:D
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 19. - 22:48:16 1/10
(625/4643)
õk is. nem szeretem õket. :P
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 19. - 22:46:04 1/10
(624/4643)
az, hogy megjegyeztem, hogy a svédek és a portugálok ritka gyengén teljesítettek a csoportban nem jelenti azt, hogy ez volt a leggyengébb csoport. nem mellesleg a dánoknak így sem volt könnyû dolguk...