Téma: Labdarúgás

spechtrum 2009 nov. 27. - 20:39:15
(843/4643)
Az eng-cro-vel kapcsolatban kifordított gondolatmenet ez.

Az a párosítás más volt mint ez, az az angol és horvát csapat más összetételû és érettségû volt. miért nem azt mondod, hogy az a horvát csapat volt jól összerakva, és az mutatja meg az igazi formát, és az edzõ most fuserálta el a csapatot. az angolok is most érettebbek mint akkor voltak.
Te sztereotíoiákat állítasz fel, azt hiszed az angolok, meg franciáknak mindíg jól kell szerepelniük, ha meg nem akkor az mindíg az edzõ hibája.
Ezt hívják ostobaságnak.
spechtrum 2009 nov. 27. - 19:49:33
(842/4643)
Te írtad Evráról elöször hogy alapember, de ez nem sokat takar, mert éppen berakják kezdõnek, ha nem is lenne az nem isszerepelhetne a nagy válogatottban, Baggio sem volt kezdõ a milanban, ezért be sem rakta sachi a válogatottba, ez nem nagy teljesítmény, nem tudom minek lovagolsz ezen.

Domenech elért valamit, lelkileg gatyába tudta rázni a válogatottam a vb-n, az hogy most alig juottak ki, nem rajta múlt hanem a kereten, fogd már végre fel.

Nem csak evra hibája volt, de õ is benne volt. te szétgennyeszted a témát, mindíg másfele kapkodsz, olyanokat hozol fel, ami nem tartozik ide.

"ha van egy jó kapusa a csapatnak akkor ez miért jelentené azt, hogy a védelem sz*r? "

Ez bizarr logikai kontextus. ilyet nem állítottam, az evrás gondolatmenetbe is belegubancolódtál, figyelmesen olvasd inább el a hozzászólásokat. nem mondtam, hogy egyikböl következik a másik, olyanaokat vélsz amit nem is írtam le.

A mai francia csapat elég gyenge keretû. ez van.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 27. - 18:22:53 1/10 Előzmény spechtrum
(841/4643)
Evráról azt állítottam, hogy évek óta alapember a Unitedben. azt már te mondtad, hogy azért, mert nincs jobb nála. ha nem így van, bizonyítsd azzal, hogy közlöd, melyik hozzászólásban állítom szerinted ezt.

jaaa, domenechnek annyira volt nehéz dolga, mint avram grantnak. mindketten egy kb kész csapatot vettek át.

Mclarent ki is rúgták miatta. nézd meg, hogy Capello hogy gatyába rázta õket...

magasröptû duma, de a te szádból hiteltelen...

peeersze, mert egyedül Evra hibája volt az elbukott bl döntõ. Vidic és Ferdinand is ritka szarul játszott sajna.

ha van egy jó kapusa a csapatnak akkor ez miért jelentené azt, hogy a védelem szar?
spechtrum 2009 nov. 27. - 17:15:23
(840/4643)
Egyébként míg a Juventus döntõbe jutásai, védelmi szempontból sokon múlott a Deschampeson, addig a United szereplése inkább a Van Der Saar jó szereplésének köszönhetõ, meg is mondta a Fergusson, hogy Schmeichel után megtalálta a legjobban odavaló kapust, aki méltó utóda lehet a kapuban. Szóval Evra rossz példa volt.
spechtrum 2009 nov. 27. - 17:12:54
(839/4643)
Itt csak neked vanak hülyeségeid, te mondtad azt evrárol, én csak a gondolatmenettel kapcsolatban folytattam a hozzászólásomat, de ez lényegtelen. Mint azt te is láthatod, nem jutott ki a francia csapat elsõ helyröl a vbre, és azért mert a jelenlegi keret ehhez túl gyenge, Domenech ért el eredményeket, nem rajta múlott, pl VB döntõ, föleg Zidanenek köszönhetõen.

Az angolok is elbukták az elözõ tornán a szereplést a horvátok ellen, pedig ott is vannak jó játékosok, csak a többiek jobbak voltak, a horvátok szerben nem rossz játékosokból áll.

Te ne csak írni tanuld meg a játékosok nevét, hanem átlátni a játékukat is.

Evrával kapcsolatban, meg is látszott a legutóbbi BL döntõn. A United védelme egész meccsen átjáróház volt, csak a barcelonán múlott, hogy hány gólt rúg, bórzalmas volt.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 27. - 10:05:05 1/10
(838/4643)
na ezzel megint szépen megcáfoltad magad. hiszen ha nincs más mód kitörni a nyomornegyedbõl, akkor nem feltétlenül élvezetbõl fociznak napi sok órát(sõt), hanem ez bizony kõkemény edzés és felkészülés azokra a meccsekre, amikor a nagyobb csapatok ügynökeinek bizonyíthatnak.

mert nem volt pofozógép a labdakergetõ válogatott? csak megsúgom, hogy málta és albánia ellen 12 pont édeskevés volt. a többi meccsen hány pontot is szereztek? a svédek ellen nulla, a portugálok ellen szintén nulla, a dánok ellen pedig 4 pont, ebbõl hármat egy tét nélküli meccsen szereztek. ja és az már mellékes, hogy 5 helyet rontottak a labdakergetõk és így az 55. helyen állnak...

ha azt nézzük, hogy megjátszhatatlanul szerencsétlenkedni az ellenfél védõi között is valami, akkor igazad van...

"általában be is szokott jönni ,amit megjósolok"

nevet a vakbelem. mert pl a bayern is a bírók miatt kapott 4 gólt a Barcától, igaz? vagy a shakhtar is a játékvezetõ miatt kapott ki a szuper kupában? a cselszkij meccset pedig sokszor kitárgyaltuk, így röviden csak annyit, hogy Barcelonában nem kicsit a cselszkijnek kedvezett a játékvezetõ...

és megint hülyeségeket beszélsz. mint már írtam korábban, baromira nem érdekel, ha valakinek mondjuk az a tökéletes film, ami nekem baromira nem jön be. az már annál inkább probléma, ha azt szajkózza, hogy õ mekkora isten, mert õ látja a film "igazi értékét", míg akik lehúzzák, azok biztosan nem...
ondok 2009 nov. 26. - 23:43:01
(837/4643)
Rengeteget csúsztatsz,és a lényeget pedig nem látod.
csak azokra reagálok ,amire emlékszem ,ha valami kimarad ,akkor megnyugtatlak abban sincs igazság.
Megmondom ,hogy miért "zárja ki ,hogy megfizetik de élvezi is ".Ugyanis akettõnek nem sok köze van egymáshoz,ahogy hofi mondta :naés ha megfizetem?Akkor tud úszni?jelenleg az úszás hasonlatnál maradva ,némileg kapálózni tudókat megfizetik(Külföldön is).Nade az a környezet már soha nem lesz ,ami volt ,hogy a gyereknek egyetlen szórakozása agrundon a foci,hogy nincs Tv ,internet,MP3 stb ,csak reggeltõl estig az imádott foci.Hogy a társadalmi felemelkedés egyetlen lehetõsége a foci,nálunk még az utazásé is az volt.Ezért aztán soha nem lesznek még abrazil ,argentin nyomornegyedekben sem olyan kész játékosok 15 éves korukra mint pl Purceld Öcsi.
Qman igenis kihozta a maximumot ennyi idõ alatt ,amit lehetett ,ha el is követett hibát akövetkezõ meccsen látni lehetett,hogy korrigál.ha úgy játszott volna aválogatott ezzel ajátékosanyaggal ,ahogy abölcs vezér pl belepofázott,akkor pontosan úgy járt volna mint a loki .egy szánalmas pofozógép lett volna .
Dzsudzsák képeségeit már kitrárgyaltuk ,meg Torghelléét is .Qman csak abból tud kiindulni ,amit aválogatottban produkálnak .az pedig Dzsudzsáknál nulla ,Sanyinál meg valami.
Az nem tudom ,hogy én hol állítottam magamról ,hogy profi edzõ lennék.mindössze a hosszú évek tapasztalata ,arengeteg látott meccs ,a foci szeretete bátorított fel ,nameg az hogy majdnem mindig úgy nyúlnak bele ajobb edzõk acsapatokba ,ahogy meccs közben én is tenném pl.Meg az is ,hogy általában be is szokott jönni ,amit megjósolok,kivéve ,amikre nem lehet felkészülni(Bírócsalás stb)vagy legalábbis akkorát nem tévedek mint Te.
Te lehet ,hogy nem mondtad,hogy szakértõ vagy csak az egész stílusod ezt sugározza ,hogy csak neked lehet igazad,mindenki más hülyeséget beszél ,ha nem ugyanazt mondja.Megjesgzem az igazi szakértõkre ez tényleg nem jellemzõ ,mert mindent megfontolnak ,és aztán meg tudják indokolni ,hogy mit miért gondolnak.Úgyhogy ha ebbõl indulok ki ,akkor jogos ,hogy nem mondod.Most már csak az igaztság letéteményesének nem kéne tartani magadat,és akkor néha közeledhetnének az álláspontok:)
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 22:19:39 1/10 Előzmény ondok
(836/4643)
1. az lehet, hogy Koeman jó szándékú, de hogy nem bír összerakni egy értelmes csapatot, az biztos
2. sanyikád a klubcsapataiban is ritka gyenge, míg az általad szidott Dzsudzsák általában jól játszik
3. sosem állítottam magamról, hogy ilyen-olyan szaki lennék, veled ellentétben...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 22:19:02 1/10 Előzmény spechtrum
(835/4643)
belegabalyodtál a saját hülyeségeidbe és próbálsz kimászni belõle, de elárulom, hogy nem fog menni...

ki mondta, hogy eb-t vagy vb-t kellene nyerniük? arról volt szó, hogy simán ki kellene jutniuk az eb-re és a vb-re is. Evra 2008-ban és 2009-ben is bl döntõt játszott, egyet meg is nyert a Uniteddel. egyébként ha méár példálózol, megtanulhatnád, hogy kell helyesen írni a játékosok nevét...

azt sem mondta senki, hogy a csoport elsõ helyéhez Zidanehoz hasonló játékos kellene...

Iniestának meg nem a gólszerzés az elsõdleges feladata, mégis kihúzta a csapatát a szarból, amikor kellett...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 22:17:33 1/10 Előzmény ondok
(834/4643)
"bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejû"...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 22:17:18 1/10 Előzmény ondok
(833/4643)
két dolog:

1. ne a magyar labdakergetõ bajokságból indulj ki, ahol a játékosok szarnak az egészre, mert úgyis megkapják a pénzüket

2. az, hogy jól keresnek a játékosok, miért zárná ki azt, hogy szeretik és élvezik is a játékot?
ondok 2009 nov. 26. - 20:59:47
(832/4643)
És nem tudtunk gazdálkodni az értékeinkkel ,mert amexikói csapatunkat szétvertük ,egy sokkal gyengébb jött utána ,és minden kudarcért azok a zsenik ,akinek a kollégái meg õk is megszokták szavazni az Aranylabda birtokosát,Détárit tették bûnbaknak.Ma meg közepes játékosocskákból akarnak sztárt faragni ,mert nincs szemük és nem látják ,hogy amit aválogatottban nyújtanak az nulla.és az egyetlen ember,aki gólokat volt képes lõni ,az is falábúnak van kikiáltva .Namost jött ez a jószándékú holland ,aki nincs tekintettel damien féle szakérrtõk szövegére,hát már kezdik is megfúrni ,mert nekik a Várhidi kell vagy a Mattheus ,aki a segédjével vezette a válogatottat .
ondok 2009 nov. 26. - 20:54:15
(831/4643)
Kicsit hasonlót lõtt Lampard már nem emlékszem melyik meccsen.
spechtrum 2009 nov. 26. - 20:46:42
(830/4643)
Détárival kapcsolatban, igen láttam is a világválogatottban játszani és gólt is lõni. Egyébként az a lengyelek elleni, szögletgól, a sarokpontról, lenyûgözõ volt, azóta sem láttam ilyent.
spechtrum 2009 nov. 26. - 20:44:26
(829/4643)
Azt te írtad evrával kapcsolatban a 771-es hozzászólásodban elöször, én abból idéztem, és azzal fejtettem ki a véleményemet ezzel kapcsolatban. értelmezd is a hozzászólásomat.

Csak mellébeszélsz, és magadat alázod. Jó lenne ha eljutna a tudatodig, hogy azok a játékosok pl evra sehol nincsenek a régi vb & eb gyõztes franciáktól pl Blanc vagy Deschampestól. A deschampes is alapember volt a Juventusban, ahol egymás után 3 bl döntõt játszott velük. De válogatottbeli eredményük alapján, mert itt alapvetõen erröl volt szó, akármelyik football szakértõt megkérdezed, jóval magasabban jegyzik a Blanc, Deschampes védõket.

Mondtam, hogy a mai európa legjobb klubcsapatai teljesítményben elmaradnak az akkoriaktól. A Zidane Galaktikus játékhoz, hogyan lehetne már hasonlítani bármelyik mai francia játékát.

Az Essien azért már rúgott olyan gólokat, pl láttad a chelsea legutóbi 4-0 gyõzelmét, ahol nem volt messze a mester hármastól. Azon a Bl mecsen sajnos a Chelsea elszórakozta, a helyzeteit, eldobta magát az anelka hátha 11-est adnak, nem adtak.
ondok 2009 nov. 26. - 20:43:45
(828/4643)
"más véleményével semmi bajom, de ha nyilvánvaló hülyeségeket beszél és csak köpköd, akkor ne csodálkozzon az illetõ, ha lealázom."
A tapasztalat sajna azt mutatja ,hogy aki magát az igazság letéteményesének gondolja ,annak legtöbbször nincs igaza ,hiszen nem nyitott adolgok átgondolására ,azaz csõlátó.Ezen ideológia alapján mûködött pl az összes diktatúra ,hogy õ tudta ,hogy mi alegjobb anépnek ,ezért aki mást gondolt az ne csodálkozzon ,hogy lealázzák ,esetleg likvidálják a táborokban.Itt persze nem ilyen súlyú adolog ,mert csak vélemények ütköznek ,de azt nagyon is lehet látni ,hogy ki képviseli a demokratikus stílust és ki a lehurrogó ember.De ez csak egy off,ami talán azért nem olyan lényegtelen egy Fórum szellemiségénél.
ondok 2009 nov. 26. - 20:36:28
(827/4643)
A szemellenzõ nem rajtam van:),és láttam már Barca -Mu meccset,nem voltam elájulva.Bár kétségtelen ,hogy más kategória egyenlõre mint a mai magyar bajnoki.Még egy kicsit mûködik az ,hogy százszoros pénzeket ölnek bele mint régen.Csakhogy én még láttam Reál -Eintracht meccset is.Azok ajátékosok még nem a dollármilliókért játszottak ,hanem jóformán baksisért amai pénzekhez képest ,igaz az alapokat a foci imádata és egy egész más kor más hozzáállása adta meg nekik.Ezért aztán mivel tudjuk ,hogy az igazán nagy eredményt csak az tudja elérni ,aki szereti ,amit csinál ,és nem apénz,ezért nem jósolok túl nagy fejlõdést afocinak ,sõt ,ajelek már mutatkoznak is ,ahogy spechtrum is észrevette helyesen.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 20:19:38 1/10
(826/4643)
"pl evra azért meghatározó most a unitedben mert nincsen jobb"

ez egy idézet a 891-es hozzászólásból, amit te írtál. akkor hogy is van ez?

más véleményével semmi bajom, de ha nyilvánvaló hülyeségeket beszél és csak köpköd, akkor ne csodálkozzon az illetõ, ha lealázom.

nem ilyen-olyan klubokról van szó, hanem európa legjobb csapatairól. egyébként jó lenne, ha eljutna a tudatodig, hogy pl Evra meglehetõsen fiatal volt, amikor Deschamps és Blanc játszott.

Totti döntése volt, hogy nem hagyja el a rómát, így ne picsogjatok már, hogy így meg úgy. nem mellesleg Tottinak adott volt a lehetõség, hogy bizonyítson az olasz válogatottban...

hûha, egy olyan csapat tudta blokkolni Messit, akik még a lelküket is eladnák az ördögnek a sikerért és 11 emberrel védekeztek és csak rugdosták a Barca játékosait. ha már itt tartunk, akkor essien gólja sokkal nagyobb mák volt, mint Iniestáé és a meccs pedig addig tart, amíg a játékvezetõ le nem fújja.

ez már a magyarázom a bizonyítványom kategória, ami elég szánalmas még egy ondok hasonmástól is...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 20:18:30 1/10
(825/4643)
vedd le a szemellenzõt, nézz meg pár Manchester United vagy Barca meccset és akkor talán rájössz, hogy mekkora hülyeségeket beszélsz...
ondok 2009 nov. 26. - 20:04:19
(824/4643)
Igen ugyanúgy ,ahogy nálunk sincsenek már Tichyk,farkasok,benék még albertek sem,ugyanúgy lassan elposványosodik mindenhol a világban a foci.Én megértem a fiatalokat ,hiszen nekik is szükségük van sztárokra ,élményre ,ezért beérik azzal ami van : Ronaldinho meg ilyenekkel,De hol van már Cruif,van Basten ,Müller,Overath,Maradona,Garrincsa,Pele,Jairzinho hogy amagyar csillagokat ne is említsem?(Puskás ,Kocsis,Czibor,Bozsik,Hidegkuti nem tudtam megállni ,mert megérdemlik hogy az elõzõekkel együtt le legyenek írva).Sehol,sajnos.