Téma: Labdarúgás

-csengõzoli-- 2013 ápr. 11. - 22:07:02
(3123/4643)
Igen azt tudjuk,hogy te mindenkinél jobban értesz a focihoz.
A gólok szépsége ízlés kérdésre, de ez nem gól szépségverseny, ha az lenne,akkor a Madrid is kiesett volna.
Kis és nagy les továbbra sincs,tehát ilyen értelemben is igazságos az eredmény.
Egyébként a Malaga les gólja is látványos volt, annyira egymagában árválkodott a többiek elõtt a góllövõ,hogy rögtön lehetett látni,hogy ez les.
Arról már nem is beszélek,hogy összességében mennyivel jobb volt a Dortmund.
stanmore 2013 ápr. 11. - 21:53:01
(3122/4643)
Márpedig még alesek sem egyformák,mert a Malagáét el lehetett nézniegy fél lépéssel ,de a Dortmundénál kb 4 azaz 4 ember volt lesen és nem is egy esetben hanem többször is.Ráadásul abíró tudta hogy ezt már nem tudja korrigálni a Malaga azaz õ hozta meg adöntést a továbbjutást illetõleg ill az õ hibás(?)döntése.Nekem speciel a Malaga góljai jobban tetszettek és hogy kinek hány és mekkora helyzetei voltak azok után hogy a hosszabbításban milyen mázlija volt a Dortmundnak teljesen indifferens.Én tojok a linkelt álszakértõkre ,általában a saját szememnek szoktam hinni.
-csengõzoli-- 2013 ápr. 11. - 21:34:44
(3121/4643)
Igazán kiszerelmesedhetnél már belõlem.
A Malaga is lesrõl lõtt gólt, a Dortmund is.
Akkor?
Nincs kis les meg nagy les. Les van, mindkettõ az volt,egyik csapat sem reklamálhat.
A Dortmund összességében szerintem egyértelmûen jobb volt.
Ezt nem csak én látom így:

Elsõ meccs: "A dortmundiak mindent kihagytak, naggyá tették Caballerót"
"Egyértelmûen uralta az elsõ félidõt a Borussia, a másodikra viszont a vendégcsapat teljesítménye is visszaesett, a mérkõzésen kevesebb esemény akadt.
A második félidõ jelenete kétségkívül az volt, amikor egy csodás kiugratás után a középre bevágó Götze tört kapura, a hosszú sarokra leadott lapos lövése alig pár centivel ment a jobb kapufa mellé, Caballero talán lábujjal bele is ért."

http://www.fourfourtwo.hu/hirek/egyeb-europa/bajnokok-ligaja/a-dortmundiak-mindent-kihagytak-naggya-tettek-caballerot


A második kiegyenlítettebb volt,de ugye megnyerte a Dortmund,akkor is,ha leszámítjuk a les gólokat.
Egyébként itt is több helyzete volt a Dortmundnak...
stanmore 2013 ápr. 11. - 20:52:55
(3120/4643)
Viccelsz ugye? Az a csapat ,amelyik a 93.és 94. percben lõtt lesgóllal jut tovább,az kurva nagy mázlival jut tovább és nem megérdemelten.Ha százszor újrajátszanák akkor sem történne ez meg mégegyszer.Ráadásul a Malaga sokkal kreatívabb focit játszott már az elsõ meccsen is.
-csengõzoli-- 2013 ápr. 11. - 16:10:00
(3119/4643)
Hát érdekesek voltak ezek a meccsek.
A Barcelon nagyon rosszul játszik.
Sajnálom Vilanovát (aki szegény nagyon rosszul néz ki),de szerintem ez leginkább az õ hibája.
Egyszerûen rossz taktikát választ, totál impotens focit játszik a Barcelona.
Most is az az érzésem volt,hogy ha nem áll be messzi, akkor Iniestáék elgurigáznak a 16os környékén jövõhétig.
Ráadásul összesen 2 védõ volt hátul.
Nem emlékszem a meccs elején milyen felállást írtak ki,de 2 , azaz kettõ darab védõ volt hátul, szinte mindig.
Hozzájuk futott hátra egy harmadik.
Ez mi?
Rögtön az elején látszott,hogy ez nagyon rossz taktika,át fogják tudni játszani.
Elõl Fabregas kb tízszer lõtte ki a stadionból a labdát rálövés címen, Iniesta szerintem egész évben nem adta el annyit a labdát,mint ezen az utolsó meccsen.
Egyszerûen kellett egy Messi,aki az utolsó pillanatokban nem elbaszharintja, hanem csinál egy jó cselt, egy jó átadást és rögtön jött a gól.
Hihetetlen,hogy nélküle nem megy.
Kéne egy Ibra a csatársorba és verhetetlenek lennének.
Ennek ellenére a Barszát sosem lehet leírni,egyáltalán nem gondolom,hogy bárkinek könnyû dolga lesz vele.
A Juventus nagy csalódás.
Látszik mennyire a béka segge alatt van jelenleg az olasz foci.
Ez a Juve messze vezeti az olasz bajnokságot, a BL-ben meg alázta a Bayern.
Szét focizták õket, közük nem volt a játékhoz.
Még otthon sem tudtak egyetlen gólt se bepaszírozni, hát ez óriási csalódás.
A Bayern elõtt viszont le a kalappal,nagyon jók!
A Dortmund is szimpatikus csapat, tele saját neveléssel, hajtós német focival, teljesen megérdemelten verték a Malagát.
A helyzetek alapján kb 47:2-re kellett volna nyerniük, ha nem javítanak a helyzetkihasználáson,akkor nem fognak továbbjutni.
A Malagával kapcsolatban van egy tévhit,mely szerint kis csapat...
Lehet,hogy otthagyta õket a szponzor, DE az a csapat,amelyikben ott játszik Saviola, Toulalan, Santa Cruz és még sorolhatnám... , szóval az nem egy kis csapat.
Én akkor lennék a legboldogabb,ha valamelyik német csapat nyerne és megtörnék a spanyol uralmat.
Najó,ha a Barca nyer, akkor sem leszek szomorú :D
Meklód fia 2013 ápr. 11. - 15:11:10 Előzmény stanmore
(3118/4643)
Szerintem a PSG nem is nagyon akart továbbjutni. Már a meccs elõtti nyilatkozatokból is ez tûnt ki. Meg Pastorénak is volt egy ziccere 1-0-nál, amit direkt a gyengébbik lábával lõtt el, hátha mellé megy.
Gondoltak arra is, mi van ha ezután a Reált kapják, és akkor nagyon nagy kiütésbe szaladnak bele. Inkább ezt meghagyták a Barcának és távoztak emelt fõvel.
Meklód fia 2013 ápr. 11. - 15:02:41 Előzmény stanmore
(3117/4643)
nyilván a reál a legjobb, mert ott van a világ legjobb edzõje és játékosa. Ha mégsem õk nyernének a végén az csak azért lenne, mert lehet fontosabb nekik a spanyol kupa.
stanmore 2013 ápr. 10. - 22:47:59
(3116/4643)
Én is leolvastam Platini szájáról hogy "ha jót akartok ,akkor nem intitek be a lest"
stanmore 2013 ápr. 10. - 22:45:37
(3115/4643)
Kérdõjel helyett pont.
stanmore 2013 ápr. 10. - 22:44:37
(3114/4643)
Ez a mai két meccs szar volt,ha egy kissé jobban játszik a PSG és nem ilyen beszari módra ,akkor símán továbbjuthatott voplna ,így is elég szegényes hogy a Barca egyszer sem tudott gyõzni.Jó lenne ha a Baeyrn kapná a Barcát,és akkor két unszimpatikus csapat gyepázná egymást .de õszinténnem férhet kétség hogy atovábbjutott négy cspatból egyértelmúen a Reál alegjobb?mégha nem nyernek különféle manipulációk következtében ,ez akkor sem vitatható a mutatott játékot figyelembe véve .
Meklód fia 2013 ápr. 10. - 12:58:48
(3113/4643)
Meg olyanok is vannak, hogy eltörlik az eltiltást (Ibrahimovic). Az Uefának érdeke az hogy a legjobbak játszanak a nézettség miatt. Ezért nem állították ki Riberyt.

A Dortmundot a bírók lõtték tovább. Ez volt a parancs. Észre vettem ahogy a fejhallgatójukra Platini küldi az utasításokat. Tudni lehetett ha lesz valami vitatott helyzet az oldalukon, akkor nekik kedvezõen fognak dönteni.
A PSG szerintem meg ma kiüti a Messi nélküli barcát.
stanmore 2013 ápr. 10. - 10:20:27
(3112/4643)
Nekem a Malaga volt szimpatikus,mert szinte ateljes anyagi bázisát elvesztette aszezon elején ,és Pellegrini nem elõször hoz fel egy kiscsapatot a csúcsra,pláne így hogy rengeteg játékos elment tõlük és új nem is jött.Egyébként pedig én nem értettem egyet azokkal ,akik biztosra vettéka Dortmund továbbjutását,mert anémeteknek nem igazán fekszik a latin stílus.Emlékszem hogy alázta meg pl a Bayernt egy egy spanyol vagy potrugál csapat anno.
Remélem a következõ körben kiesik a Dortmund ,mert most érdemtelenül jutott tovább.
stanmore 2013 ápr. 10. - 10:14:58
(3111/4643)
Senki nem jogosul a törlesztésre,mert az a kiállítás alapesete.Egyébként pedig hogy egy hátvéd kemény és erõszakos az belefér,és a szabályokat kell alakalmazni rá,megint más az alattomos játék ,ami Ribery jellemzõje.Annak nincs helye apályán és ahogy Puhl is mondta az ilyet irtani kell a pályáról kíméletlenül.
stanmore 2013 ápr. 10. - 00:13:50
(3110/4643)
Az ember kételkedik benne hogy ilyen ítélet tévedés lehet e ,inkább szándékos pártos bírói döntés,figyelembe véve ahazai pálya nyomását is.Ugyanez vonatkozik Ribery alattomos belépõjére is ,amit nem lehetett nem észrevenni.
És az is fura hogy volt már rá precedens hogy eltiltottak valakit a felvétel alapján még akkor is ha a bíró a helyszínen nem torolta meg.Igaz nem német volt az illetõ ,mert úgy tûnik valamiért lejt a pálya a németek javára.
stanmore 2013 ápr. 10. - 00:09:10
(3109/4643)
Igen csakhogy a Malagáé egy nüansznyi les volt amit ha egy lépéssel hátrábbról indul a koma, akkor is símán berúgja.A Dortmundé pedig nem is lett volna egyáltalán gõlhelyzet ha nincsenek annyian lesen és még így is hajszálon múlt a dolog.
-csengõzoli-- 2013 ápr. 09. - 23:49:57
(3108/4643)
Hát az utolsó gólnál kb 5-en voltak lesen :D
Igaz a malaga egyik gólja is les volt...
stanmore 2013 ápr. 09. - 22:58:04 Előzmény Meklód fia
(3107/4643)
Ribery egy kíváló játékos ,de nem elõször csinálja ezt az emberre menõ alattomos húzását,ki kellett volna szórni a p...ba,még Puhl is meg volt rökönyödve hogy pedig ez a kiállítás iskolapéldája volt.Úgylátszik Riberi gnóm feje hûen visszatükrözi sunyi és torz lelkivilágát.
stanmore 2013 ápr. 09. - 22:54:37
(3106/4643)
Egész jó kis meccsek voltak,a németeknek ,a Dortmundnak már megint baromi mázlija volt,a 91.percben még 2:1 volt a Malagának és a döntetlen is nekik lett volna jó ,mire két perc alatt ahosszabbításban kaptak két gólt ,igaz a döntõ gól,az utolsó az les volt.
A Galata -Reál is jó kis derbi lett ,mert atörökök szinte extázisban játszottak és 3 gyönyörû gólt rúgtak 0:1 után.Drogba miért nem a Chelseaben játszik ki tudja? hiszen még most is egy klasszissal nagyobb játékos mint pl Torres.
AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 08. - 11:51:04
(3105/4643)
Sanszos hogy az Európa ligában a Chelsea és a Benfica MÁR továbbjutott. valszeg a döntõt is õk játsszák. :S
Hacsak nincs olyan erõs a Tottenham (Basel?) - Fenerbahce tengely :)
Meklód fia 2013 ápr. 03. - 18:09:58
(3104/4643)
A mai meccsek végkimenetele elég nyilvánvaló. Arra jó lesz, hogy elaludjak.