Téma: Lazy Town

10/10
BeetWeen 2008 jún. 13. - 22:50:43 10/10
(15/295)
Manten neked mindenhez van valami rossz szavad? 12 évesen jobb lessz, ha nem jársz ilyen helyeken!
manten 2008 jún. 13. - 18:58:18
(14/295)
Már az sem egészséges, hogy rózsaszín a haja!!!!
10/10
BeetWeen 2008 jún. 11. - 20:40:47 10/10
(13/295)
Hy!
Elõször is, 20 éves vagyok! És tetszik a LazyTown! Persze angolul hallgatom... És nem tetszik, hogy kis 10 évesek akik még azt se tudjak mi az az egészséges életmód ilyeneket irkalnak! Elõször jól gondoljatok meg mit írtok, mert ez lehet másnak nem tetszik! És attól még, hogy tetszik nekem a LazyTown nem vagyok pedofil, beteg stb... Ha valakinek ellenvetése van ne commentbe irja meg, hanem szóljon nekem!
És tisztelem azokat a gyerekeket/szülõket/felnõtteket akiknek szintén tetszik ez a "sorozat. Sportacus az egészséges életmodra tanit!
Köszönöm a figyelmeteket!
manten 2008 jún. 07. - 13:54:07
(12/295)
én még nem láttam de a képbõl itélve nagy sz r
10/10
lebensky 2008 jún. 07. - 13:32:49 10/10 Előzmény Dantes
(11/295)
Lazy Town: a mi családunk kedvendce!!! az elsõ résztõl még frászt kaptunk, és nagyon is idegesített - akkor még csak a Super RTL-en foghattuk. Aztán az akkor 3 éves lányom mindig csak ezt akarta nézni, és így vele együtt mi is néztük - és megszerettük ( németül ). Lehet, hogy butyuták a szereplõk, sõt némelyik zene is eléggé "nem klasszikus", de van egy értelmes mondanivalója a mesének: egészséges életmód!!! Ez az, ami a mostani mesékbõl hiányzik. Az én lányom - aki immár 1,5 éve Lazy Town függõ - ugyanazokat a sportágakat ûzi, mint Stefanie. Nem eszik cukrot, mert az Sportacus szerint nem jó a fogaknak. KELL ENNÉL TÖBB??? MIRÕL IS BESZÉLÜNK???
Anke 2008 jún. 04. - 15:46:49
(10/295)
Mondjuk elég fura volt, hogy alig indult el a mûsorprogram szerint a sorozat, és úgy emlékszem napközben adták, akkor még reggel 8-9kor és délután 14kor, nem is értem, hogy hogy van erre módja megnézni egy iskolába, óvodába járó gyereknek, és máris az elsõ hétvégén Gyereknapot szerveztek a film köré.

Igyekszem mindig elõítélet nélkül megnézni minden filmkísérletet, és nem hasonlítani az elõzõkhez és a megszokotthoz, mégpedig pont azért, mert mi magunk is változtunk az elõzõ korosztályokhoz képest, akár a két-három évvel idõsebbekhez képest is, és lehet, hogy egy másik korcsoportnak már másra van szüksége, más tetszik neki. (most ettõl a filmtõl elvonatkoztatva) Például ott van a szüleink által annyira népszerûsített Futrinka utca bábsorozat. Hát én már gyerekként sem bírtam sem a szereplõket, sem a csacska történeteket, sem a kioktató stílusát a filmnek, amikor akkor régen rámerõltették a filmet, azzal a szöveggel, hogy ez jobb mint a "maiak", mert az még aranyos.

És beismerem a tévedéseimet is;) az elõbb amerikainak tituláltam a H2O-t holott közben eszembe jutott, hogy ausztrál, és azért néztem jópár részt belõle, mert kíváncsi voltam, hogy van-e különbség a különbözõ országok ezen korosztályos filmjei között. Pont ezért el tudom képzelni, hogy ez a Lazy Town-os mese esetleg izlandi beütést tükröz, azért ilyen fura. Nem tudom.

Persze, ha van már ilyen topik, ahol ezt beszélik ki, akkor szóljatok, átmegyek oda. :)
Anke 2008 jún. 04. - 15:45:04
(9/295)
Hát a film megítélésben biztos nem leszek vitapartner, mert még mindig csak azt a kettõ részt láttam, azokat is csak félszemmel és nem is szándékozom, felvenni a filmet, sem letölteni, és mielõtt valaki félreértené ajnározni sem áll szándékomban a pozitív témaválasztás miatt, viszont annyi mindenre kíváncsi lennék :)

Például ki mitõl tart jónak, aranyosnak egy gyerekfilmet és konkrétan melyiket.
Vagy egy olyan szülõ véleményére, akinek a kisgyereke nézi ezt a filmet, mégpedig miért kedveli a gyerek, vagy miért nem, azaz mi a gyerek véleménye - (és nem a szülõé :)
Vagy ha van valakinek kedve és ideje utánanézni, akkor kíváncsi lennék, hogy kinnt milyen sikere volt a sorozatnak.
Dantes 2008 jún. 04. - 14:28:45
(8/295)
Nem tudom...de ha nekem 4-6 éves gyerekem lenne se ültetném le ez elé...ettõl hányingert lehet kapni. Vannak aranyos, kis gyerekeknek való mesék...de ettól szerintem csak hányni lehet.
Anke 2008 jún. 04. - 13:44:45
(7/295)
A magyar leírásban nem szerepel, hogy Sheving a való életben is tornászbajnok volt. 1992-ben férfi egyéni aerobic bajnok, 1993-ban skandináv bajnok, 1994-ben és 1995-ben pedig kétszer is európai bajnok volt.
Lehet kritizálni a mûsort, de akkor is megnézném azt, hogy egy magyar bajnok leereszkedne odáig, hogy gyerekeknek sportra buzdító mûsort készít.

off:
Az elõzõ hozzászóló fikázó kislány más hozzászólásaiból látszik, hogy õ inkább a plázabûvöletére nevelõ Született kémek és a H2O "jaj, de ártatlan vagyok" típusú 11-13 éves amerikai lányok ízlésére megírt filmek bûvkörébe esett éppen, ami nagyon vicces (vagy szomorú?), mert az európai mérce szerint 13 évesen elvileg már épphogy felülrõl szemlélve kellene mérlegelnie tudni egy ennyi idõs embernek, azaz ha egy mûsor nem az õ ízlésének, vagy korosztályának szól, akkor is a véleményét korrekt indoklással lássa el, ne pedig egy 4-6 éves gyerek színvonalának megfelelõ reagálással.
1/10
Omnitrix 2008 máj. 24. - 14:14:50 1/10 Előzmény Vicky95
(6/295)
Egyet értek.
1/10
Omnitrix 2008 máj. 24. - 14:09:37 1/10 Előzmény Anke
(5/295)
Anke **moderálva**!
Anke 2008 máj. 23. - 08:20:24
(4/295)
Ja, és végre egy sportos testfelépítésû, szó szerint laza férfi fõszereplõ :)))
Anke 2008 máj. 23. - 08:18:05
(3/295)
Igen, eléggé szokatlan és néha bizarr, de hát nem egy tanulmány szerint a kisebb gyerekek sokkal jobban szeretik a bizarr figurákat, melyeket a felnõttek sokszor idétlennek, szörnyûnek tartanak.
A BBC reggeli gyerekmûsorában van hasonló oktató jellegû minisorozat, ami mozgásra buzdít, de azon kívûl én még eddig nem találkoztam hasonló témájú filmekkel, legalábbis nem emlékszem rá.

Szerintem elég fülbemászó a dallam, szó szerint színesek a karakterek (nem a jellemük:), ha ezzel sikerül a gyerekeket kicsalni egy sportnapra a tévé elõl,és megmozgatni õket, akkor hajrá, én csak szurkolok a szülõknek és a srácoknak.

Eddig csak két részt láttam, de módszertanilag különböztek egymástól. Az egyikben a gyerekek maguk is sporteszközt ragadtak, míg a másikban csak passzív figyelõk voltak és csak Sportacus produkálta magát. Feltételezem, hogy a különbözõ mozgásformák bemutatását célozza meg a film. Például a maiban kézenállást mutatta be. (Vagy kézállás? Nem is tudom melyik a helyes :)
elaci 2008 máj. 19. - 17:26:22
(2/295)
Elég bizarr világ az biztos, de Magnus Scheving jót akart. Gondolok itt a fiatalok sportra buzdítására.
1/10
Vicky95 2008 máj. 19. - 17:16:55 1/10
(1/295)
hát ez szerintem h.ü.l.y.e.s.é.g.