10/10
offtopic
ver_krisz 2008 nov. 18. - 11:30:53 10/10
(418/858)
Az eredetiben Sam-nak hívják a kutyát? Én csak olaszul láttam, ott Sab volt a neve :D
És magyarul mire keresztelték el?
Spade 2008 nov. 18. - 03:44:04 Előzmény jikov
(417/858)
Jikov, erre csak annyit, hogy ha mindenben a sablonos amcsi happy endet keresed, akkor sok film nem fog tetszeni a közeljövõben, mert hollywood is kezd ráeszmélni, hogy egy kicsit váltani kéne...
Spade 2008 nov. 18. - 03:42:05
(416/858)
A film maga különösebben nem tetszett, de elkezdtem olvasni a könyvet(sajnos csak angolul, magyart nem talaltam), és az igen jó. Túl sok köze nincs a filmhez, ill. a filmnek nincs túl sok köze a könyvhöz, tekintve, hogy még a helyszín is más, Robert Neville pedig egy fehér, kopaszodó 3x éves pasas...

A film. NEM! Abszolút nem, borzalmas CGI (itt persze csak az élõlényeket értem, a kihalt NY egész szép lett, habár az autós jeleneteknél nemegyszer elkapott a GTA feeling, vártam a jobb alsó sarokban a Mustang feliratot...), a befejezés meg egy kicsit olyan "hú gyerekek, ez mindjárt másfél óra, hagyjuk abba" érzést keltett bennem. Jóval többet ki lehetett volna belõle hozni.
*SPOILER*
Kicsivel Sam halála után csúszik el a történet, akkor kezd el olyan "amerikai" lenni.
*/SPOILER*
Will Smith persze nagy, mint mindig, nekem az I, Robot óta egyik nagy kedvencem.
jikov 2008 nov. 17. - 18:24:42
(415/858)
Ritka szar film. Maga az alaptörténet nem lenne olyan rossz, de valami borzasztó a forgatókönyv. Lehetett volna sokkal érdekesebbre is csinálni. Egyszerûen semmi nem történik a filmben. Aztán egyszercsak vége lesz, amikor már történne valami.
Pl. találhatott volna több túlélõt, és összefognak, meggyógyítanak néhány mutánst stb. Lehetett volna benne több utazás, ne csak 1 helyen játszódjon. Lényegében arról kellett volna szóljon, hogy maréknyi túlélõ egymásra talál, és felépít egy közösséget, és küzd a mutánsok ellen, majd megtalálják az ellenszert, és mindenki boldog :)
Redfield 2008 okt. 11. - 17:32:45
(414/858)
Elszúrták a filmet. Amikor Will Smith begolyózni látszik, azt öröm nézni, ellenben a meganimált zombikkal, mert azok egytõl egyig rettenetesek.
És a film vége is rettenetes, majdnem annyira, amennyire kiszámítható nagy vonalakban. Vannak benne félelmetes részek, és összességében is kár érte.

7/10
2/10
Jboy 2008 okt. 05. - 13:24:50 2/10
(413/858)
ez a film ( nálam ) 2 pontos. Hogy miért? mert egyszerûen sz...rkis híján bealudtam rajta. Még jó, hogy csak leszedtem otthon, de rájöttem, hogy csak a helyet foglalja a gépemen xD
offtopic
bourne 2008 szept. 01. - 08:58:52
(412/858)
no mi az, mégsem bírsz meglenni anélkül, h az ember ne sztároljon???:)))) és ne beszéljen rólad???:)))) szokjál pedig hozzá ...
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 15:56:52
(411/858)
Ez igaz
hErO 2008 aug. 29. - 15:24:21
(410/858)
Pedig az :DD
offtopic
bourne 2008 aug. 29. - 15:09:17
(409/858)
de hét a dokinak mégiscsak ott volt, h vagy kinyírja a fotos gyereket, vagy a felesége és a gyereke halnak meg ... erre talál aztán bizonyítékot a fotos a tárcában, amikor ott a polaroid amin össze vannak kötözve ...
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 15:03:05
(408/858)
Ez igaz, viszont én azt is untam :-)
Nemis tartom nagy filmnek.
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 15:01:42
(407/858)
Na pont ezért nem tetszett a film.
Ettõl még lehet hogy egy korszakalkotóan remek film, de nekem nem kell. A fûrészben amúgy nem kapartak õk senkiért, csak a saját életükért. Legalábbis az 1. részben amit irtam. Továbbá õk szintén hiábavalóan keresték a bûnöst, azzal még nem jutottak beljebb. No de ehez a filmhez amúgy sincs sok köze a dolognak. A lényeg hogy az õ motivációjuk mégiscsak erõsebb volt, ezért tetszett jobban az a film.
offtopic
bourne 2008 aug. 29. - 14:14:28
(406/858)
igazad van, én értettem félre ... pontosabban nem olvastam el rendesen az elõzményt
hErO 2008 aug. 29. - 14:12:04
(405/858)
"Azmeg hogy ritkák az egy szereplõs filmek, sõt talán nincs is belõle mégegy...Ez a film így egyetlen szereolõvel, még járatlan út volt, egy hatalmas kockázat, hogy valyon mennyire fogja elnyerni a nagyközönség tetszését..."
Nem volt sem hatalmas kockázat sem járatlan út, erre értettem.:)) Igen kissé más mûfaj...
bourne 2008 aug. 29. - 14:06:07
(404/858)
én a mûfaji különbségek miatt nem tenném ide Tomot ... bár igaz h õ is egyedül volt és egyedül kellett küzdenie ... de õ legalább tudta h a családja meg mindenki él és nem pusztította el egy vírus ...
hErO 2008 aug. 29. - 14:00:27
(403/858)
A Számkivetett Tom Hanksszel elég nagy siker volt...
bourne 2008 aug. 29. - 13:58:49
(402/858)
valóban ... de két film között óriási különbség van ... amíg a Fûrészben valaki rájuk testálta a szerepet, addig a Legendában, egy olyan emberrõl van szó, aki tulajdonképpen a körülmények áldozata lett és nem volt kit okolnia a dolgokért ... pontosabban volt, de hát hiába tette volna, azzal nem jut elõrébb ...
a F.ben pedig már az elején megmondták nekik, h kiszabadulhatnak ha eleget tesznek bizonyos dolgoknak ...
itt viszont volt egy ember, aki egyedül élt, egyedül kellett felvennie a harcot a zombikkal ... ugye több mint a film feléig azt sem tudtuk, h vannak-e rajta kívül még túlélõk?! ... kereste az ellenszert, de ugyanakkor biztosan felmerült benne az is, h tulajdonképpen kinek is keresi ??!!! mert a F. ben ott volt a dokinak a lánya és a felesége, akiket meg kellett mentenie ... de itt nem volt senki, hiszen õk már régen meghaltak ...
és ha meg is találja az ellenszert, akkor is csak egy halvány reménysugár volt arra, h azt valaha valaki fel is használja ... és éppen itt csöppentünk bele a filmbe, amikor kezdi elveszíteni a reményt ... ezért is olyan minden mindegy ...
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 13:17:59
(401/858)
Akkor abban megegyezhetünk hogy a film, amolyan minden mindegy felfogású volt, és engem ez idegesített.
Azmeg hogy ritkák az egy szereplõs filmek, sõt talán nincs is belõle mégegy, igaz, viszont a többszereplõs filmek már többször bizonyítottak. Nem nagyon szoktak csalódást okozni a nézõnek. Ez a film így egyetlen szereolõvel, még járatlan út volt, egy hatalmas kockázat, hogy valyon mennyire fogja elnyerni a nagyközönség tetszését. Végül úgy néz ki a dolog, hogy az emberek imádják, legalábbis az én tapasztalatom ez. Nekem mégis kevés ez a film így ebben a formájában. A minimum amit képes vagyok elfogadni egy filmnél az a két, három szereplõ. Mint a fûrész 1. részében. A film szinte teljes egészében csak két szereplõ volt, egyetlen kicsíny helységben, mégis valahogy maximálisan lekötött. Talán pont azért mert annak a két szereplõnek már baromira nem volt minden mindegy :-).
bourne 2008 aug. 29. - 12:44:24
(400/858)
hát igen ... Neked úgy tetszett volna ...
de szerintem attól függetlenül h egyedül volt a filmben, volt benne feszültség ... és szerintem azért is korlátozták ennyire a szereplõk számát, mert az olyan filmeknek se szeri se száma, ahol többen vannak és egyützt harcolnak/menekülnek a zombik meg minden elõl ...
itt viszont egyedül volt az emberkénk, ezzel is éreztetve a helyzetének súlyosságát ... ha nem lett volna egyedül, akkor talán nem lett volna ennyire "minden mindegy" felfogású ... mert hát szerintem is az volt, de amikor az ember egyedül marad, akkor elég sokszor feljön ez a szemléletmód ... nálam legalább is ... :))))
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 12:40:02
(399/858)
Sztem meg ha többedmagával lett volna már az elején, nem untam volna halálra a filmet. De ez csak az én véleményem. Nekem hiányzott a feszültség, a téma, a motivációja a filmnek. Tök üresnek éreztem az egészet. Olyan minden mindegy alapont történt vele minden, és õ maga is kb ilyen alapon fogott fel mindent. Ami fontos volt neki az a kutyája, és annak a tudatnak a fenttartása minél tovább, hogy nincs õ olyan egyedül a világban,ill a városban. Mindent megtett érte hogy ne érezze magát egyedül, de érthetõ módon ez volt a max amit már az élettõl remélt.