7/10
Richard Kovács febr. 11. 19:34:47 7/10
(42/42)
Nem volt rosszabb, mint az előző. Igaz jobb sem. Teljesen nézhető és látványilag azért ott van!
1/10
Owl 2019 nov. 06. - 19:43:38 1/10
(41/42)
Végignéztem és fogalmam sincs, mi volt eme mű mondanivalója, vagy miről szólt.
6/10
Nico71 2019 okt. 01. - 19:21:30 6/10 Előzmény Naphinel
(40/42)
Kedves Naphinel!

Igen, tudom, hogy van egy Legendás állatok és megfigyelésük könyv, hiszen nekünk is megvan, akárcsak a Bogar bárd meséi és Harry Potter és az elátkozott gyermek című forgatókönyv alapú mű.
Ráadásul, idén bejelentették, négy új könyv fog megjelenni, de sem folytatások, sem előzmények nem lesznek, hanem két-két roxforti tantárgyról szóló, amolyan tankönyv féleségek lesznek. - Mi, azaz a családunk, itt már elvesztettük a fonalat, mi a célja mindennek? Netalán az írónő teljesen kiégett, hogy folytatást írjon?
Pénz, pénz, pénz... Szomorú, hogy már ez is csak erről szól. :-(
Naphinel 2019 okt. 01. - 14:57:43 Előzmény Nico71
(39/42)
Bocsi, VAN belőle könyv.
Legendás állatok és megfigyelésük - Rowling által, kb. 50-100 oldal és a HP univerzumban szereplő állatokat mutatja be tudományos megközelítéssel.

Az, hogy ebből aztán Yates csinált egy 3x2 órás "köze nincs hozzá" filmet a pénzért, már más dolog.
Naphinel 2019 okt. 01. - 14:54:20
(38/42)
Ja, igen és a náci-vonal eléggé szánalmas, Grindelwaldnak tuti nem a világháború kitörése volt az oka hogy hatalomra vágyjon, hanem mert le akarta igázni a muglikat "szórakozásból".
Igazából ez a film jó is lehetett volna, ha hű marad a HP univerzumban megírtakhoz, és nem bmolja szlét teljesen.

Az viszont, hogy egy ca. 50 oldalas könyvecskéből 3x2 órás filmet gyártanak :D
Naphinel 2019 okt. 01. - 14:50:57
(37/42)
Két óra... épp elment egynek, unalom ellen jó, aztán ennyi.
Spoiler!
Dumbledore másik "öccsét" nem tudom, honnan szedték, de hogy neki mindössze Aberforth volt fiútestvére, az is tuti.
Arianat meg sem említik, pedig Albus NEM Grindelwaldot látja a tükörben, hanem a húgát, akit ők ketten megöltek.
Nagini - okés, róla épp tényleg nem tudunk semmit, csakhogy gondolom nem közönséges kígyó - de azt, hogy hogy lesz 100%-ig Voldemort szolgája egy cirkuszos csaj, nulla közös előélettel - érdekes, mindenesetre.
Flamelt is csak behozták (Perenelle???), de semmi értelmes feladata nem volt lényegében..
Stb.
3/10
Omega12 2019 szept. 13. - 20:59:14 3/10
(36/42)
Ezt a filmet egy szív és érrendszeri betegséggel küzdők szanatóriumába vetíteném. Végletekig unalmas és vontatott. Csak az nézze meg, aki tényleg nem tud mit kezdeni két óra szabadidővel.
6/10
sorozatneked.hu 2019 júl. 14. - 19:35:54 6/10
(35/42)
6/10

Nem volt rossz, de ebből szerintem nem lesz klasszikus. Olyan lett, mint az első rész, azt is vegyes érzelmekkel fogadtam. A látványra nem volt panasz, a történet sajnos nem volt olyan izgalmas. Poénból is kevesebb került bele. :(
elemes 2019 ápr. 24. - 14:40:47
(34/42)
ütős tanulságok -- az erőszakot és populizmust hogyan viszi diadalra egy karizmatikus gazember, aki azért hibázik, nem ritkán, de aztán egy pillanat alatt továbblép.

nagyon penge áthallások (elsőre észre sem vettem, hogyan szólítja a cirkuszos ember a szép lányt)
6/10
Majatroll 2019 ápr. 24. - 07:20:49 6/10
(33/42)
Hosszú snittek, lassú, vontatott párbeszédek, jó színészek, még mindig cuki állatok.
Fél órával kevesebb több lett volna.
Meg sem közelíti az első részt.
6/10
Atis88 2019 márc. 31. - 16:44:37 6/10
(32/42)
Nem mondom hogy rossz, de nagyon hosszú sokszor vontatott. Ez a mondanovaló kb másfél órában lett volna az igazi. Sok az üresjárat. Színészek hozzák amit kell.
6/10.
análIntruder2.5 2019 márc. 28. - 02:00:16
(31/42)
A hozzászólás moderálva lett.
1/10
Sirály Király 2019 márc. 28. - 00:06:42 1/10
(30/42)
Gyalázatosan, unalmas-idegesítően sz@r.
Filmek Online 2019 márc. 16. - 13:01:21
(29/42)
A hozzászólás moderálva lett.
3/10
pihes 2019 márc. 10. - 16:30:06 3/10
(28/42)
Nem mondhatom, hogy egyáltalán érdekelt ez a hókuszpók történet.

3/10
3/10
Picasso™ 2019 márc. 09. - 23:59:53 3/10
(27/42)
Nekem nem tetszett.
7/10
nikato 2019 márc. 04. - 12:47:57 7/10
(26/42)
Nagyon jól létrehozták a varázsvilágot, képi világ nagyon szép!
SPOILER: A vége tetszett a legjobban, hogy tanakodásra adott okot Dumbledore testvérének teóriája Hisz' lehet, hogy a húgának a lelke szállt belé.... SPOILER VÉGE
offtopic
elemes 2019 márc. 02. - 16:44:22 Előzmény hmt88
(25/42)
"mert ők akarják, hogy foglalkozzunk ezekkel a témákkal minduntalan"

Ugyan :) A pénzgyár abból csinál filmet, amit az emberek megnéznek. van egy csomó film amit nem néznek meg, mert nem érdekli a közönséget a téma. ezeket meg megnézik, mert érdekli. téged is érdekel, különben nem zavarna. PONT AZÉRT TÉMA, mert sok ember beszél róla utána. (A szappanoperákban is a vérgeci főszereplő viszi a hátán a sorozatot, róla beszélnek másnap a buszmegállóban meg a munkahelyi ebédlőben -- nem pedig a nemeslelkű karakterről.)

Hanlon borotvája szerint, ha találkozol a világban egy jelenséggel, amire magyarázatot adhat a akár a butaság (mohóság), akár a gonoszság (konteó), akkor *mindig* a butaság (mohóság) a helyes magyarázat.
offtopic
hmt88 2019 márc. 02. - 16:26:24 Előzmény elemes
(24/42)
A filmkészítők kapzsiságában (meg a 2. hozzászólásodban) egyetértünk.
"hollywood csak reagál" - ebben viszont nagyon nem! Hollywood nem csak kielégíti az igényeket, hanem első helyen megteremteni igyekszik azokat. Ebben a torz tükrükben (a tükrös mondatod emiatt elég demagóg lett btw...:)) nem a saját hasamat látom, hanem az övéket, mert ők akarják, hogy foglalkozzunk ezekkel a témákkal minduntalan. A homofóbia pl. szerintem tök marginális kérdés volna társadalmi szempontból, ha nem sulykolná a média ilyen központi helyen. A nácikat pedig több , mint 70 éve megsemmisítették, és azóta a szép új világunk bőven elég új borzalmat követett el, hogy annyira nem időszerű azóta is hátramutogatni a mindenkori főgonoszra. Lehetne találni újabb, értékesebb tanulságokat is.
Voldemort-tal egyébként ez a fasiszta világrend alatti elkeseredettség nagyon szépen volt érzékeltetve a korábbi filmekben, de azokban még annyi más tartalom is volt emellett. Itt megpróbálták ugyanazt eladni még egyszer, csak sokkal erőltetettebben.
Én meg nem szeretem a számba rágott tanulságokat, főleg ha az erőltetetten minden filmben ugyan az, ha odaillik, ha nem.
elemes 2019 márc. 02. - 09:40:40 Előzmény hmt88
(23/42)
"az előző részből, a Felejthetetlen Állatok és megfogásukból nem sok minden maradt meg"

hát a sztori tényleg nem volt túl bonyolult, merugye a pénzgyárban úgy gondolták, van még szalonna ebben a történetben ezért három részre bontják (mint a vastagabb füzet mértetű Hobbitot Peter Jackson). szóval azért nem sok mindenre emlékszel, mert nincs mire emlékezni az első részből :)

ha nem pénzcsinálás vezeti a gyártókat, hanem a történetmesélés, és egy olyan filmet csinálnak, ami ÖNMAGÁTÓL jó, nem azért, mert egy felépített rajongótábórból elég sokan meg fogják nézni (ahhoz hogy profitot termeljen), szerntem lehetett volna ebből egy hiteles és érthetó "monster rising" sztorit csinálni. de hát elrontották. sajnálom, hogy rowling lefeküdt nekik.