Téma: Lolita

Redfield 2009 márc. 13. - 18:06:11
(57/157)
martien 2009 febr. 27. - 00:32:32
(56/157)
Ez az Dominique Swain egyáltalán nem olyan mint egy 12-16 éves lány. Inkább nézném 20 vagy afölöttinek.
10/10
Devotional 2008 júl. 31. - 17:04:24 10/10
(55/157)
Igen, igazad van. Valójában nem is Lolitába volt szerelmes hanem a kamaszkori szerelmébe. Lolita csak egyfajta "pótlék".
10/10
natmac 2008 júl. 29. - 19:19:33 10/10
(54/157)
Én elõször a könyvet olvastam, és nagyon magával ragadott. Ritkán fordul elõ, hogy a film ugyanolyan élményt jelentsen, mint az eredeti mû, de szerintem ez egy kitûnõ feldogozás, kitúnõen megválasztott színészekkel. Csatlakozom az elõttem szólókhoz: bravó, Mr. Lynch, és persze bravó Mr. Irons!

10/10.
10/10
Devotional 2008 júl. 29. - 07:55:23 10/10 Előzmény gyuszo07
(53/157)
Igen a "megtört" Lolita a film végén... Bár én inkább úgy mondanám, hogy azt kapta, ami jár neki! De õ nem érzi ennek a súlyát. Neki ez az élet és így volt "normális" a végeredmény. Félvállról vette az egészet. Számára egyik kapcsolat sem volt mélyenszántó. Õ egy ilyen természetû lány, lény. :) Viszont nagyon sorsszerû és megkapó volt a végén, hogy ki hova jutott el ebben a történetben. Néha belegondolok, hogy én mit tettem volna Humbert helyében... De nincs más alternatíva. Õ igazán szerelmes volt.
10/10
gyuszo07 2008 júl. 26. - 16:22:47 10/10
(52/157)
Ez a film vmi elképesztõ módon magával ragadó. Teljesen kizökkenti az embert térbõl és idõbõl. Le a kalappal Mr. Schiff, Mr. Lyne és Mr. Nabokov!

Adott egy férfi, kinek fiatal korában egy tragikus eseményt követõen megszakadt a szíve. Ennek következtében teljesen elvesztette idõérzékét, szétesett - azóta lélekben mindig ugyanide tér vissza.
Adott egy gyönyörû kislány, kiben elképesztõ démonok laknak - a pokol kapujának is nevezhetnénk.
A sors összehozza õket, nem is akárhogy, és Humbert Humbert számára megnyílik a lehetõség, h. folytassa megtört életét. Nem is sejti, h. ami pillanatnyilag számára a mennyország, az maga a pokol kavargó sötétsége, mely iszonyatosan perzsel...

Micsoda sorsszerûségek vannak benne! És a végén a kiégett lány, a maga megtörtségében!
10/10 !
Katlee 2008 júl. 16. - 15:16:19
(51/157)
Egyik éjszaka akadtam erre a filmre, nem is tudom hány éve! Utána csak dülledt a szemem a képsorokon! Másnap reggel megnéztem texen a címét is :D Nagyon jó film. Meg akarom nézni még egyszer és emlékszem a címére ilyen sok idõ után is, megragadt! :)
Redfield 2008 márc. 30. - 11:09:43 Előzmény Devotional
(50/157)
Szerintem csak a komikus érzetet szolgálta, kellett bele némi abból is.

Egyébként talán valaki lejjebb írta, hogy túl szimpatikusan ábrázolja Humbert-et. (lehet hogy nem itt olvastam). Baromság. A film egyértelmûen kimondja, elismeri, hogy Humbert bûnös volt, rossz döntéseket hozott, de ugyanakkor elhagyhatatlan, hogy õ is áldozat, mert onnantól kezdve, hogy elõször meglátta Lolita-t, a saját életére nézve nem létezhetett jó döntés.
10/10
Devotional 2008 márc. 25. - 17:44:09 10/10
(49/157)
Én a régen készült filmet még nem láttam! Tudok nekem segíteni, honnan tudnám megszerezni, esetleg letölteni?

Az új filmben engem idegesített, hogy Humbert-et olyan esetlennek mutatta be. Pl az amikor a film elején többször beveri a fejét, illetve megbotlik nem igazán tetszett.

Vagy eleve ez a fajta jellem könnyebben megbotlik? Ezt vezette volna elõ?
Redfield 2008 febr. 17. - 11:47:21
(48/157)
SPOILER!

Humbert egy komolyabb ember, tekintve a korát is, nem várhatod el egy 14 évestõl, hogy felhagyjon minden gyermekiességével, csak mert egy felnõtt társaságában él. Ez egyébként is komplexebb az apa-szeretõ kettõsség miatt, ez is tett be nekik, hogy a kettõ kizárja egymást a késõbbiekben.
Redfield 2008 febr. 17. - 10:52:33
(47/157)
rendesen ki van találva, amolyan pasi-ideál, a flörtölõs, kacérkodó természetével, de mondhatnánk azt is, hogy mivel az ártatlanság megvan benne, nem p*csás.
Redfield 2008 febr. 17. - 10:43:42
(46/157)
mármint a jövõ héten.
Redfield 2008 febr. 17. - 10:41:57
(45/157)
SPOILER!!!

A regény állítólag jobban vegyíti a drámát és a komikumot, Kubrick is, az õ filmjében. Még a héten beszerzem és nekilátok elolvasni.

Quilty a Kubrick filmben többként is feltûnik a vége elõtt, mint egy sötét követõ árnyékként, neki is van egy jól ábrázolt személyísége, nem slussz-poénnak dobják be.
Lolita anyja is jóval összetettebb a megnyílvánulásai által.

A testiséget úgy értem, hogy a tábor elõtti búcsúcsók még korai volt szerintem.

A vége kiírás pedig csak felesleges dráma-hatás fokozás, a régiben Lolita sorsát nem közlik. Ez nem feltétlen rossz, vagy jó, csak a tragédia már így is meg volt eléggé feszítve.
Zolkó 2008 febr. 17. - 10:35:11
(44/157)
Jóvan, tudom én. Csak idétlenül hangzott a kijelentésed, és nem bírtam rá nem reagálni:)
Redfield 2008 febr. 17. - 10:32:43
(43/157)
Azt tekintve, amire õ reagált. Unszimpatikus neki Lolita. :)
Zolkó 2008 febr. 17. - 10:23:55
(42/157)
Baj?:)
Redfield 2008 febr. 17. - 10:12:11
(41/157)
Nem vagy férfi, ez a baj. :)
Redfield 2008 febr. 17. - 09:54:04
(40/157)
Mitõl lehetett volna mégjobb az "új" Lolita, mint amilyen?

- Ha nem kerülte volna ennyire a komikumokat.
- Ha nem teljesül be ilyen hamar a testiség, inkább vibrálódik még kicsit a légkör a flörtök által.
- Ha Quilty karakterének megjelenítése nem lenne ennyire száraz (plusz pont Sellers-nek)
- A vége kiírás nem kellett volna (a régiben még elment)

Mitõl volt nagyon jó az "új" változat?

- Remek színészi játékok
- Remek filmzene
- Nem fínomkodik annyira a tabukkal (a Kubrick-változatnál még rá lehet fogni az akkori felfogásra)
- A tragédia jobban átjön.

A Kubrick-változat különlegesebb igazi tragikomédiaként, a zene, és a színészi játék mindkét filmben kiváló.
Mindkét film remekmû és nehéz is összemérni õket. Ez az "új" változat a modernsége miatt közelebb van, közelebb hozza az érzelmeket és a tragédiát is, de Quilty és Lolita anyja háttérbe szorulnak, személyíségük nem is nevezhetõ összetettnek.

Mindkettõt látni KELL! De... nekem ez egy fél fokkal jobban tetszett.
10/10
Devotional 2007 dec. 07. - 13:40:25 10/10
(39/157)
Nekem két kedvenc filmem van. Az egyik a Twin Peaks: Tûz jöjj velem! és a Lolita. Számtalanszor megnéztem már õket és a Lolitát ma este is meg fogom az egyik lány ismerõsömmel.

Nagyon megfogott ez a film. Megpróbálom megfogalmazni, miért is:
- Sokat hallottam elõtte, amíg nem láttam. És kíváncsi voltam, mirõl is szól valójában. Sokkal "durvább" történetre gondoltam kezdetben. De amikor megnéztem, úgy maradtam. Nagyon szép és megkapó történet. És ne feledjük igaz valóságalapja van.
-Élethûen adja vissza a valóségot és az élet kegyetlenségét és szépségét, szédítõ magasságokban és mélységekben egyaránt.
- A zenéje fantasztikus. Ha hallom mindig megnyugszom.
- A fõhösnek meg azért tudok megbocsájtani, mert õ valóban nem tud ez ellen tenni. És a Lo, sem az az ártatlan lányka. Humbert-et kamaszkorában nagy veszteségérte - szerelmének elvesztésekor, és ez benne maradt. Õ is csak boldog akart lenni.
- És az hogy Lolita ilyen közönnyel kezeli az egész ügyet, egyszerûen hihetetlen. Míg Humbert-nek õ az igaz szerelem, neki fogalma sincs arról mit jelent ez igazán számára.

"Quilty... õ volt az egyetlen férfi, akit igazán szerettem..."
"Ne érj hozzám, mert belehalok!"

Humbert régi szerelmét látta benne, és csak azt szerette volna visszakapni. És valójában nem volt olyan állat, mint Quilty.

"Apák? Azokat is szeretem..."

Könyveben is olvastam. Jó a belõle készült film adaptáció, de pár részlet csak a könyvben említõdik meg. Pl. Hogy valójában mi is történt a táborban.
magyar krokodil 2007 máj. 01. - 21:14:52
(38/157)
úgy értettem mindannyiunknak vannak olyan tulajdonságai vagy megnyilvánulásai, amik esetlegesen még azokat is idegesíthetik, akik amúgy szeretnek minket.
abban igazad van, hogy a törvény ezt bünteti...sõt büntetnie kell. én nem azt mondtam, hogy Humbertet nem kell elítélni és végülis Lolita a hibás. mert a regény nem a pedofíliáról szól. ez csak egy eszköz, arra, hogy az író az emberi én börtönérõl írjon. a börtönrõl, amirõl sokan talán nem is tudunk, de mégis ott van bennünk. ennek a hangsúlyozására, kifejezésére választotta Nabokov egy felnõtt férfi kislányok iránti leküzdhetetlen vágyát (amirõl tudjuk, hogy egy tragikus gyerekszerelem következménye). én azt nem értem, hogy miért mindenki csak a pedofíliát látja? emberek, tessék meglátni azt a valamit ott mélyen, amiért ilyen nagyszerû ez a regény!