Téma: Lolita

magyar krokodil 2007 ápr. 30. - 13:32:11 Előzmény Facing.the.Plastic
(37/157)
bevallom nem láttam a filmet, de a regényt olvastam. gondoltam ezt közlöm, mielõtt bári nekem esik azért, amit mondani szeretnék. "tudat, hogy rossz Lolitának"? már nem azért, de Lolita éppúgy benne volt a dologban, mint Humbert. azt nem állítom, hogy szerelmes volt belé, de nagyon sokáig nem tett lépéseket annak érdekében, hogy elszökjön. és mégvalami. a regény egyetlen szexjelenete sem csak Humbert akartából született meg.
arról meg, hogy Lolita idegesítõ az a véleményem, hogy mindannyian idegesítõek vagyunk, maximum még senki sem mondta a szemünkbe.
Arden 2007 febr. 03. - 17:37:59
(36/157)
Igen, tök idegesítõ volt+genyó néha!

Viszont ha vki hozzáfér, akkor némileg hasonló témát feszeget a Peter O'Tool fõszereplésével készült (itthon természetesen még be nem mutatott) Venus c film. Tegnap néztem meg. A fõhõs csajszi viselkedése helyenként nagyon hasonló Lolitáéhoz... de ez a film inkább a halálról szól+a szerelemrõl és (hála az égnek) nincs benne testiség. (mármint nem úgy általában hála az égnek, hanem azért mert Peter O'Tool már bõven túl van 70en és elég betegesen fest szegény.)
Patrick Bateman 2007 febr. 03. - 12:33:49
(35/157)
Sztem nagyon jól sikerült adaptáció (a Kubruck-félét még nem láttam), méltó a regényhez. Jeremy Irons hozza a szokásos formáját, Dominique Swain pedig egyenesen hihetetlen. Nagyon jó választások voltak mindketten, mint ahogy a rendezõ, Lyne is. Ha nagyon hibát kellene találnom, azt mondanám, a végét kicsit elsiették.
Facing.the.Plastic 2007 febr. 03. - 11:44:12
(34/157)
ez tetszik: p'csusz :D LoL

hmm..de hogy várható el egy gyerektõl, hogy ne legyen mindig idegesítõ???

mindegy... amúgy én sem kedveltem Lolitát egy-egy jelentben.

Az jutott most hirtelen az eszembe, hogy még egyáltalán színészkedik Dominique Swain, és milyen filmekben lehet õt látni mostanság...
Facing.the.Plastic 2007 febr. 03. - 11:06:53
(33/157)
hülyeség utálni Lolitát..vagy azt mondani irritált...
hiszen ha belegondoltok, amikor kicsik (nem túl kicsik, hanem kamaszkorotok hajnalán) voltatok, ti nem éreztétek úgy, hogy "szerelmesek" vagytok egy nálatok sokkal idõsebbe? Azért macskakörmöztem, mert természetesen az nem szerelem, csak akkor úgy érzi a embergyerek.
emlékszem, hogy hogy odavoltam még anno a korn énekeséért Johnatan Davis-ért..de beteg egy korszakom volt, mindennél jobban vágytam arra, hogy találkozhassam vele, és a felesége legyek és mindössze 13-14 éves voltam...uram atyám..most színt vallottam :P

Lolitával is ez a helyzet...Valaki akire felnézhet, aki törõdik vele, akinek fontos...hogy ne használná ezt ki, hogy ne élvezné ezt a helyzetet? Amikor fiatal az ember, az idõsebbekhez vonzódik...de nem?

Sajnos a filmben nincs arra lehetõség, hogy mindent úgy bemutassanak, mint a könyvben. De ennek ellenére ez az adaptáció kellemes csalódás.
10/10
amani 2007 febr. 01. - 15:56:44 10/10 Előzmény magyar krokodil
(32/157)
én nem értek veled egyet. A filmet is láttam és könyvben is olvastam (sõt, a 62-es változatot is meg akarom majd nézni), de a Lolitáról nem lehet eldönteni, hogy könyvben vagy filmben jobb, mert mind a kettõ annyira jó! A film nagyon jól meg van csinálva, és igaz, hogy sok filmadaptáció csak egy könyv halvány mása, de erre ez nem érvényes!
Ja és Newcastle: a könyvben tényleg jók a jellemrajzok, persze több minden van leírva, mert írásban jellemezni könnyebb, de a személyisége minden szereplõnek ugyanolyan a filmben és a könyvben is. Még csodálkoztam is, hogy csinálhatták meg ilyen jól, hisz a filmben minden szereplõ olyan volt, amilyennek elképzeltem a könyv alapján. Én nem ítélem el Lolitát, engem nem irritált, mert igaz, hogy olyan, amilyen, de nem csoda, hogy ilyen lett, hiszen az anyja mellett nõtt fel (aki utálta, és el akarta távolítani), aztán pedig õt is elveszítette, és sok megpróbáltatáson ment keresztül.
Arden 2007 jan. 25. - 16:07:15
(31/157)
Ezt kikérem magamnak!:P :) Sajnos kis hazánkba nem jut el NAGYON SOK film ilyen-olyan okokból... Nem tudom mi alapján szanálnak.:(
Arden 2007 jan. 23. - 19:37:37
(30/157)
Valahol minden pedifil lelke sebzett - és ebbe a sebbe beletorzult.

Bocs.:) Amúgy Jeremy tényleg nagyon jó! Persze nem egy Alan Rickman...:) De nagyon jó!B)
Athelas 2007 jan. 20. - 23:54:02
(29/157)
Ez egy nagyszerû film,a két fõszereplõ nagyon-nagyon jó. Nem értem, Jeremy Ironst miért nem ezért a szerepéért jelölték Oscarra. (persze annyira kedvelem, hogy én minden szerepéért adnék neki:D)
A könyv is nagyon gondolatgazdag, és inkább mûvészregény kategória, tökéletes tévhit, hogy a pedofília a központi témája. Nabokov nem a szexualitásra helyezte a legnagyobb hangsúlyt,nem foglal állást sem a pedofília melett,sem ellene. Nekem inkább az maradt meg, hogy Humbert Humbert lelke és személyisége nem torz, hanem sebzett és ez valamiféle börtönt jelent, ami ellen hiába küzd.
Arden 2007 jan. 20. - 23:19:51
(28/157)
Nem is tudom. Azt hiszem Almodóvarban is ugyanez a szörnyû - mindent lenyel neki az ember. Pl a Talk to her - után szabályosan utáltam magam, amiért egyáltalán nem voltam kiakadva a "nemi erõszakon", hanem megértettem... Pedig amúgy beteges az egész és FUJJ. De valahogy mégis "jogosnak", logikusnak és természetesnek érzi az ember... Érdekes nagyon.

A lány engem is nagyon irritált - tényleg gyönyörû amúgy - azt hiszem ez segített a megbocsátásban nekem is.
Facing.the.Plastic 2007 jan. 01. - 14:50:57
(27/157)
nekem nagyon tetszett az alakítása :):):) és kicsit fura volt, mégis jó érzés, egy Bocskaiban látni a színpadon...

Hogy miért tudunk megbocsátani Humbertnek??? KI miért?

a Film végén vagy egy nagyon szép gondolat..
mielõtt elkapják, néz egy városkára, és a játszadozó gyerekek hangját hallgatja...és akkor mondja (vmi ilyesmit):

"Semmi mást nem hallottam akkor, csak a játszadozó gyerekek dallamos rigmusát. És tudtam, hogy nem az ebben
a reménytelenül szívfájdító, hogy Lolita nincs mellettem, hanem az, hogy hiányzik a hangja ebbõl a harmóniából."

tudta, hogy rossz Lolitának, hogy nem lehetett igazi gyerek, hogy elvette tõle ezt a korszakát... és mintha bánta volna..itt a végén... tönkre tette és bánta, és mert beteg volt, és gyenge... nem szándékos volt, amit tett... az elején még küzdött is ellene...mert szerette

talán ezért....
magyar krokodil 2006 dec. 23. - 14:00:59
(26/157)
alapból elõítélettel viseltetek az irodalmi mûvek többnyire silány és unalmas megfilmesítései iránt. ezt a filmet nem láttam, de a regényt olvastam. alapmû kéne, hogy legyen és akármi akármit mond, szerintem a regény tipikusan olyan mû,a melyet nem lehet még 90%-an sem megfilmesíteni.
Newcastle United 2006 dec. 14. - 09:39:47
(25/157)
Tényleg nagy film, a könyvhet sajnos még nem olvastam. Ott még jobbak lehetnek a jellemrajzok.
10/10
amani 2006 nov. 07. - 14:10:02 10/10
(24/157)
Tegnap néztem meg a Lolitát, és ma még egyszer. Nagyon-nagyon tetszett! könyvben is olvastam már, de most hogy filmben megnéztem, ezen gondolkodok állandóan. Nem tudom túltenni magam rajta:'( Miért bocsátunk meg a végén Humbertnek??
Yvette 2006 júl. 16. - 13:33:18
(23/157)
Jó, persze, de milyen chat? Gondolom akkor privibe.
godless 2006 júl. 15. - 20:54:55
(22/157)
Szia,szegény!te már beletörõdtél,h nem írok többet!?!! Na én is hasonló képpen gondolkodom a zenével kapcsolatban. De azt,h h ad meg nekem az email címedet..arról fogalmam sincs,majd megoldjuk valahogy.most olyan meleg van!elromlott a légkondi itthon:)és most ezt muszáj volt elmondanom.szal az email címmet add meg a barátnõm egyik oldalára,chatbe-jó tudom kicsit gyerekesen hangzik-de oda általában felszoktam menni,mert sok barátnõm ott lóg. az oldal sztem annyira nem jó,de azért....hát nem tudom. mindegy,írj vissza,h az úgy jó!
Yvette 2006 júl. 15. - 19:11:41 Előzmény godless
(21/157)
Ja néhány dolgot kihagytam. Igen, olvastam a könyvet, bár a film sokkal jobb volt szerintem és mindenféle fajta zenébõl van, amit szeretek. Nem ragadok le egy fajtánál. Te milyen zenéket szeretsz?
Yvette 2006 júl. 15. - 19:08:52 Előzmény godless
(20/157)
Szia! Én meg azért csak most írok, mert már beletörõdtem, hogy nem írsz többet, de látom, hogy mégis. Szóval: semmiképp nem röhögnék, én nagyon komolyan veszek mindent, ami ehhez kötõdik. Szöveget nem írtam, mert nem vagyok a szavak embere, csak zenét. Nem valami hû de magas röptû, de szerintem igenis jó és beleadtam a szívemet-lelkemet. Nem tudom, hogy lehetne megoldani az
e-mail cserét, mert nem szeretném közszemlére tenni az e-mail címemet, aztán lehet, hogy így is akárki hozzájuthat, nem tudom. Szerinted mi lenne a megoldás? Kiváncsi vagyok, mit írtál és én is elküldöm a saját irományomat, ha érdekel.
10/10
amani 2006 júl. 11. - 22:01:57 10/10
(19/157)
Sziasztok!

Én már nagyon régóta szeretném megnézni ezt a filmet, mert ajánlották, és könyvben is olvastam, de Nyíregyházán (itt lakom) egy kölcsönzõt vagy DVD boltot sem találtam, ahol megvan. Nem tudja valaki, honnan lehet megszerezni?
godless 2006 júl. 05. - 15:33:33 Előzmény Yvette
(18/157)
Szia bocsi,sajnos nem voltam gép közelben!Bocs. Na szóval,hát igazából nem tudom mit írhatnék...de sztem ne akard látni az írásom,mert rájöttem,h már megint túloztam és ez nem egy novella,hanem egy befejezetlen írás aminek igazán nincs sok köze a Lolitához,inkább csak egy történet ami egy õrült pasiról szólt volna,ha nem száll el az ihlett,de azért elküldöm,ha akarod e-mailben csak félek röhögni fogsz,mikor belekezdesz.mind1.Te milyen zenéhez írtál milyen szöveget,mert elküldhetnéd vagy valami!Tényleg te milyen zenét szeretsz?És már kiolvastad a könyvet?-bocs,ha kicsit sok a kérdés:)ugye válaszolsz nem úgy,mint egyesek,pl:én!!!:)