Téma: Lopott szavak

perry 2013 ápr. 28. - 11:11:19
(23/63)
Aki úgy érzi, hogy S P O I L E R gyanús a hsz. ne olvassa el a film megnézése elõtt!
perry 2013 ápr. 28. - 11:00:00
(22/63)
Fame mondja az angol , hírnév mondja a magyar és ebben minden benne van HÍRT szerezni a médiában megjelenni, vágyakozást kelteni, szeretve lenni mások által talán ez a hírnév és persze még sok minden más.
Akarni valami nagyot, olyat amit csak én tudok, tiszteletet szerezni mások által boldogságot találni abban amit keservesen megszülök és átadni azt másoknak ez az alkotás szépségét az írás krédójt.
Igen, és a filmben is történnek csodák, mikor egy fogatókönyv és egy rendezés összefonódik gyökereik egymásba mélyednek és valami egészen új sarjad belõle egy új "élet" vagy csodálatos "virág" mint azt az üvegházi jelenetben láthatjuk, mert minden alkotás alapja az érzékeny figyelem ha társas mûfajról van szó.
Forgatókönyvrõl mely már alaphangjában magában hordozza a drámát a fura könyv a könyvben csavaros, izgalmas világát
örömöt és bánatot, érdekfeszítõt egy kis mikrokozmoszt, az elcseszett életet vagy csak a megbánást és a vezeklést.
Rendezõrõl aki "karmester" és alkotó egyben zsarnok vagy szülõ , könyörtelen elvevõ mint egy természet feletti lény ad és elvesz "életeket" képben fogalmazva.
Ami ezt megkoronázza az pedig a színészet és a színészek, ezek a félig emberek, félig félistenek akiknek nevük van és mégis miden nap új "bõrbe" bújnak, új identitásuk van, sírnak és nevetnek furcsa meg nem magyarázható érzelmi örvényekbe rántanak bennünket a megtapasztalás édes és keserû érzésébe.
A Lopott szavak mû és mûvészet elvételének keserû játéka, nevezhetjük ha akarjuk plágiumnak a jelentés ugyanaz. Míg szemünk elõtt bontakozik ki a regény a regényben motívum, addig olyan érzésünk van mintha egy kaleidoszkópon keresztül néznénk a történetet, megéljük Rory örömét és pokoljárását, majd az öregember keserûségét és végül Hammond kalandját õk mind a könyv lapjai mentén sorakoznak fel, hol tevékeny részesei a történetnek, hol pedig csak utalnak egymásra de mindenütt reagálnak, utalnak a másik jelenlétére. A felhjátékra utalt valaki de csak az idõ játéka az ami kissé hasonlatos a két moziban.
A regény köt össze életeket, választ el és viszi elõre a történetet, belõle merítenek életet és színeket az alkotók.
Így találkozhatunk csodálatos feleséggel, csábító nõvel akik megjegyzem, a film alap szereplõi, minden csak az õ személyiségükön keresztül szûrõdik át, a férfiak az õ reakcióik tükrében vállnak hús - vér szerepformálássá. Ide pontosan kellett Zoe Saldana vagy Olivia Wilde érzékeny, hol lírai szerepformálása, hogy Bradley Cooper,Jeremy Irons vagy Dennis Quaid reakciói melyek megint a zenébõl merítve mint egymásra épülõ szólamok hol átölelik , hol pedig eltaszítják egymást.
Egyszerû és köznapi történetet látunk peregni moziban, PC-k monitorjain de mindenhol átsugárzik az a fájdalmas és mindennapi élet a maga gyönyöreivel, bujával és megtisztulásaival ami sajnálatos módon nem minden film sajátja.
A Lopott szavak lehetnek a te szavaid, az enyémek, aki egy klaviatúra mögül akarom átérezni az írás mámorát, mindannyiunk kollektív élménye, a vágyódás jobbá tenni magunkat, érzéseinket, szebb világot teremteni.
Írni és rendezni az, az alkotói munka mely magában hordozza az aranymetszés lehetõségét amit én szülök meg és én varázsolok képre az ha jó kezekben van létre hozza a csodát a nagybetûs ALKOTÁST.
Lee Sternthal, Brian Klugman azzal az alkotói alázattal rendelkezik ami kevesek sajátja lehajol és felemel mint mûvész, ad és elvesz, fájdalmat és örömet pumpál belénk, gondolatokat arról amit mi is átélünk nap mint nap csak õk kicsit megemelik valamivel, amit mûvészetnek hívunk.
Már pedig ez sem kevés.
davydoff 2013 ápr. 12. - 23:53:43 Előzmény Kaktuszné
(21/63)
szerintem ez egy remek film
de milyan összehasonlítási alapja van ennek a felhõatlasszal?
még csak köszönõviszonyban sincsenek egymással és hozzáteszem a felhõatlasz is egy zseniális film.
gladiolus 2013 márc. 09. - 09:13:40
(20/63)
Bocs, hülyeséget írtam, benne volt, hogyan került hozzá a kézirat. Csak lehet, hogy pont kimentem valamiért, amikor ezt történt. :)
gladiolus 2013 márc. 08. - 20:43:13
(19/63)
Azt nem nagyon értettem, hogy került hozzá a sztori, nem magyarázták meg. Egyébként egy ilyen eset is csak azoknak az embereknek árt, akiknek van szívük és lelkiismeretük. Az igazi szemétládák emellett simán elmennek, és nem csinálnak belõle lelkiismereti kérdést, és nem is lesz bajuk belõle. Kérdés, hogy az ilyen emberek képesek e érezni emberi érzéseket.Egyébként meg nem tartom eléggé megalapozottnak az egész tragédiát, mert ha egyszer le tudta írni a saját gondolatait, akkor nem igaz, hogy egy szaros kis elkallódás miatt miért nem tudta megírni újra. A sztori ilyen szempontból egy kicsit bugyuta. Egyébként nagyon szép film, az igaz és ritka emberi értékekrõl, és az élet kegyetlen realitásairól.
k11zoltan 2013 febr. 03. - 17:11:38
(18/63)
Nézhetõ volt bár ez a fõszereplõ nekem unszimpatikus.
10/10
Kaktuszné 2013 jan. 18. - 00:38:51 10/10
(17/63)
Jézusom THRILLER? Ezt meg melyik barom írta??????????????????

Köze nincs hozzá.

Kedves moderátor ezt sürgõsen változtassátok meg!
10/10
Kaktuszné 2013 jan. 18. - 00:37:27 10/10
(16/63)
Fantasztikus film, na pl. ezerszer jobb a Felhõatlasznál.
Megint igaz a mondás: "A kevesebb, néha több".

Tetszett nagyon a vége, tetszett.


Azt mondanám besorolásként, hogy romantikus dráma.

Sajnálom, h Dennis Quid már ennyire megöregedett.
11messi87 2013 jan. 06. - 15:17:40
(15/63)
Nem estem hanyatt tõle, de kellemes kikapcsolódás volt.
8/10
stomachh 2013 jan. 06. - 15:16:27 8/10
(14/63)
Jó film, jó dráma. A Port hülyeséget ír, semmi köze a thrillerhez. Ez egy dráma, úgy hogy a romantikához csak kevés köze van, de sok érzelem van benne. Egészen átgondolt struktúrája van, érezni benne a koncepciót már az elejétõl fogva, jól van összerakva, nagyon tudatos mozinak éltem meg. Csak az idõben ugrál, de ez engem csak eleinte zavart, aztán otthonosan mozogtam az idõsíkok között. Nem egy többször újranézõs film, de nagyon sajnáltam volna, ha nem nézem meg. Ajánlott kategória, egy gyengébb 8/10-et adok rá.
arcansas 2012 dec. 17. - 01:25:20
(13/63)
Nagyon jó film! Bradley Cooper nagyon jól játszott.
Az egyén tragédiáinak megélése szempontjából minden dolgot elõvett ez a film, amelyet bárki a sajátjaiként tud bármikor érezni. A film a célját nálam elérte, hiszen folyamatosan gondolkodóba estem, miközben néztem, és miután vége lett. Ebben a témában ezer és egy könyv, vers, film jelent már meg, mégis a sok sz*r után -én speciel szívesen megnézek egy ehhez hasonlót.
9/10
Viktória0312 2012 dec. 09. - 20:04:10 Előzmény AdriennCsBp
(12/63)
Én is ma néztem meg, és én azt gondoltam SPOILER: hogy Dennis Quaid volt az idõsebb Bradley Cooper, és így igaz volt amit leírt, hogy egyszer valóban ellopott egy könyvet és így a maga fiatalkori éveit mesélte el, sztem.
AdriennCsBp 2012 dec. 09. - 11:45:49
(11/63)
Nagyon tetszett a film! Csak a végét nem értettem, azt hittem egy igaz történetet írt le, de mégsem?! :O
Bigpapa 2012 nov. 28. - 13:14:06
(10/63)
Korábban láttam,de nem volt idõm írni róla.

Imádom Bradley Coopert,bár igazából itt mindegyik színész a toppon van.Maga a film valóban egy dráma,szóval ez a thriller besorolás érthetetlen.
Néha én sem tudtam, most ki kivel van,de aztán helyrekerültek (azt hiszem) a dolgok :) Mi a corvinban láttuk,ott felirattal ment.Nem egy többször nézhetõ film,de nem volt rossz.Azért nem ájultam el tõle,hogy micsoda zseniális alkotás,de egy 8/10-et megérdemel. Fõleg,amilyen filmeket manapság kapunk.
Custom House for ExCeL 2012 nov. 20. - 23:57:17
(9/63)
Ez egy zseniális film, öröm látni ilyen Skyfall-szintû hulladékok után. Jeremy Irons minden megjelenését aranyba kéne foglalni, annyira fenomenális.
6/10
Zsülien 2012 nov. 13. - 16:31:51 6/10
(8/63)
Nem is tudom, nehéz lenne igazán jókat írni errõl a filmrõl, de igazán nagyon rosszat sem tudok. Nálam pontosan ez az egyszer nézhetõ kategória, premier elõtt láttam, ez így rendben is van. Ha pénzt adtam volna érte, akkor sajnálnám, nem volt kidolgozott a sztori, sok rész volt benne unalmas és vontatott, de valóban voltak remek alakítások és izgalmas/tanulságos részek is. Nálam 6/10 pont... Nem nézném meg újra.
Skanoja 2012 nov. 12. - 21:36:52
(7/63)
Na, most már tényleg elegem van! A nõi nem nevében kikérem azt az idiótaságot, hogy MINDEN szerelmi dráma csúcspontja az, hogy a nõ szemében megbocsáthatatlan bûn, ha a férfi (egyébként szerelembõl) hazudik. Lehet én nem vagyok igazi nõ, de egy olyasféle hazugságot, mint ami a filmben is volt, én megbocsátható bûnnek találok, és egy igazi szerelem szerintem nem megy rá erre. Miért kell minden filmben a Nõ-nek a tökéletes igazságosztó szerepében tetszelegnie?
7/10
joeydarko 2012 nov. 12. - 10:01:33 7/10
(6/63)
Szerintem nem sok a szál, hisz pont az intertextusok a film lényege.
***SPOILER***
Dennis Quaid karakterével történt meg az egész, és pont ez lenne a film lényege, hogy bemutassa, hogy a szavak (eredeti cím: words) milyen rugalmasan tudják kezelni az alapvetõen hazugságokra épülõ, de a végén mégis beismert valóságot. Amit a könyvbéli alterego a végén nem tud megoldani, azt a fõ karakter oldja meg azzal, hogy a a világ elé tárja a történetet. A film esszenciája veszne el, ha az idõsíkokat (amik egyébként itt valójában jellembeli szintek) kurtítanák meg.

***SPOILER VÉGE***
7/10
Forelly 2012 nov. 11. - 16:10:46 7/10
(5/63)
Habár a film nagy hátránya, hogy össze vissza ugrál az amúgy túl sok idõsík között, szerintem nézhetõ és élvezhetõ film. Egyetértek a kritikával, miszerint a publikum elõtt felolvasó író és a nõ szerepe teljesen felesleges,csak kizökkentik a nézõt és idegesítik, hogy állandóan megszakad a cselekmény. Bõven elég lett volna, ha egy narrátor,aki tök mindegy ki, meséli el a fiatal író sztoriját,nem kellett volna külön alaptörténet. Vagy ha egyáltalán nincs narrátor. Viszont,amikor az idõs ember mesélte el a saját történetét, az beleillett a filmbe,érdekesek voltak azok a kis kitérõk. A hibái ellenére jó filmnek tartom,tetszett a színészek játéka,úgyhogy 10/7.
Bigpapa 2012 nov. 10. - 11:08:47 Előzmény joeydarko
(4/63)
Lzs egy kocsog.Normalis kritikat meg nem irt.Majdnem minden filmet kopkod,Nem ertem,hogy lehet egy ilyen nyomorek a porton kritikus.Orulne inkabb,hogy ingyen jarhat moziba.