offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 20. - 10:34:40
(3400/4640)
Nem érzed mennyire sarkítasz? És még azt is rossz irányba. Hülyeség, hogy az egyiket érdekli, hogy mi van benne, a másikat meg nem. Itt a nyelvtudásról van szó. Meg a helyesírásról. Az esetek 90 százalékában pedig a fansubberek nem elég képzettek. Vannak nagyon jó fansubok, de ne mondjuk már, hogy ez az általános! Egy olyan stúdióban meg legalább öten átnéznek mindent, ahol ilyen volumenû sorozatokat fordítanak.

Arról nem beszélve, amit az elõzõ kolléga is említett, hogy funsubnál a gyorsaság az elsõdleges, hiszen azon megy a verseny, hogy mindenki elõtt fel tudd tölteni. Szóval nem elég, hogy kb. minden tükörfordításban megy, ly-vel írják a muszájt, nem tudják, hova kell vesszõ, de tele van elgépelésekkel.

Mondom, ez az általános. Ritka esetben vannak teljesen korrekt sorozat fansubok. De ezt kár általánosítani.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 20. - 10:11:22
(3399/4640)
Ezt ugye te sem gondolod komolyan?
AvatáR Gil Maerth 2010 júl. 20. - 10:08:51
(3398/4640)
elég misztifikációsra sikerült ez az utolsó-elõtti rész
(6 x 16)

és a magyarázatok ehhez képest elég egyszerûek.

csak tudnám, hogy akkor mire volt jó a
>nem áll még készen rá<, és a
>nem érett meg rá<
kezdetû hanta ?
erre az begyszerû Jacob- felvezetésre vártak majd 6 évadot, s emiatt halt meg legalább 50 ember?

****
és hibásnak tartom hogy a >>blast door map<<-et, amit az igazi Locke látott a szobában az UV fényben................
NEM LETT megfelelõen kibontakoztatva, mint történet.

Hisz azon még számos érdekes írás és eseményhorizont volt.
btz1983 2010 júl. 19. - 22:36:53
(3397/4640)
Szánalmas ez a csatorna. Leadja a 3-4-5 évadokat vagy csak a 3-ast?
btz1983 2010 júl. 19. - 22:34:06
(3396/4640)
Ez a Jacobos jelenet most olyan volt mint a survivor :D Amint kialszik a tûz szavaznotok kell :D
3/10
zs9302 2010 júl. 19. - 21:47:57 3/10
(3395/4640)
Vagy másik forrás, ha nem lenne elég: http://twitter.com/desmondwallace/status/16463131192
3/10
offtopic
zs9302 2010 júl. 19. - 21:43:45 3/10
(3394/4640)
jaj, de nagy ész vagy
attól még mert ez nézhetetlen, több helyen le van írva, hogy nem megy majd!
ne hazudtoljál meg!
De hogy ne égjek, mert rosszat mondok, égjen aki megvádolt! : "Lost 6. évad nem lesz az RTL-en. "
Forrás: http://sorozatwiki.hu/news.php?readmore=13081

Több helyen le van írva! Pl, talán itt is lehet keresni!: http://lmgtfy.com/?q=lost+6.+%C3%A9vad+rtl
btz1983 2010 júl. 19. - 21:33:27
(3393/4640)
Reteklub megint le fogja venni mikor rájönnek, hogy senki nem nézi, mivel a legtöbb fan már túl van a 6. évadon. Ha a 6.-at kezdenék adni, lehet akkor is késésben lennének. Inkább merne kockáztatni és két héttel az ABC premier után már nyomhatta volna az adott epizódot. Miért nincs MO-n egyetlen ilyen csatorna sem, amelyik így tesz? Komolyan elég a magyar népnek a Berényi család, Meg a liptai Claudia fõmûsoridõben?
btz1983 2010 júl. 19. - 21:26:41
(3392/4640)
Izzítsatok az AXN csatornát.
Charles Foster Kane 2010 júl. 19. - 21:18:04
(3391/4640)
Nem kellett megölni. Nem is akarta. Csak aztán rájött, hogy féltékeny rá, és elpattant az agya.
10/10
Obi1 2010 júl. 19. - 21:11:51 10/10
(3390/4640)
Amikor Richard elvitte Bent a templomba, akkor mondta hogy nem fog már arra emlékezni ami vele történt, Sayidra se (amikor felébredt a Többiek táborában, nem is tudta hogy ki lõtte le).
btz1983 2010 júl. 19. - 20:29:12
(3389/4640)
Lehet hogy emlékezett Saydra, csak mivel szeret hazudozni, meg a fontos titkokat megtartani magának, ezért gondolom hogy ezzel a témával is így volt.
Ha a kulisszák mögöttrõl nézzük a dolgot akkor azért, mert a készítõk a 2. évadban még nem gondolták, hogy késõbb belepakolják ezt a "Feature"-t.

Lockeot mért nyírta ki az is szerintem ebbõl a számító, hazudozó egyéniségébõl fakadhat. Lehet úgy gondolta, hogy most már egyedül is vissza tudja Jack-éket vinni a szigetre, és Locke csak keresztbe tenne neki vagy valami hasonló, különben is meg volt neki jövendölve hogy meg kell halnia, tehát bevégezte a sorsát. Hisz az univerzum mindíg kijavította volna önmagát.
10/10
Keló9 2010 júl. 19. - 17:31:34 10/10 Előzmény btz1983
(3388/4640)
Igazából akik a szigetre érkeznek helikopterrel valóban nem ellenségek, de Widmore hajóján a többi mind az, kivéve Michael, a többiek nem is igazán tudják mire vállalkoztak. Megint egy kérdés: Ha Charlotte emlékezett Daniel-re kiskorában, akkor Ben miért nem emlékezett amikor 12 éves korában Sayid rálõtt? Hmmm?
10/10
Keló9 2010 júl. 19. - 17:17:16 10/10 Előzmény btz1983
(3387/4640)
Húha, most regényt tudnék írni... A templom szóba kerül a 6. évad elõtt is, Ben mondja Carl-nak, hogy van egy titkos rejtekhely. Ott rejtõzzön el el Rosseau és Alex. Más!!! Valaki kérdezte itt, hogy ki játssza Jacob öccsét, a kiskölyköt aki kék szemû és szõke... Ez remélem poén volt!
Olvasgatásom során azt tapasztaltam, hogy sokan a 3-4. évadnál tartanak. Nekem Jack szereplése ott tetszik, amikor full szakállas, a patikai jelenet a legnagyobb! Ja igen, az a jövõben játszódik, de ez szerintem elsõre lejön. A kérdésem: Miért kellett Bennek megölnie Locke-ot? Ez az egy nem tiszta. Ha kell kedvencet választani, akkor Locke lenne.
10/10
bundi123 2010 júl. 19. - 12:39:11 10/10
(3386/4640)
Zs ,bmeg
Nem is veszi le az rtl a lostot -.-
Azért mondtad mert a dollhouse-t is felváltotta a gyõzike.
Hát biztos nagyon örültél hogy valamit rosszat mondhatsz a lostról csak sajna NEM IGAZ.
Most ismételni fogják ami azt jelenti lesz :)
9/10
ildiko90 2010 júl. 18. - 14:30:45 9/10
(3385/4640)
Na, hát köszöntem a válaszokat. Pár dolgot még most sem értek, de majd idõvel hátha minden világos lesz. :)
Köszi mégegyszer. :)
btz1983 2010 júl. 18. - 13:24:58
(3384/4640)
** SPOILER **
- Naomi nem volt ellenség ahogy Faraday és és Mike sem az.
- A társaság kettészakadása azért történt mert Jack csapata úgy gondolja, hogy akik jönnek a megmentésükre érkeznek, Locke meg úgy gondolja hogy ellenségek. Így a hasonlóan gondolkodók egymásmellé állnak.
- Juliet Jackék oldalán áll nagy valószínüséggel
- A szakállas Jack a jövõben játszódik, de nem annyira a jövõben mint mikor meghal a szigeten mert az a még távolabbi jövõ. Úgyszintén mikor találkozik Kate-el az is a jövõben játszódik, a repülõbaleset elõtt nem ismerték egymást.
- Ki halt meg? Ezt tényleg nem árulom el mert azzal tényleg nagy WTF et lövök le neked, de ha gondolod olvass utána.
- Charlie halála nagyrészt azért volt mert a készítõk kiírták a sorozatból, hogy mi az értelme az csak annyi hogy kapcsolatot tudtak teremteni utána a hajóval, ami kiderült, hogy nem Penny hajója.
- Jack nem a sziget elõtt volt alkoholista, hanem utána. De hogy hogy hal meg ismét a szigeten az a 4. évadhoz képest ERÕSEN spoiler.
- A megtalált repülõ Hamisítvány, amit az az ember helyeztetett oda, aki azelõtt a szigeten élt de számûztek onnan és szeretné újra megtalálni a szigetet, hogy kihasználja, annak csodálatos erejét, és akinek a katonái a szigetfelé tartanak pont azzal a hajóval aminek az érkezését most a 4. évad elején várják.
- Walnak különleges képességei vannak, amit nem fejtettek ki a készítõk a 6. évad végére sem. Talán valami asztrál kivetítés erõ birtokában van, ami azt jelenti, hogy egy pillanat alatt bárhol ott tud lenni a világon.
** SPOILER **

Lehet jobban jársz, ha a 4. évadot kétszer is végignézed, (többen is így tették) úgy jobban érthetõvé válnak a dolgok.
9/10
ildiko90 2010 júl. 18. - 11:41:28 9/10
(3383/4640)
Matthew Fox mondta egy interjúban, hogy õ örül annak, hogy a befejezés után maradtak megválaszolatlan kérdések, mert így gondolkodásra bírják a nézõket. :)
Nekem azért lenne egy pár kérdésem, amiket nem értek. Bár lehet kapok majd rájuk választ a késõbbiekben.
A 4. évad 2. részénél tartok.
Szóval:

- Most akkor Naomi ellenség volt vagy sem?
- Locke miért akadályozza meg a többiek hazatérését? Azért mert õ nem akar hazajutni, még a többieknek nem kéne keresztbe tenni
- Juliet Jackék oldalán áll vagy kémkedik Bennek?
- azt nem pontosan értettem, hogy miért szakadt két részre a társaság miután Charlie meghalt? Valaki Jackkel van, valaki Locke-val. De miért?
- a 3. évad utolsó részében Jack(borzalmas szakálla volt:) ) találkozott Katie-vel. Õk a lezuhanás elõtt ismerték egymást? Vagy az a jelenet a jövõben játszódik? Hurley is találkozott Charlie-val és Jack-kel, az is a jövõben játszódott? De hogyan, amikor Charlie és Jack is meghalt a szigeten?
- Jack kérdezte Katie-et, hogy miért nem volt a temetésen. Ki halt meg?
- Jack-nél azt nem értem pontosan, hogy miért volt korábban alkoholista, miért vált olyanná, mint az apja? Azért mert elhagyta a felesége? Nekem õ a kedvencem, de olyan szánalmas volt amikor le akart ugrani a hídról, meg iszik. Megsajnáltam, hogy ennyire tönkreteszi magát egy hülye nõ miatt. :(
- és amúgy Charlie akkor feleslegesen halt meg? Vagy tényleg meg fogják menteni õket?
- Naomi azt mondta, hogy megtalálták a lezuhanó repülõt és mindenki meghalt.A tv-ben is mutatták. De hogyhogy meghaltak, amikor ott vannak a szigeten?
- meg ezeket a képzelõdéseket sem értem. pl. amikor Ben lelõtte Locke-ot, akkor az öreg meglátta Walt-ot, aki beszélt hozzá .De hogy került oda a srác, amikor elhajózott az apjával?

Na, asszem ennyi egyenlõre. Kicsit sok, tudom, és lehet értelmetlen kérdések. :) Remélem idõvel választ fogok rájuk kapni,de ha valaki tudja a válaszokat, megírhatja. :)
btz1983 2010 júl. 17. - 21:53:45
(3382/4640)
<b>Egy blogon olvastam, a LOST befejezésérõl:</b>
Ilyen befejezésben mindenki mást, s mást lát meg, így is történhet meg, hogy mindenkinek más a véleménye róla. Mint már említettem, ezért van az, hogy sokan értik, sokan nem értik a befejezést. Részemrõl elfogadható, mert tényleg azt kaptuk, ami a Lost-hoz méltó, egy olyan befejezést, amin tovább lehet agyalni.
btz1983 2010 júl. 17. - 21:29:29
(3381/4640)
** SPOILER ** Mivel én sci-fi kedvelõ vagyok nekem tetszettek az 5 évad idõ ugrálásai és a 6 évad "párhuzamos univerzuma" is épp ** SPOILER ** ezért kezdtem megnézni elölrõl. Sajnos a "nem" sci-fi kedvelõknek ez nagy csalódás volt. S Kár érte, mert egybevetve jó kis sorozat.
Nem vagyok sorozat nézõ de a Hause-on, a LOST-on és bevallom az M1-en vetített Palota ékköve sorozaton kívül (ami mások szerint egy röhelyes hülyeség) én nem követtem utóbbi idõben egy más sorozatot sem, és ez lehet nem azért van mert szegényes a kultúrám, hanem azért mert a mostanában vetített magyar adókon sugárzott sorozatok közül válogatva számomra nem nagyon atak ki jó sorozatokat. Sajna engem a CSI Helyszinelõk meg Cobra 11, Barátokközt és a hasonlók nem kötnek le.