10/10
Bob19 2010 júl. 27. - 19:44:41 10/10
(3520/4640)
A "füstös" az tényleg jó volt, nagyot nevettem rajta :D
Nekem Sawyer a kedvencem a beszólásai miatt! Nagyot ütnek mindig.:D
De azért Hurley "Yoda"-ja sem volt kutya. :)
Locke meg mikor megkérdezi Jack-et:
- És, hogy fogsz megölni?
- Az legyen meglepetés.
:)
10/10
Bob19 2010 júl. 27. - 19:36:53 10/10
(3519/4640)
Köszi. De ezt nem kellett volna. :-) Nem szeretem magyar arcokhoz kötni a színészeket.

Akiket meg élve eltemetnek azok általában meghalnak. :D
Vagy, hogy miért nem voltak a templomban? Szerintem azért, mert már arra sem emlékszem, hogy hogy néztek ki meg mi volt a nevük (meg sokan mások se). Csak arra, hogy valami tolvajok voltak és csak 1 vagy 2 részben játszottak. Nyugodtan ki is hagyhatták volna õket. Szerintem ezért nem voltak a templomban sem, ha meg voltak, akkor elbújtak a kamera mögött, félve a lebukástól. xD
10/10
Bob19 2010 júl. 27. - 19:31:27 10/10
(3518/4640)
Na most olvastam vissza egy kicsit, mert addig nem mertem míg meg nem néztem a sorozatot. De mennyország, purgatórium?? Ez nekem egy kissé zavaros. A purgatóriumba csak úgy ki, meg bejárhatnak az emberek? pl. Widmore emberei, vagy a végén, hogy repülõgéppel meg lehet menekülni a purgatóriumból (Lapidus meg a többiek), ezáltal kijátszani a halált? A szigetre gondoljátok a purgatóriumot, nem? (ahogy Richard Alpert is mondta).
Szerintem egy teljesen valóságos hely volt a sziget, mivel Widmore is megrendezte a halálukat, tehát tudta, hogy nem haltak meg. Vagy Widmore is már csak a képzeletükben létezett?

Na akkor ezekre adjatok választ:
- A fekete ruhás fickónak miért nem volt neve? :D
- Miért ölte meg a nõ, Jacob és testvérének az anyját? (bár ezt lehet mondta, csak nem figyeltem). Meg, hogy ölte meg, ha már amúgy is halott volt?
- Jacob testvére (fekete ruhás), ha ember volt, akkor miért nem tudott kijutni a szigetrõl egy egyszerû hajóval vagy tutajjal? Ezt magyarázhatná az, hogy mert már meghaltak, de akkor Lapidus-ék meg Jacob, akkor miért igen? Vagy a fekete ruhás már gonosznak születetett? Õ lehet a sátán vagy ilyesmi, Jacob meg valami örzõ és neki meg ki-be járása van a szigetrõl? De amikor kívül volt Jacob a szigeten, akkor miért nem lépett meg a fekete ruhás? xD
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 19:15:25 9/10
(3517/4640)
Jaa, amúgy eszembe jutott még valami. Mi lett a párral, akiket élve eltemettek? Az a nõ még élt, amikor dobták rá a földet.
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 19:06:29 9/10
(3516/4640)
Õ Sawyer magyar hangja, csak hogy legyen róla kép. :D
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 19:03:44 9/10
(3515/4640)
Jackrõl azért tudom, mert õ a kedvencem. Sawyernek amúgy Dányi Krisztián, fent van a wikipedián.
De ahogy látom Sunnak is változott a hangja, meg Jack apjának is. Rajtuk nem vettem észre.
Jucis 2010 júl. 27. - 19:01:50
(3514/4640)
Egyetértek.
Nekem az utolsó duplarész több szempontból más/több volt, mint bármelyik epizód.

Több poén volt benne:
1.amikor Hurley Charlie-t beteszi a Hammerbe Sayid mellé:
- What was that?!
- That was Charlie. :)
2.Sawyer újabb beceneve "Lock"-nak: Smokey :)
3.Ugyanebben a jelenetben "Lock" kérdése hozzá: "And you, Jacob's little candidades?" :)))
4.Vagy amikor mindezek után Sawyer szalad vissza Jack-ékhez, és Hurley megijed tõle...:))))

Ezek nekem mind-mind jobbak voltak eredeti hanggal-láttam szinkronnal is-, de a szinkron is valóban nagyon találó, és tényleg Jack hangja az elsõ két (??) évadban más volt.

Aztán, a nagy jelenetek:
1.Lock&Jack beszélgetése, amikor a két csapat szembetalálkozik az elején, és együtt 3-an elindulnak Desmonddal a kúthoz
2.Aztán na vége felé a verekedésük az esõben a sziklán, az valami fergeteges
3. És a legeslegnagyobb: Aron születése, az valami hihetetlen megható.

És a végén az csak hab a tortán, hogy Hurley, amikor Jack helyét átveszi, Oceanicos üvegbõl issza meg a pertut, amit Ben ad neki... Nehogy elfelejtse a nézõ, hogy hol kezdõdött az egész.

Tyú de emberek sorolhatnám még!! Nekem a zene, fõleg itt a végén, egyszerûen pazar. A hideg kirázott. Nem hiszem el, képes voltam bármit kihagyni, hogy megnézzem a tv-ben;)

Õszintén szólva, a végét nem értelmeztem még, alszom rá egyet-kettõt. De valóban: egy egész estés mozifilmet megérne. Sztem nem lenne üres hely a teremben...

Nagyszerû színészek, nagyszerû alakítások, köszönet jár az alkotóknak érte. Kár, hogy nem lett belõle több évad. Lett volna vevõ rá. Pl. én :D

L O S T
3/10
offtopic
zs9302 2010 júl. 27. - 18:52:41 3/10
(3513/4640)
fent van a wikipédián
10/10
Bob19 2010 júl. 27. - 18:40:58 10/10
(3512/4640)
Nem tudom, annyira nekem az nem tûnt fel. De ez lehet azért volt, mert az RTL Klub azt hiszem külön szinkront csinált az elsõ évadra. Legalábbis ilyet olvastam valahol.
Egyébként te ennyire fejbõl vágod. :)
Sawyer hangja? :D
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 18:35:31 9/10
(3511/4640)
Jacknek a hangja is változott sajnos. Az elején Széles László volt, utána valami Debreczeni Csaba(?).
10/10
Bob19 2010 júl. 27. - 18:32:11 10/10
(3510/4640)
Na így kell egy sorozatot megcsinálni! Egyszerûen zseniális volt, nem találok szavakat rá! És nagyon szomorú vagyok, hogy véget ért. :(
Azt hiszem joggal mondhatjuk róla mi is, hogy az évtized legnagyobb sorozata, és még sokáig az is marad!
Le a kalappal az összes színész, rendezõ és forgatókönyvíró elõtt!
A 17. rész az meg különösen tetszett annak ellenére, hogy mindig is utáltam az évad eleji "ez történt" epizódokat (bár ezeket lehet, hogy csak az RTL KLUB készítette nézõ csalogatónak, nem tudom). De most itt, ez a rész is egyszerûen tökéletes volt! Még talán jobban is tetszett mint a befejezõ rész. Fõleg az eleje nagyon megható volt!
Az utolsó epizód, nos igen, azt hiszem minden sorozatnak (filmnek) ez szokott lenni az Akhilles sarka, de itt még ez is szinte tökéletesre sikeredett! A végsõ csavar az meg egyszerûen zseniális volt, egyáltalán nem számítottam erre. Kicsit talán csak azt sajnálom, hogy nem tudhattunk meg mindent a szigetrõl és annak lakóiról, meg, hogy mi is történt pontosan a Lapidus gépén utazókkal miután elrepültek a szigetrõl, illetve Hugo-ékkal (Alpert, Desmond, Hurley, Ben) a szigeten. De szerintem ebbe már maguk a készítõk is belezavarodtak, és ezért nem volt annyira részletes az utolsó rész(ek) sem.:) Meg hiányoltam még azt is, hogy az évadzáró részben nem találkozhattunk mégegyszer a "jelenben", a gép farkában utazókkal is (Eko-ra és a többiekre gondolok, akik meghaltak, vagy pl. Walt-ra).
De reméljük ezek talán még egy utolsó utolsó extra részben kiderülnek, esetleg egy filmben, de egy könyvnek is nagyon örülnék!

Összességébe véve jó kis sorozat volt ez, és nagyon sajnálom, hogy véget ért. :(

Ha értékelni kellene akkor ezt itt sajnos nem tudom megtenni, mivel csak 10-es a skála.:) De talán 100-ból 120 pontot megérdemelne a sorozat! :) A szinkron is nagyon jól sikerült, mindenkinek eltalálták a megfelelõ hangot (még lehet jobb is mint az eredeti), azért meg különösen hálás vagyok, hogy végig megtartották mindenkinek a magyar hangját, nem úgy mint egyes sorozatoknál! Csak talán mintha Boone hangja megváltozott volna a végsõ epizódban.

De csak így tovább, és még több ilyen sorozatot kérünk! Nagyon élveztem minden percét!

L O S T
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 17:54:43 9/10
(3509/4640)
Én így értelmeztem, de ezek szerint tévedtem. :)
Amúgy köszi az emailt és a privit, sikerült letöltenem a progit, csak lassan tölti a részeket. :)
AvatáR Gil Maerth 2010 júl. 27. - 17:45:34
(3508/4640)
mindenesetre érdekes egy purgatórium nem?
emberrablás, lövöldözés, vízbehajtás, autós gázolás bõven van benne.
:(
meg vannak estélyek is :)


tényleg. a babára fel se figyeltem....
Õneki még tényleg túl korai a
Költözzünk át a Mennyországba
címû akció :(
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 16:55:03 9/10
(3507/4640)
Kizártnak tartom, hogy a végén a mennyországban emlékeznek a szigeten eltöltött idõre. Ha így lenne, akkor évekig kellett volna várniuk, hogy a többiek is meghaljanak. Másrészt pedig Jack már akkor is elkezdett emlékezni, amikor még a szigeten haldoklott. És különben is a templomban ott volt Claire babája is, aki még újszülött volt, tehát kizárt, hogy õ is ott legyen a mennyországban, hiszen nemrég született.

Sztem amikor Jack haldoklott, akkor emlékezett azokra az emberekre, akik nagy hatással voltak rá a szigeten és ez a templomos rész, csak az õ képzeletében volt benne,elbúcsúzott a többiektõl, mielõtt becsukta a szemeit.
Mindy03 2010 júl. 27. - 15:39:28
(3506/4640)
Azóta olvasgattam erre-arra, szóval értem már, lehetett az akár több év is, mire újra találkoztak haláluk után!!!
10/10
sznúp 2010 júl. 27. - 15:37:53 10/10
(3505/4640)
Uh hülye vagyok, valszeg az volt az Ajira amivel elrepültek Kate-ék.
10/10
sznúp 2010 júl. 27. - 15:35:48 10/10
(3504/4640)
Amúgy meg az mi volt, hogy Jack a végén a szigeten lát egy repcsit az égen? :S
10/10
sznúp 2010 júl. 27. - 15:32:35 10/10
(3503/4640)
Úgy kerültek oda, hogy minde meghaltak, ahogy Jack apja mondta, nincs itt és most, szóval mind külön idõben haltak meg, aztán amikor végül mind meghalt, találkoztak a templomban, hogy továbblépjenek.
Mondjuk szerintem ez oltári nagy baromság és csalódtam a Lost-ban.
Mindy03 2010 júl. 27. - 14:57:26
(3502/4640)
Hááát, én vörösre sírtam a szemem, annyira jóóó volt a finálé!!!
Én sem értem, h páran hogy kerültek oda a templomba, pl. ott vannak a repülõn ülõk, ott volt az az öreg házaspár a szigeten, akiknak volt a kutyájuk, akkor Penny!!! Nem baj, ez így volt tökéletes sztem!!!
wizyw 2010 júl. 27. - 14:18:39
(3501/4640)
Szia!

Filmkészítõi szempontból ugye azért nem, mert gondolom vagy mást forgattak épp a színészek, vagy drága lett volna õket visszahozni, stb. Ezt nem tudom pontosan.
A sorozat szempontjából azt tudom elképzelni, hogy Michaelt azért nem láttuk a purgatóriumban, mert õ soha nem került oda - Hugo egyszer találkozott a szellemével a parton az utolsó évadban, és akkor megmondta neki, hogy õ arra van kárhoztatva, hogy örökre a Szigeten mászkáljon szellem alakban, és hülyeségeket suttogjon (így magyarázták meg a többi suttogást is még az elsõ évadokból). Waltra én azt tudnám mondani, hogy neki a Szigetes arcok nem változtatták meg az életét, nem õk voltak az életében azok a fontos személyek, akikkel együtt megy majd tovább. Pl Ben is ezért nem ment be a templomba.
Na, hogy tetszik? :)