9/10
ildiko90 2010 júl. 25. - 21:35:43 9/10
(3460/4640)
Még egy utolsó kép Jackrõl. :)
9/10
ildiko90 2010 júl. 25. - 21:35:14 9/10
(3459/4640)
.
9/10
ildiko90 2010 júl. 25. - 21:33:48 9/10
(3458/4640)
:(
9/10
ildiko90 2010 júl. 25. - 21:32:41 9/10
(3457/4640)
Na, a végére értem. Sok kérdés volt bennem ahogy néztem a részeket, de asszem most már nagyjából minden világos. Jó sorozatnak tartom, kicsit sok benne a misztikum és a rejtély, de alapjában véve jó kis sorozat volt. Néha úgy éreztem, fõleg a vége felé, hogy csak húzzák az idõt. Pl. az a templomos, világítótornyos rész, meg Jacobék gyerekkorának bemutatása sztem felesleges volt. A visszaemlékezõs, jövõbelátásos, idõutazásos részeknél kicsit összezavarodtam. Sztem a sorozat ott kezdett elcsúszni, amikor Ben elforgatta a szigetet. Ott kezdõdtek igazán a bonyodalmak...Az elsõ 4 évad tök jó volt és mindent értettem nagyjából. Aztán összezavarodtam, hogy ki van kivel, meg hogy most ki az ellenség és ki nem.
Nagyon sajnálom, hogy Jack(a kedvencem) meghalt a végén. :( Õ volt az egyetlen normális szereplõ, aki az életét kockáztatta a többiekért, mégis meghalt. :( /Bezzeg a két bûnözõ(Katie, Sawyer) persze túlélte!/
Jack megérdemelte volna, hogy hazajusson a szigetrõl. Mondjuk kicsit idegbeteg, hamar felkapja a vizet és verekszik meg kiabál. :) Nagyon szomi volt a legvége, amikor Jack az apjával beszélgetett a templomban. :(
Amúgy azt a fényt õrizhette volna Bernard és Rose, õk úgysem akartak kijutni a szigetrõl. A többiek meg hazajuthattak volna. Azon meglepõdtem, hogy Jacknek volt egy fia, a volt feleségét mutathatták volna, hogy mi lett vele a válás után.
Szóval tetszett a sorozat, hiányozni fog, már a mindennapjaim részévé vált. :) Sajnálom azt is, hogy annyi sok ember meghalt, a fõszereplõk közül 3-4 maradt csak életben. Nagyon túlbonyolították a történetet, jobb lett volna a szokásos happy end-es befejezés. Mondjuk jó lett volna, ha felrobbantják a bombát és minden meg nem történté válik és leszáll a repülõ LA-ban. Így viszont meghalt egy csomó ember. :( Az viszont zavart, hogy mindenki magyarázott, hogy okkal kerültek a szigetre és feladatuk van, de azt senki nem mondta meg, hogy mi a feladatuk az embereknek.
Na, szóval örülök, hogy lehetõségem volt megnézni ezt a sorozatot.
Lehet majd késõbb megnézem újra az elejétõl kezdve, hogy teljesen összeálljon a kép, bár az utolsó elõtti részt jól megcsinálták,amikor összefoglalták az egész 6 évad történéseit, ráadásul el is magyarázták, hogy mi miért volt. :) Ott azt mondták a készítõk, hogy két párhuzamos világ volt. És a végén a templomos résznél mindenki ott volt, az is, aki meghalt a szigeten. Ez azt jelenti, hogy akkor nem is haltak meg? Nem zuhant le a gépük a szigeten, de emlékeznek arra,ami velük törtönt a szigeten?
Ez az egy kérdésem lenne.
Meg a másik, hogy az a Richard örök életet kapott?
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 25. - 12:19:03
(3456/4640)
nem mondtaM, hanem mondta.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 25. - 12:17:39
(3455/4640)
Igazából közben rájöttem, hogy nem is a ti felvetésetekre válaszoltam, mert ti az utolsó két évadot alles zusammen elimináltátok volna, én meg csak az utolsó részrõl beszéltem, hogy onnan hiányzik elméletileg még kb. egy óra. De mondom, erre is csak úgy emlékszem, hogy egy megszállott ismerõsöm mondtam.

Nyilván nem egy óra hiány bassza el az utolsó két évadot. Mert hát valóban, ez a helyzet. El vannak cseszve. Nekem a kabinos részek a kedvenceim. De a negyedik évad is jó volt még. Ráadásul Karinthy-val promózták. Hehe.
9/10
ildiko90 2010 júl. 25. - 11:26:54 9/10
(3454/4640)
Miért? A Lost mirõl szólt? Mi a tanulság??
Az, hogy ami történt megtörtént és hogy senki nem kerülheti el a végzetét, mert mindenkinek feladata van? :)
btz1983 2010 júl. 24. - 23:27:18
(3453/4640)
http://port.hu/legyek_ura_lord_of_the_flies/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=52076&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

Most nézem lesz a Legyek ura c. film augusztusban, ami eléggé hasonló mint amirõl a LOST is szól(t). Szerintetek érdemes megnézni?
7/10
zee944 2010 júl. 24. - 22:24:26 7/10 Előzmény Charles Foster Kane
(3452/4640)
Õk csinálták maguknak a kényszerpályát. Én tökéletesen értem, hogy miért cseszõdött el hirtelen a sorozat a 3. évadban - nem véletlen, hogy sok sorozatnál a 3. évad a mélypont - és miért nem lett már soha a régi, illetve hogy miért lett ilyen a vége, de attól még a tény tény marad. És sajnálatos akkor is, ha a lényegében elkerülhetetlen volt.

Szó volt errõl a megoldásról, amit írsz, hogy mozifilmmel zárják le az egészet. Úgy tûnik, végül elvették. Egyébként azt tényleg már 2-3 éve elmondták, majd még néhányszor lenyilatkozták, hogy 6 évad lesz, tovább semmiképp nem húzzák.
7/10
zee944 2010 júl. 24. - 22:14:44 7/10 Előzmény sakit felut
(3451/4640)
A 6. évadban nem voltak nagy csavaros fordulatok (vagy kábé 1 darab az egész évadban), tehát nem ugyanarról beszélünk. Én azokra a WTF-okra gondolok, amik ütöttek is (az elsõ két évadban volt belõle jó sok, minden epizódra jutott egy átlagosan), nem azokra, amik már csak vállvonogatásra ösztönöztek, és a magyarázatra se nagyon voltam kíváncsi, hiszen azok hatástalanságuknál fogva nem WTF-ok többé. Az nem nagy csavar, ami nem lep meg vagy nem döbbensz meg rajta, tehát ne is nevezzük nagy csavarnak, na, érted.
btz1983 2010 júl. 24. - 16:31:19
(3450/4640)
http://www.youtube.com/watch?v=0GtKj7W8HxI

John Locke finds a hatch!
btz1983 2010 júl. 24. - 16:28:37
(3449/4640)
You breaking my heart :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=QgXSaHXTL48
9/10
ildiko90 2010 júl. 24. - 15:04:13 9/10
(3448/4640)
De igen. Szeretném tudni. :)

Az 1-4. évad annyira jó volt, az 5. és 6. évadban annyira túlbonyolították a dolgokat, hogy hihetetlen. Jobb lett volna, ha az ötödik évadban felrobbantják a hidrogénbombát és nem zuhan le a repülõ, hanem mindenki megérkezik LA-ba és élik az életüket. A 6. évadban meg bemutatják, hogy kivel mi történt a gép megérkezése után. Sokkal jobb lett volna egy ilyen szép befejezés, mint ez, hogy szinte minden fontos szereplõ meg fog halni.

Most megint nem értek semmit...xD
6/10
sakit felut 2010 júl. 24. - 14:30:15 6/10
(3447/4640)
(: na ennek tényleg az a lényege hogy ezen agyalj, és ha nem akarod már megtudni akkor ne nagyon olvasgasd az elõbbi megjegyzésemet .. .
6/10
sakit felut 2010 júl. 24. - 14:28:07 6/10
(3446/4640)
" .. Nem az volt vele a gond, hogy a túl sok tartalmat nem tudták kifejteni, hanem az, hogy túl sok felesleges dologgal töltötték meg és egyik hülyeségbõl léptek a másikba. Minek kellett a templom, Dogen, a világítótorony, Sayid feltámasztása? Szerepeltek 1-2 részben, nem tudtunk meg róluk semmit. Ezért teljesen feleslegesek voltak..... "

Igen, SD jól meg tudod néha fogalmazni, amit én is gondolok :) vicc csak az hogy amikbõl felsoroltál Dogen meg a világítótornyos dolog is még a legjobb volt az egész évadban. A világítótorony ahhoz pl mondjuk kellett hogy a legjobban megcsinált értelme az évadnak haladjon, ez pedi Jack- nek a szála, kemény volt ahogy szétzúzta :) ...

Igazából vannak persze jó dolgok az utolsó évadban is, de nagyon rosszak, sablonok, hibák is amik mellett nem mentik meg a sorozatot, sõt nekem a befejezést is elidétlenesítik, amit szintén lehet azért értékelni. Ez olyan hogy nekem vicc és hülyesík parasztság hogy Desmond így fel tudta szedni Kate- et a végén, de persze ha ezt Kate hagyta, jól áll neki az a kis estélyi amit kapott és hét igen, övék a mennyek országa, fénybenjárók, halál, öröm és boldogság : )
9/10
ildiko90 2010 júl. 24. - 14:14:57 9/10
(3445/4640)
Én most kezdtem bele a 6. évadba. Daniel azt mondta, hogy ha felrobbantják a hidrogénbombát, akkor nem fog lezuhanni a gép és minden meg nem történté válik. Fel is robbantották a bombát, viszont Jackék ugyanúgy a szigeten vannak, viszont bemutatják, hogy megérkezik a repülõjük LA-ba. Akkor most mi a valóság? Ott maradtak a szigeten, és csak bemutatják, hogy mi lett volna, ha nem zuhan le a gép?

Vagy ez most hogy van?
6/10
sakit felut 2010 júl. 24. - 14:09:46 6/10
(3444/4640)
Azért volt olyan pillanat, amikor nekem a nagy csavaros fordulatok WTF hegyei is rontották a Lost- ot, amikbõl volt itt is a hatodikban nem kevés. Ezt a Locke- os dolgot se kajáltam volna, mert nem sok értelme lett volna már, van ami jobb ha úgy marad ahogy gondolod, elég a megdöbbentõ WTF- ekbõl, amik nem sokat jelentenek közben már. Ha persze úgy találják ki ezt hogy aztán jól megcsinálják akkor már nagyot üthet. A Lost- nak a végére az is a baja lett hogy sikerült elkommerszesítenie a WTF jelenséget is ...
10/10
Obi1 2010 júl. 24. - 13:21:39 10/10
(3443/4640)
Valóban összecsapott sok tekintetben, de azért a sz*rtól messze van.

Engem csak az zavar, hogy óriásit csalódtam a készítõkben. Ez a hatodik volt az utolsó évad, ennek kellett volna ütnie, ennek kellett volna lennie a sorozat csúcspontjának. Soha, de soha nem képzeltem volna hogy ez lesz a leggyengébb.
Nekem azzal nem volt speciel bajom amilyen irányt vett a vége - a válaszokkal se, még túl is teljesítették azt amit vártam tõlük.
A kidolgozottság hiányzott, a zsenialitás és valamilyen szinten a mûvésziesség is.
Azt hozzáteszem azért hogy a finálé utolsó 20 perce úgy zseniális ahogy van, a zárás is csillagos-ötös.
Charles Foster Kane 2010 júl. 24. - 13:09:57
(3442/4640)
Azért emberi sorsok tekintetében egyrészt szépen összefésülték a végét, másrészt megindítóra sikeredett. Én legalábbis teljesen bekajáltam. Mondjuk én már azért is elérzékenyültem, mert az utolsó évadot négy óra alvással néztem végig. Onnan, hogy elkezded, és rajta van a gépedet az összes rész... akármilyen szar, már nincs megállás... :D
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 24. - 12:59:44
(3441/4640)
Mindezektõl függetlenül ezekben egyetértünk. Mármint, hogy elszállt a kreativitás. Abrams meddig bábáskodott egyébként a sorozaton, és honnan volt már csak ex. producer?