akbar 2010 júl. 27. - 14:00:12
(3500/4640)
Sziasztok!

Nem láttam az összes részt lehet azért nem v.ok képben, de feltûnt a tegnap finálékban, hogy a fekete fickót a kisfiával nem mutatták egyszer sem. Nekik volt a labrador kutyájuk.Tudja valaki, hogy ez miért volt?

Köszi a választ!
9/10
ildiko90 2010 júl. 27. - 11:47:19 9/10
(3498/4640)
Hûûhhaa. :) Azt hittem itt már mindenki látta a sorit és mindenki mindent ért, de ezek szerint mégsem. :)
Nekem nagyjából érthetõ volt, a végét én sem értettem, hogy most akkor meghaltak vagy sem...
Szerintem a sorozat írói direkt nem adtak mindenre egyértelmû válaszokat, hogy a sorozat vége után is beszéljenek róla az emberek, nem úgy mint sok más mûsorral, hogy megnézzük és annyi.
A Lostnál kell gondolkodni.
wizyw 2010 júl. 27. - 11:05:21
(3497/4640)
Szia!
Na nézzük, megpróbálok válaszolni a kérdéseidre, természetesen szigorúan az én véleményem alapján, amit nekem sikerült leszûrni a sorozatból :)

1. A Sziget nem a Pokol, "szimplán" egy teljesen létezõ hely, ami furcsa anomáliákkal bír (elektromágneses túltöltöttség, ilyenek, amiért a Dharma egyáltalán odament hogy kutassa). Ezt el kell fogadni tényként, hogy létezik egy ilyen misztikus hely.

2. Az átmeneti hely a purgatórium. Ahogy Jack apuka mondta: Ezt a helyet azért teremtették a sziget-lakók, hogy majd ott megtalálják egymást, és együtt menjenek tovább. Ami belegondolva tök szép elképzelés :) És ez a purgatórium lényege, hogy mindenki "megtisztul" (ugye ezért van szinte mindenkinek jobb élete), visszaemlékeznek, egymásra találnak, és mennek tovább.

3. A csipet-csapattal fogalmunk sincs, hogy mi lett :D Talán épségben hazaértek, vagy útközben meghaltak; vagy õk lettek az új Oceanic 5, vagy elbujdostak, és úgy élték végig az életüket, senki se tudja. Ismét Jack apukát tudom ismételni: Sokan Jack elõtt haltak meg a sziget-csapatból, sokan pedig csak jóval utána. De ezen a helyen nincs olyan, hogy "most", nincs megfogható idõ.

4. mármint hol? a purgatóriumban igen, amúgy pedig nem, hiszen minden amit láttunk, megtörtént. A repcsi lezuhant, ott éltek, aztán a fele kijutott a fele nem, Jackék visszamentek, idõutaztak, Jack harcolt a Jacobtesóval, és végül meghalt. Mindez megtörtént. Tényleg :)

5. mert nem így volt :)

6. Jack gyereke soha nem is létezett, csak a purgatóriumban. Ezt ennél tovább sajnos nem tudom magyarázni, mert én sem tudom, hogy mi volt a gyerekkel az írók célja, max. a mi megvezetésünk. :)

7. A lezuhant géprõl elmondták a készítõk, hogy semmi köze nincs a sorozathoz, az magáról a díszletrõl néhány záró képsor :D

8. Nem tudjuk, pedig tényleg jó lenne megtudni, elnézném ezt a sorozatot még egy kicsit :)

9. Jó volt ez így; mindenki a saját képzelete szerint alakítja tovább a történetet :) Ebbõl kifolyólag ugye azt se tudjuk, hogy Hugo hogy halt meg, de végülis Jacob is meghalt egyszer, szóval fizikailag lehetséges :D

10. Uranai Bába xDDD jót nevettem :D Eloise Hawkingról én azt tudnám mondani, hogy õ azért tud ilyen sokat, mert fiatalkorában végülis lelõtte a saját még meg nem született fiát... tehát egy bizonyos szempontból tudta, hogy mi fog történni a jövõben (így nevelte fel Danielt, ennek tudatában, hogy neki az az úticéla, hogy eljusson a szigetre, ahol végül õ maga fogja lelõni). Ezért tûnt szerintem olyan mindentudónak, mert õ ezeket egyszer már "megélte".

11. ezeket a nagy összeborulásokat meg magát a purgatóriumot én úgy tudnám elképzelni (és legegyszerûbben leírni), mint ugye magát a halál pillanatát. Sokan mondják, hogy abban a pillanatban az ember lelki szeme elõtt lepereg az élete, és ahogy megy a fény felé, látja a barátait, azokat akik a legtöbbet segítették az útján, akiket a legjobban szeretett. Ez a purgatórium is lényegében ilyen. Mert ugye a purgatóriumos jeleneteket szépen sorban látjuk mindenki szemszögébõl, de pl az utolsó 10percben, amikor Jack a szigeten össze van montázsolva Purgatórium Jackkel, ott látszódik igazán, hogy neki ott pereg le az élete maga elõtt, látja a barátait, átölelheti õket, látja az apját, és végül mennek együtt a fénybe. :)
siralom23 2010 júl. 27. - 10:05:43
(3496/4640)
Üdv! Én arra gondoltam, hogy mi lenne akkor, ha mondjuk ezeket a valós világbeli bevágásokat (amik már az évad eleje óta tartanak) ezt az egészet úgy nézzük mintha benne se lenne, szóval nincs a végén ez a mennyországos rész, mert így azért elég sok megválaszolatlan kérdést hagyott maga után. Ha a valós világ beli bejátszások nélkül nézzük, akkor egészen kerek és érthetõ vége lett, szerintem. Arra akartam kilyukadni, hogy talán LA és a sziget között igazából semmilyen kapcsolat nincs, csak az LA-i embereknek bejöttek ilyen szigetbeli látomások, de amúgy akik meghaltak a szigeten nem kerültek LA-be csak szimplán meghaltak. Szerintem, így kicsit érthetõbb, hogy mi történt velük, az hogy LA-ben mi történt az meg sztem amúgy is érthetetlen.
batagy 2010 júl. 27. - 08:33:25
(3495/4640)
AvatáR Gil Maerth , a Lost nagysága éppen abban van, hogy ezekre a kérdésekre NEM adják meg a választ, éppen az a lényeg, hogy neked kell rajta elgondolkozni. A kérdéseidre a válaszok, amiket te magad gondolsz!
AvatáR Gil Maerth 2010 júl. 27. - 08:26:30
(3494/4640)
na most úgy meg lettem kavarva mint a bayeux-i falikárpit szövés közben.

rengeteg kérdés tolult fel bennem.
fõleg miután a teofizikai megoldás felé tettünk látványos lépéseket.

*** SPOILRE ***

1, Mi a Sziget? Pokol, ahogy Alpert mondta?

2, Az átmeneti hely, ahonnan mennybe szállnak micsoda? Purgatóruium?
Hisz történnek benne szervezett események és bûncselekmények is !!!

3, Mi történt a
Mice-Lapidus- Szójer- Kler- Katinka
fedõnevû csipet csapattal, miután angolosan leléptek a Jet-tel?

meghaltak és SZINTÉN az átmeneti helyre kerültek, összezördülni a Templomba?

4, akkor mindenki szellem volt? vagy legalábbis lélek?

5, miért nem tartott rögtönzött beszédet Christian ?!?. Péel:
>EDDIG egy adminisztratív hibából a Pokolban voltatok, de most a Purgatóriumból a Mennybe mentek,
kedves lelkek !

:)

6, hová tüntették Dzsek gyerekét? de most tényleg?

:S

7, mi volt a lezuhant gép a végén?
emlék az elsõ évadból? vagy az Ajira volt az?

8, mi a bikkmakk lett a
HUGO Hurley Davidson- Bendzsámin Lájnusz- Dezmond Hjúm fedõnevû törzsgárdával?

9, igazán beszúrhattak volna egy pár kockát hogy hogyan juttatták ki.
vagy hogy Hugo hogyan dolgozott mint Sziget-goré
mert a végén simán hozzácsapták a

> Búcsúzunk és elmegyünk, tovább-tovább
Fel búcsúszóra, cimborák<

címû esztrád-számhoz, a villanó fénnyel a végén.


(meghívta a Faithless-t, a 30 Seconds To Mars-ot, Pinket, Quimbi-t etc :)
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


khmmmmmmm :))))))
Hugó mitõl murdelt meg ha sziget-goré lett?

10, ÉS KICSODA ELOISE HAWKING?

olyan médium mint a DragonBall-ba URANAI BÁBA?
(emléxik még valaki? :)))))))))))))))

aki ki be járt az alvilágba, meg egyéb helyekre?


11,
és erre kellett készen állniuk, ezt kellett megérteniük hogy egy nagy baráti összehajolás után
hogy a Templomból a mennybe menjenek a karakterek?

LÁSD:
> Eloise : Még nem áll készen. > kezdetû szöveg

-------------------------

eddig ennyi kérdés jutott eszembe.............
a továbbiakat egy vaskosabb könyvben fogom a nagyérdemû elé tárni :)
10/10
Sipilka 2010 júl. 27. - 08:15:09 10/10
(3493/4640)
Hali! Hát... vége. Nekem is kimaradt a 4.évad (pusztán idõhiány miatt),de az összefoglaló nagyon jól sikerült és így nem volt hiányérzetem. Szép a befejezés és persze ott a sok megválaszolatlan kérdés....
Zseniális és felülmúlhatatlan!
6/10
sakit felut 2010 júl. 27. - 00:35:30 6/10
(3492/4640)
áh áhh, akkor már miért ne LockeTide ? > #D D D :P
Ney marsall 2010 júl. 26. - 23:53:28
(3491/4640)
Hát szép rész volt.
Rengeteg megválaszolatlan kérdés maradt persze, de ehhez a sorozathoz nem is illett volna, ha mindent megmagyaráznak.
Azt kell mondjam, ezt a sorozatot elhúzták.Túlságosan.
A negyedik évaddal le kellett volna zárni ezt is, mint a szökést.Akkor nem az maradt volna meg bennem hogy ez a sorozat tönkrement.
A készítõk a Jack fiával itt a fináléban nem tudtak mit kezdeni úgy látom, az az egy megjgyzés, hogy
"magának nincs fia Jack" kicsit gyenge magyarázat lett.
A Ben-ben meg jó volt látni végre a bûntudatot.
De mindegy:VÉGE.
Volo 2010 júl. 26. - 23:48:23
(3490/4640)
Valami ilyesmi végére számítottam.....meghagyva a gondolkodást és agyalást a történteken, de ugyanakkor megérteni azt, amit a szereplõk is ott értettek meg...szerintem fantasztikus volt ez a sorozat és hû maradt magához az utolsó részben is....gratula az íróknak és színészeknek...
btz1983 2010 júl. 26. - 23:26:24
(3489/4640)
Nem Perszil volt hanem LockTilde ragasztó és az egyik óvszer reklámban a csávó tök hasonlított Charlie-ra XD
Chukman 2010 júl. 26. - 23:20:24
(3488/4640)
Az összefoglaló részt leadták valahol? axn,vagy rtl-en?
jankahh 2010 júl. 26. - 23:09:55
(3487/4640)
azért Penny kellett oda...Desmond miatt :) annyira tökéletesek együtt..:')
EG0 2010 júl. 26. - 23:04:04
(3486/4640)
Kb. 5000. hozzászólóként: az elsõ kb. 3 évadot becsülettel végignéztem anno, mikor tévében ment. Aztán nem is volt idõm, nem is kötött már le eléggé, csak elvétve láttam egy-egy részt, amit így nem is nagyon értettem.
A finálé elõtti összefoglalás révén képbe kerültem, és úgy gondolom, a finálét végig tudtam úgy nézni, hogy ne legyen hiányérzetem a kimaradt néhány tucat rész miatt.
Tehát: egy kimagaslóan jó sorozatnak tartom, remek befejezõ résszel. Az egész sorozat kicsit hosszúra nyúlt és kicsit túl sok volt nekem a misztikum. Mégis, az elmúlt pár évben nem találtam olyan sorozatot, ami annyira lekötött volna, mint a Lost eleje, kivéve talán 24-et és Dextert, de ezek teljesen más stílusúak.
A kórházsorozatok (kivéve House) és a helyszínelõs-rendõrségis-jogászkodós történetek (némileg kivéve a Shield) rém gyengék imho.
Örülök, hogy vége a Lostnak, mert ideje volt, és szépen történt meg.
6/10
sakit felut 2010 júl. 26. - 23:03:25 6/10
(3485/4640)
:) áááh dehogy, én nem fogom soha kihagyni, fõleg a tévében perszil, saridon és audi reklámok közé bevágva, milliószor látni akarom
btz1983 2010 júl. 26. - 23:03:21
(3484/4640)
Hát sokat veszítettél testvér :D Én nem bántam meg azt a két hónapot, amíg végignéztem. Gyanítom jobban jártam mintha ezt az idõt a Mónika Shown való mûvelõdéssel töltöm el.
További jó éjt mindekinek. NAMASTE. .... És persze sok szerencsét :D
btz1983 2010 júl. 26. - 23:00:14
(3483/4640)
Most lett vége.
csied 2010 júl. 26. - 22:58:23
(3482/4640)
Most mi van?
Hát örülök, hogy a 2. évad után abbahagytam. Ilyen hülye véget.
Ez egy nagy baromság volt.
10/10
Keló9 2010 júl. 26. - 20:47:29 10/10
(3481/4640)
Szerintem itt már régen látta mindenki az egészet...