10/10
sawyerx 2011 ápr. 28. - 20:22:57 10/10 Előzmény agarik
(3880/4640)
fura egy felfogásod van, a lostban szerintem az az egyedi és egyik legjobb, hogy sok szereplõ van, mindegyik a legjobban ki van dolgozva, és nem meghalnak-feltámadnak, hanem ha nem csak suttyomban néznéd, rájöhetnél. ha egy szereplõ meghal, és újra benne van, akkor az vagy egy másik idõsíkban szerepel, vagy látomásban, vagy -ami így hülyén hangzik annak, aki nem nézi-, a füst veszi fel az alakját.
abban viszont igazad lehet, hogy a tv-ben ha nézed, nehezebb követni az eseményeket, és van benn rengeteg olyan dolog, amit nem lehet egyszeri megnézésnél észrevenni, például a szereplõk közti kapcsolatok, vagy valami visszatérõ elem, utalás.
egy évad pedig nincs 10 ezer forint, hat évad kikerült kb. 25 K-ból : )
10/10
sawyerx 2011 ápr. 28. - 20:16:44 10/10 Előzmény Gusznarg
(3879/4640)
na, örülök, hogy feléled a fórum :D

de, lehetséges, én régebben azon gondolkodtam, hogy a rendõrbírót, aki ugye pár nappal késõbb a zuhanás után meghalt, beleszámolták-e. vele együtt volt 48, szóval biztos, Ethant is belekalkulálták, mikor például a lista alapján hamvasztottak vagy számoltak : )
Sacamura 2011 ápr. 27. - 02:03:20
(3878/4640)
Sziasztok! Régebben sokat néztem a Lostot. Szeretném most újra kezdeni, de nem tudom melyik évadnál hagytam abba. Megmondaná nekem valaki melyik évad utolsó része volt az mikor egy nagy kerék segítségével eltolták a szigetet? Jackék meg is menekültek ha jól emlékszem. Köszönöm
agarik 2011 ápr. 26. - 17:17:06
(3877/4640)
Az egész sorozatban a legrosszabb a számoltlan szereplõ. Ugye van kb. 50 "túlélõ", 50 "gonosz", 50 dharma, meg még 50 egyéb szereplõ, akik folyton meghalnak, feltámadnak, plusz az idõrend is össze-vissza ugrál.
Még HA normálisan le is adná a tv egyfolytában az összes évadot, akkor SEM lenne egy idõ után követhetõ, csakis DVD-n megnézve, de nem fogok kiadni 10K+ HUFt (évadonként?) csak azért, hogy eldöntsem, tetszik-e a sorozat, és így kell-e nekem otthonra.

Az elején még érdekesnek tûnt, de végül 3/10-nél kötött ki.
9/10
Gusznarg 2011 ápr. 26. - 14:58:09 9/10 Előzmény sawyerx
(3876/4640)
nem csak 47 túlélõ volt? szerintem beleszámolták Ethant is...
10/10
sawyerx 2011 ápr. 01. - 19:24:12 10/10 Előzmény tigerland
(3875/4640)
pedig az már a 2. évadban kiderül :D
a videóban mondja a Chang, hogy volt egy incidens és olyan energia szabadult fel, amit le kellett betonozni, a lényege ez, és hogy ne törjön ki, mindig rövidre kell zárni.
tigerland 2011 márc. 27. - 22:35:29
(3874/4640)
Én múlt héten kezdtem az elsõ évaddal, most a negyedik felénél járok. Nekem annak idején kimaradt a tv-bõl ez a sorozat, egyetlen részt sem láttam. Most van idõm, így letudom egyszerre az összeset. Nem túl megterhelõ, mert nagyon le tud kötni. Remélem a végére tényleg összeáll a kép és minden rejtélyre fény derül, mert ha nem, nagyon pipa leszek.
Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy minek kellett a számokat beütögetni 108 percenként a computerbe. Erre választ a 4. évadig nem nagyon kaptam
10/10
sawyerx 2011 márc. 25. - 06:41:57 10/10 Előzmény Bob19
(3873/4640)
már nekem sincs, hidd el, ezért pár hónapba beletelt 6x-ra :D
10/10
Bob19 2011 márc. 24. - 08:27:05 10/10 Előzmény sawyerx
(3872/4640)
Hatodszorra is!?? De jó neked. Ha nekem ennyi idõm lenne...:)
10/10
sawyerx 2011 márc. 21. - 21:27:41 10/10
(3871/4640)
Waltnak meg szerintem azért nem volt helye a túlvilágon a templomban, mert talán neki nem a szigeten lévõ emberek jelentették a legfontosabbat az életben -amit ugye Christian mond az ottlévõkrõl-, hanem késõbb talán családja lett, vagy talán a sziget õrzése alatt ismerkedett meg számára fontosabb személyekkel.

az meg, hogy Michael nem volt ott, ugye megmagyarázták, hogy a "tettei" miatt a szigeten ragadt a lelke, de nem értem; Michael összvissz annyit tett, hogy a fia megmentéséért megölt egy embert, aztán véletlenül még egyet. ellenben Ben kiirtotta az egész Dharmát, azon kívül egy rakat embert, az egész hajót, aztán Sayiddal is gyilkoltatott, õ meg csak úgy odakerül?!

és a túlvilágon hogy vannak a dolgok, mindenki saját maga képzeli el? mi lesz azzal, aki ott meghal - pl. Mikhail? Aaron úgy lép tovább, mint csecsemõ? õ is gondolom felnõtt, és lett családja, velük kéne továbblépnie, nem? és egy csomó ilyen kérdés van még :D
10/10
sawyerx 2011 márc. 21. - 21:21:29 10/10
(3870/4640)
nekem ez volt az egyik ok, hogy megnéztem hatodszorra is elölrõl, de nincs :D
az elsõ évadban az elsõ rejtélyes vele kapcsolatban, hogy Locke-nak elkezdi magyarázni, hogy "ne nyissa ki", aztán ugye elrabolják, akkor többször megjelenik a semmibõl, csurom vizesen suttogva, közben -ami pedig egy mobil epizódból derül ki- a többiek meg a 23-as szoba környékén tartják fogva, és mutatják, hogy döglenek körülötte a madarak, mint az egyik visszaemlékezésében is. aztán hazajutás és összeveszés apuval, nagyihoz költözés, suliba járás, találkozás Locke-kal, aztán út a gyogyóba. de az, hogy miért különleges pontosan, nem derül ki :D
10/10
Bob19 2011 márc. 21. - 18:07:05 10/10
(3869/4640)
Csütörtökre esik.:D Lehet ez egy újabb rejtély. xD

Úgy értem, hogy sokan panaszkodtak, hogy nem mutattak minden szereplõt az utolsó részben mint pl. Michaelt és Walt-ot sem. Az oké, hogy Walt kijutott, de ha már ragaszkodunk ahhoz a story-hoz, hogy mindenki meghalt ("Egyszer mindenki meghal, némelyek elõtted..., mások jóval te utánad" - Jack apja), akkor Walt-nak is ott kellett volna lennie. Hacsak nem valami olyan képessége van mint Jacob-nak. Jacob-on sem nagyon fogott az idõ vas foga, lehet, hogy Walt is ilyen. A fene se tudja.:D De ezek már csak találgatások. Újra meg kellene nézni elõlrõl, lehet van benne valami utalás a képességére amit nem vettünk észre.
10/10
sawyerx 2011 márc. 21. - 16:57:33 10/10 Előzmény Bob19
(3868/4640)
á, bocs, félrenéztem, igen, az "Az új fõnök", a 12 perces.
hogyhogy baki? az a nap nem is szerdára esik? :D
a gonoszok meg ige, a Dharmának a Többiek voltak, akik végülis csak a füst ellen harcoltak.
Waltot hogy érted, hogy nem mutatták a templomban? õ kijutott a szigetrõl a 2. évadban, az apja meg meghalt, csak a szelleme ragadt ott ^^
10/10
Bob19 2011 márc. 20. - 15:24:22 10/10 Előzmény sawyerx
(3867/4640)
Nincs is rajta "Az utolsó utazás" az extrák között.
:( Én nem a 12 perces kis filmre gondoltam, hanem arra a kb. 80 percesesre amit az AXN leadott az utolsó epizód elõtt. Igaz meg van avi-ban, de a szinkron minõsége nem valami fényes. :(
Legalábbis az 5.lemezen nincs.

Egy kis baki a 12 perces filmben is van.:): A dátum és a nap (szerda) nem nagyon passzol egymáshoz.:D

De a videóban a "Gonoszok"-at nem Dogen-re és csapatára értették? És akkor Alpert is hozzájuk tartozott volna?
Egyébként szerintem Walt-nak is valami olyasmi képessége lehet, hogy a halottakkal kommunikál vagy valami hasonló. Meg gondolom akkor õ visszament a szigetre és ezért nem mutatták a templomban sem. Az apjával maradt a szigeten. Walt lett a következõ Jacob.
10/10
sawyerx 2011 márc. 16. - 21:19:34 10/10
(3866/4640)
fú, most sietnem kell, ezért majd holnap folytatom, ha eszembe jut valami :D

igen, a Jacobos sztori jó volt, egészen az 5. évad végéig, amikor nem merült el benne a sorozat. az még nagyon bejött, amikor Ben elviszi Locke-ot "hozzá" a 3. évad végén.

a füstit pedig szerintem Jacob és a többiek igen felfújták, mindössze annyi volt szegény gyerek vágya, hogy normális életet éljen egy közösségben, de nem engedték el, ezért kezdte manipulálni az embereket. az meg, hogy történt vele a sziget szívés dolog, annyit hatott rá, hogy hatékonyabb lett, de gonoszabb szerintem semmiképp nem. ha kijutott volna sem lett volna semmi, gondoljatok bele, ha még át is változott volna mittomén, Lost Angelesbe egy füstoszloppá, az egész világot nem tudná letarolni, ott kezdõdne egy akció-sci-fi, amiben kommandósok próbálnak megállítani egy hatalmas szörnyet :D

a látomások, na az jó kérdés, szerintem maga a sziget küldte.

a Dharma ott maradt az incidens után, a Többiek irtották ki õket.

a bunkikból ennyi elég volt, mindegyiket elmondták, miért építették és mi célt szolgált.

a személyek közti egyezések pedig a sors miatt vannak, így "rendeltetett":D

amit én hiányoltam - most így kapásból: a templom, a hamu [ami megállította a füstöt], és miért nem bánthatta pontosan füsti a jelölteket, és ez hogyan mûködött? ugye Jackéket nem tudta közvetlenül megölni, Ekót meg csak úgy kinyírta.
9/10
Gusznarg 2011 márc. 16. - 16:56:09 9/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(3865/4640)
Én akkor éreztem ezt elõször, amikor meglátták azt a bazi nagy szobrot a tengerparton a 2 évad végén. Az volt az elsõ rejtély, amirõl biztos voltam, hogy nem kapunk rá normális választ. Szerencsére az 5. évadig nem került elõ újra...

A másik nagy hülyeség a Jacob-sztori volt...(bár akkor még azt hittem, hogy az egészet csak Ben találta ki, hogy manipulálja a Többieket, a 6. évadot látva bárcsak igazam lett volna...)
AvatáR Gil Maerth 2011 márc. 14. - 17:00:46
(3864/4640)
Igazat megvallva a Blast door map-nél kezdtek elsiklani a dolgok
(amikor Locke-ra rázuhan a csapóajtó s meglátja a violafényben a térképet a falon)
azt rá lehette volna csatolni, hogy aztán locke találja meg azt összes kis meg nagy bunkert, vagy legalább egy
részét.

de nem.

ehelyett a 4.évadnál kisiklott a téma.
az is megroppantotta a dolgokat hogy a sztrájk miatt félbemaradt.

az 5. évad visszahozott valamit. Sawyer kavart :)

a 6. viszont csalódás. Elvitték az egészet a vallási-teológiai vonalra, smindnere rádobtak egy ponygola megoldást, kiélezték a végsõkig,
aztán egy nagy flash és mindenki megy isten hírével.

Komplett részeket hagytak érintetlenül.

- miért nem mehet el a füstszörny?
- mi történik ha mégis kimegy?
- ki küldte a látomásokat? Jacob?
- a második, 86-os mágneses katasztrófa után miért nem jött vissza a Dharma?
- miért egyszerûsítették le a dolgokat a bunkerekkel?
- rejtélyes kapcsolatok, egyezések személyek közt.

Megmagyarázatlan.

félreértés ne essék: 3-4 rész kivételével mind a hat évadot lenyomtam. tetszett. Fõleg a zene.
meg Katinka :)))))))))))

10/8-mert nagy sorozat és nagy ûrt hagyott maga után.
10/10
sawyerx 2011 febr. 25. - 10:37:02 10/10 Előzmény Bob19
(3863/4640)
megjelenéskor megrendeltem, most nézem a 6. évadot, és igen, "Az utolsó utazás" benn van az extrákban, felirattal, ott reméltem, megmagyarázzák Walt különösségét, de nem így lett, csak utaltak rá : /

egyébként a 6. évadnál valamilyen szinten azt vettem észre, olyan lett, mint A szökés utolsó évada; ott is egyre több új dolgot akartak belezsúfolni az évadba, és túlbonyolították. ennek ellenére ezt az évadot is bírom, de igaz, az elõbbiek sokkal jobbak. olyan fura ez az egész Jacobos dolog, fura hangulata van, és tényleg sok a megmagyarázatlan dolog, pl. a világítótorony, a fény, a jó és rossz egyensúlya. és hogy Sayidban "megnõtt" a rossz, annak van köze ahhoz, hogy a feltámadása elõtt beletették abba a vízbe, mert szerintem anélkül is kezdett "elromlani"?
10/10
Bob19 2011 febr. 21. - 19:15:01 10/10 Előzmény batagy
(3862/4640)
Jut eszembe, engem még az is zavart, hogy a füstöt és Jacob-ot nem teljes mértékben magyarázták meg. Gondolok arra, hogy miért is nem hagyhatták el a szigetet Jacob-ék és Jacob nevelõ anyja miért ölte meg az igazi anyjukat még születésüknél. Honnan tudta azt amit tudott? Egyáltalán mit is tudott? Mert nekem nem nagyon esett le.
De erre nem kérek választ ha Ti tudjátok, mert magam szeretnék majd egyszer rájönni, ha meg lesz a 6. évad is.:-)

A most kiadott 6.évadban nem tudja valaki, hogy rajta van-e extraként az AXN-en leadott Utolsó utazás c. kisfilm? Mert xpress-en nem találtam erre vonatkozó infót.
10/10
Bob19 2011 febr. 21. - 19:07:33 10/10
(3861/4640)
A filmet hála az égnek nem láttam, de így legalább jobban élvezhettem a végét ha tényleg igaz a koppintás.

Dogen egy kicsit engem is zavart, nem kellett volna új szereplõket betenni az utolsó évadba.
De ennyi erõvel minden évadhoz lehetne mondani valami hülyeséget ami nem illet bele, vagy amit máshogy kellett volna csinálni. Én is szinte minden film végén mondom a magamét, hogy ezt most miért így csinálták, ennek semmi értelme.
De ezekre már lehet õk is rájöttek, de sajnos már nem tudják visszacsinálni, ha csak Ben el nem forgatja megint a kereket.:-D
Ettõl függetlenül szerintem jól megcsinálták a végét is.