Timcsih 2010 aug. 15. - 20:30:10
(3680/4640)
Imádom ezt a sorozatot :D
de nem értem, most mi a baj van azzal hogy most Jin tud angolul? legelsõnek nem tudott , de a szigeten megtanult mert körülötte azért mindenki angolul beszélt nem ?
btz1983 2010 aug. 15. - 13:46:50
(3679/4640)
Az Atlantist illetõen is lennének elég nagy szürke foltok a sorozaton, ha nem ismernéd a SG1-et
btz1983 2010 aug. 15. - 13:44:43
(3678/4640)
Ha nem nézted akkor, mért mondod azt hogy itt és itt logikátlan, mikor nem is láttad? Én például nem háborgok Magdi anyus halálán a barátokközt fórumon, mikor csak a fókuszban láttam errõl egy gyenge összefoglalót.
6/10
tompika74 2010 aug. 15. - 10:48:07 6/10
(3677/4640)
Jin angolul nem tudása túl pitiáner probléma volt egy ilyen volumenû sorozathoz. Szerintem. Nem is nevezném problémának, inkább érdekességnek. Bosszantó érdekességnek - a feliratozás miatt.
Azt, hogy Jin meghalt, az "Így készült a Lost"-ból vettem, amit az AXN-en mutattak a befejezõ rész elõtt. Nem néztem vissza miatta Jin hajójának felrobbanását. De hiszek neked. Ha szerinted nem halt meg, hát nem halt meg.
Karakterfejlõdés... Bocs! Lehet, hogy rosszul hiszem, de nem hiszek benne. Az alapvetõ tulajdonságok nem változnak.
Innen üzenem a fiatal lányoknak, akik azt gondolják, hogy majd megváltoztatják a barátjuk rossz (vagy rossznak vélt) tulajdonságait, hogy nem fog menni. De azért sok sikert kívánok hozzá :).
6/10
offtopic
tompika74 2010 aug. 15. - 10:22:38 6/10 Előzmény sakit felut
(3676/4640)
A Csillagkapu Atlantisz különálló sorozat. Nem kell hozzá végignézni a Csillagkapukat. Néha egy-egy részben kapcsolódnak - fõleg a régi szereplõk tûnnek fel egypár rész erejéig. Ilyenkor a nézõ úgy érzi, hogy a rendezõ cinkosan rákacsintott :)
10/10
Obi1 2010 aug. 15. - 00:32:01 10/10 Előzmény tompika74
(3675/4640)
"Visszagondolva a 3. széria holtág. A sziget másik oldalán lezuhant repülõdarab túlélõi egy idõ után mind meghaltak, és semmi szerepük nem volt a végjátékban."
Igen, csak kár hogy akik közülük meghalt az a második évadban történt (Eko kivételével, aki kemény 2 részt szerepelt a harmadikban). Igazad van, tisztára felesleges a harmadik évad.

"Jin az elején nem tudott angolul, de a filmsorozat közepére megtanult. Mi értelme volt annak, hogy nem tudott angolul? Szerintem nyugodtan beszéltethették volna az elejétõl angolul."
Bocs, ezt hívják karakterfejlõdésnek. Hisz csak a feleségével való konfliktus alapja volt ez az elsõ évadban..
(mondd mi a franc értelme lett volna annak hogy Jin tud angolul, ha ezt az egészet azért tették be hogy bemutassák hogy milyen kapcsolat az ha az egyiknek titkolnia kell a másik elõtt hogy tud másik nyelven is.)

"Jin feléledt. Senki más a többi táborból, csak Jin. És nincs megmagyarázva..."
Jah, feléledt. Nem tudom miért, de.. ja várj, ilyen baromira nem is történt a sorozatban.

"Miért a füstködtõl kell félteni a világot, amikor õ volt az emberbarát. Jacob anyja (azaz Jacob elõdje) ölte meg az embereket, akikkel a füstköd együtt élt. Késõbb az "emberbarát" füstköd simán gyilkolja az embereket, ha kell, ha nem. Teljesen logikátlan."
Az istenit, már megint léptek a készítõk egy olyat hogy karakterfejlõdés! Teringettét.
(mondjuk azt meg se említem hogy akirõl beszélsz az még azelõtt megölte a saját nevelõanyját mielõtt csúnya füstté változott volna, szóval kíváncsi vagyok hogy a te szótáradban mit jelent az hogy emberbarát. Na még ehhez adj hozzá kétezer évnyi fogságot, és megkapod a gyilkológép füstöt.

"A. én vagyok hülye (ez nem így van :)
B. a filmet elszabták (ez a helyes válasz :)"
Izé..
10/10
Obi1 2010 aug. 15. - 00:17:02 10/10 Előzmény sakit felut
(3674/4640)
Kár fáradnod, mostanra már leült a fórum. De jó lenne egyszer összehozni az embereket pár sörre, amíg friss az élmény.
btz1983 2010 aug. 14. - 22:34:04
(3673/4640)
Sikerült újból végig néznem a LOST-ot is ismét csak megerõsítést nyert, hogy a Barátok Közt-öt magasan veri.
10/10
bundi123 2010 aug. 14. - 17:05:52 10/10 Előzmény sakit felut
(3672/4640)
Élet a halál után:

"Egy új világban találjuk magunkat. Fontos, hogy tudjuk itt a gondolatunk teremt. Érdemes vele szórakozni. Úgy igazítjuk testünket, ahogy akarjuk. Ha valamire gondolunk, az megvalósul, megteremtõdik. Ekkor megértjük, hogy a TUDAT TEREMT. Ez így van a harmadik dimenzióban is.Ennek az új dimenziónak van egy komoly hátránya is. Mivel jelenlegi tudatunkat magunkkal visszük, félelmeink életre kelnek."

-integrativmedina

És ez megmagyarázná miért volt ebben az univerzumban mindenki Happy.De mégis Katet elvitték mégis Hurley félt a lányoktól mégis félt Jack az apja holttestétõl.
És renfgeteg dolog úgy történt ahogy a karakterek akarták.
Szerintem a továbblépés eltávozás volt errõl a helyrõl.
Jack apja is megmondta: "Ezt a világot mind ti alkottátok"
6/10
sakit felut 2010 aug. 13. - 22:21:46 6/10
(3671/4640)
az osztályzat miatt, meg amit mondtál is rndbe van... igazából létrehoztak egy olyan szitut amibe már mindent belemagyarázhatnak, amióta a jövõ is megtörtént meg egyéb finomságok... nálam talán ért volna egy 7est, de az itteni imádat miatt inkább lejjebb húztam ...

tényleg ez a Stargate mennyire olyan sori hogy látni kell az összes részét... vagy csak az Atlantis történetét is elég önmagába megnézni, eléggé különálló ? :)
6/10
tompika74 2010 aug. 13. - 21:57:25 6/10
(3670/4640)
Mostanában két sorozatot sikerült nagyon jól lezárni. A Monk vége fantasztikus volt, a Csillagkapu Atlantisz utolsó része pedig egyszerûen frenetikus.
A Lost-é pedig kiábrándító. Szerintem. Még ha minden passzol is. Régebben úgy gondoltam, még egyszer végig fogom nézni. Egy idõ után attól féltem, hogy logikátlanságokat fogok benne találni, ha visszanézem. Most viszont már elvették a befejezéssel a kedvemet az újranézéstõl.
Még jó, hogy nem korábban pontoztam. Az elsõ két-három széria után 10 pontot adtam volna neki. Az ötödik-hatodik után 8-at.
A végjáték után viszont nálam csak 6/10 :(
PainDemon 2010 aug. 13. - 21:05:15
(3669/4640)
nem tudom mennyi köze volt a 109. utas c. filmnek az utolsó évadhoz de sok hasonlóság van. (aki meg akarja nézni ezta filmet ne olvasa el mert spoireles). ott is mindenki meghalt, de akik nem fogták föl, azok teremtettek egy saját világót (hasonló mind a Lostban az ALT csak itt megtörtént a baleset és õk a túlélõk). ez a köztess világ. és e szerint a halálból valaki visszajön ebbe a köztess állapotba, hogy ráébresszen hogy már halott vagy. úgy mint Jack apja.
6/10
sakit felut 2010 aug. 13. - 20:52:19 6/10
(3668/4640)
nem rossz, érdekes, meg a zulu sámán is azt vallja hogy a fény teremt minden valóságot és a sötétség árnyaiban bújkálnak a legnagyobb veszélyes démonok :) ... azóta meg is filmesitettek párat, az egyik pl Freddy a Krüger bácsi .. :-`

Top Secret nem baj az, csak már sokadszorra mondod itt, miközben szerintem egyértelmû és már unalmas hogy újra és újra leírod
10/10
bundi123 2010 aug. 13. - 18:20:07 10/10
(3667/4640)
"Elõször Thoth bemutatja Atlantiszt, annak felépítését, vezetését. Kiemelendõ, hogy nagy fontosságot tulajdonít a Fénynek, azok képviselõinek. Ma is sok spirituális körben, páholyban a Fényt szolgálják. Megjegyzendõ, hogy a Fény az nem más mint rezgés. A Fény itt a Teremtõt, a teremtõ rezgést jelenti. Megtudhatjuk, hogy minden rezgés, még maga az anyag is, ez utóbbi a rezgés legsûrûbb formája"
-Medina

Thot volt a régi sumér civilizációban a mindenttudó.
Szerinte atlantisz õsi népe a fény befogásával tudott felfejlõdni.(Ezekkel a szavakkal)

"A Kundalini az emberben szunnyadó mágikus Õserõ.Ha felébresztjük álmából de ,nem tudjuk irányítani ,púsztító erõvé válhat"

Csak nem a füst?
10/10
bundi123 2010 aug. 13. - 18:10:05 10/10
(3666/4640)
nem ki lehet következtetni
megválaszolták
Amúgy zért nem juthat ki Focke a szigetrõl:

"Amágneses pólusok folyamatosan változtatják a helyüket.Elsõ lépésként mindig meggyengül a mágneses mezõ, vándorolnak a pólusok. Elõfordul, hogy a mágneses mezõk összezavarodnak.Közvetlenül a dimenzióváltás elõtt néhány órával, a két dimenzió egymásba csúszik.Fontos megjegyezni, hogy ilyenkor minden szintetikus anyag szétesik atomjaira.Dimenzióváltás idején hatalmas üresség lesz úrrá a Földön. Sötét üresség."

És ez megmagyarázza miért nem juthat ki Flocke.
Valszeg a fénynek nagyon erõs mágneses energiája van.
Ugye a Lost Via Domusban az iránytû mindig a füst felé mutat.
Talán ez az elektromágnesesség ha kijutna összezavarná a mágneses mezõket.(Ugye hihetetlen nagy mágneses energiával bír a sziget)
6/10
sakit felut 2010 aug. 13. - 17:32:53 6/10
(3665/4640)
szerintem ezt párszor már hallottuk tõled és mindenki nagyon örül hogy neked minden hatalmas, szép és teljesen jó
6/10
sakit felut 2010 aug. 13. - 17:31:17 6/10
(3664/4640)
a lost.hu külön fórumán vannak nagy poénok a Lost értelmére... igazából talán a Vincent- be költözött atyaúristent ajánlanám, aki egyszerre a legmeghatóbb szereplõje így a sorozatnak és a legnagyobb bohóc vagy bolond is hogy ezzel van kedve szórakoznia :) ..

de vannak sokkal bonyolultabbak is, ahol a hangok az összevissza idõutazó Szigetügyfelek áthallásai vagy olyan emberek akik véletlen látnak valamit egészen máshol a Szigetbõl, együtt álmodnak aztán csak suttogni tudják a véleményüket ... vagy persze a végén kijött hibás lelkek terepe, akik nem tudták feladni az életüket, még állandóan van véleményük arról ami történik, valami ahhoz köti õket hogy kisértsenek, ami nem túl kellemes senkinek :D de ez van hhha ......

Obi, tényleg, mi a helyzet a fórumon, mostanába beszélgettetek ilyen frankó ötletekrõl, érdemes beleolvasni mi történt a fórumotokon ? :)
6/10
sakit felut 2010 aug. 13. - 17:23:37 6/10
(3663/4640)
:D nagy vagy ember, nem is tudom mit mondjak, vagy Charlie mit mondana erre ... multkor olvastam Audrey Hepburn is meghalt, sõt a kedvenc gitárosom is, Hendrix a Jimi >: ) ..

na bundi, érdekes volt amit írtál, a szakavatott ezotéria mi, csak az tudja aki hisz benne... mondjuk úgy neked köszönöm, a Lost nem lett sokkal több vele :) ..

amugy én azt mondom már a 3- 4edik rész óta, hogy azzal összekötötték a tudományokkal a misztikát hogy a Szoget adja a föld elektromágneses erejét, ami az idõt, az információkat sõt az emberek lelkét is meghatározza valami összegabalyodott szálak eleve felállított makettasztalával... hha szóval sok újat azért nem mondtál, de érdekes volt, jól összeszeted, de azt hiszem itt az összes energia a nagy forrásmana része és mindannyian bábok vagyunk, ugyhogy bocsássa meg mindenki hogy ilyen hülyeségeket írok, csak néha próbálok küzdeni ellene ;-`
offtopic
Noncika 2010 aug. 13. - 17:22:31
(3662/4640)
Ez melyik évad volt? Most nagyon megszerettem a sorozatot, bár elõtte is néztem, de most mindig vártam, hogy lássam végre a számomra új részeket. Az rtl nem tervezi, hogy folytatja?
Amane 2010 aug. 13. - 15:47:30
(3661/4640)
Sajnos meg. Én anno ezt követõen szálltam ki a Lostból. :-(