leopard26 2011 okt. 04. - 21:23:31
(3980/4640)
szuszaaaa,szuszaaaa:)
10/10
sawyerx 2011 okt. 04. - 21:05:30 10/10
(3979/4640)
helyes :D
de b+, szerinted kit érdekel, hogy mennyi statiszta volt a sorozatban, és évadonként hány szereplõ lehetett a szigeten? :D
leopard26 2011 okt. 04. - 21:04:51
(3978/4640)
neeeee.bassxus!hagyjad,remenytelen
10/10
sawyerx 2011 okt. 04. - 21:04:07 10/10
(3977/4640)
nem, ez a sorozat minden sorozatot ver -körülötte Maffiózók, A szökés, Odaát, és még néhány hasonló-, csak ezt nem úgy kell nézni, hogy kihagysz epizódokat, vagy nem figyelsz oda, hiába írom le neked, ezt "át kell érezni", a szereplõk sorsa, kapcsolatok, mitológia, összefüggések, idõvonal, minden egyben egy kerek egész, és ezt megismételni nem hiszem, hogy bárki más megtudná, hogy ugyanilyen izgalmas és megható legyen, lekösse az embereket. az tény és való, hogy a 6. évad kicsit gyengébb lett, mégpedig mert felpörögtek az események, és az alternatív síkon sem úgy mentek a dolgok, mint korábban, hogy mindenkinek az életébõl össze-vissza egy részletet, hanem folytonos volt a cselekmény. egy kicsit úgy éreztem, az utolsó évadban sok a véletlen, mindenki eligazodik, megtalál mindenkit a hatalmas, dzsungeles szigeten, és sablon volt egy kicsit, ha valaki valamit hall a dzsungelben, elkezd futni, majd fél perc után elbotlik, és elõtte áll az, aki elõl futott, stb... :D a vége pedig ZSENIÁLIS lett, ennél jobb nem lehetett volna : )
10/10
sawyerx 2011 okt. 04. - 20:58:09 10/10 Előzmény agarik
(3976/4640)
-Boone nevét nem sikerült eltalálnod, mert Boone Carlyle, és végig az is marad.
-az élelmekkel szintén nincs gond, ha figyeltél volna, x idõnként dobtak le a szigetre a Dharmásoknak/Desmondéknak élelmet.
-a dezodor használás, elem elhasználás érthetõ dolog, a legtöbb ember ugyanígy tenne hasonló helyzetben, egy elemmel nem fognak hazaúszni, elõre meg nem gondolnád egy lakatlan szigeten, hogy csöppen az öledbe egy rádió.
-semmi közöd, milyen szereplõt miért tettek a sorozatba, Eko úgy volt jó, ahogy volt.
-számítógép: -II- (sztyupiiid)
-tyúkok: hol hallottál te kotkodácsolást Jackék táborában? és ha igen??? ott voltál, hogy biztosra mond, egy tyúk sem került oda akárhogy?
-milyen nõ rohangál halef-fel a hasában?
-a 3. évadban keresheted a Rejtélyes Matthew Abaddont, csak a 4. évadban tûnik fel : )
-Locke nem troll, csak a szigetnek van egy gyógyító ereje.
leopard26 2011 okt. 04. - 20:57:50
(3975/4640)
erre mar regen rajottem hogy zakkant:)
10/10
sawyerx 2011 okt. 04. - 20:48:32 10/10 Előzmény agarik
(3974/4640)
már ne haragudj pajtás, de -és szerintem ezt többen gondoljuk így- te egy kicsit zakkant vagy : )

-úgy nézel egy sorozatot, hogy kijegyzetelsz mindent, és többek közt, bár senkit nem érdekel, felírogatod, mennyien élnek a szigeten, és leszólod, hogy ez amolyan baki? mert nem bír el a sziget ennyi embert, vagy mi??
-a sorozat magyar címe Eltûntek, az elsõ évadnak még Pokoli éden is, majd rájössz, miért.
-a gép elégetésekor talán nem mutatják végig, ahogy minden egyes ember nevét felsorolják, akkor több részt rá kellene fordítani, ami csak azzal menne el, hogy "Kovács József, elõttem ült, egy videotéka eladója volt...".
-a nevek teljesen rendben vannak, a sorozatban rengeteg "egy nevû" ember fog feltûnni, illetve van egy Lostpedia nevû oldal, ahol mindent, komolyan mindent megtalálsz a Losttal kapcsolatban, az idõvonaltól minden összefüggésig, illetve talán onnan tudják a másik nevét, hogy bemutatkoztak egymásnak, csak nem mutat be minden köszönést a sorozat -,-
-miért gondolod azt, hogy mindenki függõ a szigeten?és a bemutatott szereplõk közül csak Charlie az, aki valóban az, a mellékszereplõket pedig nem mutatják be.
-a magyar fordításba felesleges belekötnöd, nézd angolul, ha valami nem tetszik, a nevek "félremondását" pedig fogd fel úgy, hogy nálunk is van, aki tájszólással beszél, és talán a "Bún" valakinek "Bón".
-a rejtélyeket megint szerintem csak azután hozd szóba, miután megnézted a sorozatot, a részek pedig teljesen rendben vannak, a 3. évad például 23 részes, nem tudom, neked hogy jön ki a "2/3-dal kevesebb epizód" :D
franszoá81 2011 okt. 04. - 20:46:41
(3973/4640)
most fejeztem be. elcseszett az egesz sorozat. a 3., max a 4. évaddal le kellett volna zárni és kész. nekem már a 4. évad is szenvedés volt, az 5., 6. meg aztán végképp. csak azért néztem végig, mert nem szoktam félbehagyni filmet/sorozatot.

az egész egy katyvasz lett, millió, idegesítõ logikai buktatóval, ráadásul a vége már teljesen követhetetlen, a sok ugrálás miatt (tudom, csak én vagyok hülye...)

ez a sorozat a legjobb példája annak, h lehet vmi jót elrontani. de rettentoen...
agarik 2011 okt. 03. - 20:06:46
(3972/4640)
No, a 3. évad alig kezdõdött el, máris teli van rejtélyekkel!

#1: hová lettek a sorozat részei, ha az évad ugyanannyi DVD-bõl áll, de csak 2/3-annyi részbõl?
#2: szóval van az a nõ, a szívébõl áll kifele egy jókora halef, de 5 perc alatt megtesz kb. 5 km-t, visszamegy ugyanazon a nyomon, majd elindul a másik irányba jópár kilométert megtéve. Hijjnye!
#3: A Rejtélyügyi Fõosztály (Fringe) vezetõjének felbukkanása nem semmi :D
----
Rájöttem, hogy John Lock egy troll. Azért gyógyul fel mindenféle sebesülésbõl (és támad fel), mert a trollokat csak tûzzel lehet megölni!
agarik 2011 okt. 02. - 18:00:47
(3971/4640)
Nah, eljutottam a 3. évad végéig.

Rejtély: ha tyúkjaik csak a Többieknek vannak, miért hallunk egy kotkodákolást a Túlélõk táborában?:D

Az extrás lemezeken pedig tessék keresgélni a rejtett extrákat!

Népszámlálás (élõk a 3. évad végén):
- 815-ös járat: 51 (beleszámolva azokat, akiket elraboltak a Többiek) (név nélküli: 22)
- Desmond
- Russeau
- Többiek: 10 (beleszámolva Karlt, Alexandrát és Juliettet) (név nélküli: 0)
- egyéb: 4 (név nélküli: 1)

SorozatKvíz:
Sorold fel a 4 "egyéb" szigetlakót!
(A megfejtõk között nem sorsolunk ki semmit!)
agarik 2011 okt. 02. - 06:44:47
(3970/4640)
Vajon tudod-e, kikrõl van szó? (Amúgy örülj, hogy a Fekete Sziklával kapcsolatban semmilyen igényt nem fejeztem ki.)

Btw, a 3. évad 4. lemeze volt az elsõ ami rakoncátlankodott. De némi alkohol segített.

A 3. évad 10. része pedig viccesen indul: a narrátor aszondja "az elõzõ részekben történt", de teljesen új dolgokat mutatnak :D
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 02. - 05:20:18 10/10 Előzmény cellasto
(3969/4640)
fõleg a 6. évadon :D
karit 2011 okt. 02. - 00:20:13 Előzmény agarik
(3968/4640)
"...
Ádám és Éva (nekik ha nem is név, de valamilyen személyazonosság kéne)
..."

Huh, ember, valld be, te ugye civilben népszámlálási kérdezõbiztos vagy. :)
agarik 2011 okt. 01. - 17:04:15
(3967/4640)
No, az alkotók elkezdtek sokaknak 3. nevet generálni. Mintha nem lennének még soka, akiknek egy nevük SINCS, konkrétan:
- a gép elejébõl 1 személy
- a gép közepébõl 19 személy
- a gép végébõl 11 személy
- Ádám és Éva (nekik ha nem is név, de valamilyen személyazonosság kéne)
- a kisgéprõl 2 személy (na jó, õk végülis mindegy)
- a Többiekbõl legalább 10 személy.
Azért a javukra legyen írva, a Békebírónak végre lett neve...
agarik 2011 okt. 01. - 10:49:13 Előzmény _Freddy_
(3966/4640)
A kereszténység bárhol ütötte fel a fejét, mindíg ugyanaz lett a vége. Végülis bele van kódolva az alaptételeibe.

Amúgy ha a kisgépet jól felgyújtották, hogy' maradt benne (gyakorlatilag a teljes hosszában a belsõ térnek) egy érintetlen vászonhordágy?

Ja, és a szokásos számvetés: theát csúcsidõben a szigeten üszkve 100+ ember rohangált (a sorozat kezdõidõpontját véve alapnak). Nem rossz. Jelenleg a nevesített szereplõk száma (csak a Szigeten): 61 (ezek közül persze nem mindegyik él, de mint tudjuk ez nem feltétlenül lényeges tényezõ) - a Dharmát nem számítva.
9/10
cellasto 2011 szept. 30. - 00:44:17 9/10
(3965/4640)
fogsz te még csodálkozni,ha ennyire az elején vagy :D
agarik 2011 szept. 29. - 23:25:31
(3964/4640)
Nemtom, nálam a rejtélyekre elég jól gyûlnek a válaszok. Amire meg nem, azt majd jól megkérdem.

De senki ne lõjön le poént, még csak a 2. évadot fejeztem be éppen most!
9/10
cellasto 2011 szept. 29. - 21:48:12 9/10
(3963/4640)
kedvenc sorozatom volt,amíg így el nem szúrták a végét..
éreztem,hogy semmi nem fog végül kiderülni,de ennyire nem kellett volna lesz*rni a nézõket sztem :P
agarik 2011 szept. 29. - 20:53:16
(3962/4640)
6 bunker van, 9 megfigyelõképernyõ, és 13 Dharma-épület. Rejtélyes.
agarik 2011 szept. 28. - 22:16:56
(3961/4640)
És pl. Lock össze-vissza változó sebhelyét még nem is említettem. Mármint hol függõleges, hol szinte az orrához húz zárószöget. Hol csak a szeme alatt van, hol a szeme felett is.


Nos és a szereplõk! Fénykorában a Szigeten voltak rajta 111-en. És ehhez vegyük hozzá a 6 Dharma-állomást, a 2 raktárt, a vízalatti állomást, a 2 Dharma-raktárat, a központi izét, a portugál gályát, a vízesést, a folyót, a barlangokat a forrással, a léghajót, a cesnát, a repülõgép három részét, a két (bár szerintem az elsõ évadban még három) hegyet, a kerítést és ki tudja még mit - meglehetõsen zsúfolt lakatlan szigetnek.

Más szempontból a Szigeten lévõ, névvel ellátott karakterek száma (ha névvel ellátottnak veszünk olyat is mint pl. a pilóta) jelenleg (1 lemezzel a 2. évad vége elõtt) több, mint 50 (egy retekklubb mûsorterve mellett nosza tartsd fejben mindet).
Ja, és közben kiderült hogy még mindíg nem voltam képes rendesen sorszámozni, azaz Goodwin benne van a hátsó rész 23 fõjében.