matuschkapista 2010 jún. 23. - 20:07:22
(116/156)
Ne vitatkozzatok már annyit feleslegesen! A legjobb tudatmódosító szer nem az LSD, hanem a DDT.
Javaslom kipróbálásra, garantált hatás.
10/10
henrik_ 2010 jún. 23. - 18:49:23 10/10
(115/156)
Bár az is tény, h az õrület és a zsenialitás között nincs sok különbség, szal lehet, h nekik is több infó megy befelé. De ettõl függetlenül ezt nem vmi mániákus-ordibálós-mindenen parázós állapotnak kell elképzelni, ahogyan általában az õrültekre gondolunk.
10/10
henrik_ 2010 jún. 23. - 18:47:12 10/10
(114/156)
Én azért távol tenném az "õrült állapottól".
Abszolút más, tényleg mintha ledöntenének egy falat, ami eddig "védte" az agyad a sok-sok információtól (legyen ez képi, vagy egyéb). Ezekhez a veszélyekhez pedig tényleg nagyon labilis elme- vagy érzelmi állapot kell. Nekem még sosem volt ezzel problémám. Egyszer elindultam a rossz irányba, de tudatosítottam magamban, h ez most nem jó, így felálltam, tettem néhány kört, zenét váltottam és vmi egészen máson kezdtem el gondolkodni, kínosan ügyelve arra, h "ne feszüljek neki" az LSD-nek. Max 2 perc után már semmi bajom nem volt.
offtopic
sk98 2010 jún. 23. - 18:41:10
(113/156)
Mivel itt a táblázat eltûnt, így a 4 szint kissé összekeveredett, tehát:

Elsõ szint: aggodalom, szorongás (érzékcsalódások és hallucinációk nélkül)
Második szint: aggodalom, szorongás, érzékcsalódások (valódi hallucinációk nélkül)
Harmadik szint: aggodalom, szorongás, érzékcsalódások, valódi hallucinációk, de öntudatos állapotban (pszicholitikus és pszichedelikus szint határa)
Négyes szint: ugyanaz, mint a harmadik szint, de a hallucinációk feletti kontroll elvesztésével, a realitásérzék megszûnésével.
sk98 2010 jún. 23. - 18:37:41
(112/156)
amit kibányásztam a FAQ-ból:

"Bizonyított fizikailag károsító hatása nincsen, azonban gyakran kihozhat arra hajlamos emberekbõl skizofréniát és egyéb pszichés problémákat. 50-150 ug (tehát mikrogramm, a gramm egymilliomod része) elég a hallucinációkhoz, a képekhez, 200-500 ug pedig a "nehezebb" tripekhez, akár átmeneti vagy súlyosabb személyiségbeli zavarokhoz. A részletesebb klinikai vizsgálatok 4 szintet különböztetnek meg, úgymint:

Elsõ szint aggodalom, szorongás érzékcsalódások és hallucinációk nélkül
Második szint aggodalom, szorongás, érzékcsalódások, valódi hallucinációk nélkül
Harmadik szint aggodalom, szorongás, érzékcsalódások, valódi hallucinációk, de öntudatos állapotban (pszicholitikus és pszichedelikus szint határa)
Négyes szint ugyanaz, mint a harmadik szint, de a hallucinációk feletti kontroll elvesztésével, a realitásérzék megszûnésével.

...a szerotonin a viselkedés egyik meghatározója, ezért tekintik sokan az LSD-t durva drognak, nem is erõssége miatt, hanem mert az emberi agy egyik kulcsfontosságú rendszerét veszi célba. A helyzetet tovább bonyolítja az a tény, hogy a szerotoninrendszer kapcsolatban áll a dopaminrendszerrel...A dopaminfokozó szerek (így köztük az LSD) nagy adagban tényleges hanghatásokat, gyanakvást, paranoid, zavaros gondolatokat ébresztenek (a dopamin alaposabb vizsgálata valószínûleg a skizofrénia megértéséhez is hozzá fog járulni). És valóban, a utazó gyakran érzi úgy (idegen környezetben, pl. kinti trip alkalmával), hogy figyelik, tudnak róla mindent. Ezenkívül a túlzott dopaminmûködés okozza a következõket is: túlzott érzékenység a külsõ hatások iránt, véletlen hatásoknak „jelentõség" tulajdonítása, nyugtalanság, izgatottság, fura érzések, gondolatok, eufória, a tárgyak alakjának megváltozása, bizonytalanság.
...az LSD élményében az ép ész és az õrültség közötti különbség teljes egészében az õrállónak, az éber tudat kicsiny, csöndes részének a folyamatos jelenlétén múlik....Talán a LSD-s paranoia kialakulásában ennek a funkciónak a gyengülése vagy eltûnése játszik közre.
...A depresszióra, skizofréniára való hajlamosság nagyon veszélyes lehet a utazóra nézve. A rossz trip viszonylag gyakori, ez lehet rövid, de átcsaphat pszichózisba, amelynek elindítója a szer...Az is megfigyelhetõ, hogy a zárkózott, érzéseiket magukba fojtó, érzelmileg kiegyensúlyozatlan életet élõk (akire azt mondjuk, hogy egy kicsit "furcsák") nagyobb eséllyel nézhetnek egy bad trip elé. Természetesen egy kis egészséges depresszió nem baj (mindenkinek van néha rossz kedve), de aki boldogtalan, súlyosan depressziós, öngyilkossági hajlamai vannak, azon a szer nem segít, csak árt és tovább rontja a helyzetet.
Az utazás után gyakran elõfordul mély levertség... Egy másik létezõ, de kikerülhetõ veszély a utazó személyiségének a megváltozása. A túl sok utazás megváltoztathatja a személyiséget, amiben az a kellemetlen, hogy ezt az illetõ a környezetének jelzéseibõl veszi csak általában észre. ...túl sok használat esetén...gyakori lehet a két világ, a normális és az LSD világának a kezdõdõ összemosódása, a trip után is már csak a következõrõl van szó, a valódi világ eseményeinek keverése, az illetõ érezheti magát állandóan betépve, stb. Ezek már elég súlyos "mellékhatások", ilyenkor már segítségre is szükség lehet. Túl sok használatkor jelentkezhet a hozzászokás, ilyenkor sajnos gyakori más drogokkal való keverés, sokszor ez vezethet egy keményebb drogra való átállásra is.
A bad tripet pánikélmény, értelmetlennek ható kérdéseinek hangos (néha kiabált) ismételgetése és görcsös válaszkényszer jellemzi. Megjelenhetnek a már említett tünetek sokkal intenzívebben is, elõfordulhat a személyiségvesztés vagy változás, a tudatalatti hajlamok feltörése. A bad trip talán akkor következik be, amikor az illetõ számára szinte elviselhetetlenné válik a szembesülés saját agyával (gondolataival), egy megmagyarázhatatlan kérdésre nem tud(hat) válaszolni, megpróbál a szer ellen dolgozni, azaz nem hagyja, hogy saját gondolatai sodorják. Ez egyáltalán nem kézlegyintéssel elintézhetõ dolog, hiszen ezek a gondolatok egészen borzasztóak is lehetnek és gyakran társulhatnak hozzájuk negatív, ijesztõ hallucinációk is.
...rengeteg kórházi kezeléssel végzõdõ triprõl lehet hallani...Az LSD pszichózis az az állapot, amikor egy rossz trip után mintha az illetõ "nem jönne ki" a tripbõl, a szer hatásának elmúltával is ugyanolyan képtelenül, õrülten viselkedik. Ilyenkor fõleg skizofrén tünetek jelentkezhetnek, az illetõ nem tudja, hogy kicsoda õ, esetleg nem ismeri meg barátait, rokonait, egyes eseményekrõl kitüntetetten beszél, kényszerképzetei vannak. LSD pszichózis alkalmával nem ritka, hogy az illetõ homoszexuálisnak érzi magát..."


Nekem úgy tûnik, hogy ez a szer tulajdonképpen egy õrült állapotot idéz elõ. Ezért éppen a bizonytalan, problémás, szorongó, kissé szétesõ embereknek nem való, mert a problémáikat drasztikusan felerõsíti. Csak olyan, teljesen kiegyensúlyozott embernek volna szabad kipróbálni, aki az õrülethez közeli élményeit képes mások javára használni. A bizonytalan emberek pedig az extázis átélésének olyan fajtáját válasszák, ami nem veszi el tõlük az önazonosságot, a józan észt.
10/10
henrik_ 2010 jún. 23. - 18:05:34 10/10
(111/156)
Senki sem mondta, h veszélytelen, írtunk is néhány veszélyt. Felkészületlenül, válságos lelkiállapotban (pl szakítás, illetve jóbarát, szülõ halála után), vagy túl nagy dózist használva egy rémálommá (bad trippé) válhat az utazás, illetve labilisabb elmeállapotú embereknél felléphet pszichózis. Nagyjából ennyi a veszélye. Az LSD-mérgezést felejtsd el, olyat csak direkt lehet csinálni és elég drága öngyilkosság lenne. Azt garantálom, h a rendesen beLSD-zett emberek 99%-ának esze ágában sincs a volán mögé ülni, nem képzeli magát Schumachernek, vagy Colin McRaenek.

A bad trip elkerülhetõ, ha az ember tudja, h mit csinál, ha olyanokkal van körülvéve, akikben maximálisan megbízik, ha nincs semmi "parás" külsõ körülmény, illetve, ha képes felismerni, h kezdik õt felszívni a rossz gondolatspirálok és vmin változtat (más gondolatok, más zene, más megvilágítás, vagy mindezek együttvéve). Ez egy utazás. A bad tripek nagy része amiatt van, h az illetõ valami rossz gondolat miatt "le akarja állítani" az egészet, jellemzõen a legintenzívebb idõszakban. Ez nagyjából olyan, mintha hullámvasutazna és úgy akarná megállítani az egészet, h bele-belekapaszkodik a mellette elsuhanó deszkákba. Nem fog neki sikerülni, de nagyon megfájdul a keze. :) El kell benne merülni, el kell fogadni az egész helyzetet és hagyni, h vigyen magával. Ki kell használni a pozitív oldalát: kipróbálni a kedvenc zenéket, végigkísérni akár csak egy hangot. A zene nagyon durván más lesz, egy szép zene annyira megszépül h az embernek sírni támadna kedve. Még rengeteg jót írhatnék róla, rosszat már nem nagyon. Szal a lényeg, h pozitívan kell hozzáállni; nyugodt, vagy legalábbis veszélyeket nem rejtõ környezetben, megbízható ismerõsökkel együtt használni, s akkor az égvilágon semmi baj nem történhet.
sofi 72 2010 jún. 23. - 17:32:50
(110/156)
ibacs 2010 jún. 23. - 17:15:07
(109/156)
Köszönjük....gondolom mindannyian olvastuk ezt vagy egyéb kuglin fellelhetõ írást.

Sajnos az urak végül kiszálltak a vitából, Sajnálatosan nyitva hagyva olyan kérdéseket, hogy:

Egy drogprevenciót is végzõ szakembernek miért kell kezelnie LSD-t használó embereket, ha az oly "veszélytelen".

Szintén nem érkezett válasz, hogy egy szakember miért csak a veszélytelenségét hangsúlyozza ennek a szernek.

Végül is aminek örülök, az ScyThE véleménye ami így hangzott:"De aki még nem próbálta ki, az már ha lehet ne is tegye."
Érdekes, hogy ezt a mondatot egy olyan úriember mondta, aki próbálta a szert, ami sajnálatos hogy itt a nagy vitában még egy drogpreventortól sem hallottunk ilyet.
10/10
morden2 2010 jún. 23. - 13:33:33 10/10
(108/156)
én is léptem, további jó offtopikozást
offtopic
mbalint86 2010 jún. 23. - 13:19:27
(107/156)
Attól, hogy illegális, BÁRKI megtudja szerezni. Szóval aki akarja, már most is hozzáfér, legyen akármilyen egyszerû ember, úgy hogy szerintem ez nem sokat nyom a latba. Mindenkinek meg van a lehetõsége, hogy 'délbe benyalja'.
A kérdés: ha valaki bármilyen szer hatása alatt pl. autóba ül akkor ki a hibás? A szer vagy az ember? Na ezért lenne katasztrófa, ha minden közértbe lehetne kapni, az emberi felelõtlenség miatt. De fölösleges filozofálgatni, hogy mi lenne ha, maradjunk a tényeknél...
Ha már legalizáció, akkor egyértelmûen a kannabisz. De az egy másik történet.

Kerestem egy Leary idézetet, de nem találtam meg, valahogy így szólt:
"Az LSD kérdésben az egyik felet az élmény szubjektivitása (az egyén érzésvilágából kiinduló, elfogult) a másik felet pedig a teljes tudatlanság (ebben a témában) teszi alkalmatlanná a vitára". Ez nagyon nagy igazság, fölösleges tovább ragozni.

Viszont találtam egy Paul McCarthy idézetet: "Isten mindenben jelen van. Isten jelen van a köztünk lévõ térben, Isten jelen van az elõttünk álló asztalban. Isten minden és mindenki, mindenhol. Puszta véletlen, hogy én személy szerint a sav [LSD] révén jöttem rá erre. Bármi más ugyanolyan jó lett volna. Nem számít, hogyan jön rá az ember... csak a végeredmény" Ez is találó :)

ÉS végezetül hadd búcsúzzak a molekuláris kor két parancsolatával:
1. Ne változtasd meg felebarátod tudatállapotát!
2. Ne akadályozd felebarátodat tudatállapotának megváltoztatásában!

Akit érdekel bármilyen egyéb információ, annak ajánlom a könyvet.
Sok volt már az offtopic.
viszlát.
ibacs 2010 jún. 23. - 12:00:58
(106/156)
A függés kérdésén túl vagyunk.Én csak belegondolok, hogy Budapesten naponta 2millió ember jön-megy ne hidd, hogy mindenki otthon kanapéba nyomja a cuccost, ha majd a boltban lehet kapni. Útmutató van a csavarlazítón és a hígítón is mégis naponta látom az inhaláló zombikak.

Most nem a fogyasztókat akarom leszólni, de arra is gondolni kell, hogy azért a társadalmunknak azért van egy tetemes része akik úgymond eléggé "eccerûek". Nos, ha ezek az emberek, ha jó páran(mondjuk ahányan cigiznek az utcán)
nem otthon kanapézva, hanem a déli csúcsba nyalnak egyet, autózva, metrózva nos errõl beszéltem.autózva, metrózva.
ibacs 2010 jún. 23. - 11:46:59
(105/156)
Lehet, hogy nem buzdítás rá a jó szó, de ha valaminek folyamatosan a veszélytelensége, kellemes hatásai, és az hogy ez mennyire barátibb dolog az alkohol fogyasztásánál.Valamint, hogy a nagy sztárok is mekkorát alkottak tõle, illetve mekkora "arcok" akik áradoznak róla(Steve Jobs,Timothy Leary), valamint nem kell tõle félni, aki nem próbálta úgy sem tudhatja.

Nos ezek igenis a labilis embereket csábítják a kipróbálására.

Ezért furcsállom a reakciódat drogpreventorként.
Jó, tõled akkor nem tudjuk meg mitõl lett jobb valaki az LSD hatására, de úgy látom errõl lassan le is kell tennem.

De kár , hogy csak ezen akadtál most ki, jobban érdekelt volna a válaszod, hogy miért is kell foglalkoznod LSD-s arcokkal, ha ez ilyen veszélytelen dolog.
twillight 2010 jún. 23. - 11:35:05
(104/156)
Elég valószínûtlen hogy "kihalnánk balesetben" puszta LSD-szedéstõl.

Elõször az LSD-nek nincs semmiféle függést okozó hatása, másodszor igen kicsi az esélye hogy hatására szupermannek képzeld magad és kiugorj a 10-rõl, vagy puszta kézzel próbálj megállítani egy robogó buszt.

Továbbá a mellékelt használati útmutató szerint csak felügyelet mellett vedd be.

Az egyetlen probléma, hogy vmi 8-12 órás hatóideje van (2 csúccsal), tehát tényleg nem olyan mint "bedobni egy sört".
10/10
morden2 2010 jún. 23. - 11:28:03 10/10
(103/156)
nemtudom hányszor ismételjem még meg , senki nem buzdít lsd fogyasztásra és nem adhatom ki se névvel se név nélkül azt hogy mit beszélgetek egy klienssel négyszemközt még akkor se ha egy idegen kéri egy nyílvános fórumon ...
ibacs 2010 jún. 23. - 11:25:48
(102/156)
Hát alapvetõen még mindig nem látok eltérést egy "normális értékrendekkel" élõ ember és a te LSD-s felvilágosodásod között, én is azt tartom valószínûnek, hogy pár év alatt magadtól is ide jutottál volna, ezt már csak a korod végett is gondolom.
A véleményedre adok, de azt is tudom, hogy nem mindenkinél így válik be a dolog, mert akkor morden2 munkanélküli lenne.

Annak azért örülök, hogy te sem ajánlod széles néptömegeknek. Most azt nem tudom pontosan,nem emlékszem és lusta vagyok googlizni, hogy az LSD-t is valamilyen formában szeretnétek e "liberalizálni".
De azért nem örülnék, ha minden éjjel-nappaliban lehetne "bélyeget" venni és nem csak a postán.

Nem a piával akarok elõ hozakodni, amit nem gyõzõm kiemelni, hogy mekkora mételynek tartom.De azért az LSD nem úgy hat mint amikor, valaki melóból hazafelé bedob egy sört.
Nagy piás ország vagyunk, de azért az alkohol fogyasztóknak csak nagyon kicsi százaléka aki kifekszik a kocsma padlóján.Voltam én is vidéki kocsmába nem egyszer, konkrétan mindig az az 1-2 alkoholbeteg maradt ott, de õk egész életükben ott is voltak.A többség még, ha danolászva is hazamegy.

De mi lenne ha LSD-t így lehetne kapni, ott nincs olyan, hogy csak egy "kortyot". Mire a "kultúrája" elterjedne, hogy mindenki a kódex szerint használja, addigra a fél ország kihalna mindenféle balesetben.

Szóval, remélem ettõl nem lesz off a topik, de szerintem errõl való elképzeléseket is le lehetne írni, ti hogyan gondoljátok.




Na itt a végére már tényleg nem rugóznék a flasbacken, de az is nyilvánvaló, hogy a sofõr nem számol be a rendõrnek, hogy lsd-s Fb.-miatt hajtottam bele a buszmegállóba, Ill. kimutatni az LSD-t nem fogják hetekkel-hónapokkal utána.
ScyThE 2010 jún. 23. - 11:22:21
(101/156)
Kellemes Napszakot Mindenkinek! :)

Elõször is le szeretném szögezni hogy senkit se szeretnék leszólni, megfeddni, senki se vegyen magára semmit.

Sajnos ez a téma nem ilyen egyszerû.. mint ahogy számunkra semmi sem.
Ez a szer egyszerûen a hétköznapi tudatot módosítja, amirõl amúgy se tud senki semmit, se a hétköznapi emberek, se az orvosok se a tudósok.
Jól mondja Feldmár is hogy olyan ez mintha megpörgetnéd a golyót a ruletten és ki tudja hol áll meg; van akinek kellemes élménye lesz, van akinek kellemetlen.. annyi mindentõl függ ez hogy a világ összes kommentje is kevés lenne a leírására. :)

Hogy valóban megismerjétek a Tudatotokat (pláne a Valódit), hogy milyen funkciói vannak, hogyan mûködik, hogyan hozza létre a világokat, ahhoz viszont nem kell SEMMILYEN szer, elég szorgalmasan és kitartóan gyakorolni, és a helyes tudás birtokában vizsgálódni.

Kipróbáltam párszor az LSD-t, de a legelsõ alkalom volt a legmeghatározóbb, már a szer hatása alatt nyilvánvaló lett számomra hogy nincs szükség erre a drogra, teljesen felesleges, és elindított egy olyan Úton ami valóban bennem rejtõzött, de ki tudja mikor "értek volna be a feltételei" hogy kövessem.
Mielõtt megkérdeznétek, hogy ha elsõ alkalommal nyilvánvaló lett hogy felesleges, akkor miért szedtem be utána még párszor, a válasz egyszerû: mert tudatlan vagyok. kíváncsi voltam valóban így van-e, de így van. :)

Erre építeni semmit se lehet, mert olyan mintha a kés élén táncolnál..

Konklúzió:
Nincs konklúzió.
De aki még nem próbálta ki, az már ha lehet ne is tegye.
Ne ettõl várja a megoldást.


Üdvözlettel,
mbalint86 absztinense.. :)
ibacs 2010 jún. 23. - 10:38:04
(100/156)
Tudod jól , hogy nem konkrétumot kértem névvel, lakcímmel.
Mellesleg biztos téged sem Dr.Morden2-nek hívnak az eskütétel alatt :)
Szóval klienseket nem kell kiadnod, nem ilyet kértem.
Simán le lehetett volna írni példákat, hogy mitõl lett jobb ember valaki az LSD hatására.Különösen értékes is lett volna ,hiszen munkád lévén jobban rálátsz erre.

Sajnálom az elutasítást, remélhetõleg találunk még itt valakit aki bevállalja a kérdést.

Még eszembe jutott valami, és ezért kár "kötekedni vágyó" embernek titulálnod engem, mert ez egy fórum amin érvek-ellenérvek ütköznek.
Szóval az, hogy amit nagyon sajnálok és egyben furcsának tartok, fõleg tõled mint drogpreventortól, de a többiektõl is, hogy volt ez a film.És ebben benne volt a jó és a rossz oldalak bemutatása.
De Ti itt a fórumon teljesen elzárkóztok a rossz oldal ábrázolásával.Konkrétan te mondtad, hogy minek a rosszról beszélni az benne volt a filmben.Itt most folyamatosan csak a "királyság" része van szajkózva, mint valami drog propaganda gépezetként mûködnétek,
van aki csak azért regisztrált ide, hogy az LSD magasztalásáról beszéljen.

Egy drogpreventortól azért elvárnám, hogy ne csak minket, hanem az ilyen "rajongókat" is oltogassa egy kicsit. Ezzel nem személyeskedni akarok, félre ne érts.

Szóval ez többek között azért jutott eszembe, mert neked ugye vannak LSD-s klienseid, írtad, hogy könnyû az LSD-s arcokkal dolgozni.

Hát akkor csak van valami, amiért járnak hozzátok az "LSD-s arcok"??? Azért valami itt mégse olyan kóser, mint ahogy beállítjátok.
10/10
morden2 2010 jún. 23. - 09:50:23 10/10
(99/156)
Már írtam lentebb is, hogy nem fogom az orrodra kötni a klienseim intim és érzékeny dolgatit, alapjáraton se tehetem és köt az etikai kódex is amire felesküdtem ...
offtopic
mbalint86 2010 jún. 23. - 01:34:26
(98/156)
Nos, nem tudom honnan vetted, hogy nem fizetek adót, erre nem utaltam. Nem szándékozom kibújni az adózás és munka alól és rácsimpaszkodni a társadalomra. Pont, hogy függetleníteni akarom magam tõle. Az apeh-et úgy értettem, h túl sok ember fél a hóvégétõl, az adóktól, a számláktól stb., legalábbis nekem ez a tapasztalatom, bármilyen emberi közegbe is kerüljek, és még van ezer meg ezer félelmük az embereknek. Az LSD segíthet felnyitni az ember szemét, hogy mik is a valódi értékek, de ez csak az én noname véleményem, nem kell rá adni.
Állítólag felerõsíti azt, ami az emberben van. Ezért nem ajánlatos instabil lelki állapotú embereknek bevenni! Még az is lehet, h Manson is emiatt kattant be. De én viszont rengeteg olyan, ma már idõs és elismert, intelligens embert ismerek (magyart is), aki bátran bevallotta, hogy LSD-zett és 'magasztosan' beszélt a dologról, viszont, akik szidják, és gonosz alattomos halálos dolognak állítják be, azokról viszont rendre kiderül, hogy nem próbálták és innen-onnan vett félinfókkal dobálóznak vagy csak szimplán szitkozódnak, pl h drogos zsidó buzi szdsz-es stb., pedig egyik sem vagyok.
Szóval, teljesen önszántamból úgy döntöttem, hogy egy próbát megér, bíztam magamban és próbáltam betartani a javaslatokat. Valószínûleg amit leírtam az élményeimbõl, az amúgy is bennem volt és idõvel felerõsödött volna, és a lecsó csak felgyorsította és felerõsítette a motivációim (ezt Feldmár is mondja)
A családi hátterem nekem is rendezett, normálisan neveltek stb., van barátnõm (aki nem tol semmit), de ettõl függetlenül még is úgy döntöttem, hogy na bumm mi történhet. Nem lettem õrült, se függõ stb.. Érdekes tapasztalatnak tartom, ennyi. És valamiért, azok az ismerõseim is, akik próbálták, hasonlóan reagáltak, egyik sem õrült meg, sõt mint írtam egyikük még absztinens is lett.
Persze mint mondottam, én nem igazán ajánlom a széles néptömegeknek és amúgy sem kötelezõ kipróbálni.

A flashbackrõl meg oké, kihozta h 1-5% bevallotta, hogy volt neki. De akkor már biztosan kellett volna hallani jó párszor olyanról a hírekben "a balesetet okozó jármû vezetõje feltehetõen úgynevezett LSD flashback jelenséget élt át, amikor a szembejövõ sávba sodródott". Szóval ez meg a te (fölösleges) félelmed.

sk98: az lsd faq alapvetõen egy jó írás, de kicsit régi sajnos, ráférne egy frissítés. A videókról meg annyit, hogy kiváncsi vagyok, mi a célod velük illetve, hogy te mit gondolsz róluk. Érdekesek, de az LSD élmény nem ebbõl áll.