ibacs 2010 jún. 23. - 00:03:01 Előzmény mbalint86
(96/156)
Köszi, a kitárulkozást.Te voltál az egyetlen aki bevállalta, bíztam preventor úrban is , de sajna hárított.

Abból tudok ki indulni amit leírtál, így sajnálom, hogy nem hosszabban tetted.Nos, lehet, hogy én élek valami elb.aszott helyen vagy engem neveltek félre,de amit leírtál úgymond közhelyesen az nekem összejött LSD nélkül is, és ismeretségi körömben elmondhatom ezt, már akikre rálátok ilyen mélységekig. Persze,nem azt mondom, hogy minden nap katonás rend szerint tartom magam a leírtakhoz, de azért igyekszem. Sok köszönet érte családomnak, hogy így neveltek.Eleinte én sem gondoltam volna.Voltak évek, amikor azt hittem örökre hosszú hajam marad, és 40 évesen is ugrálni fogok a koncerteken. Aztán leszoktam errõl, amikor a 15 éves kislányok azt hitték én vagyok a klub ruhatáros bácsija:)

Szóval szerintem nagyon sok ember e szerint él(próbál)
Persze tudom sok a zombi is, nem kis részük a generációs alkoholizálás miatt is.
De ha csak ez lenne a hatás, akkor repülõrõl szórnák az LSD-t.

Most emiatt amit írtál, pont úgy jön le, hogy hiányt szenvedtek olyasmiben, amit az LSD fel tud hozni(talán) egy olyan szintre, ami egy átlagos embernél azért meg van.
És ebbõl lehet abban valami, ha egy átlagos ember szedi, akkor lehet tud átlagon felüli dolgokat.De, nem ez a jellemzõ,mert akkor Jim Morrisonok futkosnának szerte a világban.



Viszont a másik része az írásodnak kicsit ellent mond ennek.
A "központi hatalmat" én is utálom.A volt fõnökömet is, szerencsére most a magam fõnöke vagyok(LSD nélkül),Az apehet sem csípem.Nem vagyok "automata", gondolkodok eleget.
De ez a "fuck the system" azért beb.aszna a világomnak és a "ti" kis világotoknak is.Mert, írtál ugyan empátiáról meg cukormázról, de valójában egy önzõ és antiszociális világot hoznál létre.Mert gondolom nem akarsz a kõkorszakba visszamenni. Biztos anyázol amikor kátyúba fut a bicó vagy a verda, de azt nyárra az adódból tömik be.Úgy könnyû lázadni az apeh, ellen ha a többi x millió befizeti helyetted a kátyúzás árát.
Erre nem hozok több példát, gondolom vágod mirõl beszélek.

Szóval, ha mindenki LSD-t szedne, akkor pár év múlva már út sem lenne se semmi, még egy szép park se, ahol a hippik mezítláb sétálhatnának, mert a gaz benõné, mert a közterület fenntartót is az adókból fizetik.

Ezt , persze nem akarod, te megelégszel azzal, hogy te ne fizess adót, a te életed teljesedjen ki.Na ez önzõség, engem és mindenki mást kihasználsz.Ezt most csak a "systemre" hegyeztem ki,a többi is gondolom evidens.
Tehát ez olyan "más farkával verjük a csalánt" ez eléggé antiszociális.

És ez totál ellent mond az empatikus cukormázas kezdésednek.

Nos ezt a "Fuck the systemet" nem te hoztad fel , hanem Henrik. Azért erre is kíváncsi lennék, hogy mit kell érteni egy ilyen életmód alatt. Nem arra, hogy te, ti, mert úgy könnyû, ha mással tartjátok el a "rendszereteket", hanem úgy ,mindannyian, hogy tudnánk így élni ,milyen lenne ez az élet(ha pl mindenki lsd-t nyalna és felvilágosúlna).

Még a flashbackrõl. Azt az adatot, hogy 1-5% a flashback, azt egy oldalról vettem, ami kifejezetten a "ti" oldalatokon áll, sok infót leír, látszik, hogy nem egy "szobatudós" írta össze ott a dolgokat.Õk ott erre az adatra azt mondták, hogy tesztek alapján jutottak erre az eredményre.
offtopic
mbalint86 2010 jún. 22. - 23:49:32 Előzmény sk98
(95/156)
Most látom, hogy 15 éves vagy, jájjjjj... Szerinted mennyire vagy hiteles ebben a témában, már ne haragudj?
Kímélj meg a drogprevenciós anyagok idemásolgatásától meg az ilyen szánalmas manipulatív 50-es évekbeli propaganda filmektõl!
Minden mondatodat érvekkel nullába tudnám kontrázni, de most már elegem van..
Ja, és óvakodj ezektõl a szerektõl!
köszi, bye
offtopic
sk98 2010 jún. 22. - 23:48:34
(94/156)
vagy mi :)
10/10
morden2 2010 jún. 22. - 23:42:57 10/10 Előzmény sk98
(93/156)
Te ilyen vallási fanatikus vagy amúgy vagy mi ?
sk98 2010 jún. 22. - 21:17:27
(92/156)
http://www.youtube.com/watch?v=EJEw3A_QO9o&feature=related
"Fontos, hogy fel legyünk készülve az esetlegesen elõálló zavaros vagy rémisztõ elmeállapot kezelésére."
"drámai, néha rémisztõ, és teljesen átható enteogén tudatállapot érhetõ el...A félelem, rettegés és pánik állapota is elõfordul. A salvia élményeket gyakran elég nehéz feldolgozni. Egy józan vigyázó jelenléte igen erõsen ajánlott!" (látnokzsálya)
"a tudati mûködés alig csökken, azonban erõs vizuális élmények érik a használót, az akaraterõ jócskán csökken." (meszkalin)
" paranoid és skizoid tünetek" (LSD)
"paranoia, pánik" (efedrin)
"Jellemzõ hatás például a tudatállapot és az érzékelés megváltozása...letargia...a lineáris emlékezet zavarai...paranoia" (marihuána)
"Megjelenhet fázás, felpuffadás vagy émelygés, gyomorkavar, fokozott bélgáztevékenység, pupillatágulás, szédülés. Nagyobb dózis esetén hányás is elõfordulhat. A kellemetlen fizikai hatások nagy része elsõsorban a trip elsõ szakaszára jellemzõ...a kezdeti szakasz nagyobb dózis esetén meglehetõsen kényelmetlen is lehet: félelem, „mit csináltam magammal”, vagy „milyen messzire megyek”, és hasonló gondolatok...Elõfordulhat, hogy „gondolati hurokban” reked az ember, ami egyetlen gondolat vagy érzés (általában negatív vagy fájdalmas)állandósulása ...Megjelenhet...szomorúság, elkeseredettség.... szorongás, nemkívánatos vagy rémisztõ gondolatok. Elõfordulhat paranoia és zavarodottság is. Látens pszichés krízisek a felszínre jöhetnek. Intenzívebb trip során szélsõséges érzelmi reakciók jelentkezhetnek, elnyomott emlékek vagy látens pszichés krízisek a felszínre jöhetnek....A tripet megelõzõ napok fizikailag vagy pszichésen felkavaró eseményei súlyosabb traumákká nõhetik ki magukat a trip által. Fontos, hogy fel legyünk készülve az esetlegesen elõálló zavaros vagy rémisztõ elmeállapot kezelésére." (pszilocibin)

Nekem ez a szöveg jutott eszembe: http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=1&c=3&v=0&vs=
Pontosan ugyanezek a tünetek jelentkeztek: megváltozott érzékelés, kitágult tudat, félelem, szorongás, pánik, paranoia!
10/10
henrik_ 2010 jún. 22. - 20:05:19 10/10
(91/156)
Pszichonauták:

http://www.youtube.com/watch?v=LTEwOVkI0H4
http://www.youtube.com/watch?v=SfC1hCHYWy0
http://www.youtube.com/watch?v=WNd1gnPlKOw
http://www.youtube.com/watch?v=fMGThXSlgJc
http://www.youtube.com/watch?v=BOMq8tuWmN8

Nézzétek végig (moderátor pedig pls ne törölje, ingyenes cucc).


A 94-es postomhoz még annyit tennék hozzá, h ezek fele részben a kormányok félelmei. Nem feltétlenül voltak (vannak) oda azért, h rengeteg fiatal kezdett antikapitalista tüntetésekbe (hippik a summer of love-on) és szeretnék ezt örökké elfelejteni. Ugyanez volt Angliában '88-'89-ben is amikor kitört az acid house (a második summer of love) láz és minden hétvégén fiatalok tízezrei nyomultak elhagyatott raktárépületekbe bulizni. A tömeg mindig megijeszti a vezetõket, ahogy Thatchert is megijesztette, minek nyomán elõhozakodott egy olyan törvénnyel, h a fiatalok nem bulizhatnak használatlan raktárépületekben, csak klubokban (persze késõbb lassan változtattak ezen). Remélem azt senki sem gondolja, h ez az emberek egészsége védelmében történt. :)))
10/10
henrik_ 2010 jún. 22. - 16:54:02 10/10
(89/156)
Ha már a kertévéket megemlítettem, íme egy tanulságos eset a média manipulálásáról.
http://drogriporter.hu/mediamonitor/sarkanyoslany

Így mossák az agyatokat. ;)


"„Délután 4-tõl 10-ig forgattunk – és nem a drogozás borzalmairól, szó sem volt errõl. Ha mondtam 1000 szót, akkor abból 980 pozitív volt, de az Aktív munkatársai aprólékos gonddal kiszemezték a 20-at, ami esetleg negatív volt, de azok is ellenkezõ értelmû mondatban hangzottak el eredetileg – nem baj, levágták a felesleget ... Egyetlen kerek mondat sem hangzott el tõlem, de sötét, depresszív narrációval körítve, a meggyötört arcomat mutatva olyan félmondatokat vágtak be tõlem, hogy „nagyon nehéz volt”, miközben a teljes mondat úgy hangzott, hogy „nem bánom, mert ma nem lennék az, aki, de az igaz, hogy nem csinálnám újra, mert nagyon nehéz volt”, meg „hogy még mindig álmodok vele”, miközben a bandáról beszéltem, jó kedvvel, hogy még mindig álmodom velük, a társaság tagjaival, olyan meghatározó volt az az idõszak, és annyira él még ma is – a banda (a drogozás mintha nem is velem történt volna). "
10/10
henrik_ 2010 jún. 22. - 16:50:33 10/10
(88/156)
Az alkohol az egyik legveszélyesebb kábítószer, DROG. Aki szerint nem KÁBÍTÓszer, az zárás elõtt 1 órával nézzen szét egy vidéki kocsmában. Aki szerint nem tudatmódosító, az nézzen beb*szott embereket verekedni a _semmiért_, aztán másnap kérdezze meg õket, h sok értelmét látták-e. Persze ilyenkor jön az, h "az alkoholt lehet okosan is használni". MINDENT lehet okosan használni. Nem az a nagy átlag, amit az ilyen Napló-, meg Fókusz-szintû tévémûsorokban mutatnak, h az emberek a saját szarjukban fetrengenek, miközben kilóg a tû a vénájukból.
offtopic
sk98 2010 jún. 22. - 15:06:18
(87/156)
már van nevük: tudatmódosító szerek
offtopic
xshampster 2010 jún. 22. - 15:01:57
(86/156)
valaminek nevezni kell õket, akkor találj ki jobb nevet neki
offtopic
mbalint86 2010 jún. 22. - 14:05:14
(85/156)
felejtsd már el ezt a kijelentést, hogy DROG, vagy tanuld meg azt annak valódi jelentésében használni. Nincs olyan, hogy alkohol és drog, hisz az alkohol is drog.
Drog = fn. 1. Gyógyászati célra, ízesítésre stb. felhasználható szárított növényi (v. állati) anyag vagy kivonatuk 2. nem hivatalos: Az idegekre izgatóan, kábulatot elõídézõen ható anyag, kábítószer, pszichotrop anyag, pszichoaktív szer 3. gyógyszer (az angol 'drug' szóból)

De még ezzel együtt is az esetek 99%-ban irreleváns azt használni, hogy drog, mert semmi közük egymáshoz pl. az alkohol-kokain-heroin-lsd-fûnek sem. Sõt, a legmegtévesztõbb a kábítószer elnevezés, hisz az szó szerint azt jelenti h olyan szer, ami "kábít", ami igaz a szerves oldószerekre (szipu, hígitó), alkoholra, ópiátokra (máktea, heroin, ópium, morfium) de hogy pl. az LSD mindent csinál, de nem kábít, az tuti (lásd még: Feldmár András), de akár a fenti értelmezésben is különválik a kábítószer és a pszichoaktív szer.
Falra mászok az olyan kijelentésektõl h "ja ja, ennyi erõvel az alkoholt is be kéne tiltani, mert az is ugyanoda vezet mint a drog"... És egyáltalán, hova vezetnek a drogok? Egy heroinista, vagy szipus vagy egy kõkemény alkoholista valószínû, hogy tönkremegy, jelentõsen károsodik szellemileg-fizikailag, súlyos esetben meghal, de ezzel a kijelentéseddel azt mondod, hogy minden DROG: fû, lsd, gomba, gyógyszerek, koffeines italok egyenesen, elkerülhetetlenül valamifajta szellemi-fizikai-egzisztenciális lecsúszáshoz vezetnek, ami nem igaz.

Naphinel, te tudod mi az az offtopic gomb a hozzászólás elküldésénél?
xshampster 2010 jún. 22. - 12:53:46
(84/156)
ja ja, ennyi erõvel az alkoholt is be kéne tiltani, mert az is ugyanoda vezet mint a drog
10/10
henrik_ 2010 jún. 22. - 12:11:12 10/10
(83/156)
Egyszer egy egészet vegyél be, ne negyedet, amitõl maximum csak mosolyogsz. Meg mondjuk elsõ körben NÉZD meg azt a filémet, amirõl leállsz vitázni, mivel láthatóan fogalmad sincs arról, amirõl beszélsz.
offtopic
damienisback 2010 jún. 22. - 10:51:19
(82/156)
áruld már el nekem, szerinted mi a megfelelõ büntetés ebben az esetben...
offtopic
xshampster 2010 jún. 22. - 10:49:13
(81/156)
ha valaki miatt meghal 10 ember ártatlanúl akkor az megkapja a büntetését és így a számla kiegyenlítõdik
offtopic
damienisback 2010 jún. 22. - 10:45:23
(80/156)
aha és ha miattad meghal 10 ember, akkor õket ki támasztja fel?
xshampster 2010 jún. 22. - 10:43:36
(79/156)
mind amit írtál az már csak "következmény"
ez pedig óriási különbég. ha lecsúszol drog után és ha ütközöl telefonálás után akkor büntessenek, de addig ezek személyes ügyek
offtopic
damienisback 2010 jún. 22. - 10:38:28
(78/156)
lol, elsõsorban nem azért büntetik, ha nem headsettel használod a mobilod vezetés közben mert magadat veszélyezteted, hanem azért, mert másokban is kárt tehetsz(ugyanez a helyzet azzal is, ha bestohlozva vezetsz). nem mellesleg az sem igaz, hogy senkinek nem ártasz azzal, hogy drogfüggõ vagy, hiszen ha lecsúszol, akkor az államtól kapod a segélyt, az elvonó sem ingyenes, stb...
xshampster 2010 jún. 22. - 10:17:29
(77/156)
egyszer próbáld ki, lehet neked is megváltozik a véleményed