Téma: Luc Besson

10/10
Valenetino1999 2019 jún. 27. - 00:05:56 10/10
(7/7)
Zsenialis remdezo es forgatokonyv iro szinte minden filmjet szeretrm.a szalloto sorotat a taxi sirozat a Leon A profi meg sorolhatnam korunk legnagyobb a francia rendezoje
10/10
Transporter.96 2009 nov. 13. - 22:16:32 10/10
(6/7)
Nálam a Szállító és a Taxi örök kedvenc...A Leon,a profi,Wasabi,ezek mind jók...
Szerintem nagyon ért a filmezéshez...Jó rendezõ és forgatókönyvíró is egyben!
csillivil 2009 jún. 16. - 23:52:46
(5/7)
sziasztok! Van néhány filmje a pasinak, amik nálam meghatározóak, mert nagyon nagy hatással voltak rám, ilyen a Jeanne d'Arc és a The Big Blue. Érdekes figura, mert szerintem a filmjei nem hagyományosak, és semmilyen szabályt nem követnek, ami jó, de nem mindenki számára érthetõek. Nem azt mondom, hogy nagyon elvont, de fel kell vele venni a ritmust, hogy megértsd a mondandóját. Valakinek ez elragadó, valakit nagyon zavar. Tetszik benne az a bátorság, nagy képûség, ahogy a Taxit elkésztette, a nagy jelenetek bevállalósak és szerintem határozottan fellengzõsek és néhol túlzás, de engem ez szórakoztat. A szupertaxi meg öcsémet nyûgözte le. A The Big Blue az én meglátásom szerint gyönyörû, olyan, mint egy költemény, egyetlen egy dolog, egy mozzanat ihlette a filmet. Bámulatos! Évekkel ezelõtt a Jeanne d'Arc az egyik kedvenc filmem volt, mert volt benne egy jelent a végén, amikor Jeanne és Isten beszélgetett. Nézzétek meg, ha érdekel, az a bizonyos beszélgetésben magamra ismertem. Én ezt a filmet átdolgozásnak, egy lehetõségnek találom, és nem komoly történelmi témájú filmnek, aminek hitelesnek kell lennie! Van benne egy lélektani, életkérdéses, filózós vonal, ami egy kicsit az én életem része is volt.
Számomra egy üdítõ színfolt! (akit nem kell teljesen komolyan venned, de feltétlenül ízleld meg!)
susurrus 2009 máj. 24. - 17:51:03
(4/7)
Rendezõi munkáit nagyon szeretem (Angel-A-t és Arthurt még nem láttam), produceri munkái közül pedig az Éhkoppon a legjobb (Gary Oldman írta és rendezte).
Crazy Horse 2009 febr. 22. - 00:37:28
(3/7)
Hát tehetsége van, az biztos. 2000-ig az összes rendezett filmjét nagyon kedvelem, de az is igaz, hogy az utána levõket - amikben csak forgatókönyv-író, vagy producer volt - fenntartással kezelem, mert van köztük pár kaki is.
norton15 2009 febr. 21. - 23:48:21
(2/7)
Leon a profi, és Nikita. Elég ennyi róla, ezzel már leírta magát, hogy Zseniális.
7/10
szingh 2009 febr. 21. - 22:48:07 7/10
(1/7)
Hová tegyem a fickót? Ha azt mondod: francia film, õ jut eszembe. Ha azt mondod: jó francia film, õ jut eszembe, ha azt mondod: rossz francia film, akkor is. Kíváncsian várom a folytatást. Néhány kedvencemet Neki köszönhetem. Köszönöm!