Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 febr. 10. - 06:13:30
(694/2794)
Szia!
Nem is tudom, ki a nagyobb hisztérika: Anya vagy a lánya?
Az biztos, hogy versenyezhetnek ezen a téren!
Szegény Gustavo! Ilyen feleség és anyós mellett nem csoda, ha leginkább a birtokon érzi jól magát!
Ott legalább - minden téren - "tiszta a levegő"!

Mirta még csak próbálgatja az oroszlánkörmeit!
Eljön majd az az idő, amikor Sátánkán is túltesz a gonoszkodásban, ami nem csekélység!

Lucecita és Gustavo szenvedése még eltart egy ideig!
Sátánka nem mond le csak úgy arról, "ami az övé".
Aztán, amikor azt gondolnánk, hogy minden akadály elhárul, újabbak következnek...
Alaposan meg kell szenvedniük a boldogságukért!


Csalarozsika 2019 febr. 10. - 06:03:54
(693/2794)
Szia!
Csatlakozom!
Én sem emlékszem, hogy bármikor is szóba került volna, hogy Graciela varrónő volt!
Sőt! Inkább az rémlik, hogy tetemes hozományt vitt a házasságba, aminek a nagy részét Miguel már rég elkártyázta!
A varrónő - dolog csupán Alvaro fenyegetése volt, arra az esetre, ha kiderülne az igazság!
Ergo: Szerintem jó családból származik.
Persze, ez még nem ok arra, hogy olyan minősíthetetlen hangnemben beszéljen a cselédekkel, ahogyan ő teszi!
Ráadásul Dona Mariának sem adja meg a kellő tiszteletet!
Pedig ő csak figyelmeztetni próbálta...
napraforgó 2019 febr. 10. - 04:36:05 Előzmény ccaty
(692/2794)
Én nem emlékszem, hogy Graciela eredetileg varrónő lett volna, csak arra, hogy Alvaro figyelmeztette, hogy ha kiderül a hűtlensége, mint házasságtörő asszonyt Miguel elcsapja, kicsöppen a luxus életmódból, a társaságból, akkor majd keresheti a kenyerét varrónőként.
Eredetileg is varrónő volt talán, amikor Miguel fölfedezte? Hol volt erről szó?
10/10
ccaty 2019 febr. 09. - 19:21:36 10/10
(691/2794)

Hirtelenjében 2 ilyen ember is eszembe jutott, akikkel találkoztam az életem során, mint amilyen ez a varrónő Graciella. Akinek talán még a neve sem lehet valódi, amit kivagyiságból felvett, tán az ügyfeleit majmolva. A végén majd azt kapja, mint amit megérdemel.
Visszatérve az én két ismerősömre, az egyik hozzájutott egy nagyon jó álláshoz, mások jóhiszemű ajánlásának köszönhetően, így hamarosan már egy akkor még ritkaságszámba menő,cégesOpel Vectrában pöffeszkedett és megvetetett magának mindent, mit szem és száj csak megkívánhat, holott Ft-ban és valutában is rendes fizetést kapott. Elég hamar kiderült, hogy egy fabatkát sem ér. Hírét sem hallottam róla azóta sem, hogy kitették a sz űrét.
A másik felfuvalkodott pedig többszáz ember felett uralkodott,tejhatalmú ura volt több vidéki és fővárosi vállalkozásnak melyekhez elvtársai révén jutott hozzá, tejben vajban fürödhetett volna, ha a természete nem arra sarkallja, hogy mindenkit átvágjon és embereken gázoljon át, hatalmaskodjon felettük. Őt is elérte a végzete, ami tán nem olyan lenne, mint amilyent megérdemelne. Az egykori hatalmas vagyon tulajdonosa kénytelen a kis nyugdíjából tengődni, mert mondanom sem kell, hogy saját magát is minimálbérre jelentette be. Vagyona pedig kifolyt a kezei közül. Lehetne ez intő példa sokak számára, akik ugyanígy járhatnak…

Graciellának nemcsak az a baja, hogy hálátlan és nem tudja megbecsülni a szerencséjét, hogy beleülhetett a készbe és jómódba, a hibája, hogy nem tud viselkedni és alkalmazkodni, beleilleszkedni egy másik világba. Megmaradt az a bumfordi tanulatlan varrónő, aki nem illik bele a társaságba, bármennyire is kapaszkodna oda.
malvinkicska 2019 febr. 09. - 07:19:44
(690/2794)
Az esteli részben Angyalka tovább hisztizik, mert nem olyan választ kapott amit remélt, én még azon is csodálkozom, egyáltalán írt neki Gustavo, valami egy borzalmas nő személy.Sergio mát teljesen be van kattanva annyira van utána , biztos nagy csalódás lesz számára ha szembesül vele nem kell Lucecitának. Graciela annyira ördögien viselkedik mindenkivel az már sokszor tűrhetetlen amilyen lealázó, nem csak a személyzettel a mamával is Miguel már rá szólt. Mirta nagy penge ebben a sorozatban , mert jól forgatja a szálakat illeti zsarolja rendesen, Sátánkát.Lucecita és Gustavo szenvednek , a szerelemtől, remélem nem sokáig.
napraforgó 2019 febr. 09. - 06:05:07
(689/2794)
Lucecita ismét menekülni akar Gustavo közelségétől, ezért Sergioék levele pont jókor jön, hogy elhagyhassa a birtokot. Charro sérülése miatt azonban elhalasztja az utat, hogy segíthessen az asszonynak.
Eközben Sergio a doktorral a hegyekbe készül körbe látogatni a falvakat, és Lucecitát is érinteni tudnák. Nagyon lelkes, azt hiszi, hogy a lány majd kedvesebb lesz hozzá, ebben sajnos a fekete cselédek is mind megerősítik, már eljegyzésről, esküvőről vizionálnak.
Vicces, ahogy Fefa fogyókúrázni próbál, hogy beleférjen az Angyalkától kapott ruhába.
Sátánka elviselhetetlen és még Mirta sem érti meg, csak kihasználja és nem hagyja magát ugráltatni.
Eközben Gustavo csak némán szenved és epekedik.
Csalarozsika 2019 febr. 09. - 00:06:39
(688/2794)
Ahogyan várható volt, Gustavo levelét elolvasván Sátánka újrakezdte a hisztériát.
Nem mintha komolyan gondolta volna a bocsánatkérést, vagy azt, hogy elmenne a birtokra!
Azt pláne nem, hogy megkísérli a "gyógyulást"!
A színjátéka olyan jól sikerült, hogy még Alvarot is sikerült megtévesztenie!
Ez a perszóna teljesen megtébolyodott!
Nem érdekli senki és semmi, csak az, hogy Gustavot magához láncolja!
Ijesztő volt látni a színjátékát!
Az a legrosszabb, hogy a többiek készséggel "statisztálnak" hozzá!
Pedig látniuk kellene, hogy egyre rosszabb az állapota, s csak úgy lehetne megfékezni, ha kiderülne az igazság!

Mirta eközben egyre tovább feszíti a húrt!
Ha négyszemközt vannak, már a minimális tiszteletet sem adja meg Sátánkának! (Aki egyébként nem is érdemel különb bánásmódot!)

Graciela is hőbörög egy sort, ezúttal Fefa a szenvedőalany!
Úgy beszél vele, mint a lába kapcájával!
Dona Maria próbálja ugyan figyelmeztetni, hogy ez a hang nem helyénvaló, de ő is csak rendreutasításban részesül!
Anya és lánya egyaránt durvák, akár a pokróc!

Sergio se nem lát, se nem hall, csakis Lucecita után epekedik!
Még az orvosi tanulmányait is elhanyagolja, ami súlyos hiba a részéről!
Nagy az öröm, amikor kiderül, hogy hamarosan lehetősége lesz meglátogatni Lucecitát! (A doktor körutat tervez arrafelé, s magával akarja vinni őt is.)
Martin továbbra is folytatja a "szerelmi tanácsadást"!
Azért Sergio kikéri Modesta véleményét, s ő végül áldását adja a látogatásra.

Miguel továbbra sem nyugszik, mindenképpen nyélbe akarja ütni a vanádium - üzletet!

Közben a birtokra megérkezik Sergioék levele, s ez jó ürügyet szolgáltat Lucecitának arra, hogy bejelentse, elhagyja a birtokot.
A Limába való visszatérést tervezi, s ezt közli Gustavoval is.
Gustavo pénzbeni segítségét is visszautasítja.
Gustavo szemmel láthatóan féltékeny Sergiora!
Lucecita elmondja neki, hogy nem szereti a fiút, arra a kérdésre viszont, hogy akkor kit szeret, már nem érkezik válasz.
Lucecita azt kéri Gustavotol, felejtse el örökre, hisz úgysem látják egymást soha többé, de ő ezt nem tudja megígérni.
Charo is őszintén sajnálja, hogy Lucecita elhagyni készül a birtokot.
Lucecita és Gustavo is szenved az elválás gondolatára, de a sors - és a forgatókönyvíró - ismét közbeszól.
Charo csúnyán megégeti a kezét, s Lucecita úgy dönt, mégis marad egy ideig a birtokon, mert nem hagyhatja cserben Charot.
Bármennyire igyekszik, nem tudja kiverni a fejéből Gustavot, folyton rágondol. (Mosogatás közben is ő jár a fejében.)
Szenved attól, hogy a közelében kell lennie, s mégsem szerethetik egymást.
Vajon mi lesz ennek a vége?! (Költői kérdés.)
Csalarozsika 2019 febr. 08. - 18:24:56 Előzmény napraforgó
(687/2794)
Nem kell külön kihangsúlyozni, mert ÉN tisztában vagyok vele!
Ahogyan Miguel SEM az apja, akárhogy szajkózza állandóan Graciela, attól még nem válik azzá!

De: Dona Maria egyelőre úgy tudja, hogy a "drága jóságos angyalka" az unokája, akin imádattal csüng, és szenved a betegsége miatt!
(Egyébként arról Sátánkának sincs tudomása, hogy nem Miguel az igazi apja!)
Csak arra akartam rávilágítani, hogy Dona Mariával szemben különösen kegyetlen Sátánka viselkedése!
Az pedig, hogy hagyja, hogy még ki is szolgálja...No comment!
Ő tényleg nagyon szenved és aggódik szeretett "unokájáért"!
Csalarozsika 2019 febr. 08. - 18:14:52 Előzmény napraforgó
(686/2794)
Szia!
Igazad van!
Martin feltehetően a házassága idején is léhán és könnyelműen viselkedett, s emiatt hagyta faképnél a felesége!
Úgy ítélhette meg, hogy nincs esély arra, hogy megkomolyodjon, s felelősségteljesen viselkedjen, ahogy az egy férjhez és családapához illik!
Az asszony viszont igencsak rosszul járt a cserével, de ez már legyen az ő gondja!
Martin azóta valóban változott, s a jövőben tovább változik majd, természetesen előnyére!
Ahogyan korábban említettem:
Újra megnősül, családot alapít, s láss csodát, még a munka végét is megfogja!
napraforgó 2019 febr. 08. - 18:08:13 Előzmény Csalarozsika
(685/2794)
Dona Maria NEM a nagymamája Sátánkának! Ő Miguel édesanyja, így nincs köztük vérségi kapcsolat.
Az egy másik dolog, hogy szegény öreg hölgy azt hiszi, hogy ő az unokája.
Csalarozsika 2019 febr. 08. - 18:02:30 Előzmény malvinkicska
(684/2794)
Gustavo és Lucecita egyaránt szenved, próbálják elfojtani az érzelmeiket!
Ne aggódj, előbb-utóbb fény derül majd mindenre, s akkor Sátánka hoppon marad!
Azért én is nagyon haragszom, hogy Sátánka a nagymamájára sincs tekintettel! (De: Ezt már többször is megírtam.)
Mirta esetében a zsarolás csak a kezdet, lesz még sokkal rosszabb is! (sajnos!)
Sergionak előbb-utóbb bele kell nyugodnia a visszautasításba!
Martin esetében mondtam én, hogy lényegesen könnyebb másoknak tanácsot adni!
Ez nagyon jól beigazolódott a tegnapi részben, amikor láthattuk a családját.
Ekkor azért kicsit megsajnáltam szegényt.
napraforgó 2019 febr. 08. - 18:02:28 Előzmény Csalarozsika
(683/2794)
Láttuk, hogy Martin nem nagyon szeret dolgozni (amikor Sergiot is magával vitte az útépítéshez), és minden nőcskét megnézett, megszólított, vagyis link és léha lehetett, nyilván emiatt hagyta el a felesége. Utána találkozott egy határozott férfival, aki tudja mit akar. Csak azt nem tudta, hogy a férfi keze hamar eljár és bizony körömszakadtáig ragaszkodik az elképzeléséhez, jottányit sem enged sem egy asszony, sem egy gyerek kedvéért.
Lehet, hogy Martin azóta megváltozott, vagy legalábbis némileg változott, de már késő bánat.
Csalarozsika 2019 febr. 08. - 17:51:12 Előzmény napraforgó
(682/2794)
Abból, hogy Lucecitának fogalma sem volt a birtok gazdájának kilétéről, sejthető volt, hogy meglepetésként éri, hogy Gustavoról van szó!
A sors emlegetése helyénvalónak tűnik, mert bár többször is elhatározták, hogy elkerülik egymást, mégis mindig újra összetalálkoznak.
Jó, tudom, a forgatókönyvírók keze van a dologban! :-)
Számomra megható volt Lucecita őszinte fohászkodása!

Csak ismételni tudom önmagamat: Mindegyik cseléd karakterét nagyon kedvelem!
A "levélírós" szintén szót ejtettem korábban.

Alvaronak nem volt nehéz rájönnie, hogy Mirta tudja az igazságot, mert még az ő jelenlétében sem moderálta magát, nagyon szemtelenül viselkedett!
Sátánka fejében valóban megfordul, mi lenne, ha "meggyógyulna", de még ezen a téren is csak a színtiszta önzés vezérli.
"Gustavo majd segít, állandó figyelmet szentel majd neki" - Csakis ez jár a fejében...Szégyellhetné magát!
Az meg sem fordul a fejében, hogy a szerettei mennyire örülnének a "gyógyulásának"!

Martin felesége valóban "bevásárolt" a cserével!
Rövid ideig mutatták ugyan csak őket, de ennyi idő alatt is meg lehetett állapítani, hogy az asszony valósággal retteg a férfitól!
Láttam a szemében a félelmet, a férfi pedig durva, akár a pokróc!
Megsajnáltam szegény Martint, mert látszott rajta, hogy őszintén aggódik a fiáért!
Szerintem olyan főbenjáró bűnt nem követhetett el, mert alapjában véve nem rossz ember!
Talán kissé könnyelműen és komolytalanul viselkedett, s ezt elégelhette meg a felesége!
malvinkicska 2019 febr. 08. - 07:03:15 Előzmény napraforgó
(681/2794)
A tegnap esti rész jó volt Gustavo szenved a szerelemtől, Luci mondja , hogy nős és beteg felesége van azt nem lehet becsapni, ha tudnák Sátánka részéről csak megjátszott az egész.Aranyosak a cselédek, ahogy ugratják egymást, Mirta már most már túl lép nekem minden határt ezzel a zsarolással, amit követ nincs szégyene. azért az egyért külön haragszom Sátánkára amiért a jóságos nagymamát is ennyire megtéveszti, hogy nyomorék, mikor az milyen szépen beszél vele.Sergio csak nem tud beletörődni, nem kell Lucecitának a barát még lovalja, mikor ő sem tudta házasságát megmenteni.
napraforgó 2019 febr. 08. - 06:16:23
(680/2794)
Lucecita meglepődik, amikor megtudja, hogy Gustavo a birtok gazdája. Gustavo rá is kérdez, nem tudtad? Lucecita meg önérzetesen válaszol: gondolja, akkor itt lennék? Gustavo a sorsot emlegeti, amely újra összehozta és egymás felé terelgeti őket, de Lucecita lehűti: tudom, hogy nem felejti el, hogy nős ember és a felesége beteg. Harcolniuk kell a sors ellen, mondja, ő pedig soha nem lenne képes egy olyan jóságos és beteg asszony ellen véteni. Aztán másnap elkéredzkedik a templomba, ahol az Isten segítségét kéri a tiltott szerelem elfelejtésére.
A néger testvérpár örökös civakodása üde színfolt, meg az is, hogy a cselédek levelet diktálnak Sergionak.
Mirta valóban egyre szemtelenebb és ez már Alvaronak is feltűnik, rájön, hogy a nő is tudja Angelina titkát. Angyalka fontolgatja Alvaro javaslatát, Gustavo után utazik és majd lassacskán meggyógyul. A nagyanyját, majd az anyját faggatja, lehetne-e őt szeretni akkor is, ha nem lenne beteg.
Martin családját elnézve a felesége nem csinált jó cserét, a férfi, akivel most van erőszakos, a fiát is vegzálja. Nem tudom, hogy Martin mit csinált, hogy a nő elhagyta, de most mindkettőjüknek rosszabb az élete.
Csalarozsika 2019 febr. 08. - 02:32:07 Előzmény Csalarozsika
(679/2794)
* ellenállóbbak
* megkísérlem
Csalarozsika 2019 febr. 08. - 02:29:22 Előzmény Ibolya80
(678/2794)
Szia!

Való igaz, minden sorozatban vannak jobb és "rosszabb" részek!
A legutóbbi epizódban bekövetkezett az ismételt találkozás, pedig mindketten eltökélték, hogy megpróbálnak gátat szabni az érzelmeiknek!
Minden erejükkel azon vannak, hogy leküzdjék a szerelmet, de az érzelmeknek nem lehet parancsolni!
Főleg úgy, hogy most ismét egy házban, egymás közvetlen közelében élnek!
Megható volt, ahogy Lucecita őszintén fohászkodott, s Gustavo is nagyon szenvedett, főleg, amikor éjszaka sírni hallotta.
Azt viszont nem találom helyesnek, hogy eltitkolták Charo és Pedro előtt, hogy ismerik egymást.
Előbb-utóbb úgyis rájönnek majd, s ezáltal arra is, hogy ők ketten szeretik egymást.

Angelina - önmagához képest - "normálisan" viselkedett, de attól tartok, ez csak pillanatnyi állapot, s hamarosan újrakezdi a hisztériát!
Alvaronak fogadkozik ugyan, de úgysem fogja betartani az ígéreteit!
Nem tudom, mi áll Gustavo hozzá írt levelében, de azt gyanítom, hogy nem nyeri el a tetszését a levél tartalma.
Az elutazás előtt csúnya dolgokat vágott a férje fejéhez, s ezt nem lehet csak úgy jóvátenni egy szimpla bocsánatkéréssel!
Továbbra is felháborítónak tartom, hogy megjátssza a beteget, s még arra is képes, hogy az idős nagymamájával kiszolgáltassa magát!
Ez bizony nagy szégyen, akárhonnan is nézzük a dolgot!

Mirta egyre gátlástalanabbul zsarolja "úrnőjét"!
Alvaro egy pillanat alatt átlátta a helyzetet!
Ugyanakkor hidd el, Angelinát nem érdemes emiatt sajnálni!
Magának kereste a bajt, egye meg, amit főzött!
Egy pillanat alatt véget vethetne az egész színjátéknak, akkor Mirta jelenléte okafogyottá válna, s a zsarolás is megszűnne!
Ezt viszont nem képes megtenni, annál ő sokkal önzőbb és gátlástalanabb!
Ide is jól illik a mondás: Egyik tizenkilenc, másik egy híján húsz!
Nincs mit egymás szemére vetniük!
Mirta csak kihasználja a kedvező alkalmat, a helyében a legtöbben ezt tennék!
(A kevés kivétel esetleg felfedné az igazságot, s nem asszisztálna efféle csaláshoz és hazugsághoz!)

Kedves jelenet volt, amikor a cselédek közösen írtak levelet Lucecitának!
Mindnyájan őszintén megszerették!
Egyébként nekem a cselédek viselkedése az esetek döntő többségében szimpatikusabb, mint az "uraságoké".
A folyvást egymással civakodó Amador és Fefa, Modesta, a szerető édesanya...
Mindnyájuk karakterét kedvelem!

Sergio barátja eddig nem tűnt fel túl kedvező színben, főleg a Sergionak adott "szerelmi tanácsai" voltak ellenszenvesek.
A legutóbbi részben viszont őszintén megsajnáltam.
Valószínű, hogy a könnyelmű, léha viselkedése csak álca, amivel leplezni próbálja a családja elvesztése nyomán érzett fájdalmát.
Még mindig szereti a feleségét, s vele együtt a fiát is elveszítette.

Gustavo és Lucecita őszintén szeretik egymást, s ez előbb-utóbb a felszínre tör, akárhogy küzdenek ellene!
Ibolya80 2019 febr. 07. - 22:08:22
(677/2794)
Sziasztok!
Ez a mai aranyos rész volt,volt benne mindenki egy kicsit. A tegnapi elég szegényes volt főszereplők terén,de ilyennek is kell lenni és még lesz is pár ilyen rész.
Szeretem nézni ahogy Gustavo szenved,tényleg olyan élethűen játsza a szerepét.
Ma majdnem megsajnáltam egy kicsit Angyalkát ahogy Mirta viselkedett vele!
Ez a kínai Vicente nekem olyan mintha a Gyűrűk urából a Szmeagol!
Csalarozsika 2019 febr. 07. - 20:55:10 Előzmény malvinkicska
(676/2794)
Szia!
:D :D :D Jót derültem rajtuk! :D :D :D
Volt olyan, amelyiket még nem hallottam! :D :D :D
Csalarozsika 2019 febr. 07. - 20:53:29 Előzmény Csalarozsika
(675/2794)
Éljen és vivát! Sikerült! :-)