Téma: Luz Maria

Luna34 2019 máj. 04. - 03:20:01 Előzmény Csalarozsika
(1714/2794)
igen. de nem tudom hogy hogyhogy nem veszik ezt észre, hiszen ez már nem az első eset.
Csalarozsika 2019 máj. 03. - 23:39:48 Előzmény Luna34
(1713/2794)
Nekem is rögtön szemet szúrt, hogy az "előző részt" bizony kihagyták! :-(
Luna34 2019 máj. 03. - 22:25:39 Előzmény Csalarozsika
(1712/2794)
igen. nekem is fektűnt már a bejátszásból hogy ismét kihagynak egy részt.
Csalarozsika 2019 máj. 03. - 21:12:13
(1711/2794)
Ismét kimaradt egy rész!!! :-(
Ezt már harmadszor játsszák el! :-(
Ennek nyomán mi a 97. résznél tartunk, de valójában ez már a 100. rész!
Csalarozsika 2019 máj. 03. - 19:08:12 Előzmény napraforgó
(1710/2794)
Nagyon helyes, hogy Lucecita végre hajlandó volt gondoskodni az alkalmazottakról!
Nem érdemlik meg, hogy holmi szeszély miatt létbizonytalanságban éljenek!

Hidd el, Laura ezerszer rosszabb, mint a lánya!
Most ez még nem látszik olyan tisztán, bár már kezdi kimutatni a foga fehérjét.
Állandóan áskálódik, mindenképp éket akar verni a házaspár közé, mintha nem lenne így is éppen elég bajuk!
Katy viszont teljesen "más tészta"!
Csúnyán és gőgösen viselkedett Lucecitával, de alapjában véve nem rossz lélek, és előnyére változik majd, mondhatni, mintha kicserélték volna!
(Hiába, a szerelem csodákat művel... :-)
A Lucecitához való viszonya is más irányt vesz majd! :-)

Az viszont tényleg érthetetlen, hogy Lucecita miért tűri az állandó megaláztatást!
Az azért furcsa lett volna, ha Lucecita "zsebből" kifizeti a ruhát, akkor rögtön rájöttek volna, hogy valami nem stimmel körülötte, ahogyan a két lánynak - Lily és Katy - fel is tűnik majd egy-két dolog vele kapcsolatban! :-)
Csalarozsika 2019 máj. 03. - 18:59:12 Előzmény napraforgó
(1709/2794)
Szia!

Igaza van Lunának!
Dona Maria, mielőtt elmentek volna, útba ejtette a Mendoza - házat, s ekkor magához vette a családi ékszereket, és biztosan pénzt is vitt magával.

Sátánka ékszereivel kapcsolatban is igaza van, azt maga Gustavo vitte vissza, amikor a kórházban meglátogatta, jobban mondva szó szerint hozzávágta Sátánkához.

Nem tudni, hogy mennyi ékszer lehetett, az biztos, hogy bőven adott belőle a katonának!

Ettől függetlenül jogos felvetés, hogy vajon miből élhetnek?
Sem az ékszerek, sem a feltételezett pénz nem tart örökké!
Ugyan már többször beszéltek róla, hogy felvesznek egy alkalmazottat, de ez egyelőre csak terv maradt!
Később arra is sor kerül, s az illető Mirta hű szövetségese és cinkosa lesz, sőt...!

Hihetetlen, hogy Dona Maria mennyire naiv, sőt, ostoba!
Mirta könnyedén félrevezeti!
Azért annak már gyanúsnak kellene lennie, hogy Lucecitának még az emlékét is el akarja törölni!
Az orvos? Ő valahogy olyan, mint Columbo felesége, nemigen lehetett eddig látni!
malvinkicska 2019 máj. 03. - 17:20:31 Előzmény napraforgó
(1708/2794)
Szia én rövidre zártam , mert nem nézem, sajnos ennyire elrontották, annyi butaság van benne elég az ismertetőt el olvasni, sajnos.
napraforgó 2019 máj. 03. - 12:43:20
(1707/2794)
Tovább ragozzák a semmit. Lucecita legalább arra hajlandó volt, hogy a Mendoza ház korábbi cselédeinek tisztes járandóságot biztosítson, sőt Sergio tanulmányait támogassa. De ő maga egy pesot sem hajlandó magára költeni, inkább szenved valahol.
Mondtam már, hogy mazochista, hisz szinte élvezi, hogy megalázzák. Laura még nem is volt annyira kegyetlen, csak bezavarta Jose Juliánhoz és persze nem mondta meg neki, hogy mire számítson. Kathy viszont tenyérbemászóan irritáló, ahogy ugráltatja, vasalja ki a ruháját, aztán meg fizesse ki az árát, de azonnal.
Most az ostoba lány csak magyarázkodik, hogy neki nincs pénze, holott könnyedén Kathy lába elé dobhatná a ruha árát. Akkor talán nagyobb lenne a renoméja a gőgös kisasszony előtt.
De nem, ő inkább felszólítja, hogy csak rúgj belém bátran, én szeretem azt.

Dona Maria is mindent elhisz Mirtának, ahelyett, hogy megpróbálna egy orvossal beszélni.

Ostoba sorozat.
Luna34 2019 máj. 03. - 10:52:28 Előzmény napraforgó
(1706/2794)
nem, nem Angelina ékszereit vitték el, hiszen az nála maradt. María otthonról hozta el a családi ékszereket, mikor hazamentek a papírokért is. de abból tényleg nem sok maradt az igaz. viszont lehet hogy annyi igen, amiből megélnek, mert különben miből lennének? Mirtha a tegnapi részben vett ruhákat Gustavonak is. akkor azt is miből, ha nem maradt náluk ékszer? az is lehet hogy María pénzt is rakott el, csak azt nem mutatták konkrétan.
Iri 2019 máj. 02. - 22:24:01 Előzmény Csalarozsika
(1705/2794)
Köszönöm szépen
.kedves Rózsika.
napraforgó 2019 máj. 02. - 14:41:35 Előzmény Csalarozsika
(1704/2794)
Mirtáék vajon miből élnek? Hisz már hetek, talán hónapok teltek el, amióta Limából eljöttek. Volt nála egy csomó ékszer, nem is tudom, honnan, talán Angelina ékszereit lopta el??? de az ékszerek nagy részét odaadta a katonának, hogy engedje tovább a kórházi kocsit. A kocsist is meg kellett fizetnie, hogy az csak úgy meglépjen a kórházból a szekérrel együtt.
Azóta nem dolgozik nővérként, mert csak Gustavót látogatja rövid időkre. Gustavo hetek óta a kórházban fekszik, ezért nem kell fizetni???
Tehát miből is élnek?
És ki mossa a baba pelenkáit? Ki főz, takarít, stb, hisz cselédjük nincs.
offtopic
Csalarozsika 2019 máj. 02. - 14:39:09 Előzmény Iri
(1703/2794)

Kedves Iri!

Őszintén együttérzek Veled! :-(
Átérzem, miken mehettél keresztül!
Annyira szomorú olvasni, hogy mennyi fájdalom és bánat van mindenütt! :-(

Való igaz, nem adhatjuk fel!
Élnünk kell, értük is, azokért a szeretteinkért, akik már nem lehetnek közöttünk!
Tudom, ők sem akarnák, hogy "elhagyjuk magunkat"!
offtopic
Csalarozsika 2019 máj. 02. - 14:34:25 Előzmény malvinkicska
(1702/2794)
Kedves Malvin!

Nagy igazságot mondtál!!!
Csalarozsika 2019 máj. 02. - 14:33:44
(1701/2794)
Szia!

Úgy tűnik, nemcsak Alvaro helyett kellett hasonló karakterű szereplő. (Alkoholista ügyvéd helyett alkoholista orvos - mindkettő doktor.)
Graciela és Sátánka helyett is kellett egy kiállhatatlan anya - lánya páros. (Laura - Katy)
A napnál is világosabb, hogy Laura - ez a hölgy neve - féltékeny a testvérére, pedig szerintem igazán nincs mit irigyelnie!
(Alkoholista férj, megvakult gyermek, lassan széthullik a család, stb.)
Ennek ellenére mégis irigy, mint a kutya, és szemmel láthatóan szívesen átvenné Cristina helyét!
Én jól emlékszem ezekre a részekre is!

Anya és lánya valóban felháborítóan viselkedtek Lucecitával, pedig semmi jogcímük nincs erre!
Ők csupán megtűrt, "szegény rokonok", örülhetnének, hogy ennek ellenére kényelemben élhetnek, s jobban tennék, ha meghúznák magukat!
Szerencsére Katy - az unokahúg - alapjában véve nem rossz lélek, és később előnyére változik, ugyanez viszont nem mondható el a "kedves édesanyjáról"!

Lucecita tényleg bolond, ha hagyja, hogy ők ketten csak úgy csicskáztassák!
Sajnos "ott ragad" a házban, ahol annyi bánat lakozik!
Arra kiváló az ott tartózkodás, hogy elterelje a figyelmét a saját fájdalmáról!
A végén ő lesz a "ház jó szelleme", aki segít abban, hogy a család élete újra a rendes vágányra kerüljön!

Más: Lucecita végre hallgatott az okos szóra, és legalább az alkalmazottakat támogatja anyagilag!
Azért - ahogy sejtettem - kellett némi utánajárás ahhoz, hogy hozzáférhessen Gustavo pénzéhez, de ő természetesen erre nem is gondolt, mivel teljesen járatlan az efféle dolgokban!
(Megjegyzem, ez nem is csoda!)
Sergionak is segít, ahogyan Gustavo annak idején ígéretet tett erre.
Modesta viszont nem tűri a tétlenséget, s újra dolgozni kezd, pedig őt sem kényszeríti erre semmi.
Azt viszont nagyon helyesen tette, hogy meggyőzte Lucecitát az anyagi dolgokkal kapcsolatban!

"Természetesen" Mirtának is mindig szerepelnie kell, ha csak egy rövid megjelenés erejéig is!
Hihetetlen, milyen jól tudja manipulálni Dona Mariát!
Az idős hölgy még ha kezdetben okvetetlenkedik is, a végén mégis sikerül meggyőznie az "igazáról"! :-(
Afelől kétségeim sincsenek, hogy a "kedves Mirta" gondoskodott arról, hogy a legutóbb írt levél se jusson el a címzettekhez! :-(
napraforgó 2019 máj. 02. - 13:37:35
(1700/2794)
Kristina húga- nevét nem tudom - és a lánya, Katja olyan természetességgel dirigálják lucecitát, mint a cselédjüket, holott nem tudnak róla semmit sem.
Az az ostoba lány meg hagyja. mert hiába rendes a ház asszonya, ha a férje alkoholista, a húga, meg az unokahúga ugyanolyan beképzeltek, mint Graciela volt.
Nem tudom, mert ezekre a részekre egyáltalán nem emlékszem, de nagyon úgy tűnik, hogy a ez a húg, aki özvegy, épp a sógorára hajt. A nővére távollétében a férje előtt nagyon ekézi Kristinát.
Luna34 2019 máj. 02. - 11:08:04 Előzmény Iri
(1699/2794)
nagyon sajnálom tényleg. neked is, viszont kívánom.
Iri 2019 máj. 02. - 10:42:36 Előzmény Luna34
(1698/2794)
Köszi.
Aranyos vagy. Sajnos mennyi van még.....
Szép hetet Neked.
Luna34 2019 máj. 02. - 10:12:38 Előzmény Iri
(1697/2794)
ez borzasztó Iri nagyon sajnálom… nektek is épp elég akkor.
malvinkicska 2019 máj. 02. - 07:10:17 Előzmény Csalarozsika
(1696/2794)
Rózsika Az élet nehéz és mostoha megtanít szeretni de feledni soha.
Iri 2019 máj. 01. - 22:50:02
(1695/2794)
Kedvesek.
Veletek érzek és magammal.
Az élet már csak ilyen. Apu 52. A húgom 24 volt.....
Nem tudjuk mi vár még..... de vannak akikért még érdemes élni. Persze szívünkben mindig benne lesznek ők. De vannak


szép két 5 éves unokám felnőtt fiam menyem.
Olyan történt amikor anyósomat temettük 93 éves volt a kis unokám Majácskám akkor nap született.
Amikor a húgom a középső szült. A kisebbik húgom akkor abban a kórházban halt meg..
NEM TUDTAK EGYMÁSRÓL AKI SZÜLT NEM TUDHATTA HOGY A HÚGA ÉPP OTT HALDOKLIK. Fogamzásgátlótól kapott agyvérzést nem beteg volt.
Mégis élnünk kell élni az élőkért. Szeretni őket Az elmentekért emlékezni ..
Legyen nekik könnyü a föld.
Szívünkben öröké élnek.