Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 aug. 14. - 18:53:11 Előzmény Csalarozsika
(2634/2794)
Valóban igaz mindig kellette magát Mirta Gustavonak, mikor még ápolónő volt, felajánlotta magát, akkor még én is néztem, tehát minden képen meg akarta szerezni az elejétől fogva.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 18:51:18 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2633/2794)
Azért a kettő nem zárja ki egymást! Pénzt gyűjtött arra, hogy később a hivatalnokokat le tudja fizetni, meg ha kell, az új orvost is. Egy eszköz a céljai eléréséhez.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:48:41 Előzmény factsmatter
(2632/2794)
Én nem akarom leegyszerűsíteni, de szinte a kezdettől fogva úgy indult!
Mirta kellette magát Gustavo előtt, az fütyült rá, sőt!
Nem egyszer határozottan visszautasította a "közeledését"!
Mirta ekkor megfogadta, hogy "megszerzi magának"!
Mégis mi ez, ha nem birtoklási vágy?
"MEGSZEREZNI", ez itt a kulcsszó!
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:45:37 Előzmény malvinkicska
(2631/2794)
Mirta teljesen megőrült, ép ésszel ilyesmit nem lehet elkövetni!
Közveszélyes perszóna, akit mindenképpen börtönbe kell csukni örök időkre, hogy többé ne árthasson másoknak!
Lucecita kezdettől fogva igazi anyaként viselkedett, hisz a kislánya adott neki erőt ahhoz, hogy elviselje a sok aljasságot és megaláztatást, ami Mirta részéről érte!
Szerencsére Gustavo is rájött már, hogy kígyót melengetett a keblén!
Elég sokáig tartott, de jobb később, mint soha! :-))
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 18:44:47 10/10 Előzmény miértis
(2630/2794)
Jó hogy kérdezed, mert lehet ezen tovább elmélkedni. Ebből a vitából én igazán csak annyit akarok kihozni, hogy nem lehet leegyszerűsíteni a Mirta-Gustavo kapcsolatot arra, hogy ez nem szerelem, hanem birtoklási vágy. Mert nem úgy indult. Az, hogy a végére teljesen becsavarodott a nő, az tiszta sor.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:41:45 Előzmény miértis
(2629/2794)
Ki tudja, mit művelt ezalatt az idő alatt és kivel!
Nem tartottam a gyertyát, úgyhogy nem tudok nyilatkozni!
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:40:39 Előzmény miértis
(2628/2794)
Szegény, a végén még megsajnálom! :-)))
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:39:52 Előzmény factsmatter
(2627/2794)
Caruca viszont nem aljas eszközökre gondolt, hanem arra, hogy nem szabad megijedni a perszónától, s bátran fel kell venni a kesztyűt!

A gyermekbántalmazáson kívül pedig van ott még néhány "apróság", többek között egy gyilkosság, olyan "csekélységeket" már ne is említsünk, mint az emberrablás, a zsarolás, a lopás...

Szerette...birtokolni, illetve szerette a pénzét!
A nagy "szerelme" közepette szorgalmasan csapolta a bankszámláját!
Ha legalább "maga módján" szerette volna, beéri azzal, hogy ott van mellette, mondhatni, magához láncolta, de nem, ő még meg is lopta nagy "szerelmében"!
miértis 2019 aug. 14. - 18:38:05
(2626/2794)
.... ha már, akkor abba is gondoljunk bele, hogy Mirta azzal, hogy 3 évre (!) bezáratta Gustavot, saját magát is "megbüntette" ugyebár, hiszen .....(((( és egy olyan nő, aki képes arra, hogy a ruháját levéve meztelenül követelje, hogy tegye magáévá a "szeretett" férfi, hogy bír ki ennyi időt....?! na, csak kérdeztem.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 18:31:45 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2625/2794)
Most Carucát idézem (meg más bölcseket): Szerelemben meg háborúban.... de nem akarom felmenteni a gyermekbántalmazás vádja alól. Én csak azt mondtam eddig is, hogy G-t szerette legjobban a világon. A maga mércéi szerint.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:31:26 Előzmény factsmatter
(2624/2794)
Annyi aljasságot elkövetett a "maga módján szerelem" nevében, hogy nem, még csak azt sem tudom mondani, mert ez nem szerelem, hanem beteges birtoklási vágy!
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 18:28:31 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2623/2794)
Oké, Te nem mondod, hogy a maga módján szerette, de én igen. Ott simogatta a fényképét, ábrándozott róla. A maga módján.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:18:42 Előzmény factsmatter
(2622/2794)
Nem akarok semmit idealizálni, de aki az aljas céljai elérése érdekében manipulál egy gyermeket, illetve szándékosan árt neki, az aligha képes bármilyen szeretetre! (olló - ügy és egyebek)
Ez még az egyébként szintén gonosz Oféliánál is kiverte a biztosítékot!
Ő is sok aljasságra képes, de a gyermek még számára is tabu!
Ráadásul a perszónát az sem rázta meg különösebben, hogy Marita itta meg a mérget, semmilyen aggodalmat nem érzett iránta! (Még tettetni sem nagyon tudta, hogy aggódna!)
("Az a kis penészvirág" és hasonló elszólások...)

Summa summarum: Ha mákszemnyit is szeretné Gustavot, nem volna képes ártani neki, sem a kislányának, sem akaratlanul, szándékosan meg pláne nem!
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:12:46 Előzmény Csalarozsika
(2621/2794)
Persze, emlékszem, szégyentelenül kellette magát előtte, s ette a penész, hogy Gustavo rá se hederített, hanem beleszeretett Lucecitába!
Akkor megfogadta, hogy "csakazértis" megszerzi!
Gustavo gazdag ember volt, ráadásul fütyült Mirtára, s ezért törte magát utána, máskülönben aligha vetette volna ki rá a hálóját!
Puszta szeszély volt, nem más!!!
Na nem!
Mirta soha nem érzett igaz szerelmet Gustavo iránt, még csak azt sem mondhatjuk hogy a "maga módján" szerette!
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 18:10:36 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2620/2794)
Oké, legyen, idealizáljuk a szerelmet. De mivel a világ sokszínű, azt is elfogadhatjuk, hogy nem mindenki képes az ideáknak érzelmileg megfelelni.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 18:06:25 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2619/2794)
Azért valamit a birtoklási vágyról. A Mendoza-házban, amikor még Angelina is ott élt, Mirta valóban komolyan vonzónak találta G-t (az ő fogalmai szerint talán szerette is), ha ott megkaphatta volna egy-egy éjszakára, az nem a birtoklási vágyról szólt volna. Hiszen nem lett volna ki előtt eldicsekednie vele.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 18:03:08 Előzmény factsmatter
(2618/2794)
Ragaszkodott - húsz körömmel, de nem igaz érzelmekkel!
Mondom, ezt a beteges akármit mindennek lehet nevezni, de szerelemnek aligha, mert azzal a szerelmet csúfolnám meg, ha annak tulajdonítanám!
Az én "százalékos értékem": 0, azaz NULLA % !!!
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 17:58:00 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2617/2794)
De ezeken ő elgondolkodott, és arra jutott, mint te. G. tisztában volt a saját érzéseivel, hogy hálából dönt Mirta mellett. Hogy Mirta egyébként általában nem egy szeretni való teremtés, azt érezte, de a kettejük viszonyában látta Mirta pozitívumát. Hogy hozzá, mármint G-hez ragaszkodik. És azért ragaszkodik, mert őt szereti legjobban a világon. És ez igaz. Még ha ez a legjobb az objektív mércék szerint legfeljebb 10% is. (Szeretetben és szerelemben van olyan, hogy objektív mérce?????)
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 17:56:14 Előzmény factsmatter
(2616/2794)
Csűrni - csavarni jól tudta a szót, a tettek viszont...Ebbe inkább ne menjünk bele!

Mirta "szerelme" pedig...Ez nem szerelem, hanem akárcsak Angelina esetében: BIRTOKLÁSI VÁGY!
Az őszinte szerelem önzetlen, Mirta "érzelmei" viszont...
Ismét csak Angelina szavai köszönnek vissza: "Ha nem lehet az enyém, ne legyen a másé sem!"
Ez volna az a nagy szerelem?
Ugyan! Ha tényleg szeretné, akkor azt kívánná, hogy boldog legyen, s lemondana róla!
Főképp azok után, hogy már így is elég ideig bitorolta Lucecita helyét, neki még most sem elég!

Az önzetlen szerelemre az egyik legjobb példa - női szereplők közül: Katy.
Őszintén beleszeretett José Juliánba, s mindenképp azt kívánta, hogy visszanyerje a látását és boldog legyen, akár vele, ha pedig úgy kell lennie, akkor valaki mással!
Soha nem mondta azt, hogy : "Ha nem lehet az enyém, akkor maradjon inkább vak, stb."
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 17:48:04 Előzmény factsmatter
(2615/2794)
Azon mindenképpen el kellett volna gondolkodnia, miért nem érez semmit Mirta iránt, holott a perszóna azt mesélte be neki, hogy ők ketten korábban szeretők voltak, illetve szerették egymást.

Azon pláne el kellett volna meditálnia, főképp a bezártság évei alatt, vajon miért ellenzi olyan nagyon Mirta a limai utazást?
A mondvacsinált magyarázatait egy gyerek talán elhiszi, de egy felnőtt...

Az azért csak szeget ütött a fejébe, hogy míg Mirta iránt évek hosszú sora alatt nem tudott szerelmet érezni, Lucecitába azonnal beleszeretett!
Itt is az a bizonyos ösztön, tudat alatt feltámadtak benne az érzelmek, anélkül, hogy tudta volna, hogy a felesége van mellette!