1/10
Redfield 2007 dec. 20. - 16:40:31 1/10
(25/505)
Az animáció és a szinkronhangok nagyszerûek, ebben egyet értünk. De te a szóvicceket komolyan humorosnak találtad? Az elsõ részben az volt a jó, hogy jóval színvonalasabb poénokat szolgáltatott, ebbe már a régi karakterek is csak max: benyõgnek valami összegányolt poént. Újat semmit sem adnak. A történetvezetésrõl meg annyit, hogy a meglepõ fordulatokat hagyták porosodni a "raktárban". Tudom, hogy változnak az idõk, de ez tényleg mindenben a közönségfilmes szintet hozza, ami ma nem túl nagy.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 16:18:52 10/10
(24/505)
TÖKÉLETES folytatás! ennél szebb karácsonyi ajándékot nem is kaphattunk volna a fõnixként halottaiból újjáéledõ magyar rajzfilmtõl, mit ezt a remekbe szabott filmet!

A Macskafogó elsõ része (nem túlzás!) MINDEN IDÕK legsikeresebb magyar filmje, számos országban vetítették, immár legendává, kultuszfilmmé vált, generációk nõttek fel rajta. A készítése óta eltelt húsz évben azonban nem készült hasonló színvonalú és hasonlóan sikeres magyar rajzfilm. Ez szomorú tény. Mindenki várta a folytatást, mert ettõl vártuk, hogy megtörjön a jég, és VÉGRE ismét valami igazán jó magyar rajzfilm szülessen - és jelentem: nem vártunk hiába! Megcsinálták, itt van!
Természetesen a sztori nem megismétlése az elsõ résznek, az blamázs lett volna, hanem egy új történet, s ebbõl következik, hogy számos új szereplõt vonultattak fel, viszont itt vannak régi jó ismerõseink is csaknem teljes létszámmal, és hozzák a formájukat a jól bevált szinkronhangok segítségével - persze némelyikükön igencsak meglátszik az eltelt húsz év, de sebaj!
Az új karakterek jópofák, az õserdei macskapopuláció zseniális ötlet (és naná, hogy egerek szolgálják õket), Torzonborz flegma beköpései Dörner György hangján Bruce Willis világmegmentõs akciófilmjeit idézik. Reviczky Gábor Moloch szerepében valósággal brillírozik; ilyen humoros fõgonoszt talán még sosem láthattunk filmvásznon (engem kicsit a Herkules Hádészára emlékeztet). Egymást érik a jobbnál jobb szóviccek, kikacsintós poénok, filmes utalások, egyszóval a forgatókönyv kiválóan sikerült!
Az animáció még szebb, mint a régi filmben, mivel itt használták a fejlettebb technikát is, de persze semmi 3D-s nincs benne, az összhatás mégis jobb.
Szívesen idéznék a filmbõl, de nem akarok egy poént sem lelõni, irány a mozi, ezt tényleg látni kell!

10/10
1/10
Redfield 2007 dec. 20. - 15:44:46 1/10
(23/505)
BORZASZTÓ! (és ez nem egy olyan hülye szóvicc akart lenni, mint amivel telepakolták)

Az elsõ részrõl mit tudunk?
- Minden korosztályt képes volt elszórakoztatni,
- Volt egy nagyon korrekt társadalom és "ember"-rajza

Ez milyen?
- 10 év alatt bárkit képes elszórakoztatni, afelett ritkul már a dolog,
- A poénok több, mint 75 %-lejárt, és idegtépõen fárasztó szóviccekbõl áll.

Olyannyira unalmassá teszik a filmet, hogy egy (feltehetõen általános iskolás) gyerekcsoport is benn ült, de õk is néma csendben ülték végig. Én csak egyszer mosolyodtam el rajta, de már nem emlékszem: min. A film elõtt lévõ "Korhatár nélkül megtekinthetõ" szöveg utáni FHM reklámon nevettem, de ezen nem tudtam. A haver mellettem be is aludt.

Tovább is van, mondjam még?

Az elsõ rész legszórakoztatóbb karaktereit visszahozzák ugyan, de õket is lebutítják ilyen szempontból, és még az akkori fõszereplõket is: jó, ha itt 10-15 percre látni összesen. (pl.: Patkányok, és igen... még Grabowski is).

Csak azért adok rá 3/10-et, mert volt annyi tisztesség, hogy erre a gyászmenetre összeverbuválják a nagyjából teljes régi csapatot, és ne 3D-sítsék az egészet, mint ahogy az manapság nagy divat. De szomorú nap volt ez a mai, mert számomra ez volt az idei év legnagyobb csalódása. :(
10/10
ligam 2007 dec. 20. - 14:05:58 10/10
(22/505)
Nekem is tegnap este volt szerencsém megnézni premier elõtt.

Nekem is nagyon tetszett! Más jellegûek a poénok, nem várhatjuk el, hogy ugyanolyan szintû legyen, hiszen mégis csak eltelt 20 év... Nekem egy két túl modern, már-már paródia (!) nem tetszett. Az egyik csúcsjelenetben az a poén kicsit nem illett a filmbe. (Aki látta tudja mirõl beszélek.:) ) Azt a jelenetet 5-10 év múlva kevesen fogják érteni, akkor már nem lesz poén. De most még elmegy! Azontúl nagyon sokszor lehet jókat derülni, nagyon sok a szójáték, a szóban elhangzó poén, már-már fárasztóak néha, de szuperek!:)

A zenében most,úgy gondolom, nem született olyan klasszikus mint a 4 gengszter, de valóban jól sikerültek Malek Miklós zenéi.

Összességében tehát megadom neki a 9,5 pontot, de mivel ilyen nincs 10-et kap!!!:)
10/10
Nezelodo 2007 dec. 19. - 19:27:11 10/10
(21/505)
Nos, én tegnap láttam a zártkörû vetítésen a Corvinban, ahol ott voltak a színészek is, akik a hangukat adták a sztorihoz, meg a rendezõ, meg még Jancsó Miklós is :)

Szerintem egészen jópofára is sikerült, bár sajnos Safrenek nem kapott érdemei szerint õt megilletõ szerepet, de ez megbocsátható, hiszen végülis jómacskásítva töltötte a film felét. Safranek lányának se híre, se hamva.

Lusta Dick is csak epizodista: egyszer feltünik a film kb. felénél, aztán meg a legvégén 2-2 percre.

Érdemes a szöveges poénokra is figyelni, elég sokat beágyaztak a párbeszédekbe, sõt sokat hallani a film készítõirõl is itt-ott a szereplõktõl. Van még jópár kikacsintós poén is.

Egyszóval résen lenni, figyelni a párbeszédeket, és különösen megnézni az egyik mikrofont a nyilatkozós jelenetnél, bal szélen.

Összeségében: nem marad el az eredetitõl, a zenéje picit más, de a nagyszerû Malek Miklós munkája, tehát kifogástalan.

Azért nem írhatok bõvebben, mert a zasszony azt mondja, hogy ne spoilerezzek :(
Zitike 2007 dec. 19. - 17:38:51
(20/505)
ozs 2007 dec. 19. - 10:14:17
(19/505)
Nagyon-nagyon várjuk a Macskafogó 2.-t. Minden elõzetes információ szerint nagy sikernek ígérkezik. Nem szabad kihagyni!
PokFun21 2007 dec. 18. - 23:19:33 Előzmény pozsizsuzsi
(18/505)
Macskafogó elsõ részében az egér által játszott, denevéreknek szóló, trombita szóló, annyira lenyûgözõ és megindító, és elgondolkodtató, imádom. :-)
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 11:49:05
(17/505)
Persze, hogy tudom a Manhattan Transfer dolgot, de az eredeti évtizedekkel korábbi, tisztán instrumentális swing, ezért nem vagyok biztos abban hogy mi volt a címe anno.
10/10
Semprini 2007 dec. 14. - 10:37:57 10/10
(16/505)
Jól hiszed, a Four Brothers-t a Manhattan Transfer nevû négy tagú vokálegyüttes adta elõ anno, késõbb a Cotton Club Singers is mûsorára tûzte magyarul. A magyar szövege valami elképesztõen zseniális; túl azon, hogy sziporkázóan humoros és tökéletesen ráillik a zenére, helyenként még az eredetre is hasonlít hangzásban! Megunhatatlan örökzöld, remélem, a második résszel is ez lesz a helyzet! Én már nagyon várom!!!!
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 10:29:11
(15/505)
Én meg azt remélem, hogy ebben is lesz egy olyan szenzációs betétdal, mint az egy-ben a sving, asszem az eredeti címe four brothers.
csigusz92 2007 dec. 13. - 23:13:20
(14/505)
áááá de várom már, asszem a szinkronhangokkal nem lesz gond :)
bananarama 2007 dec. 09. - 12:35:12
(13/505)
Aki szavzott az már látta?
Hol? Honnan?:)
schlaki 2007 dec. 07. - 16:56:01
(12/505)
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a szereplõknél hogy sikerült Pukie-vá alakítani azt, aki szebb napjaiban nyílván Cookie volt :)

Márészt az anno megjelent hivatalos teasert nem úgy adták át az alkotók a forgalmazóknak, ahogy azt õk végül kiadták, de szerencsére megjelent a rendezõi változat is a neten:
http://www.youtube.com/watch?v=0Bt6SQk8G0s
petyibrigi 2007 nov. 27. - 19:22:02
(11/505)
Én már nagyon-nagyon várom a bemutatót! Hetek óta stabil helye van a naptáramban! :D Én is mindenképp örülök, h rendes, rajzos RAJZfilm lett a második rész is. Most vettem meg az elsõ részt DVD-n, m a kazettát már rongyosra néztük. :P
1/10
Redfield 2007 nov. 23. - 09:07:14 1/10
(10/505)
Nem tudom mi lesz ebbõl, de elõzetes alapján nem lehet olyan katasztrofálisan elszúrva, és amiatt csak dícsérni tudom a készítõket, hogy ezt is tisztességgel megrajzolták, mint az elsõt, nem találtak ki valami hülye 3D-s baromságot neki. Komolyan, ez becsülendõ manapság. Bevallom nagyon várom már, és mindenképp moziban akarom látni, az elsõ vetítések valamelyikén.
SemmiKomoly 2007 nov. 11. - 23:12:22 Előzmény valdez9
(9/505)
Amennyit eddig láttam belõle, szerintem azért nem ártana adni neki egy esélyt és szépen elmenni a moziba megnézni.
Remélem, h a premier körül az elsõ részt is vetíteni fogják pár moziban...
Lasagne 2007 szept. 23. - 19:24:35
(8/505)
Tudom! Azért írtam, hogy jó hogy ez a mese nem 3D-s lesz!
worki 2007 szept. 23. - 14:13:58 Előzmény Lasagne
(7/505)
Eggyátalán nem 3D-s, az összes képkockát kézzel rajzolják!
Lasagne 2007 aug. 08. - 07:48:47 Előzmény sipka
(6/505)
na ja! Még szerencse hogy ez nem lett 3D! Vuknál is nem tudom hogy hova gondoltak már...olyan fura lesz úgy!:-/