9/10
itsme1 szept. 24. 18:00:56 9/10
(160/160)
Nem gondoltam, hogy a mai Magyarországon lehet olyan politikai tartalmú filmet készíteni, ami nem akar egyik irányba sem terelni, csak ábrázolni, mi van itt. Reisz Gábornak sikerült. Gratulálok.
9/10
Ahoj poplacsek szept. 19. 22:16:05 9/10 Előzmény FilmExpert
(159/160)
hát, OK
FilmExpert szept. 19. 22:11:32
(158/160)
Tulajdonképpen bármibe be lehet tenni, ami miatt a gyerek nem jól érzi magát és amire ráfoghatja, hogy emiatt nem tud teljesíteni, koncentrálni az érettségire, s nem azért, mert tökhülye.
Például.: zaklatják, válófélben lévő szülők, klímaváltozás, szüzesség stb.
9/10
Ahoj poplacsek szept. 19. 22:05:19 9/10 Előzmény FilmExpert
(157/160)
Akkor már csak az a kérdés, hogy te milyen másik keretrendszerbe tennéd amelyikbe ennyire be tud vonódni minden néző. Hogy magamat ismételjem, mondj egy másikat, amit ennyire tapasztalatból és a mindennapjaiból ért minden magyar néző.
FilmExpert szept. 19. 21:59:12 Előzmény Ahoj poplacsek
(156/160)
Ja, csak így meg felesleges volt belekeverni a politikát szerintem.
Mindegy, egynek elment, egyszer elég is volt ebből.
9/10
Ahoj poplacsek szept. 19. 21:39:54 9/10 Előzmény FilmExpert
(155/160)
Nem kell minden újságírói belemagyarázásnak felülni, emlékszem én is ezekre, aztán amikor megnéztem kiderült, hogy a lóf.szt szólt a politikai megosztottságról. A sztori sokkal szimplább.


Van ugye ez a gyerek, aki saját bevallása szerint is csont hülye szegény. Szarik ő mindenre, neki így megfelel, hogy kicsi az agya, de az elvárásvezérelt szüleinek azt mondja, amit azok hallani akarnak: nem hülye ő, csak a tanár politikai okokból szállt rá. Simán kihasználja a saját pillanatnyi megúszása kedvéért a hiszterizált társadalmi állapotot. A legkevésbé se akart ő újabb bizonyítási lehetőséget kapni a megismételt érettségivel, ahol végül mindenki számára nyilvánvalóvá válik az igazság, ő tényleg hülye. A végén amikor már minden úgyis mindegy, lelkileg felszabadul. A záróképeken már felhőtlenül, boldogan hülye, megérkezett, már tudja magát vállalni így, és már a külvilág se vár tőle mást.

Sokkal inkább szól ez a film az önfelvállaláshoz vezető útról, mint holmi politikáról



Lehetett volna ezt bármilyen egyéb társadalommegosztó keretrendszerbe tenni, például hogy azért nem tud teljesíteni, mert szexuálisan abuzálják, vagy mert ... - passz, nem is jut hirtelen eszembe sok más keretrendszer, talán mégse véletlen, hogy a politikai annyira jól működik. Mondj egy másikat, amit ennyire tapasztalatból és a mindennapjaiból ért minden magyar néző.
FilmExpert szept. 19. 20:47:48 Előzmény Ahoj poplacsek
(154/160)
Hát, ha ez valóban így van, akkor még rosszabb film, mint gondoltam.
Annak idején úgy harangozták be, hogy a politikai megosztottságról szól a film.
Akkor mégsem, noha a politika elég vastagon jelen van benne.
Én azt az utolsó jelenetet úgy értelmeztem, hogy ebből a politikai fertőből próbálna kitörni, de többféle értelmezése is lehet, akár az is, amit te írtál.
9/10
Ahoj poplacsek szept. 19. 20:14:38 9/10 Előzmény FilmExpert
(153/160)
ez a film kicsit se a politikával foglalkozott, az csak egy keret volt, amiben remekül el lehetett helyezni a hülyegyerek kilátástalan küzdelmét a megfelelésért (amiből a végén felszabadítja magát)
FilmExpert szept. 19. 15:01:12
(152/160)
Szokásos felszínkapirgáló magyar film, a magyar filmekre jellemző hibákkal.
Elkerülhetetlen egy rendező számára, hogy néha (ha nem is mindig) állást foglaljon bizonyos témákban.
Nem elég csak bemutatni, hogy ketté van szakadva politikailag az ország, ezt nagyjából mindenki látja, akinek van szeme. Inkább arra kellett volna fókuszálni, hogy mindezt mi okozta (nem a kokárdára gondolok), vagy hova vezethet egy társadalom életében ez a beteges gyűlölködés (mondjuk pl. a pusztuláshoz, de minimum a visszafejlődéshez).
Van még mit tanulnia a rendezőnek.
9/10
trev szept. 17. 23:07:18 9/10
(151/160)
Valaki írta lejjebb, hogy helyenként annyira pontos, hogy nézhetetlen, és nagyon igaza volt. Csak magyar film képes fenntartani ilyen hosszan a szekunder szégyent, amit az ember a nézése közben érez. Ha ezen viszont túl vagyunk, akkor egész jó film. Többnyire jók a karakterek is: Ábel, akinek le kellene érettségiznie, csak hát olyan éretlen, hogy ez fel sem merül; a szülei, akik mindent megtesznek azért, hogy ez így is maradjon; a tanár, aki próbál elvhű maradni, és közben nem veszi észre, hogy a merevsége pont olyan közel sodorja az "ellentáborhoz", hogy már szinte nem is különbözik tőle; Janka, aki szerelmes a tanárába, és az egyetlen szóba jöhető akadály számára a korkülönbség (hogy a szerelme családos ember gyerekekkel, vagy, hogy egyáltalán mi a hozzáállása ehhez a kérdéshez, az mellékes); a tanár felesége, aki ugyanúgy a saját filmjében él, mint az összes többi szereplő, és szemrehányásain keresztül, de önreflexió nélkül értelmezi mindenki a világot. Meg a többiek, akiket kihagytam. Erősebb lehetne talán aktuálpolitikai szájbarágás nélkül, de talán kevesebbekből váltana ki úgy reakciókat. És így sem rossz.
1/10
Gottfried szept. 08. 20:08:02 1/10
(150/160)
Fellelhető benne minden amitől rossz a magyar film.
9/10
strln888 aug. 25. 14:01:06 9/10
(149/160)
Nagyon jó film. Egy kicsit mondjuk lehetett volna rövidebb a játékidő.
10/10
The Cortez aug. 20. 23:43:42 10/10
(148/160)
Reisz Gabi 3. nagyjátékfilmje, amely számos fesztiváldíjat bezsebelt, köztük egy velencei elismerést. A Mundruczó Kornéllal a háttérben készült mozi már a szerenádas, miniatűr nyitóképkockákban teljesen magyaros, életszerű feelinget áraszt. Ezután 4:3-ra vált a képarány, és kapunk egy újabb 100%-ig hazai, az itthoni hétköznapokkal foglalkozó művet a rendezőtől, amely ezúttal keményen társadalom- meg rendszerkritikus, valamint főként az aktuálpolitizálásról, a nép megosztásáról-szekértáborokra szakadásáról, továbbá 1000 éves történelmi sérelmekről szól.
A lassan építkező, de faszán felépített, zseniálisan megírt sztori a magyarság közös nemzeti jelképe, a kokárda körül bonyolódik, ráadásként félelmetesen hitelesen mutatja be az érettségi előtti + közbeni parát, stresszt, teljesítménykényszert, illetve a kudarc utáni szorongást, depressziót. A főszereplő srác egy fullra enervált, önbizalomhiányos csávó, viszont a történet több karaktert mozgat, akiknek szálain keresztül főleg az ország állapotáról ad látleletet, ám az újságírócsaj által a kormánymédia is ábrázolásra kerül.
Az alkotás a direktor korábbi munkáitól eltérően egy komorabb, mélyebb, komoly, érett dráma, ugyanakkor akadnak benne poénos dumák, helyzetek. Az utóbbiba sorolható a csúcspontnak számító veszekedésjelenet, melyben a fityiszes fater & az ellenzéki tanár durván egymásnak feszül. A film bátran kimondja a dolgokat, mindent és mindenkit a nevén nevez (Orbánt, Gyurcsányt, Sorost stb.), de mégis megpróbál középen maradni, nem állást foglalni. A Balatonban futó lezárás megidézi a Van végét, ellenben ez a befejezés nem sikerült túl erősre, még akkor sem, ha a jól eltalált zenei téma hangulatosan szól alatta.
A dialógusok reálisak, igaz nem mindegyiket lehet érteni. A színészek profi melót végeztek, kivéve a Jankát játszó csajt. A kézi kamerás fényképezés igényesen lett kivitelezve. A zenei felhozatal gyerekkórusokkal felénekeltetett népdalokból (a Kiskece kétszer is felcsendül) áll össze, amik mindig elvont művészfilmes vibe-ot kölcsönöznek a darabnak. Érdekesség, hogy valamiért több vágás létezik belőle!
bontottcsirke aug. 17. 15:39:54
(147/160)
Kedvenc részem, amikor az orvos spannolta apukát vérnyomásmérés közben. Azon jót nevettem. Max ennyi
bontottcsirke aug. 17. 15:11:14
(146/160)
Úgy látszik reisz csak balfaszokrol tud filmet forgatni. Ez lehet a rendezői én tükröződése. De minket miért kínoz.
lunula aug. 02. 20:46:23
(145/160)
A történet, az alap szerintem jó, de: bár nem szeretem a nagyon szájbarágós dolgokat, de a végét kevésnek érzem, semmi apró mozzanat, vagy bármi utalás, és emellett talán annyira hétköznapivá akarták tenni a karaktereket, hogy néhol túlzásba estek. Az apa és a tanár kitűnik a többiek közül, viszont némely karakter szürke, felszínes. A beszéd terén némelyikük mintha gyerek lenne, néhol hiteltelen, amit mondanak, vagy kevés az információ, és bár az normális, ha valaki zaklatott állapotban nem összefüggően beszél, de más esetekben érthetetlen.
2/10
Julianna Zsoldos Z. júl. 24. 18:20:27 2/10
(144/160)
Amatőr film. Hosszú, unalmas, a szereplők közt néhányra ráférne egy kis logopédiai képzés. Az újságíró kb. mintha a Prosti Srácok c. lap munkatársa lett volna, az apa éppen lehet elfogult, meg lehet büszke az itthon maradt nemesi családjára (miért?). Az iskolai pánik jellemző, rengeteg tanárt rúgtak már ki, ráadásul a legjobbakat. Ezért érdemes lett volna normálisan ábrázolni az iskolai helyzetet, nem pedig beszélni nem tudó, az igazságért kiállni nem képes, meg hisztériázó gyáva igazgatóval, pedagógusokkal. Mi történt később? No, hiszen! A történelemtanár elment árufeltöltőnek, és sokkal többet keres, a gimnáziumba járó gyerekek egyre butábban kerülnek ki az iskolából, Ábel meg belép a Fidelitászba, amilyen gyáva, buta gyerek ott a helye. Janka meg felnő végre, és az egyetem után állást kap pl. Németországban.
7/10
luci87 júl. 22. 07:40:42 7/10
(143/160)
Tudom a nézők képzeletére van bízva, hogy mi lenne a folytatás...levizsgazik e,a tanárnak lesz e baja az ügyből,kibekul e a barátnőjével...
Nekem a hosszúságán kívül tetszett...ja még Janka beszéd hangja nem jött be.
1/10
mjoee júl. 21. 12:36:03 1/10
(142/160)
Hát ez jó nagy f@szság volt...
9/10
Ahoj poplacsek júl. 18. 21:59:54 9/10
(141/160)
Egyetértek az alattam szólóval, az aktuálpolitika csak a történet keretrendszerének része, de nem az a lényeg.

Klassz film, kimagaslik a hazai felhozatalból.