Téma: Mamma Mia!

10/10
Tomio 2008 nov. 03. - 01:26:14 10/10 Előzmény PaPe
(623/1363)
"(De azért dramaturgiai hibákkal tele van szegény történet, sok a lezáratlan szál, illetve a fölösleges adat.)"

Mire gondolsz Pape?
10/10
Tomio 2008 nov. 03. - 01:23:54 10/10 Előzmény PaPe
(622/1363)
Jaj, hát dehogynem derült ki: Donna ezután a férjével vezeti tovább a kis hotelt.
10/10
Tomio 2008 nov. 03. - 01:20:05 10/10 Előzmény DrHenrichKiefer
(621/1363)
Igen, én is olvastam :)
Sõt, a Bridget Jonest, a Titanicot (!) és a Sztárom a páromat is :)))
DrHenrichKiefer 2008 nov. 02. - 20:21:17
(620/1363)
Minden idõk legnagyobb bevételt hozó brit filmje. Bocs.
DrHenrichKiefer 2008 nov. 02. - 20:20:35
(619/1363)
Most olvastam, hogy ez minden idõk legnagyobb bevételt hozó filmje, leelõzte a Harry Pottert is.
Pedig szerintem nem egy nagy durranás, ahogy a Harry Potter sem.
10/10
zazee 2008 nov. 02. - 19:58:32 10/10
(618/1363)
Többször láttam és nagyon tetszett, bár sem az ABBA-t, sem a musical nem szeretem. Ez a film csak egy remek, hangulatos, vidám zenés vígjáték, aminek csak egyetlen célja volt, a kellemes kikapcsolódás!!! Akárhányszor is láttam, a nézõtér tele volt, nevetõ, tapsoló, vidám emberekkel!! Igy hát nem érthetõ a sok "anyázósszemélyeskedõ",nagyonhozzáértõselemzõs "szakvélemény". Egy szelet puncstortában nem lehet Dosztojevszkij mélységeket keresni!! Soha rosszabb filmet ne játszanak a magyar mozik!!!Meryl Streep nagyszerûen sokoldalú és mindegyik színész nagyonis hozta magát, látszik, hogy nagyon jó hangulat lehetett forgatás közben. Természetesen izlések és pofonok...?:)az az egészséges, h különbözõ vélemények vannak, de a negatív vélemények egy része azt bizonyítja, hogy nagyon sok köztünk az ostoba, sótlan, humortalan ember, aki mindig mindekire csak gyûlölködni akar, mert ezt "trendinek" hiszi.
10/10
Sicur 2008 nov. 02. - 19:37:49 10/10
(617/1363)
na azért ez így durva. elég sok embernek lehet gondja a hallásával, mivel (hál'istennek) a te véleményeddel pont ellenkezõ hozzászólásokat többet lehet errefelé olvasni... lehet hogy te visszamentél volna azért az ezresért ha lehetett volna, de azért még többen inkább azok vannak, akik majd dvd-n újra és újra megnézik ezt a filmet... mert egyszerûen jó és kész.
PaPe 2008 nov. 02. - 19:18:16 Előzmény c47
(616/1363)
Azért korszakalkotónak nem mondanám. Azért dönti meg a jegyeladási listákat, mert az Abbát sokan szeretik, ahogy Meryl Streepet is. (És igen, én imádom õt.)
Ma megnéztem mégegyszer. Pedig azt hittem, sosem fogom többé megnézni. De valamiért vonzott. Lehet, hogy rosszul ítéltem meg.
Igen, a mellékszereplõk tényleg jók.
De ugye azért egyet értesz velem, hogy Pierce Brosnan sem játszani, sem énekelni nem tud? :]
(De azért dramaturgiai hibákkal tele van szegény történet, sok a lezáratlan szál, illetve a fölösleges adat.)
happylina 2008 nov. 01. - 22:15:17
(615/1363)
Ettõl a filmtõl nem leszel okos, csak boldog.
Szerintem aki a zenétõl meg a szép sztoritól meg a poénoktól nem lesz boldogabb, annak valami gond van a lelkével. De ezt lehet, hogy nem 'szerintem'-mel kellett volna kezdeni,mivel ezt nem én mondom, hanem ez az évszázadok tapasztalata. Énekórája is azért van a gyerekeknek, mert az a lelket ápolja.
c47 2008 nov. 01. - 20:30:52 Előzmény PaPe
(614/1363)
Én többedszer láttam, zseniális, lenyûgözõ és korszakalkotó film. Olyan apró részletességgel van benne megalkotva a koreográfia, a történet, a zenék helye, minden egyes szereplõ (még a mellékszereplõk is!) egyénisége, ami páratlanná teszi. Divat lett leszólni manapság, de nem véletlenül dönti halomra a jegyeladási rekordokat :) Ez egy fantasztikus alkotás, igazi bájos, szórakoztató, szenzációs zenei világú, és ami a legjobban tetszik benne, hogy a már többször megfilmesített háromapás történet itt egészen máshogy végzõdik, nem is ez a mozzanat lesz benne a lényeg. Minden színész lubickol a szerepében, öröm õket nézni, Meryl Streep pedig a csúcsa az egésznek :) A Mamma Mia a legnagyobbak közé fog emelkedni, semmi kétség.
PaPe 2008 nov. 01. - 16:02:00
(613/1363)
Teljes bizalommal ültem le laptopom elé, mivel elég sokan (jóbarátok, ismerõsök) ajánlották a fent megnevezett ABBA-musicalt, majd mikor felkeltem a képernyõ elõl felemás érzéssel gondoltam vissza rá. Elõször talán a színészekrõl írnék pár szót. Meryl Streepet már régóta imádom, de a film nézése során többször felmerült bennem, hogy szegény hova süllyedt, mit mer megtenni. Például amikor az elején butácskán ugrabugrál a három idõsebb barátnõ, hogy újra együtt vannak, akkor szinte égett a pofámról a bõr, hogy mindenhova leírtam, hogy én igenis szeretem ezt a színésznõt. Aztán voltak olyan részek a filmben, amikor bátran mertem kiállni rajongásom mellett. Zseniálisan játssza az érzelmes nõt, anyát, barátnõt. És elég jól is énekel. Elég. Nem teljesen. De azért egy ilyen (szerintem) B kategóriás filmbe pont illik. Következõ lenne a talán második leghíresebb "csepûrágó", Pierce Brosnan, aki itt is nagyon jóképû, de itt is ugyanolyan tehetségtelen, mint a többi filmjében. Énekelni szegény nem tud, játszani meg még annyira sem. Nem tetszett. Választhattak volna jobb férfi fõszereplõt. Következõnek említem a ragyogó teljesítményt nyújtó, friss húst, Amanda Seyfriedet. Nemcsak hogy gyönyörûen énekel és szép, de még színészi képességei vannak. Tetszett. (A magyarhangja borzalmas, nem tudom, miért egy olyan szinkronszínésznõt választottak, aki általában rajzfilmeket, illetve bugyuta családi filmeket szinkronizál.) Colin Firth pedig Colin Firth volt. Se nem több, se nem kevesebb. Annyit nyújtott, amennyit tõle vár az ember. De hogy Christine Baranskit (Tanyát) miért állították be szépnek, azt egyszerûen nem értem. Bár mostanában ez minden mozisikerben megtörténik...
Na jó. Ennyit a színészekrõl, következzék a film, alaposabban. Bár nem vagyok egy nagy ABBA-guru, de azért pár számukat én is ismerem. És annyit mondanék a filmben a dalválasztásról (habár tudom, hogy nagyjából megegyezik a színpadi musical dalválasztásával), hogy néhány helyen erõltetett, keresett dalokat hallhatunk (zum Beispiel: Money, money, money...), viszont néhány helyen nagyon frappáns, nem várt sláger került elõ. Az I Have A Dream kerettörténetben való használata nem tökéletes, sõt a kerettörténet is fölösleges... De legalább a stáblista alatt hallhattam a kedvenc ABBA-számomat, a Thank You For The Musicot. Ez illett volna mondjuk az esküvõhöz, de akkor ez is eléggé erõltetett lett volna.
Nos, mikor Harryrõl kiderült, hogy meleg (erre ugyan már utaltak a hajón, a reggelinél), kicsit meglepõdtem, és a fejemhez kaptam. Miért kell a legtöbb filmbe ilyen elcsépelt, közhelyes fordulat? Borzalom. A Dancing Queennél viszont tetszett, hogy csak hölgyek táncoltak, és a görög nénik nagyon aranyosak.
Összegezve, egy egyszer-kétszer nézhetõ filmet láttam, jó színészekkel (kivéve ugye Pierce-te, de lehet, hogy csak elfogult vagyok), jó zenékkel és remek képi világgal (nagyon tetszett a sok kék és fehér használata, a görög ízlésvilág). Csak kár, hogy nem derült ki, hogy mi is lesz a hotellel, habár majdnem e körül forgott az egész történet.
Vége.
hiden 2008 okt. 30. - 20:33:20
(612/1363)
a film nekem sem volt valami megnyerõ...sajnos.de Amanda Seyfried eszméletlen édes,és bájos volt.Nagyon szép lányzó:)
1/10
horvik 2008 okt. 30. - 16:06:40 1/10
(611/1363)
Nos én már a kezdetekben sem akartam megnézni a filmet, mivel nem tetszett a trailer, de sajnos olyan gyér kínálat van manapság filmek terén, hogy hétfõn mégis beültem erre a filmre(Már csak M.S. miatt is). Mondanom se kell, hogy üres volt a terem, ami a hétfõ estének, meg már a késõi vetítésnek volt köszönhetõ.
Nekem baromi nagy csalódás volt a film és nagyon sajnálom, hogy megnéztem. Bár eleve nem vártam túl sokat ettõl a dalolászástól, azonban Meryl Streep egyik kedvenc színésznõm volt ezidáig, és most nagyot csökkent a szememben!
Egyébként nekem semmi bajom a musicalekkel, sõt, A muzsika hangjáért mai napig odavagyok, de ez számomra kritikán aluli teljesítménynek mutatkozott. Mind a színészi alakítás szörnyû volt, mind a story egy merõ unalom volt és nekem a zene sem "jött át". Szóval összefoglalva nem érte meg a jegy árát! Legközelebb hallgatok a megérzésemre... :(
1/10
slate777 2008 okt. 30. - 02:45:10 1/10
(610/1363)
Szörnyü ez a film!Menjen a broadway-re de ne moziba, inkább veszek egy ABBA válogatást! A film elõzetese nagyon jó volt, de csak az......
Hemoglobin 2008 okt. 28. - 19:55:58
(609/1363)
Nem kedvelem a musicaleket, az Abbát konkrétan ki nem állhatom, magam sem értem miért ültem be a moziba, de nagyon örülök, hogy megnéztem, mert ez egy hihetetlen jó film!!! Vicces, kedves, aranyos, dinamikus, és ezek a dalok ebben a filmben még szinte tetszettek is. Mindenkinek ajánlom, aki egy kellemes kikapcsolódásra vágyik.
10/10
Tomio 2008 okt. 26. - 19:19:03 10/10 Előzmény ondok
(608/1363)
Ondok, azt írod: "majd ha a többiek is annyit bizonyítottak, mint õ". Pedig bocs, de ez azért nem így mûködik.

Nem véletlen, hogy az amerika Oscar díjtól az angol BAFTÁ-ig mindenhol külön díjazzák a fõszereplõt és az ún. támogatói szerepkörben nyújtott legjobb alakításokat. Ez nem minõségi különbség. (Vagy ha igen, akkor semmi esetre sem a romantikus fõhõs javára!) Colin Firth pl. büszkén vállalja, hogy õ "karakterszínész", annak ellenére, h. ötvenvalahány filmjének a többségében fõszerepet játszott. A karakterszínész a színésztársadalomban kiemelt kategória:

"A karakterszínész belülrõl építkezve jelenít meg különféle részletesen kidolgozott, összetett jellemû - karakterû - figurákat, míg a romantikus fõhõs általában egy leegyszerûsített, tipizált alak, és gyakran olyan színészek alakítják, akik pusztán ennek az egyetlen szerepkörnek a követelményeit képesek kielégítõen teljesíteni."

Forrás: http://www.colinfirth.extra.hu/OLDALAK/MAGANEMBER/terrygross.html

Ebbõl kifolyólag, ha valakit mellékszereplõként látsz, az nem azt jelenti, hogy õ eddig "nem bizonyított" eleget.

Julie Walters (Rosie) angol színésznõ pl. 5-ször nyert BAFTÁ-t és kétszer jelölték Oscarra, eddig 76 filmben játszott.
Christine Baranski (Tanya) amerikai színésznõ háta mögött is van 62 filmszerep, egy csomó díj és jelölés. Az angol Pierce Brosnan-ról és Colin Firth-rõl, valamint a svéd Stellan Skarsgård-ról (aki eddig pont 100 filmben játszott) már nem is beszélve...
zol80 2008 okt. 26. - 17:35:21
(607/1363)
Egyszerûen nézhetetlen. Meryl Streepben bíztam, de csalódnom kellett. Nem tudom, hogy süllyedhetett idáig, elvállalni egy ilyen gagyit.:(
7/10
mildi 2008 okt. 26. - 17:12:55 7/10 Előzmény ondok
(606/1363)
Valóban a legjobbak között van - de ne feledjük - a bizonyításhoz nem elég a szorgalom, és a tehetség - szerencse is kell hozzá, és összeköttetés!
Számtalan nagy tehetségû színész, és színésznõ merül feledésbe kellõ szerencse, kapcsolatok, és marketing nélkül!

Ezzel nem Merylt szeretném lehúzni, inkább csak arra célzok - mások is vannak, akikre oda kellene figyelni - akik legalább olyan tehetségesek - mégsem csinálnak belõlük sztárt.
5/10
ondok 2008 okt. 26. - 13:52:35 5/10 Előzmény mildi
(605/1363)
majd ha a többiek is annyit bizonyítottak mint Õ akkor azok is ajnározva lesznek.én már több éve mergmondtam ,hogy talán a világ egyik legjobb színésnõje,sorolhatnám a ragyogó alakításokat: Krámer kontra Krámer,vagy amikor Shirley Mac lane (õ is óriási színésznõ)drogos lányát alakítja stb.
10/10
little_girl 2008 okt. 25. - 22:32:46 10/10
(604/1363)
Én nagyon nem figyeltem a M.S. spárgájára, inkább C.F. hangjára ill. tánctudására (mégis csak angol a lelkem :) ), P.B. hanjára, a barátnékra, a személyzetre, meg a táncjelenetekre (mert tényleg magával ragadja az embert a zene, plusz engem a tánc is). Pedig az ABBA-ról én nagyon nem is tudnék érdemben nyilatkozni :)) és mégis... Voulez vous