Téma: Mamma Mia!

10/10
Panni:) 2008 aug. 02. - 20:08:45 10/10
(266/1366)
Nekem a legjobb kombinációt sikerült letölteni szerintem! Nem volt felirat, de csak a beszédes rész volt szinkronizálva! Így nem lehetett kiakadni az ABBA dalok fordításán!:D
10/10
Manda 2008 aug. 02. - 19:48:30 10/10
(265/1366)
A szinkront hál' Istennek megúsztam, mert következetesen a feliratos változatra ültem be..
10/10
Manda 2008 aug. 02. - 19:47:49 10/10
(264/1366)
Tényleg, el is felejtettem írni, hogy nekem nagyon tetszett a magyar fordítás. Valaki fennakad azon, hogy ezek DALFORDÍTÁSOK, és nem tükörfordítások, hiszen a szavaknak stimmelniük kell minden ütemre, ezenkívül még ott van a prozódia meg az énekelhetõség... Megtehették volna, hogy tükörfordításokat csinálnak, hiszen Magyarországon nem megy a színpadi mû, tehát nem kellett lefordíttatni úgy, hogy énekelhetõ legyen, ennek ellenére megcsinálták rendesen és ötletesen. Aki pedig ragaszkodik az eredeti tartalomhoz, az ne olvassa, de hát, könyörgöm, ezek dalok, és Isten bocsá', elég bugyuták az eredeti szövegek is, tök mindegy, hogy azt írjuk ki; "mani, mani, mani" vagy hogy "pénz, pénz, pénz" - megjegyzem, utóbbit nem igazán lehetne ráénekelni...

Meryl pedig NEM volt hamis. Ez 100%, különben is, egy film zenei részeit, dalait ezerszer ellenõrzik le, és ha véletlenül valami hamiskás hang bennmaradt volna, azt egy csavarással feljebbtolják.
10/10
Panni:) 2008 aug. 02. - 19:40:19 10/10
(263/1366)
Végre végre sikerült letölteni és itthon megnézni :D
Kellett is hogy itthon nézzem mert végig táncoltam és énekeltem az egészet :D
Fantasztikus! Nagyon tetszett! Hát a sztori igaz nem nagy szám, de a színészek és természetesen az ABBA dalok azok nagyon ott vannak!!!
Vikke 2008 aug. 02. - 15:14:27
(262/1366)
Én egy kicsit csalódtam. Sokszor éreztem vontatottnak és erõltetettnek. A színészekben nem csalódtam,és örültem mert nagy kedvenceimet hozták itt össze. Amanda Seyfried-nek ez mérföldkõ a Bajos csajok címû remekmû :-) után. Ki is tett magáért és a hangja is nagyon szép. Meryl Streep hangja viszont nem mindig tetszett. Sokszor hamiskásnak éreztem. A dalok fordítása nevetséges volt.
Mindezenkívül az ötlet nagyon keratív még ha a történet elég sablonos és kiszámítható is, a csodálatos ABBA dalok kárpótolnak.
10/10
Manda 2008 aug. 01. - 23:17:34 10/10
(261/1366)
MAMMA MIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Most láttam a filmet, és kimondhatatlanul lenyûgözött. Úgy jöttünk ki a moziból a barátnõmmel, hogy egyszerre kérdeztük meg egymástól; "Nnna? Mikor nézzük újra?" A sztori alapjában véve egy nagy blõdli, de a csodálatos zene, a gyönyörû görög sziget, és legfõképpen a színészi játék egy olyan kerek egészt ad, amitõl az ember még órákig mosolyog maga elé és szépnek látja a világot... :))
MERYL ISTENI. Sosem gyõzöm szajkózni ezt a tényt, de hát ez van. Nagyon jó hangja van, és õ bele tudta vinni azt az egyébként szuper dalokba, ami az eredetiben nem volt benne; a színészi játékot, az érzelmeket. Általa nyertek igazán értelmet a sorok.
Sokan krotizálják Pierce Brosnan hangját - mondván, nem bír egy hangot se megtartani, erõlködik stb. - de szerintem erre a szerepre egyáltalán nem kell több, és akárki akármit mond, imádnivaló, ahogy James Bond dalra fakad :D
A két másik "al-öreglánytól" is teljesen odavagyok, jól énekelnek és az alakítás és nagyon jó... Most mit mondjak még? JA. A "kiscsaj". Nem bírom felfogni, hogy mit tett szegény lány, hogy valakinek ennyire nem tetszik. Szerintem 120%-osan teljesített; gyönyörûen énekelt és nagyon szerethetõ volt, talán pont azért, mert nem egy kikent-kifent kis cicababa volt, hanem egy nagyonis valódi ember. A film pluszpontjainak végtelen sorát hosszabbítja egyébként ez is, hogy senkit sem sminkeltek túl; meghagyták a kis ráncokat, egyszerûre, úgymond "reálisra" vették a ruhákat is, egyszóval, az ember jól bele tudott feledkezni az egészbe, nem volt az az érzése, hogy filmet néz.

Az egész különben azt sugározza, vagy nekem legalábbis az jött le, hogy az élet rövid, élvezni kell, amíg lehet, és a legfontosabb, hogy semmit se vegyünk nagyon komolyan. Szép gondolat, és jól is járnánk vele, ha megpróbálnánk megtartani. A színészeknek ez láthatóan sikerült; érethetõ volt, mennyire élvezik az egészet.

Nna, ennyi ömlengés elég, mindenki moziba BE!!
10/10
moffancs 2008 aug. 01. - 11:11:44 10/10
(260/1366)
Nehezen indul be a film, de a végére felpörög és magával ragadó a felszabadultsága. Nulla sztori, a võlegény srác nem tudom, hogy keveredett ilyen nagy színészek közé..
Meryl Streep korát meghazudtolóan ugrabugrált és táncolt. Kedves kis film, nagyon jó ABBA számokkal! Fiúk is elmehetnek bátran!
10/10
irenagy 2008 júl. 31. - 21:10:55 10/10
(259/1366)
Sziasztok,
nem vitatkozom azzal a véleménnyel, hogy limó filmrõl van szó, de a kategóriájában nem emlékszem, hogy láttam-e valaha jobbat. Le a kalappal Meryl elõtt ...
Szóval nekem nagyon tetszett a film, szerintem még meg fogom nézni néhányszor.
BeniGirl 2008 júl. 31. - 20:22:42
(258/1366)
Dominic Coopernek ezt az Autogramm címét találtam:

DOMINIC COOPER
Markham and Froggatt Ltd.
4 Windmill Street
London W1T 2HZ
--UK--

Csak ezért kértem a nevet, mert nagy Autogramm gyûjtõ vagyok.
bélus77 2008 júl. 31. - 17:42:38
(257/1366)
Régen láttam ilyen giccses, semmitmondó filmet. A szomszédok 356. része ehhez képest fordulatokban gazdag vígjáték.
A moziban egyébként rajtunk kívül két Ikarusznyi 40-es egyedülálló nõ volt, õk élvezték...
Ja, a legjobb az volt, amikor a 007-es dalra fakadt.
A hangszerelés amúgy jó.
Pénzkidobás!
Raabz 2008 júl. 31. - 15:08:04
(256/1366)
mint a hsm trilogia
Raabz 2008 júl. 31. - 14:23:50
(255/1366)
na és az énekhangok
Raabz 2008 júl. 31. - 14:17:22
(254/1366)
kurva jó film a film leg jobb rész amiko Colin Firth végre nem egy hódított játszik hanem egy meleg fickot!
champipi 2008 júl. 31. - 14:08:17
(253/1366)
Sziasztok!
Csatlakozom az "ujjongók" táborához:) Kellenek az ilyen filmek!.-Én a férjemmel néztem meg.- a hugom unszolására.-aki mellesleg 3X látta már:))))))))
Mindkettõnket megérintett és kellemes kikapcsolódást nyújtott. Mellesleg tervezem hogy a 10 éves lánykámat is benevezem rá ,-elég zenefüggõ.-ez a film a "limonádé":) története miatt csak plusszban érintené õt.
ramszeszita 2008 júl. 31. - 12:25:13
(252/1366)
Hát én nem tudom, ki hogy van vele, én tegnap láttam a filmet. Úgy gondolom, hogy a mozikat hamarosan ellepik az ilyen, és ehhez hasonló filmek, és szerintem ez jól van így.
Egy hasonló film, az "Across the universe", ami sajnos nem ért el a magyar mozikba is hasonló. Csak az Beatles dalokat dolgoz fel.
Szerintem az ilyeneket, mint új stílust kéne felfogni.
18 éves vagyok, És az nayukámmal néztem meg a filmet. Sokan voltunk még igy a moziban, és az összes anya-lánya nézõ a szemét törölgette a Slipping through my fingers c. dalnál.
A mai fiatalságnak azt hiszem egyszerûen szüksége van ilyen filmekre, ahol nem hal meg senki, senki agyveleje nem loccsan sehová, ahol arról van szó, hogy az élet szép, színes, teli vidámsággal.
A film ezt némiképp túl is nagyította, de valami akkora élményt ad, hogy észbontó!
Kicsit már-már giccses is a dolog, de aki képes látni benne a szépet, az megtalálta a magának való filmet :)
Én személy szerint amint kijön dvd-n begyûjtöm magamnak :)
10/10
roxy093 2008 júl. 30. - 22:23:13 10/10 Előzmény BeniGirl
(251/1366)
Igazán nincsmit!! :)
1/10
iwan 2008 júl. 30. - 22:05:28 1/10 Előzmény Chantal
(250/1366)
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
hogy a fenébe kapott ez a film közel 200 embertõl 9.4-t???
életem 3 legtrébb filmjébe simán bekerült!!! szerintem ez egy nagy kalap 0 volt!
megjegyzem a Pomádét nagyon szeretem. méghogy jobb mint az igazából szerelem, egyáltalán kinek jutott eszébe 1 lapon emlegetni azzal a filmel?
még a zene csak-csak jó lett volna, amig Pierce B rá nem kezdett:) na az vigjátéki volt, mert sok poén nem volt a filmben...nos, de a zene, a dunaplázában néztük, és a zenék alatt ugrált a hang, olyan monó- sztereó filing volt, a végén reklamáltunk is a topmanagernél...
nos, nagy negatív élmény volt nekem!
10/10
Chantal 2008 júl. 30. - 21:36:23 10/10
(249/1366)
Ma láttam a filmet és nagyon tetszett. Imádtam a zenéket, mindenki nagyon jól játszott és énekelt. Eddig nem nagyon hallgattam ABBA-t, de ezekután mindenképp fogok. Köszönöm az élményt. :)
10/10
Medlin 2008 júl. 30. - 21:04:04 10/10
(248/1366)
Hát nekem nagyonnagyonnagyon teccett a film, és még anniyszor megnézem ahányszor tehetem!! Akinek teccett a Grease, annak ez is tecceni fog, szerintem fantasztikus lett, dõltem a röhögéstõl még az innivalómat is kiköptem...:D:D:D:D
Jó szórakozást mindenkinek!
offtopic
BeniGirl 2008 júl. 30. - 20:57:23 Előzmény xylon
(247/1366)
roxy, xylon köszi Domról a képeket. Csak kíváncsi voltam arra, hogy kitõl szerzek Autogrammot. Úgy látszik, beletrafáltam, mert rá gondoltam. Még egyszer köszimindkettõtöknek. :)