3/10
napraforgó 2018 febr. 28. - 04:43:19 3/10
(261/601)
Igazad van, amikor Gracet ostorozod, hogy ragacs, meg pióca, ahogy tapad Davidra. Most is - ki tudja hányadszorra felajánlkozott Davidnak. Már annyiszor közölte vele, hogy szereti õt, nem is értem, hogy David miért nem közölte vele már érthetõen, hogy semmi esélye nála. Valahogy mindig zavarba jön és sohasem mondja meg neki, hogy állítsa már le magát, mert õ egészen más tipusú nõt szeretne. Eleinte finomabban, de közölnie kellett volna ezt, késõbb már érthetõbben megfogalmazva, de igazából ezt David sohasem tette meg!!! Csak hebegett-habogott, meg zavarba jött, meg elmenekült, hogy dolga van, de soha nem mondta meg!!!
Tetszik a jelzõd, miszerint Juan csúzliszájú, avagy parittyaszájú, ami ugye ugyanaz. A mostani kirohanás, összeveszés nagyon csúnya volt, David most döbbent rá, hogy Juan mennyire gyûlöli õt, kicsit sem volt a barátja. És Juan beígérte neki, hogy a harc folytatódik. Habár nem igazán értem, hogy miként versenyezhetne egy olívaültetvény egy szõlõbirtokkal????
Perla szánalmas, amennyire odavan Juanért, kis erkölcsi érzéke sem maradt mellette, pedig Carito szavai fölrázhatnák.
Erika és Miguel valóban helyesek, õk sokkal inkább összeillenek, mint Miguel Luciánával. Tetszik, hogy Erika mennyire szereti az apját, és milyen elkötelezett a birtokukal szemben. És õ valóban megbecsüli Miguelt, remélem õk egy pár lesznek és Miguelben nem marad tüske Luciana miatt. Úgy tûnik, hogy a gyerekkori barátságot és rajongást ki kell nõni egy igazi felnõtt kapcsolat kedvéért.
Kár, hogy ilyen lassan halad az egész történet, habár azért a felén már túlvagyunk!
Még ki kell rakni a banyát, el kell zavarni Gracet, Miguel szívét be kell gyógyítani - na erre van Erika, és nem utolsó sorban Fernandát valahogy le kell választani a ridegszívû nagynénjérõl.
malvinkicska 2018 febr. 27. - 17:21:25
(260/601)
A mai rész nagyon jó volt annyiból kiborult a bili ki is a parittya szájú Juan, nem vagyok az erõszak híve, de megérdemelte volna a csontját törjék a fiúk.
A másik birtokon nekem tetszik Erika és Miguel játéka , nekem az a színésznõ mutatós, és nem játssza túl a szerepét.
Lópofa most nagyot esett mivel a rendõr nem ment pedig baba rózsaszínbe öltözött, mint valami kislány.
a Grészt alakító színésznõ mikor elolvasta a forgató könyvet akkor már tudta mit vállal nekem nagyon megalázó a szerepe, úgy fút David után , mint a kiskutya ez nagyon fertelmes dolog, ilyen erõszakos, lehet a minden napokban is egy kis nyálas gerinctelen valaki, mert jól alakítja az utálatost.
Ezek után mi lesz vajon.
3/10
napraforgó 2018 febr. 27. - 17:08:31 3/10 Előzmény malvinkicska
(259/601)
Ma végre kiborult a bili, Juan kimutatta a foga fehérjét. Habár Cezar már próbálta figyelmeztetni Davidot, õ naív módon megbízott benne, a barátjának tartotta. De most legalább eltakarodik a birtokról. Igaz, így nem lesz szem elõtt, majd a háttérbõl intrikál. Graciela is pofára esett, David egyáltalán nem díjazta a "segítõ" szándékát. Csak az ostoba Fernanda dõl be neki, nem veszi észre, hogy csak eszköz a nénikéje kezében.
Guttierez viszont hanyagolja a banyát, emiatt most Márta cikizi, de Lilián is visszavág, ilyenkor mindig elõkapja Adolfó urat és meglobogtatja a városban, csakhogy bosszantsa a hadnagyot.
malvinkicska 2018 febr. 26. - 17:51:12
(258/601)
az biztos ezek a csókok elég rondára sikeredtek, fõleg D és Luci, Miguel és Erika csókjai nekem hitelesebbek.
3/10
napraforgó 2018 febr. 26. - 17:42:44 3/10
(257/601)
Hát nem sok minden történt valóban, tovább nyûglõdnek a gyerekeken. Abban igazat adnék a gyerekeknek, hogy az apjuk nem vegyen el olyasvalakit, aki nem tud kijönni a gyerekekkel, akivel nem szimpatizálnak, de ettõl még nagyon messze vannak, hiszen még csak arról van szó, hogy az apjuk felhagy a gyásszal és újra randevúzni kezd, ismerkedik, próbálkozik. Éppenséggel ha nem lenne ott luciana, akár minden héten mással randizhatna, stb. A gyerekekre meg csak a komolyra fordult kapcsolat tartozik, amikor már megállapodtak egymás mellett, addig nem, így hisztire sincs ok.

Juannak csak sikerült megszerezni a szomszédos biortokot, igaz Graciela megzsarolásával. Na kíváncsi leszek David megnyúlt arcára, ha megtudja. Bár igazából fogalmam sincs, mit akar rajta kezdeni Juan, nem ért õ a mezõgazdasághoz, Márk meg még annyira sem. Hacsak nem valami migránstelepet és elosztót akarnak ott létesíteni....

Nem akarok prûdnek látszani, de engem kicsit zavar, hogy a hosszas csókolózásokat annyira premier plánban mutatják, és azt kell néznem, hogy szinte megeszik egymást, annyira harapdálják, marcangolják egymás száját. Itt még nem láttam, valamelyik más szappanoperában meg egymás nyelvét harapdálták, nyitott szájjal, és az operatõr szinte a szereplõk manduláját is lefilmezte. Na ez szerintem csak a két emberre tartozik, minek millióknak belenézni a szájukba.
malvinkicska 2018 febr. 26. - 16:58:48
(256/601)
A föld elkelt megvette Juan , nagyon jól tette, de Grész erre mit fog lépni és David Az most egyébbel sem foglalkozik csak csókolóznak ha van értelme vagy nincs.
Az a Cent úr nagyon szakadt egy valaki. Erika és Miguel kezdenek szerelmes lenni, már megcsókolta M.
Sok minden nem történt benne ma sem.
3/10
napraforgó 2018 febr. 23. - 17:39:16 3/10
(255/601)
Amúgy kicsit csodálkozom, hogy David egyik nap bejelenti, hogy készen áll egy új kapcsolatra - de mikor rákérdeznek, hogy kivel, nem mondja meg, csak annyit, hogy úgy általánosságban beszélt. Aztán már másnap be akarta jelenteni, hogy Luciana a választottja, amikor Fer kirohanása miatt ezt végül is nem tudta megtenni.
Ez a Mark meg nagyon magabiztos, Juant is nyugtatgatja, pedig ha találnának egy-két bevándorlót, akit õk rejtegettek, akkor lenne tanu ellenük. Ezen nem változtat az sem, ha megszerzi az olívás ültetvényt és elmegy Davidtól.
malvinkicska 2018 febr. 23. - 17:18:53
(254/601)
A mai rész majdnem az mintha most kezdõdne a sorozat megint a gyerekek a téma, nem lehet ezen már túl lépni, leszögezni Luciana és kész Grész meg menjen dolgára.
David egy csomó szerencsétlenség, Juan is kifogja lehet semmizni amit meg érdemel.
Miguel és Juan kakaskodtak, de nem jól mert egyik sincs kórházba ez csak imitálás.
Lópofa kiöltözött de ronda akár mit vesz magára, meg ha megszólal akkor nekem már végem.
A kis csajnak Frnek olyan ronda szerepet írtak elég lenne egy éltesebb nõnek aki tisztába van jobban dolgokkal.
Fert uszítja Grész, az meg azt csinálja, ez azt látom már így marad, mert D-nek nem jött meg az esze rendesen.
Erika nekem szimpatikus elég jól néz is ki, remélem Miguel bele szerelmesedik.
3/10
napraforgó 2018 febr. 23. - 16:53:16 3/10
(253/601)
Graciela a befektetõknek tartott bemutatón is mindig Luciana elé tolakodott, közbeszólt. És sikeresen felbújtotta Fernandát, aki micsoda hisztit vágott le az apjának a gonosz mostohát vizionálva. Mintha nem 18 éves lenne, hanem csak 8-10. Egy Bobby korú gyereknél ez még érthetõ is, na de egy felnõtt lánynál?! Szerencsére Tano igyekszik helyrebillenteni az agyát.
Juan és Miguel egymásnak ugrott, mint két kakas.
Kíváncsi vagyok, hogy Kent úr egyenként beszél-e Daviddal, Juannal és Gracielával az olívaültetvényrõl, vagy összeereszti õket és majd egymásra licitálhaznak.
malvinkicska 2018 febr. 23. - 10:50:03
(252/601)
Igen mindenkinek van valami amin fenn akad te az éveken azon én is meg ezen a lehetetlen szerelmeken, pedig tudom a valós életben is vannak dolgok de még is.
Grész 25 éves Luci is David 42, szinte az apjuk lehetne mivel a lány Fer 18, szóval valóban szappan opera a rosszabbik.
3/10
napraforgó 2018 febr. 23. - 02:56:26 3/10
(251/601)
Nem tudom miért, de én mindig számolgatom az éveket ezeknél a sorozatoknál. Ezt 2016-ban forgatták, akkoriban a Liliant játszó Azela Robinson 51 éves volt, Márta 49. Márta kora még rendben is van, neki 25 éves lánya és 20 éves fia van. Na de Liliannak már legalább(!!!) 60 évesnek kellene lennie, hisz van egy 18 éves unokája. Én minimum 20 évet számolok egy-egy generációra - habár ez a valóságban inkább több szokott lenni, akár 25-35 év! (Extrém eset, ha egy lánynak 16-17-18 éves korában születik gyereke és annak is kb. ugyanekkor....)
Azt tudjuk, hogy David és Lisa együtt jártak egyetemre (lehet, hogy csak fõiskola volt az, college, ami csak 3 éves és csak rosszul fordították), de tételezzük föl, hogy csak ezután házasodtak össze. Mégha rögtön gyerekük született is, akkor is minimum 22-23 évesek lehettek akkoriban, így kijön David 40 év körüli életkora. Ekkor viszont az anyósának, Lilián anyjának azért már 60 körül kellene lennie.... És akkor meg már valóban kevéssé érthetõ, hogy egy 38-40 éves rendõrhadnagy miért is veszkõdik annyira érte. Még Márta is idõsebb nála egy 10-sel, de Lilián meg 20 évvel.... És a 40 év körüli Gracielát - akármilyen vonzó nõ is lehetett a sztori szerint, nem igazán egy 25 éves színésznõvel kellett volna eljátszatni. Mert nagyon szép nõ ez a Kimberly dos Ramos, csak nehezen hihetõ, hogy 15 éve együtt járt egyetemre Daviddal...
Arról meg már korábban írtam, hogy Lisa a sztori elején akkor lett terhes Bobbyval, amikor Fernanda még karonülõ kisbaba volt, de nem több két évesnél, vagyis max. 2-3 év lehetne köztük, itt meg vagy 10 évvel fiatalabb a kisfiú.
Én nem tudom becsülni azokat a sorozatokat, ahol ennyire nem figyelnek az idõre, a szereplõk korára, az idõ múlására.
malvinkicska 2018 febr. 22. - 16:57:09
(250/601)
A mai rész is a hordók között kezdõdött, megint ott csókolóztak, de nekem még sem olyan igazi köztük a kémia, hiába ezért a nõért vált el Gabriel a feleségétõl, ezt olvastam több helyen na de ez az õk dolguk a bulvárnak is élni kell. A gyerekeivel közölte szerelmes , és erre a halál Grész már nyomja is a lovaló dumát Fernek.
Az meg vevõ rá kis pletyka fészek. A kisfiúnak jobb szerep van írva kis édes.
Lópofa válogat a ruha közt mit vegyen fel, egy zabla kellene a szájába.
Miguel még nincs túl a Luci szakításon erika jól látja a dolgokat. Luciana is egy kis szemét amiért nem áll elõ és nem mondja el õszintém, szerelmes Davidba és kész az is tudná magát mihez tartani. Juan szemétkedik a föld vásárlással kapcsolatban, de Grész be akar tartani neki lópofával.
Grész mit fog hozzá szólni ha kimondja D Luci a választott, igaz már az orvossal megbeszélték neki nem kellene hagyni parancsolni senkinek.
Nekem ez is olyan fura miért lakik itt a kaki keverõ anyós és a gyilkos sógornõ ennek nincs értelme , mikor a gyerekeknek van nevelõjük, azért, hogy ezek itt borzolják a kedélyeket.
3/10
napraforgó 2018 febr. 22. - 16:46:24 3/10
(249/601)
Itt mindenki iskolatársa volt mindenkinek? Most Cezarról derült ki, hogy együtt volt diák Daviddal. Korábban meg Juan, Lisa és Graciela közös egyetemi éveikre emlékeztek.
Erika kezd egyre erõszakosabb lenni, mindenáron meg akarja kaparintani Miguelt, aki viszont még mindig Lucianának akar imponálni. Mindenesetre seperc alatt a borászat vezetõjévé nõtte ki magát.
Honnan a csudából kerülnek elõ hirtelen ezek a befektetõk? Semmi ilyesmirõl nem volt szó korábban, mármint hogy befektetõket keresnek a borászathoz.
3/10
napraforgó 2018 febr. 21. - 17:18:29 3/10
(248/601)
Én is ezen röhögök, hogy a pincében bújkálnak, ahelyett, hogy nyíltan felvállalnák egymást. A két banyát el kell zavarni a háztól, a két gyerekkel meg csak elbír David. Bobby kedveli Lucit, Fernanda meg már felnõtt nõ, úgy is kéne beszélni vele, nem mindig gyerekként bánni vele. Még neki is jól jönne, ha az apja nyíltan felvállalná Lucit, mert ez neki is érv lenne Tano mellett. Ha az apja egy munkásnõvel, akkor õ miért ne lehetne egy munkással.
malvinkicska 2018 febr. 21. - 17:02:49
(247/601)
Megnéztem hány részes 141 éa 80 körül járunk még fog hisztizni lópofa eleget, aztán ez a márt a is mit követ, mint egy csitri, most is csak azt írom az ilyeneket nem szeretem benne, ez már nem nekik való. David a csúzli szájú Juant kiosztotta, szegény Miguel aki csak dolgozott azt rendõrözik de egyszer csak kitudódik mi az igazság.
Lilian szerintem még tesz is rá egy lapáttal a hisztire olvastam , hogy ezek a színésznõk szeretik túl játszani magukat, de igaz, mert én is azt látom hogy élvezik a másikat ócsárolni. Fernanda ha úgy tanulna, mint pletykál akkor az jó lenne de késõn akar már D rendet tenni lehet.
Az fura õ a ház ura és a boros hordók között csókolóznak, mi értelme van.
3/10
napraforgó 2018 febr. 21. - 16:52:54 3/10
(246/601)
David végre a sarkára állt és jól kiosztotta Juant. Liliánon meg röhögök, annyira odavan azzal, hogy õ született amerikai, közben meg próbálgat angolul tanulni. Már nem elõször látjuk angol nyelvkönyvvel a kezében.
Davidból meg hirtelen kitört az apa, most találta ki, hogy a 18 éves lányát tanulásra kényszeríti. Mintha éhenhalna, ha nem végez egyetemet.
Graciela milyen undok, amikor David Lisa holmijait válogatja a gyerekekkel. Lilián meg micsoda hisztit vág le, amikor a lánya holmiját el akarják ajándékozni.
És megint kapargatják a migránsügyet.
malvinkicska 2018 febr. 20. - 18:00:21
(245/601)
Tudod a törökök amelyik sorozat nem úgy teljesít ahogy õk azt elvárják rövidre zárják pár bölüm és vége.
Azt azért megfigyeltem hogy annyira megromlott a minõsége ezeknek a televizás sorozatoknak sok butaság nyavalyognak a semmin, nagyon örülök nem kezdtem el egyet sem, már a T és Sz-be sem bele sem nézek az is vad baromság.
3/10
napraforgó 2018 febr. 20. - 17:44:15 3/10
(244/601)
Juannak már túl sok van a rovásán, nemcsak a bor elrontása, hanem a gyomirtós mérgezés is, ami szerintem súlyosabb, mint a bor-ügy. A borral csak anyagi kárt okozott Davidnak, de a gyomirtóval megmérgezett legalább egy tucat embert. Ezért még csak föl sem jelentették, holott ez minimum foglalkozás szabályainak megszegésével gondatlanul okozott egészségkárosítás. Most meg szabotálja a vételi ajánlat kidolgozását a szomszéd birtokra.
Nem is értem, hogy ezt, ha valóban fontos Davidnak, miért bízza rá, miért nem saját maga foglalkozik vele. ??? Ez már nem jóhiszemûség David részérõl, hanem hülyeség. Egyszerûen röhejes, hogy David inkább hordókat számolgat a pincében (Lucival), amit egy huszadrangú senki is meg tudna csinálni, és nem maga foglalkozik a szerzõdésekkel, meg a számlákkal. Az érthetõ, hogy a jogi problémákkal Foglalkozzon Juan, de azért azt, hogy mit akar megvenni és mennyi pénzt tud rááldozni, azt magának kell eldönteni, nem az ügyvédnek. A jogász csak megfelelõ formába önti a szerzõdõ felek akaratát. Ez a fene nagy bizalom Juan irányába egyáltalán nem indokolt, fõleg, hogy maga David sem elégedett sem a munkájával, sem a hozzáállásával. Ezek nagy gyengeségei a sorozatnak.

Grace nem normális, már teljesen bele van zavarodva az ötletébe, hogy megszerzi magának Davidot. Sehogy nem akarja tudomásul venni, hogy nem kell a pasinak. A mai részben már annyira ellenszenves volt, hogy még Fernanda is elmenekült elõle. Hiába kapta a nyakéket tõle, nagyon hirtelen elnézést kért, hogy dolga van.

Mint ahogy az is csak egy mondvacsinált dolog, hogy "most még tartsuk titokban a kapcsolatunkat". Miért? Ha David komolyan gondolja a kapcsolatát Lucival, akkor miért lesz jobb, ha csak egy hét, vagy egy hónap múlva borul a bili? Graciela követelõzésére David nyugodtan megmondhatta volna, hogy szerelmes Lucianába. Mint ahogy azt is sokkal határozottabban kellett volna már kommunikálnia Grace felé, hogy neki soha, semmikor nem lesz lehetõsége nála, mert nem szereti és nem is fogja . Ezek a felesleges elhallgatások, titkolózások semmire sem jók, csak az idõhúzásra, hogy na, nyomjunk még 10-20 részt bele ebbe a sorozatba.
malvinkicska 2018 febr. 20. - 17:26:53 Előzmény napraforgó
(243/601)
Telefonom volt nem tudtam befejezni a mondandóm, David kiosztotta Grészt, de az csak tolakodik tovább, nagyon utálom az ilyen csiriz nõket, nem értenek a szóból.
Lópofa is mindenkit figyel csak az a jó amit õ csinál más mindenki buta, nem tudom végig így lesz, mert eza felügyelõsség , már nagyon unalmas.
A holnapi részben remélem elkapja a grabanszát D Juanak, mer az is mindent tehet büntetés nélkül mesének is rossz.
malvinkicska 2018 febr. 20. - 16:59:35 Előzmény napraforgó
(242/601)
Köszöntelek a mai részt megnéztem, továbbra is az a véleményem ennek a Grésznek egy csepp nõi méltósága nincs, nekem annyira túlzás amit követ David kegyeiért.
Õ beszél a testvérérõl mikor általa halt meg, ez is egy fura dolog, ebben a sztoriban senki nem kap bûntetést, Juan tönkre tette a bort semmi, most nem akarja föld vásárlást, remélem ez a nagy lelkû D most már a körmére néz, az a Perla olyan buta , mint a sötét éjszaka, ahogy bele van esve Juanba, pedig az csak kihasználja a hiszékenységét. Szóval már sokszor leírtuk nagyon gyenge kis sorozat. Az a nagy lópofa meg van zavarodva Mártával együtt a rendõrért, ha olyan korban lenének talán még jobban elfogadnám, ezt alakítják de így nekem egyszerûen undorítóak.