I-T 2012 febr. 29. - 22:38:24
(413/713)
Örülök, hogy végre megnyerte valaki a 25 millát, ráadásul egy szimpatikus versenyzõ. Az véletlen, hogy a 9. 1o párbajnál a kihivók, csak párbetûs egyszerû kérdéseket kapnak, a versenyzõ pedig nehéz, hosszú, nem nagyon ismert idézeteket? Lehet ez csak véletlen.
ennyi baromságot... 2012 febr. 29. - 20:36:18
(412/713)
Muszáj lesz megnézni az ismétlést, mert az "élõ"-rõl lemaradtam. Egyébként nem elõször van olyan érzésem, hogy itt-ott beépített emberek játszanak.
(ismerõs ismerõsének az ismerõse is játszott benne, õ 90%-ig biztos, hogy nem fizetett statiszta, de némelyik játékosnál... hát voltak már furcsa érzéseim :) )
9/10
greghouse 2012 febr. 29. - 20:28:57 9/10
(411/713)
Eszem ágában sincs. Csak a ker csatornákon vannak gonosz manipulátor producerek, szerencsére. (...:-))
Bár én, ha producer lennék........
Gratulálok a szerencséhez. Mindenkiéhez.
1/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 29. - 20:17:44 1/10
(410/713)
azért grat a 25 millát megnyert palinak
9/10
greghouse 2012 febr. 29. - 19:44:45 9/10
(409/713)
Fantasztikus a szerencse! Ez a huszonöt milka, elõször teljes nyeremény, nem is jöhetett volna jobbkor, a mûsornak...Pont, mikor épp elindult a konkurrensen egy vetélkedõ Balázzsal, jön a Milliomos Friderikusszal, és Vágóval egy új...nahát, ekkora mázlit, hogy pont most nyer valaki egy hatalmasat, hogy meg fog nõni a nézettség...Eszem ágában sincs a Redford féle Quiz Show-ra még csak célozgatni sem, ma már senki nem merne így taktikázni. Szerencsés véletlen, ami jól jött a versenyzõnek is, és nagyon jól jött a csatornának. Nincs ebben semmi, természetesen. Ugye?
9/10
greghouse 2012 febr. 29. - 14:45:24 9/10
(408/713)
Elnézést az elõbbiért, ez már offtopic lett volna, dehát itt alakult ki a Balázs "vetélkedõrõl" vita. Hogy topic legyen, Gundel mûsora azért más kategória. Mondjuk például érdekes. Na jó, nincs benne aranyérkenõcs reklám...
9/10
greghouse 2012 febr. 29. - 14:43:30 9/10 Előzmény hajvasalo01
(407/713)
Kis környezetemben (nyilván nem reprezentatív) "kutatást" végeztem, a Balázst szeretõ átlagnézõ hatvanöt fölötti nõ. "Mert olyan aranyos mint egy kiskutya..." volt a reprezentatív válasz. (Oké, mondom, ez csak annyira volt reprezentatív, mint a fogkrémreklámban "egy felmérésben a megkérdezett fogorvosok 95 %-a ezt választotta..." Ja. Megkérdezem a haverjaimat és egy sörért ezt választják. Kit érdekel...
olahmiki1959 2012 febr. 29. - 10:41:35
(406/713)
Ha így értetted, akkor igazad van, de te bigbranerezõ csatornáról írtál, azért volt félreérthetõ.
ennyi baromságot... 2012 febr. 29. - 09:41:48
(405/713)
Olvasd el Orwell 1984 c. regényét! ;)
A Nagy testvér nem a másik csatorna találmánya... :)
olahmiki1959 2012 febr. 29. - 06:16:15
(404/713)
Nagyjából igazad van, de legyünk korrektek. A "Big Brother" a konkurens, TV2 csatorna mûsora volt, nem az RTL-é.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 febr. 28. - 22:11:32 Előzmény fogjunkössze
(403/713)
Mégis mit vártál a bigbránerezõ adótól?
10/10
hajvasalo01 2012 febr. 28. - 11:20:32 10/10
(402/713)
Tegnap átkapcsoltam az Egy perc és nyersz-re. Hát bár ne tettem volna, borzalom!!!!!!!
olahmiki1959 2012 febr. 28. - 06:28:00
(401/713)
Ma teljesen egyértelmûen ez a legjobb mûveltségi vetélkedõ a tv-k kínálatában. Szellemes az alaphelyzet, nem megszokott, ezért új a forma, széles spektrumot fognak át a kérdések, bár néha kissé erõsnek tartom, hogy a - "melyik a január után következõ hónap" - szintû kérdés után bevágnak egy olyat, amire egy földrajztanár, vagy egy atomfizikus sem tudja a választ, olyan nehéz. Természetesen emelni kell a kérdések nehézségi fokát, de idõnként túlságosan nagynak tartom az ugrást. Ismeretlen zenekarok senki által nem hallott szövegeit folytatni, vagy valamelyik tv-sorozat hõsnõje kutyájának a nevére rákérdezni, szerintem túlzás. De összességében jó a színvonal.
A játékosok nincsenek könnyû helyzetben, tulajdonképpen egymás ellen kell játszaniuk, és a 20 másodperc is sokszor nagyon kevésnek tûnik.
Talán ennek a nagy nyomásnak a számlájára írható, hogy néha a legegyszerûbb kérdésre sem tudják a választ, bár egy kicsit elszomorodtam, amikor ma a különben nagyon helyes fiatal hölgy arcán, - aki ráadásul angol-szakos tanárnõ, - az látszott, hogy életében nem hallotta még a leghíresebb klasszikus angol krimi írónak, Sir Arthur Conan Doyle-nak a nevét. Annak boncolgatása, hogy ennek vajon mi lehet az oka, szétfeszítené ennek a fórumnak a kereteit.
Azért az érdekelne, hogy hogyan dõl el, hogy ki állhat be középre, kibõl lehet "nagy" játékos, és ki kerül a szélsõ körbe. Állítólag, sõt szerintem biztosan vannak selejtezõk, próbajátékok,ennek ellenére elõfordul, hogy olyan ember is középre kerül, aki meglehetõsen humortalan, szürke egyéniség, és a tudása sem kiemelkedõ.
Aki viszont egyértelmûen a hátán viszi az egész játékot, az Gundel Takács Gábor.
Telitalálat a játékvezetõi feladatra, a csatorna hálát adhat annak az embernek, akinek eszébe jutott, hogy ezt a játékot Gundival kell kipróbálni. Lubickol ebben a szerepben, brillírozik, látszik, hogy élvezi minden percét. Tulajdonképpen õ az igazi fõszereplõ, a játékosok õ mellette csak statiszták lehetnek. Én személy szerint még nem vettem észre, hogy a fülest használta volna, hihetetlenül vág az esze, pillanatok alatt képes valami szójátékot alkotni a megfejtésbõl, vagy a játékos mondataiból, képes a fejében tartani a párbajozók adatait, meghökkentõ, vagy megmosolyogtató szokásait, rigolyáit, amelyeket idõrõl-idõre belekever a poénjaiba, ironikus megjegyzéseibe.
Ahhoz is jó érzéke van, hogy ne lépje át azt a határt, amikor már túlságosan "sok" lenne. Fõnyeremény a csatorna és a mûsor számára.
Az M1 csatorna több új mûsort is elindított az utóbbi idõben, amelyek változó színvonalúak, a "Mindenbõl egy van" szuper, felhõtlenül lehet "röhögni" rajta, ami már nagyon hiányzott a nézõknek, pláne manapság, - de ebbe most nem mennék bele, mert nem akarok politizálni, gondolom, értitek, - a DTK-t sehogy sem tudom megszeretni, pedig D.Tóth Kriszta aranyos, próbálkozik is, de valahogy nem az igazi, Fábry pedig - sajnos - eddig messze nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket. A Négy szellem nem lenne rossz, bár idõnként annyira magasröptûnek akarnak látszani a beszélgetések, hogy az már-már a befogadhatóság rovására megy, Bácsfi Diánának a mûsorban való szerepeltetése pedig – ráadásul álnéven! - külön tanulmányt érdemelne. A "Szeretlek Magyarország!" nekem erõltetettnek tûnik, és a sugárzásának az idõpontja sem szerencsés.
A "Maradj talpon!" egyelõre minden szempontból jól teljesít, még az is jó, hogy este megismétlik, ha esetleg másik mûsorral ütközne délután. Szerintem mi, nézõk, akkor járunk jól, ha azt kívánjuk, hogy ez a mûsor minél tovább maradjon meg a tv kínálatában, mert akkor abban a biztos tudatban ülhetünk le délutánonként a képernyõ elé, hogy ma megint jól fogunk szórakozni, ráadásul , ha figyelünk, még valami kis tudás is ránk ragadhat, ami nem egy utolsó szempont a mai világban.
fogjunkössze 2012 febr. 28. - 04:40:59
(400/713)
Nagyon jó a mûsor, csak a Gundel szürke ruházatán kellene egy kicsit színesíteni. Utána átkapcsoltam az RTL új vetélkedõjére, hát gagyi!
10/10
moles78 2012 febr. 27. - 23:47:24 10/10 Előzmény csikosi
(399/713)
jóóó
10/10
csikosi 2012 febr. 24. - 14:09:21 10/10 Előzmény Alenlau
(398/713)
Szenzációs ez a Gundel Takács Gábor!!!
Üdv: Csikosi
10/10
Alenlau 2012 febr. 22. - 19:02:58 10/10
(397/713)
még mindig nézem
(pedig én válogatós vagyok)
9/10
greghouse 2012 febr. 22. - 15:02:35 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(396/713)
Teljesen egyetértek. A történetek kellenek, talán ha ez is kertévén menne, ott meg a reklámok miatt nem kellenének, de akkor meg azon szentségel a publikum. Én a magam részérõl inkább a történeteket hallgatom, nézem, mint az aranyér kenõcs reklámot, vagy mint - "kedvencemet" - azt a kábeltévé reklámot amikor a csillogó kékruhás kopasz fülbevalós német odatotyog és azt mondja "abszolúte grátisz", mire a közönségben egy csajnak orgazmusa lesz és azt mondja a b*zinak hogy "szeretünk rolf!" Ez a reklám borzalmas. Ettõl bármilyen történetezés csak jobb lehet, plusz Gundinak jó humora van és gyorsan vág az esze, nem vár mindig a fülesre.
Ami a kérdéseket illeti, nyilván nem tudjuk meg pontosan soha, de miért lenne más mint máshol, számítógépes adatbázis van, különbözõ nehézségi fokokban, és a producer néha lépteti egy kategóriát, azon belül a gép választ. Általában így megy külföldön, dehát ki tudja....
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 21. - 14:17:24 10/10
(395/713)
gpotter: ezt nem fogjuk megtudni. Ráadásul, nem lehet tudni, hogy kinek mi a könnyû, mi a nehéz - Gudni után szabadon. A történetek meg szerintem pont kellene, hiszen a többi vetélkedõhöz képest itt gyorsnak kell lenni, állva. Ez pedig elég megterhelõ vagy legalábbis jobban izgulhat a játékos.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 17. - 15:05:58 10/10 Előzmény greghouse
(394/713)
Igen, van fülese, de én még nem vettem észre, hogy onna puskázott volna. Amit nem is csodálnék, mert csak úgy vágja a riposztokat.