topikos8 2011 okt. 14. - 17:49:41
(73/713)
Aha, persze. Az is teljesen véletlen, hogy a játék történetében a második játékos egy ismert ember volt? A four fathers egy tagja. Túl sok itt a véletlen.

Szerintem most gyorsan el akarják vitetni a 25 milkát hogy sok cikk jelenjen meg a mûsorról. Aztán jó sokáig senki nem fogja elvinni.
10/10
Alenlau 2011 okt. 14. - 17:35:37 10/10
(72/713)
Azt hitte milyen okos, mert eljutott a 10. párbajig. Pedig nem rajta múlt - hihetetlen társaságot fogott ki :)
Tényleg nem tudtak megszólalni, mert megszeppentek, vagy nem tudták, vagy ... mindegy is!
Én nem látok semmi megrendezettséget, csak így jött össze.
Mindenki gondolhatta, hogy a 10. kérdés már nem lesz egyszerû, és a szerencse sem segíthet mindig!
Végigment... és vesztett egy jobb ellenféllel szemben.
Ennyi.

De legalább megpróbálhatta!
Erikaaa 2011 okt. 14. - 11:30:19
(71/713)
A gyõztes játékos helyében én nem így cselekedtem volna. Ahogy néztem, elég jól szituált pasas, nem vizezi a tejet otthon, ez az 500 ezer nem dobott volna annyit az életén, mint Marcinak az életén a 25 millió. Én a helyében letagadtam volna a Szilágyi Erzsébetet, és Marci vihette volna a nyereményt, de hát nem vagyunk egyformák.
Gundel-Takács érintõlegesen utalt a sportszerûségre, szerintem sugallta a pasasnak a megoldást, de az nem hallotta meg. Sajnálom Marcit, jól játszott, és legalább egy fiatalember jól indulhatott volna a nagybetûs életbe ebben a nyomorúságos világban, de egy önzõ ember nem hagyta ezt. Van még mit tanulnunk ezen a téren. Azt kívánom a gyõztesnek, hogy költse patikára.
Iszapos 2011 okt. 13. - 21:46:12
(70/713)
Szerintem a 10.játékos aki nyert nem volt debil.SÕT! Ahogy tudta a választ,hogy Szilágyi Erzsébet az nem semmi.Megérdemelte a nyereményét.Gratula neki.
topikos8 2011 okt. 13. - 21:38:10 Előzmény Iszapos
(69/713)
Nehéz megítélni a játékát. 10 ellenfélbõl a fele már az elsõ kérdésnél kiesett. Nekem kicsit megrendezettnek tûnt, az az érzésem volt, hogy direkt egy debilgárdát raktak be a körbe 10 ellenfélnek.

Ilyenkor azért elgondolkoznék, hogy munkaadóként ne mondjak fel rögtön egy-egy ilyen játékosnak, aki ilyen alapmûveltségi kérdésekre sem tud válaszolni, akkor a munkájában mennyire lehet eredményes.
1/10
Ford Mustang 2011 okt. 13. - 21:09:09 1/10
(68/713)
HüJenõ nem tudta a Keresztapát...atya ég, ennyi sötét embert. Öntelt, beképzelt hülyegyerek meg nem tudta a bacilust...hajjajjajjj...
Iszapos 2011 okt. 13. - 20:06:40
(67/713)
A kis Marci gyerek azt hitte hogy övé lesz a 25 milka.Ügyes volt a pasi én már több játékba is láttam.A mai volt a legjobb adás.
kozmamonika 2011 okt. 12. - 16:55:53 Előzmény topikos8
(66/713)
Azért megy az ember ilyen mûsorba, mert szeret játszani és szeretné kipróbálni magát. Akkor is, ha izgul. Az ember már csak ilyen. Nincs ebben semmi csúnya szerintem.
Gratulálok, hogy ilyen okos vagy. Már csak a szerénységre és a toleranciára kell gyúrni és akkor nagyon értékes ember válhat belõled.
Tekebajnok! Ne csüggedj! Én azt hittem, hogy ezek a szempontok csak a kereskedelmi televíziózásnál voltak fontosak, de tévedtem. Én is voltam a Párbaj c. mûsor próbajátékán. A teszt nagyon jól sikerült, de utána volt egy beszélgetés Mónikával (õ volt a Milliomos rendezõ asszisztense is). Semmi bajom vele egyébként, nagyon szimpatikus. De ki volt adva nekik feladatként, hogy kifejezetten extravertált embereket keressenek. Én nem vagyok az. Volt olyan kérdés is, hogy mivel tudnék a címlapra kerülni. Mondtam, hogy semmivel sem szeretnék a címlapra kerülni. Biztos tudnék, mert nincs unalmas életem, sosem volt az, de a magánéletemet zárt ajtók mögött élem, és ez így is marad. Volt ott egy roma csaj, egy hatalmas mellû csaj, meg egy-két érdekes csodabogár, mindegyiket viszont láttam késõbb adásban. Igen, kell, hogy legyen benned valami különleges, amirõl lehet írni másnap a lapokban. Homoszexuális, roma, féllábú, érdekes foglalkozású vagy akármi, amiért érdekes lehet. Én viszont egy átlagpolgár vagyok. (ha mégis, hát annak örültem volna, ha azt írják meg a lapok, hogy megnyertem a 40 milliót, de nem sikerült). Harsány sem vagyok. A milliomos szûrése sokkal korrektebb volt. Telefonon is nehéz kérdések voltak, kicsit össztûz jellegû volt, de ha tudott valaki, be lehetett kerülni (meg persze szerencse is kellett). Nem kellett, hogy érdekes, magamutogató is legyél. Nagyon minimális magánjellegû kérdés volt. Ezért is tartottam igazságosabbnak.
teke-bajnok 2011 okt. 12. - 12:08:14
(65/713)
Köszönöm a velem együtt érzõknek a hozzászólásokat sajnos tényleg kellett volna hazudni valami "ütõset",de jobban megismerve a játékszabályokat nem is bánt annyira a dolog pl. mi alapján döntik el,hogy ki a kihívó,ha a körben a 10 játékos között állsz nincs is esélyed a 25 milkára.Egyébként "csak" érettségim van,nincs fõiskolai vagy egyetemi végzettségem,csak gyerekkorom óta vetélkedõ-bolond vagyok.
topikos8 2011 okt. 12. - 01:36:14 Előzmény teke-bajnok
(64/713)
Mondasz valamit, egyik nap játékosai, csak úgy írtam magamnak:

1. nagyatádi ironman-en, pókerversenyen indult, elmebajnokságon is.
2. ?
3. klinikai kutató aszisztens, végig jeles volt a suliban
4. másoddiplomás, mûvészetelmélet, fotozás, dzsiudzsicu
5. egyetemista, hagyományörzõ íjász
6. 2-szeres ironman, gazdaságelemzõ matematikus, ikertestvére is ma játszott
1/10
Ford Mustang 2011 okt. 11. - 22:02:33 1/10
(63/713)
Igen, én is kívánok neki, megérdemlik!
tasmán ördög 2011 okt. 11. - 21:47:35 Előzmény teke-bajnok
(62/713)
Ha a mûveltségrõl szólna ez a vetélkedõ,a három rostából álló casting sorrendjét könyörtelenül meg kéne változtatni.Elsõ a tesztírás lenne,hiszen ha átugrom a 60 %-s szakadékot,már valamilyen szintet teljesítettem,debil eleve nem lehetek.A kommunikációs képességet felmérõ elsõ forduló következne második próbaként.Ezt nyugodtan nevezhetjük pofavizitnek is.Elmondhatom akár az egész életemet is, ha nem vagyok szimpi arcilag.Az adásokat nézegetve hamar rájön az ember,hogy a szereplõk vagy valami különleges sportot ûznek,netán a foglalkozásuk érdekes,vagy csak egyszerûen úgy néznek ki mint a marslakók.Vagyis a meghallgatáson olyan elképesztõ hobbit illik bevallani, mint a mézbirkózás, a medvetáncoltatás,és felmutatni a detoxikáló által kiállított oklevelet,mely szerint vodkaivásban a múlt héten én voltam a király.A cél szentesíti az eszközt,hazudni kell arcátlanul.Azt,hogy fõiskolai végzettséged van és általában nyitott vagy a világra : elárulni nem szabad.Még a végén elviszed a 25 milkót...
Mindenesetre az ember igazságérzetét bántja ez a sumákszagú casting,amikor magyarázat nélkül leselejtezik az embert.
offtopic
atti1974 2011 okt. 11. - 21:34:54
(61/713)
Egyetértek veled,nagyon szimpatikus volt,és ahogy a végén elérzékenyült..kívánom neki,hogy még sokáig pecázhasson az édesapjával!
ennyi baromságot... 2011 okt. 11. - 20:19:51 Előzmény teke-bajnok
(60/713)
Úgy õszintén: egy "halló igazgató úr"-gundel-takács-féle ripacskodó majom vezeti a mûsort. Tényleg képes vagy kudarcként értékelni, hogy nem jutottál be? A helyedben én örülnék.
1/10
Ford Mustang 2011 okt. 11. - 20:17:25 1/10
(59/713)
A mai mozdonyvezetõ férfi nagyon okos ember volt! Nem ö-ö-zött, nem nézett mint a birka, de még csak nem is gondolkodott sokat, csak válaszolt. A vége megható volt valóban, a lehetõ legjobban cselekedett, elfogadta a nyereményét, és nem volt kapzsi, nem kockáztatott. Megfontolt, felkészült, magabiztos és szerény ember, ennél nem is kell több, nem kell hogy prof. dr. legyen. Ott van a sok beképzelt, hogy "jajj, és a jogira járok, stb.." és nem tud egy alapvetõ kérdést. Bár minden ember lenne ilyen mint õ.
kalimpa 2011 okt. 11. - 20:00:52
(58/713)
Gratulálok a mai játékosnak! Megható volt látni az örömét. Jobbulást az édesapjának!
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 11. - 18:46:48
(57/713)
" Sajnáljuk, túlképzett..." ;-/

Ebbõl a példából is egyértelmû, hogy ez NEM mûveltségi, hanem legfeljebb érdekességi vetélkedõ...
(perpillanat a patkányboncolásban, és Jeremy Irons fel-nem-ismerésében merül ki az "érdekes" történet kívánalma ;-)

Persze ettõl helyenként még szórakoztató is, Gundel-Takács korrekt iparos módjára hozza is a formáját, de a mûsor tényleg csupán az a bizonyos szamár (ló hiányában ;-) – amíg nem indul VÉGRE egy újabb mûveltségi vetélkedõ, amire gondolkodás nélkül átnyergelhet az, akinek erre van igénye.
1/10
Ford Mustang 2011 okt. 11. - 18:15:50 1/10
(56/713)
Az nem semmi, nem találta ki a Bagirát, pedig meg volt adva belõle 3 betû is...
teke-bajnok 2011 okt. 11. - 13:26:19
(55/713)
Én voltam a válogatón,14 fõ volt az idõre berendelve,3 részbõl állt a válogató:
Elsõ rész:Egy fiatal kislány kb.10 percig beszélgetett velem rólam,/név,szül.idõ,hobby,mit csinálnék a nyert pénzzel,érdekes történet az életembõl.mire vagyok büszke stb./Ha itt megfeleltem volna akkor mehettem volna tesztet írni,a tesztet megírásához legalább 50%-nak kell lennie,hogy menj a 3.részre ami a próbajáték.Mivel én az elbeszélgetõ kis csaj véleménye alapján egy unalmas szürke ember vagyok,az adásban semmi különöset nem tudtak volna mondani rólam,így már a teszt megírásához sem jutottam el.Ezért kell nekik olyan játékosjelölt,hogy valami "legyen benne érdekes",hogy az idõt tudják vele húzni.Sokan azt gondolják most,hogy a sértõdöttség beszél belõlem,de könyörgöm a szellemi felkészültségemet próbára sem tették.Annak idején szerepeltem a Legyen Ön milliomosban,a Mindent vagy semmiben,lakhelyemen megnyertem egy mûveltségi vetélkedõt,ezt sajnos elmondtam a kérdezõ ifjú hölgynek,lehet hogy kár volt.
10/10
lck 2011 okt. 11. - 12:19:29 10/10
(54/713)
Végre valami új, ami jó !
Kicsit lehetne pörgõsebb, csökkenthetnék a párbajok közti "holtidõt".