8/10
fredi60 2012 márc. 21. - 10:21:58 8/10
(473/713)
Még egy kis nosztalgia:

Van benne valami Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=vjfJLj2gl4E

Van benne valami Part 2
http://www.youtube.com/watch?v=TzgM6MouwUA

Van benne valami Part 3
http://www.youtube.com/watch?v=HbRkzCfaC5c
8/10
fredi60 2012 márc. 21. - 10:08:34 8/10
(472/713)
Elsõsorban Czigány Györgyöt. :)
olahmiki1959 2012 márc. 20. - 23:03:05 Előzmény noecska
(471/713)
A Mastermind-dal én nem Egri János személyére, sokkal inkább az általa vezetett vetélkedõk színvonalára gondoltam. Egyébként a mostani kvízjátékok könnyedsége, a videoklipekre, rajzfilmekre, zenekarok szövegeire, vagy akciófilm-sztárokra vonatkozó kérdések engem nem zavarnak, sõt esetenként még szórakoztatnak is, csak az a véleményem, hogy szükség lenne a magasabb színvonalra, a valódi tudás megmutatására alkalmas vetélkedõkre IS.
A "Legyen ön is milliomos" elméletileg ennek próbálna megfelelni, de ezt a mostani formájában egyelõre még nem nagyon vettem észre.
A "Maradj talpon!" pedig egy szórakoztató, elfogadható színvonalú, abszolút a mûsorvezetõ személyiségére, humorára épülõ könnyed vetélkedõ. És ennek a funkciónak tökéletesen meg is felel.
Az esetleges korkülönbség pedig nem feltétlenül jelenti azt, hogy másképpen kellene látnunk a világot. Ha te széles látókörû, mindenféle újdonságra és különleges dolog befogadására nyitott vagy, netán még humorod is van, akkor üdvözöllek a klubban!
olahmiki1959 2012 márc. 20. - 22:29:04 Előzmény Trágár János
(470/713)
Igen, az Elmebajnokság! Most hogy írtad, már beugrott. Elképesztõ tudású játékosok voltak benne, egy-egy adás kész történelmi, kulturális vagy tudományos továbbképzésnek felelt meg. És nem száraz, unalmas, hanem elegáns, szellemes, szórakoztató formában.
Olyan blamázs nem fordulhatott elõ, hogy valaki nem tudja Székely Éva nevét. Szerintem ez még elég sokáig negatív rekord lesz, és nagyon sok mindent elárul az általános mûveltség mai állapotáról.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 20. - 20:58:40
(469/713)
És emlékszik még valaki a "kinyermá"-ra? :-)
Néha meg tudom lepni magam még ma is, hogy egy-egy viszonylag ismert komolyzenei mûvet pár hangból képes vagyok felismerni. (no nem sokat, csak a kedvenceim egy részét)
Anno, gyerekfejjel, sohasem értettem, hogy a bánatba' tudja valaki felismerni ezeket az opera részleteket.
noecska 2012 márc. 20. - 18:30:10
(468/713)
Feltételezem, hogy '59-es vagy. Én nyertem.... Nem egyformán látjuk a dolgokat, de nem is kell. Nekem a Mastermind-ról nem jut eszembe Egri János. Nem vitatom, hogy a maga idejében nagy volt. Mûveltségét nem vitatom. Gyanítom, hogy a kérdéseket nem egyedül állította össze. Nem is tehette volna. Szerencsésnek tarthatod magad, hogy vannak ilyen kiemelkedõ emlékeid. Én sajnos ilyennel nem rendelkezem. De mint írtam, nem vagyunk egyformák. És, hogy manapság hitványabbak a vetélkedõk? Ez a közízlés.Sok-sok minden felületesebb, silányabb lett. Sajnos.
Trágár János 2012 márc. 20. - 18:24:10
(467/713)
Szerintem az Elmebajnokság c. mûsorra gondoltál. Tényleg zseniális volt a villamosszékekkel és a huncut "hóhérral".
olahmiki1959 2012 márc. 20. - 18:17:29
(466/713)
A játékosok tudásáról nem egyezik a véleményünk. A mostaniak lehet, hogy az információáramlásnak köszönhetõen sokat tudnak, az akkoriaknak viszont az általános, és a konkrét témákban való mûveltsége volt elképesztõ.
Valószínûleg nem tudták volna, hogy Britney Spears hol szállt ki legutóbb egy autóból bugyi nélkül, viszont történelmi, mûvészettörténeti, tudományos kérdésekben utolérhetetlenek voltak.
Koromból fakadóan sajnos nagyon jól emlékszem mindenre. Nem tudom, ismered-e, a BBC-n szokott menni idõnként a Mastermind címû mûsor, amely szerintem jelenleg a világ legmagasabb színvonalú mûveltségi vetélkedõje. Nos, Egri János egyik kvízjátéka, - a címére sajnos nem emlékszem, csak arra, hogy két fotelban két pasas ült, és az válaszolhatott a kérdésre, aki hamarabb megnyomta a szék karfájába beépített gombot, - olyan szintû volt, mint a Mastermind. Tisztára úgy nézett ki, mintha két egyetemi tanár vetélkedne egymással. Ezt a színvonalat még Vágó játékai sem érték el, pedig õt tartják a mûveltségi vetélkedõk etalonjának.
Manapság még csak hasonló sincs a mûsor palettán a magyar tv-k kínálatában.
Egri János és Rózsa György nevének együtt való említéséért pedig én kérek elnézést, mert a két ember, és mûsorai között nagyságrendi különbség van. Minden negatív kritikád tökéletesen ráillik Rózsa Györgyre, ami a bugyutaságot, egyszerûséget, kissé primitív személyiséget jelenti. Egri teljesen más kategória.
Trágár János 2012 márc. 20. - 18:05:58
(465/713)
Egri János az isten! A többiek csak porcelánõzikék a nagymama kredencén. Elég szomorú, hogy némely illetõknek a humor a Gundi olcsó szellemeskedése, jópofáskodása. Egri János huncut, kissé cinikus modora valóban intellektuális humort hozott a televíziózás történetébe. Csak Antal Imre fogható hozzá. És mindketten roppant mûvelt emberek voltak, illetve Egri még van. Sajnos nem a képernyõn.
noecska 2012 márc. 20. - 17:35:11
(464/713)
Az idõ mindent megszépít.... Egri János a maga idejében újszerûen jó volt. Ez a sorsa az úttörõknek. Hogy mi mindent tudtak a játékosok, az akkori információáradatnak köszönhetõen sokat. A mai játékosok a mai információáradatnak köszönhetõen még többet. A két dolog nem összemérhetõ. Ha ma kéne nézni Egri Jánost, Rózsa Györgyöt és még sorolhatnám, megmosolyogtatóan egyszerû - kissé primitív - mûsort és mûsorvezetõket látnánk. Mindenkinek jobb, hogy nem kell nézni, így megmarad a jó emlék.
olahmiki1959 2012 márc. 20. - 17:06:39
(463/713)
Egri Jánost ne bántsd, szerintem nem érdemli meg. Lehet, hogy emberileg nem volt neked szimpatikus, néha kicsit bénázó, megmosolyogtató módon vezette a játékot, de az biztos, hogy idõnként olyan színvonalú játékosok szerepeltek nála, akik félkézzel nyernék meg bármelyik mostani vetélkedõt.
A hangszórókról pedig szerintem nem õ tehetett, több évtizeddel ezelõtt még ilyen kezdetleges módja volt a szponzori támogatásnak, valamelyik híradástechnikai cég, - gondolom az Orion vagy a Videoton - így reklámozta magát. Felajánlott a mûsor számára mondjuk 200 kis hangszórót, és õ is jól járt, mert forgott a neve, meg a tv is, mert így oldotta meg a játékosok jutalmazását.
Én sajnálom, hogy Egri János már nem vezet vetélkedõket, gondolom egyrészt a kora miatt, másrészt õ nem menne le egy bizonyos szint alá, bulvár kérdések valószínûleg nem szerepelnének nála, azok pedig a mai világban elmaradhatatlan kellékei a kvízjátékoknak.
9/10
greghouse 2012 márc. 20. - 10:35:32 9/10
(462/713)
Igazad van, soha nincs, és nem is lesz élõ show. A kertévéknél is, de itt is fontos, hogy percre ki legyen minden számítva, a 24. percben még soha nem járt senki az 5. kérdésnél, csak a 4.-nél vagy a hatodiknál. Ez egy szakmai dolog, megoldható vágásokkal, esetleg kérdések újrajátszásával, stb..
....Amit viszont az utánad következõ mondott,hogy számára Egri János a mérce a hangszóróival....hát, csak sajnálni tudom, ha neki Egri a mérce. Esküszöm, bárki mást mond, még fontolóra is venném. De Egri János....hát legyen neki a mérce.
Trágár János 2012 márc. 20. - 08:26:50 Előzmény greghouse
(461/713)
Maradjunk annyiban, hogy Egri János a mérce, ezek meg mind leverik a lécet.
olahmiki1959 2012 márc. 20. - 07:53:02
(460/713)
A mai adáshoz csak egy megjegyzés.
Amikor az egyik hölgyjátékos, aki egyébként már átúszta a Balatont, nem találta el Székely Éva olimpiai bajnok úszónõnk keresztnevét, Beát, Reát és mindenféle más neveket mondott, akkor arra gondoltam, hogy ettõl kezdve soha többé nem fogom azt mondani, hogy ennél már nincs lejjebb.
Mert az élet folyamatosan rám cáfol.
olahmiki1959 2012 márc. 20. - 04:51:32 Előzmény greghouse
(459/713)
Hát igen... Ezért is írtam, hogy ezekre a kérdésekre valószínûleg sohasem fogunk választ kapni.
Azon is elgondolkodtam, hogy nálunk miért nincs soha élõ show mûsor, vagy mûveltségi vetélkedõ, - most nem a Megasztárra vagy a Csillag születikre gondolok, ahol egy pár hét után élõ az adás, - hanem a Fábry show, Friderikusz show, Frizbi, DTK, és más mûsorokra, aztán a Balázs, a Vágó, régebben a Jakupcsek, vagy most a Gundel-féle kvízjátékokra.
Azt viszont tudom, hogy a mûsorok felvétele elõtt az összes játékossal, résztvevõvel, sõt, a stúdióban helyet foglaló nézõkkel is aláíratnak egy titoktartási nyilatkozatot, nehogy bármi is kiszivárogjon a kulisszatitkokból.
Az lenne az igazi, élõben adni ezeket, bakikkal, beszólásokkal, nagy botrányokkal, poénokkal, a manipuláció, a vágás, és az anyagba való "belenyúlás" lehetõsége nélkül. Ezt még senki sem merte felvállalni nálunk, pedig médiatörténelmet írhatna vele az a tv, és az a mûsorvezetõ, aki ezt meg merné csinálni.
Csak egy példa, ami éppen eszembe jut... Amikor Hajdú bejelenti, hogy "a Frizbi az igazi adok-kapok, ahol semmi nem marad titokban", aztán a mûsor meg láthatóan szanaszét van vagdalva, és minden erõsebb kifejezés ki van sípolva.
Amikor valami botrány történik egy mûsor felvételén, azt onnan lehet megtudni, hogy a nézõtéren ülõ újságíró gyorsan lead egy cikket, amely másnap megjelenik valamelyik bulvárlapban, az ember meg csodálkozik, mert a tv-ben leadott mûsorból semmi sem derült ki, köszönhetõen a szerkesztõk "ollójának".
Itt tartunk jelenleg, és attól tartok, a helyzet nem fog javulni.
9/10
greghouse 2012 márc. 19. - 19:32:19 9/10 Előzmény olahmiki1959
(458/713)
Miki igazad van a gyanúban, csak nagyon nehéz, nem a magyar nézõ miatt, hanem mert ezek licenszmûsorok, és a licenszadó figyel mindent (elég sok emberük van, és szúrópróbaszerûen). A licenszadó nem kívánja lejáratni magát sem itt, sem Malayziában. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet csalás. Biztos, hogy lehet. A licenszadó azt figyeli, lebukhat-e valaki csalásért, akkor jön az elhatárolódás és a licensz visszavonása. Az amerikai fogyasztóvédõk árgus szemekkel figyelik az ilyen mûsorokat, úgyhogy nagyon, de nagyon vigyáznak a producerek. (Vagy arra, hogy ne csaljanak, vagy arra, hogy sose derülhessen ki, a nézõnek már mindegy.)
9/10
greghouse 2012 márc. 19. - 19:28:24 9/10 Előzmény Trágár János
(457/713)
Dehogy nem lehetne csökkenteni... nézd meg Balázska eszement tojásdobálásait vagy Friderikusz nagyképû jópofizását...Szerencsére Gundel jobb.
Trágár János 2012 márc. 19. - 09:10:47 Előzmény csikosi
(456/713)
Igen, ez biztos. Ezt a színvonalat már nem lehet csökkenteni. Olyan az egész, mint egy gimnazista gólyabáli szerencsétlenkedés, amit nagyon humorosnak vélnek egyesek, akik még nem kóstoltak bele a humor kaviárjába, mert az olcsó kakaó finomabb az ínyüknek.
10/10
offtopic
csikosi 2012 márc. 18. - 11:47:39 10/10 Előzmény Darth Plagueis
(455/713)
GUNDEL NEM FOGJA A SZINTJÉT LECSÖKKENTENI, EZ BIZTOS!!
KEVÉS ILYEN JÁTÉKVEZETÕ VOLT, VAGY LESZ A JÖVÕBEN.
színespacák 2012 márc. 15. - 07:59:43 Előzmény greghouse
(454/713)
Minden tiszteletem azoké, akik ismerik és merik használni a távirányítón az elnémítás gombot, ha zavarja õket a sok zagyvaság amit meg kell tudnunk a játékosokról.
Érdekesebb számomra az lenne, ha a körön kívül álarcban lennének választott nickneveken a delikvensek, és ha nem húztak le az árokba, akkor vennék le a maszkot és mondanák el kik õk stb blabla.
Mondjuk én vidéki fiú vagyok de azért meg tudom különböztetni a kocát a kecótól és elképzelem annak az embernek a másnapját aki IV. Béla helyett Lalázott, vagy annak a bírónak a következõ tárgyalását, aki hosszas bevezetõben elmondta: hányadik diplomáját, posztgraduális emeritusképzésben való részvételét gyûri, majd nemes egyszerûséggel a fekete fehér kockás minta p-vel kérdésre berobbant a pöttyös válasszal.
15 perc hírnév:) De a tamponreklámnál tényleg sokkal jobb.