Téma: Maricruz

1/10
nota19 2014 máj. 23. - 19:08:02 1/10
(861/1561)
Még valami. Én nagy air-crash investigation rajongó vagyok, és sokat tanultam (:D) a megtörtént esetek feldolgozásából. A bajba került repülõ esetén megvan a megfelelõ protokoll, ami szerint a személyzetnek el kell járnia. Ez nagyjából mindenhol ugyanaz. Egy repülõnek olyan számítástechnikai, és egyéb berendezései vannak, amelyek sokkal komolyabb terhelést is kibírnak, mint egy ilyen gagyi vihar. És még mindig ott van a fekete doboz, ami folyamatosan sugározza a jeleket. Jó, mondjuk azt, hogy ez egy kis gép volt, nem voltak rajta ilyen berendezések, de nem volt rajta semmi? Egy pilóta nem így viselkedik egy kényszerleszállás/zuhanás után. A személyzet ilyen helyzetekre is megfelelõ kiképzést kap. Vagy lehet, hogy ez egy kutyaütõ légitársaság és az utcáról szerzi be a pilótáit.
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 18:59:51 4/10
(860/1561)
Jose Antonio meg úgy tûnik, hogy tegnap óta nõgyógyásszá képezte magát, megállapította, hogy Esther többet nem szülhet. Ezért legjobb, ha visszamegy a régi életébe.

Maricruz és Doris szócsatája meg halálosan idegesítõ. Most már túl sokszor játszák el ezt a macskacsatát.

Eduardonak jó kis nászútja lesz, keresgélheti Octaviot egy szigeten. Karim nagyon reméli, hogy a pilóta már nem él...

Amúgy, ha Isla Dorádán teljesen emberi a klíma, a szomszédos szigeten miért lennének embertelenek a körülmények?
Octavio meg olyan hülye, hogy most már én is azt hiszem, hogy jobb lenne, ha véget vetne a szenvedéseinknek.
4/10
suxel 2014 máj. 23. - 18:57:39 4/10
(859/1561)
Meg alapvetõen itt pici szigetecskékrõl van szó, nemde?
Napraforgónak megint igaza van minden egyes ponttal kapcsolatban. Amit kiemelnék én is, hogy ilyen helyzetekre biztos van egy protokoll, amit be kell a pilótának tartani. De nem õ megy a dzsungelen, a sivatagon keresztül, csak tudnám mit keres. Ha nyugton marad pihen, csak több energiája maradna.

Daniel Arenas most csinálja a második sorozatát Nathalieval, és megszellõztetett infók birtokában, felkérte a producernõ egy harmadikra is, már rögvest a CI után. Nem lennék meglepve, ha a 3 novellát leforgatná, és utána elvonulna csendes pihenõre, mert 3 NL-sorozat fõhõsének lenni sorozatban szerintem árthat az agynak.
1/10
nota19 2014 máj. 23. - 18:47:03 1/10
(858/1561)
Hát igen, vajon miért is fertõzõdött el az a seb ilyen hamar? A GoT-ban - bár igaz, hogy az szinte már egy másik dimenzió - Jaime Lannister fél kezét levágják, utána megmártózik a sárban és, már bocsánat, de a ganéban, mégis életben marad, pedig, ez egy középkori történet. Egyetértek, ezt tényleg csak a színészek miatt érdemes nézni.
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 18:40:55 4/10
(857/1561)
Tényleg, miért nem Maricruz szervez mentõcsapatot? Repülõt, meg hajót õ is tud bérelni, még csak meg sem kell venni. És miért is kell ehhez Karim? Hogy hálából két vállra fektethesse a nõt?
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 18:34:26 4/10
(856/1561)
1. Amikor Octavio másik szigetet keresett a landolásra, nyilván tudta õ is, meg a pilótatársa is, hogy hová szállnak le.
2. Ezt az információt még a leszállás elõtt kellett közölje a másodpilóta a földi irtányítóközponttal.
3. Állítólag leszállás közben elromlott a rádió (hehe), pedig nem is zuhantak le!
4. Octavio lába megsérült a landoláskor, vérzett is. Mégis õ indult el állítólagos felderítésre. Miért???
5. Rögvest bele is esett az elsõ pocsolyába, ahol a sebébe piszok kerülhetett.
6. Mi a francnak ment el a repülõ mellõl, ha valamit, hát azt fogják keresni, és persze megtalálni is. Egy magányosan kóborló alakot, akár az erdõben, akár sík terepen nehezebb észrevenni.
7. Milyen hadsereg kereste Octaviot? Az Isla doradai díszzászlóalj? Mert ott más katonaság nemigen lehet.
8. És miért is nyilvánították eltûntnek? egy nap után..... egy pici szigeten...Hahaha.
4/10
suxel 2014 máj. 23. - 18:31:01 4/10
(855/1561)
Vagy másnak újraírni a sorozatot és nem az Árva angyal alkotóbrigádjának.
Ne haragudjon meg senki érte, de ez a mai rész ez büntetett, és Napraforgóval kell egyetértenem, hogy itt csak a színészek játékát lehet értékelni. S mind a 4 csillagom nekik szól.
Azok a szövegek is közben: rothad a hús, a legyek beköpik a sebet, ezek mindenfajta szereplõktõl. Asszem pont az emír volt. Akkor a kormányzó: ha nyomorék vagy beteg lesz, jobban jár Octavio a halállal. Azért nem mindegy, hogy milyen betegségrõl van szó, illetve, ha valaki mozgássérült lesz, az nem jelenti azt, hogy megváltás lenne neki a halál. Elhiszem nagy trauma, kiszolgáltatottságot eredményez de nem a halállal vetekszik.
És Octavio a semmi közepén szinte tollba mondja a "halálhoz" közeledvén az egyes állomásszakaszokat. A vérkeringésem leállt meg ilyenek, bravó!
Szerettem volna ma nevetni a hülyeségen, ironikusan nézni az egészet, de nem ment.
malvinkicska 2014 máj. 23. - 18:11:01
(854/1561)
Ez jó kérdés volt mit akartak az alkotók nesze semmi fogd meg jól, Octavio egyedül tûnt el egyszer lázas késõbb újra útnak indul minek gondolnak bennünket, jobb lett volna nem írni újra, ezt a sorozatot.
1/10
nota19 2014 máj. 23. - 17:46:36 1/10
(853/1561)
Különben mivel lehetne megmagyarázni az emír szerepét, és egyáltalán a jelenlétét? Mit akar még mindig? Maricruz mit akar? És egyáltalán a többiek, mit akarnak? Az alkotók mit is akartak egyáltalán? Mármint a nézettségen kívül? :D
4/10
suxel 2014 máj. 23. - 17:27:11 4/10
(852/1561)
Maricruz is komoly: megy az emírhez, hogy önnek van yachtja, van repülõje van mindene. Hát amennyi pénze van neki, szerintem õ is bármikor beruházhatna ilyen eszközökre, de valamiért el kell menni az emírhez és tõle kell segítséget kérni.
4/10
suxel 2014 máj. 23. - 17:19:36 4/10
(851/1561)
Azért ezek komoly dolgok: a hadsereg eltûntnek nyilvánította Octaviot.

Hadsereg 1 emberért? :D
1/10
nota19 2014 máj. 23. - 16:51:00 1/10
(850/1561)
Valószínûleg igazad van, beismerem, hogy nem figyeltem. Egyszerûen képtelen vagyok arra, hogy figyeljem. De tökéletesen respektálom, hogy sokan nagyon szeretik ezt a sorozatot, és senkit nem szeretnék megbántani. Csak halkan jegyezném meg, hogy az apró részletek valósághû megvalósítása, amik egyébként szerintem nem okoznának többlet költséget, csak egy kis odafigyelésre lenne szükség, szóval ezek nagyon sokat nyomnak a latban egy telenovella megítélésénél. Erre céloztam, amikor Nathalie igénytelenségérõl beszéltem. Azt hiszem Napraforgó volt, aki említette, hogy a telenovellákban a szüléseknél mindig minimum ráterítenek egy lepedõt a nõ derekára és/vagy combjára. És ez persze a valóságban nem így van. Annak ellenére érthetõ, hogy ezekben a sorozatokban - és másokban is - így leplezik a szülést, ami lássuk be érthetõ is, mert ki lenne kíváncsi egy totalplanban bemutatott szülésre egy ilyen sorozatban. Én sem.
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 13:49:02 4/10
(849/1561)
Vagy azért, mert elutazott Karim emírrel külföldre, mint a titkára. Azt hiszem, Eduardo véleménye a legkevésbé sem érdekelte volna.
malvinkicska 2014 máj. 23. - 08:10:25
(848/1561)
Napraforgo jól látod a dolgokat, anyai ágon a nagyapám is kulák volt ano és nem vetette meg a lump életet. Annak adja Isten a piros csizmát aki nem tudja összeverni a bokáját.
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 07:02:08 4/10
(847/1561)
Szerintem Octavio nem újgazdag, sõt õ, meg Miguel egy letûnõ generáció, a régi gazdagok világához tartozik, akik mára elszegényedtek, és nem nagyon tudnak életformát váltani.
Az apjuk földbirtokos volt, valaha nagyon gazdag ember. Léhûtõnek nevelte a fiait. És azok mostanában nem tudják jól megállni a helyüket. Miguel nem képes úgy gazdálkodni, hogy az jól jövedelmezõ legyen. Octavio meg a foglalkozásával... na az sem sokat ér.

Én egy kicsit a XIX század dzsentrijeihez hasonlítanám õket. Úriemberek, pénz és vagyon nélkül, hiába a jó származás, semmit sem érnek. De a XXI. században a jó származásból már nem lehet megélni. (Röhögöm Doris ötletét: Isla Dorada légierõ parancsnoka...) Isla Dorada egy zsebkendõnyi kis sziget, az egész elhanyagolható, minden poziciója a kormányzótól kezdve nevetséges kis senki. Légierõ parancsnoka egy olyan szigeten, ahol nincs is légierõ.... Hát röhejes...)
malvinkicska 2014 máj. 23. - 06:45:57
(846/1561)
Napraforgo tudod Octavio most az új gazdagot, alakítja és nem tudja hol a helye, így van ez most napjainkban is.
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 06:17:39 4/10
(845/1561)
Pl. Octaviot inkább ilyennek képzeltem volna el:

Õ egy vidéki nemesúr, egy caballero, aki ugye élbõl lenézi a nála alacsonyabb sorban született néposztályokat. Lenézi Maricruzt is. Ugyanakkor megérinti a lány szépsége, tisztasága, ártatlansága is. Mivel õ egy lovag, nem érzi jól magát a bõrében, hogy csak kihasználja a leányt. Érzékileg vonzódik a lányhoz és legyezgeti a hiúságát az is, hogy a lány mennyire áhitatosan szereti. Valahol érzi, hogy ezt a szeretetet, szerelmet máshol nem kapná meg.
A veleszületett lovagiassága nem engedi, hogy mások bántsák a lányt (parasztok, intézõ, vagy akár a sógornõ). Ugyanakkor a rosszul értelmezett büszkesége, arroganciája meg nem engedi, hogy végleg a nõhöz kösse magát, mert zavarná, ha az úri néposztály, ahová tartozik, lenézné, megvetné, kiközösítené emiatt. Nagyon is számít neki a származás, a jó társasághoz való tartozás, stb, ahonnan kicsöppenne, ha kiállna a felesége mellett.
És nyilván az csak a fedõsztrori, hogy munkát kapott máshol, ahhoz, hogy elhagyja, végleg lelépjen. És el is menekül.

Szerintem így jobban érthetõ lett volna Octavio ambivalenciája. Így meg majdnem ougyanolyan tutyi-mutyi figurának mutatják be, mint a bátyját, Miguelt.
4/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 06:03:43 4/10
(844/1561)
Jó a meghatározásod Octavio tudathasadásos állapotáról. Már engem is sokszor bosszantott, hogy egyik nap ezt mondja, másik nap meg pont az ellenkezõjét.
Valószínûleg arról lehet szó, hogy - bár Daniel már 35 éves - még sincs elég tapasztatalata a telenovellák terén. Ana Brenda Contreras a 26 évével símán lejátsza a pasit a színrõl. A nõ nemcsak szép, de tehetséges is.
Én Octavio szerepét máshogy képzeltem el.
malvinkicska 2014 máj. 22. - 21:21:25
(843/1561)
Nota19 az árva angyalt nem láttam, ebben a sorozatban nálam is kiverte a biztosítékot az a körülmény meg maga az a lehetetlenség amit mûveltek a szüléskor, aki írta az hibázott de nagyot, ez a rész nem vitte elõbbre az eseményeket sokat ártott neki. Reméljük abba hagyják ezt a sok sületlenséget és más szálon folytatódik.
1/10
nota19 2014 máj. 22. - 20:53:22 1/10
(842/1561)
Igazad van, de ebbõl a történetbõl csak ennyire futotta. Azért van a sok maszlag, a sok ostobaság, hogy a rétestésztát tovább nyújtsák. A másik történet belekavarása, minden kontroll, és a koherenciára való törekvés hiánya miatt szintén ezért történt. Személy szerint engem ez azért zavar, mert AB-t a Megkövült szívekben nagyon megszerettem, és ezt a karaktert (karaktert?) visszalépésként lehet értékelni. AB egy alapvetõen elegáns és nagyon szép nõ, és ez engem kezdettõl fogva zavart. Mármint, hogy a szutykos Maricruz és AB sehogy nem passzolt. A színésznõ mindent megtett, amit lehetett, de nekem nem volt meggyõzõ. Ami még idegesít Lartilleux végtelen igénytelensége a részleteknél (l. pl. a nadrágon keresztül szülés, ami már az Árva angyalnál is kiverte a biztosítékot)