Wstreak 2022 ápr. 12. - 04:40:49 Előzmény Hokunda
(135/155)
És ez jelenti neked a 9-et? A több negatívum, mint pozitívum? Lehet én nem értek valamit.
1/10
remo 2022 ápr. 05. - 21:14:44 1/10
(134/155)
Nem bírtam végignézni...
Nagyon gáz!
A harmincadik percnél feladtam. Az előző három rész, pont olyan volt amilyen szokott lenni. Szépen hanyatlik az első, (jól sikerült!) rész után.
3/10
sexykex 2022 ápr. 02. - 10:57:39 3/10
(133/155)
Az öregek újra repülnek. Volt valaha egy ötlet, miszerint az életünk nem is annyira szép, mint amilyennek álmainkban látjuk, mert ránk telepedtek az általunk készített gépek és szükségük van az energiánkra. Remek ötlet volt szuperül kivitelezve. Rárepültek persze a hiénák is, mert a pénz szaga vonzza a ragadozókat. Ezért az ötlet utolsó morzsáiból lett egy képregényfilmekre hajazó szuperhős mozi telenyomva a CGI varázslók kreálmányaival. Szörnyűség!
7/10
dave555 2022 márc. 29. - 23:12:09 7/10
(132/155)
Jó lenne, ha a kommentelők el tudnának vonatkoztatni a rendező magánéletétől. Sajnos nem tudnak. A filmet kéne inkább pontozni!
biffco 2022 márc. 23. - 20:26:51 Előzmény Kodaxin
(131/155)
10 pontos komment....a fasz kivan az ilyen faszom filmekkel, egy fasza filmet igy kell fasszságá alakitani, mindehova robert zemeckiseket kéne ültetni, mert ő az egyetlen a világon aki nem engedi a visszaajövöbe trilogiát folytatni se meg remakelni se, csilliárdnyi pénzért se....
6/10
trev 2022 márc. 23. - 17:46:51 6/10
(130/155)
Szomorú film ez. Nincs értelme az első rész nélkül, de nem tudja meghaladni azt, ami várható is volt, főleg ebben az öreges tempóban. Így marad az első rész mint mankó, ill. a valami újat mondás kényszere ehhez képest, ami viszont nem sikerült. Zion helyett Ió, kezdet és vég helyett vég nélküli katyvasz. A karakterek semmitmondóak, a történet önmaga ismétlése, a látványvilág már az első részben is sokkal dinamikusabb, élettelibb volt. Larry W. 1999-ben még tudott repülni, Lana W-nek viszont már nincsenek szárnyai. Nem mondom, hogy ez a kudarc oka, de 2021-re a Matrix elvesztette identitását.
1/10
Kodaxin 2022 márc. 21. - 22:35:50 1/10
(129/155)
Szóval, van olyan folytatás, ami rosszul sikerül. Sőt, jellemzően rosszul szoktak sikerülni, hiszen többnyire csak "a még egy bőrt akarunk lehúzni róla" stílusban és minőségben készülnek el a folytatások.

Ez az ipari hulladék, ez a trágyahegy azonban pontosan illik abba a sorba, amivel minden valamire való, komolyabb filozófiát vagy gondolatokat megfogalmazó filmet, a múltat a porba akarják alázni és dedós hülye gyerekek szórakoztatására akarják legyalázni. Plázacicák és stricik az egész szemétben, akik éppen kiszabadultak valamilyen degénerált és elmeroggyant fantáziavilágú kretén keze alól. Gyenge, és irritáló karakterek, pocsék ripacsok (színészek nem voltak jelen) egy kifejezetten igénytelen és tróger fércműben.

Én a minőséggel kapcsolatban talán azt emelném ki, hogy akkorát bukott ez a szemét-fércmű, hogy az mindent elmond a sz*rvonaláról. A töredékét hozta az első résznek is, a másodikról szót se ejtsünk (úgy nagyjából a tizedét az amcsik számára fontos USA-ban), ez így egy akkor bukta lett a stúdió számára, hogy a fal adta a másikat, ezt a franchise-t remélem végre örökre befejezték. Ha másra nem, erre talán jó volt ez a trágyadomb: Nem kell félni attól, hogy ehhez még egyszer hozzá mer nyúlni valaki.

Tudjátok én csak egy dolgot tudok a korábbiakhoz hozzá tenni: Ha ebben a részben nem lett volna benne Keanu Reeves és Carrie-Anne Moss, akkor ez lenne az évtized WTF-je. Ehhez képest csak felért a hülyére alázott Csillagok Háborúja, ahol minden valamire való és még valamire se való korábbi főhősből idióta, maga alá vizelős vén f*szt csináltak vagy alkeszmeiszter agyát szétkokózott "Lüke"-ét... illetve kizárólag csak nők voltak képesek bármire érdemben, a többi "férfinak" látszó lúzer meg olyan volt, hogy legszívesebben... szóval, nem voltak férfiasak. Az rossz! Vagy olyan, mint a Man In Black un. spinoff része, vagy éppen a Szállító balf*szság című nézhetetlen "folytatását" is alulmúlta.

Illik a sorba: Ez egy trend, amiben debileket és degéneráltakat akarnak nevelni és szórakoztatni, akiket olyan szintre hülyítenek el, hogy még csak véletlenül se próbálják az eredeti filmeket megnézni, megérteni, mert azokat csak a köcsög, paraszt, ókori vén fasz*ok és a h*lye pi*csák nézik meg, akik nem érnek fel a mostani szofisztikált és hangosan tapsikolós 10/10-esek világához. Akik nem látják ezt a csodálatos, fantasztikus és szép világot, amit teremtenek maguk körül ezzel a beteg világképpel. Mert a hülye gyerekek és a plázacicák nem fogják megváltani a világot. Az ilyen nyikhajokat úgy pofozzák le az első komolyabb kocsmai visszaszólásnál, hogy a fogaik körmérkőzést járnak majd a bennmaradásért. Erre majd az egész világot ők mentik meg, mert olyan fantasztikus harcosok a kifogyhatatlan tárú pisztolyokkal, "a mindenki idióta" típusú világban. Kiugrálnak a "bombák" az ablakon wazeg?

Komolyan mondom, hogy futottak még vidéki ripacsdában komolyabb előadásokat lehet megnézni, mint ezt a sz*rt.

Ez a forgatókönyv kb. így készült két kiadós okádás között a kocsmában:

- Belesz*rjunk a Mátrixba is?
- Bele!

Sikerült...
biffco 2022 márc. 20. - 21:01:44
(128/155)
akik ezt jonak találják meg "ordit a folytatásért" azok hol a faszomba nöttek fel?:D mert nem FILMeken az hóótziher, és itt (se) semmiköze az izléseknek mint vélményfaktornak az igazsághoz.
1/10
Leslie67 2022 márc. 20. - 21:00:58 1/10
(127/155)
Megpróbáltam, nem ment, már az elején feladtam. Ez valami agyament marhaság és az eredeti MATRIX megcsúfolása. Vétek rápazarolni akár egy percet is. Kár, hogy nincs nullás értékelés.
B4lukapit4ny 2022 márc. 20. - 00:25:02
(126/155)
Mi a f*sz volt ez? A rendezőnek tényleg totál elment az esze, de a stúdió se normális, hogy pénzt adott erre.
6/10
itsme1 2022 márc. 12. - 11:24:53 6/10
(125/155)
A film ígéretesen kezdődik, mintha egy csavart tettek volna az elmúlt részek után, de aztán minden a jól megszokott Mátrix recept szerint alakul. Aki szereti a falon futkorászós, fejjel lefelé lövöldözős jeleneteket, az most is megkapja, amire vár. Intellektuálisan viszont nem tudott újat mutatni.
1/10
mkm 2022 márc. 08. - 18:12:00 1/10
(124/155)
Én az egész matrixért nem olvadoztam, de ezen konkrétan elaludtam.
7/10
idõjós1010 2022 márc. 08. - 09:21:30 7/10
(123/155)
Akik itt a második, meg a harmadik részt is szidják, el nem tudom képzelni mit vártak a negyediktől. Az első rész ötlete nyilván nagyon megfogott mindenkit, de ha ezen kívül semmi más, akkor soha nem is volt miről beszélni.
2/10
Movieboy2 2022 márc. 07. - 19:33:47 2/10
(122/155)
Nézni is fájt. A közepéig sem jutottam el. Szomorú hogy így végezte.
2/10
Yrjon 2022 febr. 18. - 10:46:54 2/10
(121/155)
Próbáltam valamit visszaidézni az első részből, amit imádtam és fogok is. Nem sikerült. Már nem az a feeling van ebben a részben.
Egy kicsit olyan "Dallas"--ra hajaz a stroy, ahol is az egyik főszereplőt, Bobbyt úgy hozták vissza, hogy x részt csak átaludt, álmodott.
És bár értem a mondaniválóját is, a társadalomkritikát is, de összességében nagy csalódás.
1/10
c p 2022 febr. 12. - 19:54:28 1/10
(120/155)
"... hang vagy, b*szod, úgyse tudsz ótvarabb folytatást csinálni, mint a 3. rész volt! Csicskagyerek!"
"Nem baz'meg??? Na fogd meg a sörömet!"

És megcsinálta! Gratulálunk!

A 2. rész még csak simán nem ért fel az elsőhöz (aki volt már életében 2. gyerek az tudja milyen folytatásnak lenni...). A 3. rész meg csak simán megmutatta, hogy két imposztor-szindrómás egyszer véletlenül belenyúlt a tutiba.

Mégis most kap értelmet, hogy miért volt jó üzlet anno a 2. és a 3. részt végigkínlódni: mert azok híján, most 20 év után az ember állna a tükör előtt, ahogy az ősz/kopasz Neo tette és elhinné, amit lát, hogy "Baszki, megöregedtem! Már nem fogom az újítást! Csőcsumicsá! Dobjatok rám egy pár lapát földet, azt' annyi!"

De a 2. és a 3. rész volt szíves annyira megrombolni már 2003-ban az eredetit, hogy ezt a 4. részt nézve az ember levágja, hogy nem az ő készülékében van a hiba, nem csak arról van szó, hogy kimnet alólunk az idő. Hanem, hogy történetesen a mélyentisztelt alkotók tényleg akkora kretének, akik elhitték, hogy tudnak, közben meg nem is.

Mert ez a 4. rész! Ez valami csoda! És a döbbenet az, hogy filmnek lehet akármilyen sz*r, mégis sikerrel ügyködik az eredeti Matrix teljes érvénytelenítésén.

Mert bevág belőle. Részeket. Magába... "Hallod, g*ci, egyszer már megcsináltuk, simán felhasználhatjuk újra! Vágod?" ... a hülye filmesek meg szó szerint vették, hogy "vágod?" és elkezdték bevagdosni.

Ez a 4. rész a teljesen hülye kisöccs, aki megy a nagymenő gimis bátyussal és vele arcoskodik. Rácsimpaszkodik.

"Látjátok? Ő is én vagyok! Hahó! Ha én szar vagyok, ő is az. Tesók vagyunk! Lóf*szt tesók: ikrek, b*szod, IKREK!" - mondja és teli pofával röhög - " Anyai, vagy apai, vagy f*szom tudja milyen ágon, de értitek, na! Bocsi! Bukta van, lúzerkéim! Be, be, beeeeee, ha én szar vagyok, akkor ő is az..." - és továbbrobog a nyomorult, ütött-kopott háromkerekű rollerén, hogy még sötétedés előtt mindenki küszöbére oda tudjon szarni.
1/10
tesz-vesz 2022 febr. 11. - 13:02:13 1/10
(119/155)


a közepéig reménykedtem hogy ennek lesz bármi értelme, de amikor a csöves francia Merovingi azt mondja hogy "cukkenberg, wikileaks g**i", hát akkor kikapcsoltam, 3x-4x kellett nekiállnom hogy végignézzem. ennél azért kifinomultabb társadalmkritikát is el tudok képzelni, ráadásul miért lett belőle csöves?

ez a lassító "effekt" olyan űrgammás színvonalú, amikor a pszichológus megállítja az időt.

borzalmas a szereplőválogatás, rossz nézni az új smith ügynököt, nagyon küldi magát, ripacsok, csak sajna teljesen új lett a személyisége, most már szereti az embereket? az eredeti smith undorodott tőlük, és gyakorlatilag mindenkit rossz nézni. morpheus miért ügynökprogramként tér vissza? miért ilyen nyegle súlytalan fiatal?

nagyon béna az öregítő maszk a néger tábornok csajnál. még a mozgása is komikus, miért nem lehetett egy öreg színészt találni erre a feladatra, miért kellett bénán maszkírozni?

dicséretes hogy legalább van önkritikája a filmnek, ahogy az újabb lehúzás a játék folytatásáról a történetben, úgy a film is a pénzkereset miatt készült, és ezt nem is titkolja a készítő, semmi újat nem ad, mindent úgy lopkod össze a régi filmekből. csak most már gyermeteg és groteszk, hogy a szoftvereknek érzelmeket produkálnak. eddig lehetett magyarázni, hogy az orákulumnak az a feladata hogy segítse a tervezett lázadást, most már a vasutas "szülei" miatt a repülő pokémon program bosszút áll... egy ízléstelen paródia. a végén a programot üti Trinity, hogy FÁJDALMAT okozzon neki! FÁJDALMAT egy programnak, egy gépnek!ennél még az is jobb, ha az állatokat ruházzák fel emberi tulajdonságokkal,
tinifilmet csináltak belőle. Fishburne nagyon hiányzik, bár ennek a történetnek mindegy. Trinity kicsit olyan mint az új jedi, semmit nem kell tanulnia. egyből megy neki, de a régieknek még kellett.

wareszport 2022 febr. 10. - 11:22:12
(118/155)
Most olvastam, hogy perel a stúdió, mert kevés a bevétel. A sok ok mellett azért ott van a nővé válás szellemisége is, ami nem erősíti a hagyományokat. Ha nincs hagyomány, nincs mit folytatni.
Sz. Péter 2022 febr. 09. - 17:50:25 Előzmény Pimpalini
(117/155)
Én viszont hiányolom belőle - azt amit az első háromból is - hogy mi az előzménye a gépek uralmának?!
Tudom, az Animátrixban benne van de ott eléggé összecsapott módon.
9/10
Pimpalini 2022 febr. 08. - 23:38:20 9/10 Előzmény sednatrip
(116/155)
Kétszer láttam, s nekem is tetszett. Nem részletezem miért, mert felesleges.
Viszont nagyon nagy szövegek vannak benne, leginkább az Elemző szájába adva. Feliratosan jobban átjön, s a szövegek mögötti kikacsintás is a nézők felé. Mellesleg a szinkronos verzió is rendben van, csak előbb láttam felirattal.

SPOILER
Ami pedig a folytatásokat illeti, azt pont a Merovingi vágja a nézők arcába eléggé félre nem érthető módon.
SPOILER vége.