Téma: Megasztár

Ezüstliliom 2012 ápr. 12. - 14:20:45
(383/1363)
Hát ez az, amivel nem értek egyet, ez az angolmajmolás. Nem értek egyet azzal sem, hogy a csehül, románul, stb. elõadott dalokat nem lehet élvezni. Pont azért tetszenek jobban, mert "egzotikusabb", érdekesebb a hangzásuk.
olahmiki1959 2012 ápr. 12. - 13:30:25
(382/1363)
Elnézést, hogy beleszólok a kettõtök beszélgetésébe, de néhány gondolat eszembe jutott ennek kapcsán. Magyar számok esetében nagyon fontos a szöveg egy magyar hallgatónak, hiszen az fogja meg, az gondolkodtatja el, esetleg az fogalmazza meg azokat az érzéseket helyette is, amit õ maga nem tudna olyan jól kifejezni.
A legszerencsésebb dolog, ha a jó szöveg egy jó zenével párosul, mert akkor még hatásosabb, még inkább megmarad a hallgatóban.
Külföldi számok esetében - szerintem - teljesen más a helyzet. Egyrészt a magyar átlagember - sajnos - nem beszél olyan szinten angolul, hogy minden szót, gondolatot megértsen egy amerikai angolsággal elõadott énekszámból, másrészt mégiscsak a dallam az elsõ.
Gondolj bele, a Beatles, Elvis Presley, vagy akár Freddie Mercury, vagy Whitney Houston számai esetében a dallam, a melódia az elsõ, az marad meg a hallgatóban, általában amiatt lesz világsláger egy szám, a szöveg az másodlagos fontosságú. Aki jól tud angolul, az persze szerencsésebb, hiszen az élmény az õ számára még teljesebb,
Annak idején az Eurovíziós dalfesztiválokon rájöttek, hogy - sajnos - vannak olyan európai nyelvek, amelyeken egyszerûen nem lehet énekelni, mert nem alkalmasak rá. Csehül, svédül, románul, vagy skótul nem lehet, vagy inkább nem szerencsés énekelni, mert paródia lesz belõle.
Éppen ezért néhány nyelvet kivéve, - a francia vagy az olasz például ezek közé tartozik, - az angol maradt általánosságban elfogadott, mint az éneklésre legalkalmasabb nyelv.
Nem véletlen, hogy a svéd ABBA együttes egész pályafutása és összes lemeze angolul szólt és jelent meg, és ezért is lett többek között a zenekar világszerte elfogadott, és rendkívül sikeres.
Bármelyik magyar, vagy európai zenekar, vagy énekes, amelyik nemzetközi karriert szeretne csinálni, kénytelen angolul énekelni, mert nem tehet mást. Attól még, hogy ez nem tetszik nekünk, - nekem sem, - attól ez még tény marad.
1/10
pneklara 2012 ápr. 12. - 12:45:22 1/10
(381/1363)
Igen, valahogy úgy. Csak egy elõször hallott magyar szövegû dalnál elsõ kapaszkodó nálam a szöveg, a mondanivaló.
Egy elõször hallott idegen dalnál meg nem is tudom, mire figyelek.Csodálkozom is, mikor tombol az ifjúság. De lehet, hogy õk már huszadjára hallják - ha más is az elõadó.
Többnyire akkor figyelek már fel egy dalra, mikor a vízcsapból is az folyik:))
Ezüstliliom 2012 ápr. 11. - 22:17:17 Előzmény pneklara
(380/1363)
Ha a válasz gombra kattintottál volna, hamarabb észrevettem volna, hogy írtál.

Egyetértünk. Én sem örülök az eurovíziós dalunknak. Az volt a jó, mikor szabály volt, hogy mndenkinek az anyanyelvén kell énekelnie.

De akkor nem az az oka, hogy nem tudod összehasonlítani az eredeti dalt a megasztárossal, hogy angolul éneklik, hanem az, hogy nem ismered. Rosszul fogalmaztál. Valószínûleg akkor a legújabb magyar dalokat sem ismered, tehát akkor erre is áll a dolog. (Ne érts félre! Én sem nagyon ismerem az új dalokat, nem szemrehányásként írtam.)
mulao 2012 ápr. 11. - 21:24:03
(379/1363)
Tényleg, Balázst elfelejtettem, de szerintem Bozont mellette, aki nem szokott folyton hamis lenni, ellenben pl Benji egy tiszta hangot sem hallatott még.
3/10
Semprini 2012 ápr. 11. - 21:20:22 3/10
(378/1363)
Nagyon de nagyon nincs igazad. Bozont még a valóban elképesztõen kritikán aluli fiúmezõnyben sem a legjobb (az ugyanis Jenser), ezen kívül nagyon ellenszenves is, láthatóan el van szállva magától, neki kellett volna kiesnie, nem Timinek.
mulao 2012 ápr. 11. - 21:14:24
(377/1363)
Bozont nélkül a fiúk már-már hallgathatatlanok lennének, talán jobb is, hogy õ maradt. A lányok meg amúgyis erõsebbek voltak kezdettõl mint a fiúk, Timi hangjának hiánya szinte fel sem tûnik. Persze én is inkább Timit tartottam volna bent, bár ugyanakkor a fiúk közül Bozont a kedvencem.
3/10
Semprini 2012 ápr. 11. - 20:50:08 3/10
(376/1363)
Hát én már semmin se lepõdökmeg, de jelenleg az elsõ helyen áll (éppen most mutatták a szavazás állását). De hogy korrigáljam magam: a legrosszabb ami ebben a versenyben ezek után még történhet, az az, hogy két fiú marad a végére, és így fiú nyeri (minden más esetben lány fog nyerni sztem)!
1/10
offtopic
Endy88 2012 ápr. 11. - 20:46:30 1/10
(375/1363)
Lehet, hogy most a Gigi fog kiesni... :-)
3/10
Semprini 2012 ápr. 11. - 20:14:48 3/10
(374/1363)
Én is Gigi-Timi döntõre számítottam, Timi kiesése kb a legrosszabb és legigazságtalanabb dolog volt, ami egyáltalán történhetett a verseny folyamán (viszont "jó hír", hogy legalább ennél rosszabb már nem jöhet...)
Akosh 2012 ápr. 11. - 20:05:48 Előzmény Semprini
(373/1363)
Egyetértek. Sajnos Balázst kivéve még Bozont, aki a fiúk közül nézhetõ, csak Bozont ezzel a nagy arc vagyok taktikával egyre ellenszenvesebbé kezd válni. Benji kutyától meg a hideg kiráz, mit keres itt? Énekelni sem tud. A 3 lány, azaz Gigi, Kullai Timi és Szakos Andi messze verik a mezõnyt. Ha rajtam múlna Gigi-Timi végsõ döntõ lett volna.
1/10
pneklara 2012 ápr. 10. - 07:17:50 1/10
(372/1363)
Köszönöm:)
Hogy milyen vagyok, azt a munkatársaimnak, barátaimnak kellene értékelni:))
1/10
pneklara 2012 ápr. 09. - 21:15:11 1/10
(371/1363)
Igen - ha ismerem. De nem hallgatok olyan adókat, ahol ez a zene megy. Nem gyûjtök CD-ket. Van olyan mega-est, X-faktor est, hogy az elhangzó 10-12 dal mindegyikét elõször hallom.
És akkor az Eurovízióra kiküldött dalunk is angol szövegû. Az még hagyján, hogy a magyar szövegbõl átültetnek egy-egy strófát angolra, de eleve angolul megírni? Mindig értékeltem azokat a nemzeteket, akik merték anyanyelvükön vinni a dalt. Az elmúlt évben is voltak ilyenek. Õk nem akartak annyira nyerni,hogy megtagadták volna nyelvüket.
De abban reménykedem, hogy a csápoló, sms-t küldõ ifjúság tökéletesen "képben" van az amerikai top listát illetõen. Beavatottak. Sajnos nekem erre nincs idõm.
Ezüstliliom 2012 ápr. 09. - 20:13:51 Előzmény pneklara
(370/1363)
Én is azért szeretem jobban, ha magyarul énekelnek, mert nem olyan profi a nyelvtudásom, hogy értsem az angol szövegeket. De ettõl még, ha ismered az eredeti dalt, összehasonlítod a hangszínt, elõadásmódot, mint a magyarnál.
1/10
pneklara 2012 ápr. 09. - 06:37:42 1/10
(369/1363)
A külföldi daloknál - részemrõl - nem így van, mert gõzöm sincs kinek a dalát énekli a szereplõ, s mirõl énekel.
Bár úgy vagyok vele, hogy én egy dalnál szeretem, ha a ritmus/dallam/forma mellett értem a szöveget is, errõl már rég lemondtam.Ilyen szinten már sose bírom majd az angolt, meg nem is hallgatok annyi zenét, hogy képben legyek a trendit illetõen. Láthatóan a mûsorok rendezõit sem izgatja, hogy a kevésbé fanatikusakat beavassák akár egy felirattal, vagy egy méltó felkonferálással, hogy mit is hallunk. Tõlem így bármit énekelnek, akár tra-rá, tra-rá szöveggel is tehetik.De néha, ha jó a dal, meggyõzõ az elõadó, felkutatom az eredetijét, és még a fordítóval is megpróbálkozom. A többi meg 12 egy tucat.
Munkám során fiatal emberek ezreivel találkoztam, van némi tapasztalatom az arcról olvasásban, a mimika felismerésében. Bozontról azt gondolom, hogy öntelt, fegyelmezetlen ember. Egyik tulajdonság sem kedvez a nagy elõadóvá váláshoz. De ne így legyen!
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 22:30:37
(368/1363)
Igen, végülis egyetértünk. Én is csalódtam Zoliban, csak azt próbáltam megértetni az itteniekkel, hogy nem egyedül õ a hibás. És nekem is az Általad felsorolt énekesek tetszenek. Balázs hangjába pl. teljesen bele vagyok szeretve.
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 22:19:27 Előzmény pneklara
(367/1363)
"Nagyon veszélyes magyar dalt énekelni, mert az eredeti magyar elõadó hangja, stílusa a fülünkben van, s önkéntelenül összehasonlítunk, s felfedezzük a hiányosságokat."

Mert külföldi dalnál nem így van? Én ilyen szempontból nem látom a különbséget. Viszont szomorúnak tartom, hogy szinte csak angolul énekelnek a versenyzõk. Most akkor magyar mûsor ez vagy sem???:/ Bár az is igaz, hogy az utóbbi 10-15 évben nem sok minõségi, magyar dal született, a régiek pedig már nem "trendik".

Bozont: azért egy ember arckifejezésébõl következtetni arra, hogy mit gondol, milyen ember... Elég merész dolog, nem gondolod?
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 21:15:59 Előzmény Semprini
(366/1363)
MÁr az elõzõ szériában is benne volt ez az eszement párbajozás. Reméltem, hogy rájönnek, nem jó így, de ragaszkodnak a baromságukhoz.:/

Persze, bent tarthatta volna Timit, és én is ennek örültem volna jobban, de akkor sem Bozont volt a legrosszabb a héten és egyáltalán, tehát a szavazók is legalább annyira bûnösek.
teardrops 2012 ápr. 08. - 13:27:18 Előzmény Ezüstliliom
(365/1363)
...de Zoli, mint döntõ zsüritag, éppen a sok "agyatlan" által generált eredményt változtathatta volna meg, ha továbbjuttatja Timit.
Bozont, ha jól emlékszem (általában gyorstekeréssel néztem a korábbiakat is), már volt az utolsó kettõben, de a háromban biztos, vagyis eddig sem volt túl népszerû, miért szavaznának most rá többen? Sajnos persze Timi is hátul kullogott, de akárhogy is, õ az egyik, akinek van hangja és az jó is*.

Bereczki most iszonyat nagy csalódást okozott. Még akkor is, ha tudom, hogy ez mûsor, meg õ volt velük egész héten, meg blablabla...
Mikor Mariann (egyébként õ is nagy csalódás, pedig az egyik legjobbnak vártam) az elsõ adásban azzal indokolta döntését, hogy Nóra jobban viseli a kiesést, mint a srác, akkor még legyintettem, ill. másképp értelmeztem, de most is hasonló indok hangzott el (Timi már inkább készen van, akár énekileg is, mint Bozont), és már korántsem vagyok olyan nyugodt és elégedett, mert értem én, hogy ez "tehetségkutató", de ugyanakkor ismertséget hozhat - így, pedig az milyen logika már, hogy végülis azt hagyjuk bent, aki a rosszabb???!!!

Ez utóbbi gondolatsor nem közvetlenül Neked szóló reagálás, csak témában voltam és kijött belõlem.:-)

_______
* Farkas-Jenser Balázs jó, õ az egyedüli, aki tetszett eddig mindegyik adásban; Szakos Andi szintén jól énekel, de õ eléggé tulspilázza; Gigi pedig akármennyire is jó hang, még "kicsi" - és kb ennyi. Benji hiába jó arc, többet kellene az énekléssel foglalkoznia; Bozont szerintem elszállt; Talán nem tud koncentrálni (énekelni?); Rolandnak meg hiába van egész jó hangja, valamiért sosem jegyzem meg; Adri meg elsõre jobbnak tûnt, azóta csak gyengül.
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 08. - 13:00:02
(364/1363)
Lásd a 369. sz hozzászólásomat. Úgy tûnik mindannyian ugyanazt gondoljuk Berecki eljárásáról.