Téma: Megasztár

Ezüstliliom 2012 máj. 05. - 23:15:35 Előzmény pillangókisasszony
(763/1363)
Szerintem pedig nem esik csorba senki férfiasságán, ha sír. Sõt! Nekem ettõl csak emberibb lesz.
Ezüstliliom 2012 máj. 05. - 23:07:08 Előzmény vénasszonyok_nyara
(762/1363)
Szerintem pedig minden stílust el lehet énekelni magyarul is. Ha egy magyar énekes csak angolul nyilvánul meg, akkor az nem nekem énekel, mert nem értem. Ennyi erõvel tõlem lalalázhatna is, ahogy régebben pneklara is írta. A többivel viszont teljes mértékben egyetértek.
jem 2012 máj. 05. - 23:00:14
(761/1363)
Szerintem egyáltalán nem gond, hogy a fiúk elsírták magukat (bár fura, hogy Benjiért ejtettek ennyi könnyet). Nekem is van zenész ismerõsöm, és õ is olyan érzelmi skálán mozog, hogy egy nõ megirigyelhetné :D Az még belefér, ha párszor elsírják magukat, de az engem is nagyon idegesít, ha már sokszor vagy rendszeresen :D

És szerintem olyan nincs, hogy ne a Gigi nyerje meg :D Lehet, hogy érzelmileg még nem annyira érett, és hogy egy mûfajban kiemelkedõ, de még olyan kicsike, hogy nem volt ideje mindent megtanulnia vagy megtapasztalnia. Viszont ha így halad tovább, akkor õ 27 évesen sokkal jobb lesz, mint Andi most.
Seven7Crown 2012 máj. 05. - 22:56:38
(760/1363)
Még a halálra favorizált R.Gigi hangja sem egy nagy szám, egyedül csak a Bereczki tud énekelni ebben a mûsorban, de Õ meg csak zsûritag.

P.S.
A Bereczkinek kimondottan jól áll a borosta, csak egy picit fel kéne nyírni a haját hátul!:D
jem 2012 máj. 05. - 22:47:57 Előzmény Ezüstliliom
(759/1363)
Bocsi, azt hiszem tényleg félreértettelek :) Kicsit megzavart ez a "Ha csak színpadi megjelenése van, csak jópofa, csak polgárpukkasztó, az engem nem érdekel." mondatod. Természetesen én sem szeretem, ha valakinek csak a színpadi mozgása 'jó'.

Fõleg az elején, mikor mutatják a tehetségteleneket és az exhibicionistákat, ahogy produkálják magukat, hogy aztán a nézõ jól szórakozhasson, a háttér táncosok, az a sok fény meg csillogás, és azok a múltkori tûzhányók is... :D Mi ez, ha nem show?? :)

Szerintem meg segít a középkategóriás énekeseknek, ha kicsit mást is kipróbálnak/megtanulnak az éneklés mellett. Tehetségkutatót nem valószínû, hogy megnyernek vele, de legalább több mindenben kitudják próbálni magukat. Aztán késõbb, amikor már kikerülnek a mûsorból, és nem csak a hangjuk számít, még az is lehet, hogy sikeresebbek lesznek. Jó mondjuk eddig egyelõre erre nem nagyon volt példa :D De én sok olyan elõadót hallgatok, akiket egy tehetségkutatós tehetség (hát ez így elég bénán hangzik, de tudjuk jól, hogy attól még hogy valaki bekerült egy tehetségkutatóba, még nem biztos, hogy tehetséges is..), vagy más nagy hangterjedelemmel rendelkezõ énekes simán leénekelne.

Összegezve én is úgy gondolom, hogy egy tehetségkutatóban a hang legyen az elsõ, és ha az illetõ tényleg jó (ez a ritka), akkor õ eldöntheti, hogy akar-e mást is csinálni a színpadon az éneklésen kívül. De ha valakiben nincsenek olyan hangi adottságok (de azért a katasztrofálisnál sokkal jobb), akkor én azt is nagyon értékelem, ha igyekszik abban, hogy attól függetlenül is jó elõadó lehessen, és hogy mûsorról mûsorra egy kis változatosságot hozzon, és minél több mindenben kipróbálja magát :)
mulao 2012 máj. 05. - 22:37:15
(758/1363)
Talán Andi és Gigi között az a különbség, hogy mivel Andi idõsebb, így õ át is élte azokat a dolgokat, amirõl énekel. Gigi elnyomta a WH-dalt, miközben a Frizbiben elmondta, hogy még sosem volt szerelmes. Andi viszont a Cserháti- dalt pont azért énekelte, mert az anyja nem engedi, hogy a szerelmével legyen. Lehet érteni egy dalt, de feltételezem más átélni/érezni is. Elég sok gyereksztár példája mutatja, hogy 18 éves kor elõtt nem érdemes ismerté válni, mert egy felnõtt jobban tudja kezelni a hirtelen jött népszerûséget. Érdekes, hogy a 15 vagy 16 éves László Attila, a tavalyi CSSZ nyertese kb azóta benne se volt a tv-ben, hogy megnyerte. Igen, egyszerûen gyenge a mezõny és csak két lány van, akik között nagy valószínûséggel egy kemény közdelem lesz a döntõben. (Ha addig ki nem esnek.)
Ezüstliliom 2012 máj. 05. - 22:35:32 Előzmény perry
(757/1363)
"Nekem az a véleményem, hogy a szokásos "kolbászgyár" jelenség mûködik."

Csabaiként ezt kikérem magamnak!:P ;)

Amúgy egyetértünk. Sajnos ez a helyzet.:(
offtopic
perry 2012 máj. 05. - 21:37:36
(756/1363)
Sajnos nekem nincs tökéletes hallásom mint ezek szerint neked.
A férfiak sírása degradáló lenne?
Úgy gondolod, hogy Magyarországon csupa világban macsó pasi létezik ?
Öltsük ki nyelveinket és vágjunk zord pofát, ha barátunk eltávozik, vágjunk grimaszokat ha valami nagyon megviseli lelkünket?
Hagyjuk meg a sírás és az érzékenység ódiumát a hölgyeknek ?
Ezért becsülöm a keleti kultúrákat ahol nem gond az érzelmek kinyilvánítása.
8/10
Towner 2012 máj. 05. - 20:13:41 8/10
(755/1363)
Gigi és Dolhai hogy mibe vágta a fejszét azt érdemes megnézni a youtube-n. A világ legnagyobb énekesei éneklik ezt a számot. Ime kettõ a sokból:

Celine-Groban
http://www.youtube.com/watch?v=jhxIjRO6WjI
Celine-Bocelli
http://www.youtube.com/watch?v=2xdlsu4sCaU&feature=related
1/10
Meklód fia 2012 máj. 05. - 16:39:04 1/10
(754/1363)
Már 8 adás óta azzal reklámozzák, hogy döntõ.... Szánalom
Akosh 2012 máj. 05. - 16:20:05
(753/1363)
Szerinted Gigi nem érdemli meg az elsõ helyet. Ezzel csak az a gond, hogy a többiek Szakos Andi kivételével nyomába sem léphetnek. Balázs tegnapi elõadásai mélyen alulmúlták korábbi önmagát, Benjit nem is említem, mert neki még a 12 között sem szabadott volna lennie. Talán Attila szóló produkciója és Szakos Andi duettje viszont nagyon tetszett.

Gigi-Dolhai páros elõadását bárki leszólhatja, de csak annyit mutassa meg õ mit tud. A Kovács Kati dal eleje jó volt, aztán Gigi elfuserálta a sok hajlítgatással. Ez a dal nem errõl szól. Sokan elénekelték már az úgy szeretném meghálálni-t, de Kovács Katinál senki nem énekelte hitelesebben.
Akosh 2012 máj. 05. - 16:06:06 Előzmény olahmiki1959
(752/1363)
:) jól átkereszteltem szegényt :))
3/10
Semprini 2012 máj. 05. - 15:36:31 3/10
(751/1363)
"A kérdés az, hogy itt egy olyan embert keresnek-e, aki minden mûfajban megállja a helyét, vagy egy olyant aki érzelmileg még nem teljesen kiforrott, éretlen, magyarul se tud igazán énekelni, de angolul nagyon jól elõ tudja adni az r&b-s dalokat"
Sztem meg a kérdés az, hogy ha tényleg Gigi-Szakos döntõ lesz (amire elég nagy az esély, hiszen tényleg õk a legjobbak), akkor kire fognak több sms-t küldeni, azaz melyikük szavazótábora lesz az erõsebb (már ha tényleg nem kamu a dolog...)
2/10
Pepe87 2012 máj. 05. - 15:31:55 2/10
(750/1363)
"Azonban folyamatosan figyelve õket még mindig nem tûnik jobbnak Szakos Giginél."
A tény az, hogy Gigi egy mûfajban majdnem 100%-ost alkot a többiben viszont rendszerint elvérzik, Andi pedig általában hozza a 70-80%-os szintet mindenben. A kérdés az, hogy itt egy olyan embert keresnek-e, aki minden mûfajban megállja a helyét, vagy egy olyant aki érzelmileg még nem teljesen kiforrott, éretlen, magyarul se tud igazán énekelni, de angolul nagyon jól elõ tudja adni az r&b-s dalokat.
1/10
pillangókisasszony 2012 máj. 05. - 14:43:26 1/10 Előzmény perry
(749/1363)
Férfi ember ne bõgjön a semmiért,pláne a televízióban.De ez csak az én véleményem.Nekem a rengeteg hamis hangtól lenne kedvem sírni.
1/10
offtopic
Endy88 2012 máj. 05. - 14:39:02 1/10
(748/1363)
Õszintén, neteztem stb gondoltam benyomom a tv-t háttérzajnak, nem volt számomra nézhetõ mûsor, így gondoltam jó lesz a TV2. És, hát pont sikerült a Bendzsit elkapnom, bírtam kb 3 percig, aztán muszály voltam átnyomni bhová. Inkább rekklámot nézek máshol... :-D
3/10
Semprini 2012 máj. 05. - 13:20:02 3/10
(747/1363)
"Gigi hajlítgatásai engem is zavarnak, szerintem továbbra sem érdemli meg az elsõ helyet, csak a 2.-at."
Ha csak a tegnap szereplést (plusz a Tóth Gabi-dalt 2 héttel ezelõtt) hallottam volna Gigivel, akkor én is azt mondanám, Szakosnak kell nyernie. Azonban folyamatosan figyelve õket még mindig nem tûnik jobbnak Szakos Giginél. De tegnap sajnos vitathatatlanul elvérzett, méghozzá magyarul énekelve, és ez bizony határozottan rontotta a renoméját. Arról is cikkezgetnek már, hogy sokan unalmasnak tartják az állandó R&B-s hajlítgatást (Nota Bene: én se vagyok oda érte), a tegnapi dalhoz ráadásul nagyon nem is illett, stílusidegen volt, és ezt fel nem ismerni bizony rossz ízlésre vall - akkor is ha történetesen Berecki Zoltánnak hívják az illetõt aki ezt javasolta ill. jóváhagyta. A duettben valamivel jobb volt, de érezhetõen nem hozta ott sem a legjobb formáját, míg Szakos kétségtelenül brillírozott. A legrosszabb teljesítmény tegnap a Jenseré volt, ami azért is meglepõ, mivel a fiúk közül õt tartom a legjobbnak (vakok közt félszemû a Király-alapon). erre most Talán meg Benji is leénekli- no comment. Igaz, Majka személyében minõsítetetlenül ordenáré partnere volt, csodálom hogy egyáltalán beengedték oda (lévén õ az RTL favoritja, ott volt valóságshow-második). Tegnapi produkciója alapján tehát nem Benjinek kellett volna mennie, viszont mivel régesrég ki kellett volna már essen, így egy percig sem bosszankodtam emiatt.
1/10
pneklara 2012 máj. 05. - 12:11:24 1/10
(746/1363)
Igazad van. Angolul kerékbe törheti a nyelvet,ott hangsúlyoz, ott vesz levegõt, ahol akar - csak a beavatottak veszik észre a hibát. De magyarul bizony nagyon is észrevehetõ, hogy rendre ott vett levegõt, ahol nem illik és nem indokolt: Úgy' szeretném / két' kezemmel/ míg' én élek/ vagy' legalább...Aki tudatosan formál, az nem követi el ezt a súlyos hibát. Jó, hogy a dallamban szünet van, de a tudatos elõadó ott "kivár, összefog" - de nem tagol rossz helyen, nagy levegõvel. Kovács Kati nem teszi és pl Tabáni István sem. Most erre Gigi vagy nem gondolt, vagy ülve nem volt elég levegõje, vagy fejletlen még a tüdõkapacítása, de ez az elõadói hiba valóban csak magyarul elõadva érzékelhetõ.
Én Szakos Andit sokkal érettebb elõadónak tartom, nem csodálkoznék, ha õ nyerne.De ha jól tudom, õ 27 éves?Az az évtizednyi érés hiányzik Gigi elõadásából. Azt mondja a nóta: Aki dudás akar lenni, Pokolra kell annak menni, Ott kell annak megtanulni, Hogyan kell a dudát fújni. Andin látszik, hogy megjárta már a poklot és a mennyet - Gigi babaházban élt eddig.
Ehhez a Kovács Kati dalhoz a kunkorgó meg úgy illett, mint csillárra gyertyácskákat aggatni - semmi funkciója, ráadásul nevetséges is. Még hogy Kovács Kati is kunkorgatott volna, ha akkor divat lett volna! Pff.Matyóhímzést a farmerra, mert divat...
mulao 2012 máj. 05. - 12:07:14
(745/1363)
A Dolhai-Gigi duett szuper volt, meg a Szakos-Szekeres is, és Andi szólója, de az össze többi nekem nem jött be. Gigi hajlítgatásai engem is zavarnak, szerintem továbbra sem érdemli meg az elsõ helyet, csak a 2.-at. Jenser is alul teljesített, Talán Attila meg tök úgy néz ki, mint Mester Tamás, így kicsit unalmas (van már egy Mester Tomi). Legalább Benji kiesett. Dolhai meg nagy tehetség, örülök, hogy elhívták a duettbe, végre valami kis színvonal a mûsorba. Viszont egy-kettõ duett partner, ha viccnek szánták, akkor jó. Ha nem Andi nyer én teljességgel fel leszek háborodva.
2/10
Pepe87 2012 máj. 05. - 09:54:02 2/10
(744/1363)
Kezdem azt hinni, hogy azoknak van igaza, akik azt mondják, hogy Gigi egysíkú. Eddig az r&b-n kívül egy mûfajban nem állta meg a helyét, igaz nem is próbálkozott nagyon, a Tóth Gabi számot kivéve. Tegnap is végigüvöltötte mindkét dalt, telirakta r&b-s elemekkel, hamiskás is volt, ész nélkül hajlítgatott nem igazán értem, hogy Bereczki, aki a hetes volt mért nem látta õt el jó tanácsokkal, vagy szerinte Kovács Katit így kell énekelni? A wo-u-o-u-o-u-ok-ról már nem is beszélve. Lehet, hogy Giginek abból a szempontból jobb az angol, hogy a nézõk többsége nem érti mirõl énekel és ezáltal az sem olyan zavaró ha kevesebb (nulla) érzelmi átéléssel ad elõ egy számot. Talán ez az r&b-ben nem is annyira feltûnõ mivel nagyon hadar. Pár héttel ezelõtt, mikor Falusi volt a hetes és Whitney-t énekelt, akkor jött az elõ, hogy eddig úgy énekelt, hogy nem tudta mirõl szól a szöveg, szóval akkor hogyan is tudta beleélni magát érzelmileg a dalokba?