4/10
Fõnix_császárnõ 2013 márc. 26. - 16:33:31 4/10
(21/21)
Egyetértek.
Valóban még a jégkorszakban élünk, akkor lesz vége a jégkorszaknak ha a sarki jégsapkák stb. teljesen elolvad.
A Föld éghajlata ciklikus, egyszer lehûlési egyszer meg felmelegedési ciklusban vagyunk.
Minap láttam egy természetfilmet, a XY sivatag közepén egy barlangban találtak egy barlangrajzot,ami egy tavat és egy nagy vízesést ábrázolt.
Pont ez a lényeg, mindig is volt valamilyen éghajlati stb. változás.
Csak akkor még nem 6,5milliárd volt a föld lakossága...
Néha, kifejezetten úgy érzem, hogy egyesek politikai szándékkal izélnek hogy így globális felmelegedés, így üveggázok, meg hogy az emberek tehetnek róla stb.
Ha nem lennének üveggázok a föld átlagos hõmérséklete -15°C lenne, akkor mirõl is beszélünk.?.
csabaga 2013 márc. 26. - 16:23:34
(20/21)
A gond szerintem az emberiség mobilitásának megszûnése.

Az ókorban,ha jött egy éghajlatváltozás,mindenki arrébb vándorolt.

Ez most is mûködhetne,hiszen nagy területek válhatnak lakhatóvá.Szibéria,Grönland,Észak-Kanada stb.

Napjaink éghajlatát akarjuk tartósítani,pedig ez akkor sem maradna,ha nem lenne ember.

Napjaink éghajlata Európában még mindig hûvösebb,mint a VIII-X. század környékén volt.A grönlandi Viking sírokat még mindig csap robbantással lehet felszínre hozni a jég miatt.
Még mindig "jégkorszakban" élünk,és ezt nem a mai idõ miatt mondom.
4/10
Fõnix_császárnõ 2013 márc. 25. - 19:07:27 4/10
(19/21)
Pontosan.
De ahol lószar van ott verebek is lesznek...
Egyébként az õskorban is ilyen olyan környezeti hatások miatt is az ember volt a felelõs!? Ugyan má, ez mindig is egy természetes folyamat volt.
Ha meg nem lennének üveggázok akkor meg már rég szarráfagytunk volna.
4/10
Fõnix_császárnõ 2013 márc. 25. - 19:03:37 4/10
(18/21)
Na most mondjátok hogy globális felmelegedés van!!!
Máskor ilyenkor már a kis doghagymát ezt azt eltettük, most meg még tél van!!!
Ja, és vótam a zidõípen, osztán látom hogy egész április burús nem napos idõ lesz.
Ajjaj....
tombenko 2013 márc. 25. - 18:58:28 Előzmény NANU..! NANU..!
(17/21)
Fontos negatív hatás még: A tengerszint emelkedése a szárazföldek területének csökkenésével jár, szóval legalább ennyien lennénk jóval szûkebb helyen -> járványok kirobbanásával lehet számolni, amíg a népesség száma nem csökken a terjedési határ alá. Mellé pedig a nem túl toleráns világnézetek (vallási fundamentalizmus, szélsõ{jobb,bal}) megerõsödése néhány vicces háborút is hoz. És fontos, hogy az elsivatagosodás miatt a termõterület is lecsökken, úgyhogy az élelemhiány is tizedeli a népességet, ez pedig egy újabb háború indok.
tombenko 2013 márc. 25. - 18:54:24
(16/21)
Az a baj, hogy a "szokásosnál" gyorsabb, emiatt különféle idõjárási szélsõségek keletkeznek, másrészt a felfutása nagyon erõsen követi az ipari forradalom és a miatta megnövekedett környezetterhelés ívét. Úgyhogy legalább részben az emberiség is felelõs érte.
Texas Bill 2013 márc. 25. - 16:36:56
(15/21)
Amit itt globális felmelegedésnek aposztrofálnak, az egy természetes folyamat, amelyet interglaciálisnak neveznek!
9/10
Owl 2013 márc. 25. - 15:14:18 9/10
(14/21)
A Youtubeon már most feltûntek azok a videók, ahol a sarki hótakaró alól feltörõ metánt gyújtják meg. A felmelegedés probléma, az ezzel együtt járó éghajlatváltozás, ami rengeteg ember életére lesz kihatással, éhezést, elvándorlást, esetleg háborúkat okozva. Az emberek között kirobbanó konfliktusok szerintem több áldozatot fognak követelni, mint az elszabaduló természet pusztítása.
NANU..! NANU..! 2011 febr. 12. - 01:28:40
(13/21)
Igen, ezt kihagytam, mert álmos voltam, de nekem is az a meglátásom, hogy inkább a jégkorszak jön, mint sem a felmelegedés... :)
Már csak az egyre kevesebb erdõk miatt is, de most nem fejtem ki részletesen... stb.:(
Észre vettem már jó ideje, hogy a nyár csupán jó formán 2-erõs hónapból áll és abban is inkább 2-3 hét, ami kánikulával végzõdik, Én sokkal melegebb és hosszabb nyarakra emlékszem 15-20 évvel ez elõttrõl, sõt volt olyan nyár most pár éve, ami elég hûvös is volt... :(
miénkittatér 2011 febr. 12. - 01:02:05 Előzmény NANU..! NANU..!
(12/21)
Elég sokat elmélkedtél azon, hogy majd mi lesz ha elmarad a tél mifelénk. De a valóság az, ha igazán beindul ez a globális felmelegedés ,annak egy nagyon hosszú ideig pont az lesz a hatása minálunk , hogy sokkal hidegebb telek fognak beköszönteni.
NANU..! NANU..! 2011 febr. 11. - 02:13:23
(11/21)
Nézzük csak, hogy milyen hasznunk, és milyen kárunk válna a felmelegedésbõl... :(

Hát, ha Önzõk vagyunk, akkor most elõször is, leszûkítem az országunkra nézve, hogy milyen elõnyökkel is járna számunkra nagyvonalakban a felmelegedés... :)

Plusz
1. Hál Istennek, megúsznánk a kellemetlen téli megfázások zömét... :)
2. Kevesebb lenne az árvíz okozta károk, vagy nem is lenne... :)
3. Kevesebb Téli Fûtés számla... :)
4. A kevesebb fûtés hatásából adódóan, kevesebb széndioxid kibocsátás is lenne ez által... ;)
5. Kevesebb megfázással és halálozással járó okok hiánya miatt, kevesebb gyógyszer használata és kevesebb gyógyszer költség is lenne az emberek számára, persze, ez akár ki is egyenlítõdhet a felmelegedés káros mellék hatása lévén... :(
6. Kevesebb szén és fakitermelés, valamint egyéb nyers energia hordozó elégetése, mint földgáz és kõolaj... :)
7. Úthálózat is kevésbé rongálódna a téli fagy hiánya következtében... :)
8. Kevesebb téli okokból kifolyólag balesetek száma, így kevesebb halálos baleset... stb :)
9. Hatékonyabb építkezés, ez által több munkalehetõség is kialakulna... :)
10. Kevesebb ruházkodási és téli idõszakban szükséges plusz autó költség valamint üzemanyag költség és széndioxid kibocsátás... :)
11. Több féle nõvény termesztési lehetõség, így több munkalehetõség és bevételi forrás... :)
12. Majd egész éves mini szoknya felhozatal. ;)))

Negatív
1. Felmelegedés következtében több szénanáthás és egyéb egészségi károsodás, mint bõr rák és rosszulléti hõguta és halálozás... :(
2. Több légkondicionáló és ventillátor használata, ami energiát követel, így egy ideig még megmaradna a széndioxid kibocsátás, de ezt kiválthatják a Nap, Szél és vízi erõmûvek valamint az atom és remélhetõleg késõbb már a fúzió erõmû használata... ;)
3. A szárazság miatt, több ivóvíz fogyasztás, amihez szintén kell több energia, de a 2-es pont, ezen részét megoldaná... :)
4. Nap okozta károk az utakban, épületekben, jármûvekben... :(
5. Más állatfajok, fõleg hüllõk megjelenése (Kígyó, Skorpió, Pókok, egyebek... :)
6. Üvegház hatás emelkedése, de ez a széndioxid kibocsátás csökkenésével, már nem lenne igaz 100% -ban... !:)
7. A folyok, patakok, tavak víz hozama lecsökkenne, de itt szintén fel kell hoznom mentségnek a széndioxid kevesebb kibocsátását... !:)
8. Több tûzeset, ezáltal szintén szembe kell nézni a széndioxidddal, de az erdõtüzeket el lehet kerülni a technika és az éberség felügyeletével... :)
9. Nincs hó, így csak a nyári gyepsíelés és szánkázás marad... ;)))
10. Fekete karácsonyok... :(
11. Kifogytma… ?:)
NANU..! NANU..! 2011 febr. 11. - 00:36:44 Előzmény JohnnyBGood
(10/21)
Hát, megmondom az õszintét, hogy valahogy nekem is jobban tatszene ha melegebb éghajlat lenne, mert Én is rühellem a telet... :)
Bár mindkét dolog esetén van plusz és negatív dolog, de talán még minddég jobban járnánk a meleggel, leszámítva a kígyókat meg ehhez hasonló csúszó mászókat... :(
makailaci25 2011 jan. 28. - 20:18:24
(9/21)
Ne legyen a mi felelõsségünk, környezettudatosan kevesen vagyunk a világon{{{{4%}}}}. A többi a "nem érdekel, lesz..om,egyszer élünk,stb" kategóriába tartoznak.Hiába próbálsz meg felelõsen élni,ha mást nem teszel, mint lélegzel,{CO2}már eleve szennyezel.Nem tudom ki volt az az agytröszt, aki azt mondta, hogy az ember{és egyáltalán az élõlények a természet része.Ha ez így van, akkor az egyes ember a természet ráksejtje.Akkor hogy is van ez,ha továbbgondoljuk?Akkor a természet egy öngyilkos baromság, ami még a Biblia tanaival se egyeztethetõ össze.Úgyhogy szerintem a természet és benne az élõlények 2 külön kategória kell,hogy legyen.
makailaci25 2011 jan. 16. - 11:53:57
(8/21)
Megbocsáss, de tõled tartalmasabb hozzászólást szoktam meg.Ezt a megnyilvánulásodat nem tudom mire vélni,de igyekszem a jelbeszédet és a rovásírást megtanulni, úgy látom, hogy jó eséllyel fogom tudni alkalmazni.
makailaci25 2011 jan. 13. - 09:54:22
(7/21)
Igazad van! legszívesebben én is kiszállnék.Isten nagyon sérülékenyre és slamposra teremtette ezt az egészet.Jóelõre nem irigyelem a század második felének emberiségét, számomra Istenadta MÁZLI,hogy én akkor már nem leszek.
Gustaff 2011 jan. 12. - 21:09:58
(6/21)
A cim alapjan azt gondoltam hogy ebben a filmben majd tagadjak az emberek hatasat a felmelegedesre, de errol szo sincs. Persze, bemutatjak a tortenelemi eghajlatvaltozasokat is, de erre a mostanira nagyon erosen rasegit az ember, ez nem csak a kovetkezo sima kis felmelegedes.
Dius 2011 jan. 11. - 12:44:07
(5/21)
De, van globális felmelegedés. Csak a vak nem látja. :(
makailaci25 2011 jan. 11. - 10:14:09 Előzmény JohnnyBGood
(4/21)
Igen-igen!Látom, neked se ízlik a hideg.Márcsak azért is utálom, mert az alsónemûnket is ráfizethetnénk a fûtésre.De ez lenne a kisebb gond.A nagyobb gond a környezetre gyakorolt hatás.Energiafelhasználás=környezetszennyezés.Neked még jó esélyed van megérni, amikor kb. 60 év múlva 2x ennyi ember lesz a Földön.Elõre se irigyelem az akkor élõket.Amikor Isten összetákolta ezt a világot, tudtam volna neki egy-két jó ötlettel szolgálni.
JohnnyBGood 2011 jan. 09. - 14:03:30 Előzmény makailaci25
(3/21)
A legjobb hír idén a nyár rajongóknak!
Felmelegedés, helyes-helyes úgyis ddurván hideg volt a múlt héten, kell a rossebnek a tél.
Remélem annyira lesz Globális hogy Budapestet is érinti! :D
Vanek B. Eduard 2011 jan. 03. - 00:11:57
(2/21)
Okes, majd 2000 ev mulva megfigyelem. :D