go84 2010 jan. 03. - 18:50:37
(133/153)
Na igen ez erdekes, hogy ffi letemre 22 evesen (most 25) azert mar egy rakott krumlpi, parmezanos csirke mell parolt zoldsegkorrettel vagy mezeskalacs(aktualisan) nem volt gond, hogy megcsinaljam. Volt bnoim kozul egyik se tudod semmit megcsinalni max egy tukur tojast de volt olyan aki azt se ennyi idosen.
SlyCool 2010 jan. 03. - 18:16:54
(132/153)
Orulok Gabi gyozelmenek.
Eva nem volt eleg tehetseges (es hihetetlenul igenytelen kulsore szegeny), Angelanak kicsit nagy volt az arca, Csaba meg egy kis hazug genyo volt, habar a tehetsege ketsegtelen.
Szerintem is rohej, hogy a zsuri mindossze kettagu, ha mar igy volt, sztem a minimum az lett volna, hogy minden korben van egy vendeg zsuritag.
Es megemlitenem, hogy nem egyszer volt szerencsem Gianni ettermeben enni (nagyobb tarsasaggal) es ugyan a kaja tobbnyire jo volt (nem szuper, mindossze jo), a felszolgalas minden esetben hagyott kivannivalot maga utan a pincerek relativ felkeszuletlensege miatt, illetve eletem LEGROSSZABB steak-jet is ott ettem. Tudom, hogy olasz etteremnek nem eppen a steak a specialitasa de szerepelt az etlapon es megkivantam. Mar az osszes kollegam (ceges buli volt, 11-en voltunk) megetette az etelet, mire a steak-emet kihoztak, KOCKARA VAGVA. Nem hittunk a szemunknek. Izre nem volt rossz (de ettem mar sokkal jobbat is) de ez a talalas... ugyhogy minden alkalommal felszisszentem, mikor Gianni kritizalt..:(
Kavlia 2010 jan. 03. - 18:00:02
(131/153)
Halihóóó!
Végig néztem a mûsort, egy-két rész kivételével.
A legalapvetõbb problémám az volt, hogy hogyan lehet egy zsûri két tagú? (Még akkor is, ha szakmai körökben mind a ketten elismert személyek.) Egy zsûri igenis legyen minimum 3 tagú!
Egyébként Csabától falra másztam, egyszerûen kilelt a hideg már attól, amikor megszólalt. (Hogy a fenében tud valaki ennyire rettenetes hangsúlyozással beszélni??? Brr!!!) Ráadásul alig volt alapanyag ismerete, mégis Õ lett a 2. helyezett.
Angéla azzal vágta el magát, amikor kijelentette, hogy helyt tudna állni a "fõdíj" szakács mellett. És mégha el is rontotta az utolsó fõzést, az egész verseny tekintetében igenis megérdemelte volna a 2. helyet, illetve az eggyel jobb helyezést, mint Csaba. (Nekem sem volt szimpi az egyénisége, de a tudása valóban magasabb színvonalú volt, mint a többieké.)
Évát már a legelején beskatulyázták azért, mert idõsebb illetve "háziasszonyosabb" volt, mint a többiek.No én azért is neki szurkoltam!
Gabi meg egyszerûen jól taktikázott. Az elején adta a kevésbé hozzáértõt és kivárta, amíg a többiek már nem lesznek annyira összeszedettek az idegesség miatt. Hát majd kiderül mire megy a gyõzelmével.
Kíváncsi vagyok rá lesz-e következõ évad és ha igen, akkor is ez a két ember fog-e végig ítélkezni.
crazyforyou 2010 jan. 03. - 16:51:36
(130/153)
Nagyon örülök Gabi gyõzelmének,szimpatikus és ügyes volt végig!

A végére pedig Évát is már egészen megszerettem,pedig az elején utáltam nagyon.

Fõleg azóta szimpi,amióta láttam róla azt a youtube-os röhögését!!

Csabáról meg csak annyit hogy én 22 évesen(lehet hogy az én szégyenem)jó ha egy vajaskenyeret meg tudtam csinálni,lány létemre.

Úgyhogy minden elismerésem neki!!
10/10
csigusz333 2010 jan. 03. - 14:46:30 10/10 Előzmény Magenta99
(129/153)
Gondolom ,nem akarják, hogy iwiwen mondjuk mindenki õket zaklassa.
Így hát természetes, hogy csak a keresztnevük van megadva.
Mondjuk én is szívesen megtudnám! ;)
Magenta99 2010 jan. 02. - 18:13:50
(128/153)
Megtalálta valaki, hogy mi az "igazi" neve a versenyzõknek?
A Viasat honlapja nagggyon gagyi, semmi érdemleges infót nem találni.
Magenta99 2010 jan. 02. - 18:09:42 Előzmény nikném
(127/153)
Ami azt illeti, Gabi csak 1 évvel fiatalabb Évánál, mégis õ nyert.
Tehát NEM a fiatalság számított (akkor Csabi nyert volna)
10/10
csigusz333 2010 jan. 01. - 23:37:23 10/10
(126/153)
Végre még valaki, aki bírja a Csabát :)
De nem értem, hogy gondolod a taktikázását. Taktikából mondaná h 2 hónapja fõz? Ez így nem taktika, hanem hazugság lenne. Mellesleg szerintem eddig tényleg nem sok köze volt a konyhához.

Mindenesetre a mûsör nálam 5/5 pontos(mondjuk ebben nagy szerepe van Csabának és Bírónak)

Lesz folytatás?
7/10
v.baba 2010 jan. 01. - 20:34:05 7/10
(125/153)
Köszi az infókat!
Akkor ezekszerint nem maradtam le semmi fontosról...:)
Örülök a végeredménynek,bár annak is örültem volna,ha Csaba nyer és Gabi a 2.
Végülis Gabi jól fõzött és borzasztóan türelmes,nem izgága...
Csaba pedig a legtöbbet fejlõdött,ahhoz képest,h a mûsor közepén majdnem kiesett...Bár én úgy érzem,kicsit taktikázott,és nem 2 hónapja fõz..
De ha nincs benne semmi taktika,akkor tényleg le a kalappal elõtte,ötletes,kreatív,ügyes!

És én is várom már a folytatást,ha lesz egyáltalán!:)
De csakis Bíró Lajossal!!!Az az ember annyira jófej!
10/10
kacskarina 2010 jan. 01. - 19:34:51 10/10 Előzmény v.baba
(124/153)
Szia!
Sajnos nem sikerült jól ez az utolsó adás. Sõt borzalmas volt. :((

A leggázabb az volt, hogy mind a négy jelöltnek egyesével ki kellett állnia és egy kortesbeszédet tartania (vagyis meg kellett gyõzniük szavakkal a zsûrit). Teljesen felesleges volt és rosszul is sült el. A legrosszabb állásinterjúimat is alulmúlták (ami nem kis szó). Angéla volt a legszörnyûbb, elkezdett zokogni...

Ugyanazt a menüsort kellett lefõzniük és két órájuk volt rá. De senki nem tudott minddel végezni, így plussz idõket is kaptak (pl. Éva +18 percet). Nagyjából mindenki azonos kritikát kapott.

Közben a korábban kiesett játékosok szilveszteri kalapban, dudával, szerpentinnel figyeltek a háttérszobából. Nem értem miért kellett eljátszaniuk a szilveszteri hangulatot, amikor mindenki tudja, hogy hónapokkal ezelõtt forgatták...

Na mindegy a végsõ sorrend
4. Éva
3. Angéla
2. Csaba
1. Gabi

A "nem nyertesek" mind normálisan fogadták az eredményüket (Angélának sem vágott pofát). Majd utána mindenki megpuszilta és átölelte a boldog gyõztest.

Kiváncsi lennék a folytatásra. Például arra, hogy hogyan sikerült Gabinak az egy hónapos igazi mélyvíz a Michelin csillagos szakács mellett.

Na és jöhetne egy második sorozat is.
10/10
csigusz333 2010 jan. 01. - 14:11:05 10/10
(123/153)
Én is örülök Gabi gyõzelmének, szimpatikus nõ.
Csaba is elégedett lehet az eredméynével, nagy szó , hogy majdnem mindenkit lenyomott :D

Kár ,hogy vége van :(
7/10
v.baba 2010 jan. 01. - 12:11:37 7/10
(122/153)
Sziasztok!
Leírná valaki,mi történt a mûsorban,hogy történtek a helyezések (ha egyáltalán volt 2.3.4.?) ,mit szólt Angéla?:D
Olyan jól tudták idõzíteni az utolsó részt,hogy esélyem sem volt megnézni...Sõt még az ismétlést sem tudom:(
AMúgy örülök ,hogy Gabi nyert,mert nemcsak jókat fõzött,hanem emberileg is õ volt a legkorrektebb,legnyugisabb!
10/10
kacskarina 2009 dec. 31. - 20:18:42 10/10
(121/153)
Gabi nyert!
:ÐÐÐÐ Hip-Hip-Hurrá!!!!!!
szinészbob 2009 dec. 31. - 17:58:20
(120/153)
Nekem is Gabi jön be. Csabából is lehet/lesz valaki, de most még zabolátlan, egy kis rutin, egy kis szakmai alázat, és lehet még profi mesterszakács is. Angélától a víz kiver, Éva viszont falusi magyaros ízekkel símán vinne egy csárdát, övé a retrokonyha különdíjam :D .
De akkor is gratulálok mind a négynek, el kellett jutni idáig.
10/10
kacskarina 2009 dec. 31. - 04:15:28 10/10
(119/153)
Herceghalmon az Abacusban fõztek Segal Viktor mellett. Mindenkinek ki volt adva, hogy mit készítsen el és a végén Molnár B. Tamás zsûrizett egyedül. Csabának egy sütõtökös rizottót kellett csinálnia, Angélának báránybordát, Évának máktortát, Gabinak halat. Mindenki egész jól csinálta, senki semmit nem szúrt el (legalábbis nem nagyon). Évától nagyon odavoltak, fõleg a tálalásáért. El sem akarták hinni, hogy segítség nélkül csinálta. Bíró külön rákérdezett Segalra, hogy nem az õ keze van-e benne...de nem...
Úgyhogy a végén Évát nevezték ki a nap gyõztesének. Vesztest nem neveztek meg, de Segal Angélát, mondta a legönállótlanabbnak, Csabát pedig a legidegesebbnek.

Úgy tûnik Angélával kapcsolatban egyetértünk. Most az eredményhirdetésen is látszott, hogy meg van sértõdve, amiért már nem õ a favorit. Végig mufurc volt, míg a többiek nem gyõztek vigyorogni.

A kérdést, hogy ki lesz a gyõztes, Bíró a maga részérõl nyitva hagyta. De Gianni Gabit nevezte meg, mint akiben a legnagyobb fantáziát látja. Konkrétan azt mondta róla, hogy ha nem is szakácsként fog dolgozni, de biztosan egy kitûnõ éttermet fog tudni elirányítani, mint hozzáértõ és talpraesett üzletasszony.

Ha tényleg Gabi fog nyerni, akkor én is örülni fogok...
marcsi85 2009 dec. 30. - 23:11:37 Előzmény v.baba
(118/153)
Ha ettetek már valaha a Bockban vagy a Pomodoroban, azonnal megértitek, miért õket választották zsûrinek..... egyszerûen magáért beszél. Nem is fejtegetem, milyen szinten vannak a többi étteremhez képest. Így ha Bíró Lajos valamire azt mondja, hogy sz.., akkor az konkrétan az, és ha Gianni szerint nincs jól tálalva, akkor nincs jól tálalva, és pont.
marcsi85 2009 dec. 30. - 23:07:27
(117/153)
Jajj mi volt a mai részben?? Pont lemaradtam!!!

Hajrá Gabi!!!
7/10
v.baba 2009 dec. 30. - 19:37:01 7/10
(116/153)
Ez az Angéla egy undorító jellemû nõ.Nem csodálom,hogy Bíró Lajosnak se nagyon tetszik a viselkedése,de legalább mindig megmondja a frankót neki,ez tetszik!
1.Nem csapatjátékos
2. El van szállva kicsit
3. Csabának direkt tett keresztbe,mikor õ választotta a meglepetés csomagba valókat.
Amúgy a mûsor elég vontatott,bár az elejéhez képest,mintha kicsit jobb lenne már.
Bíró Lajos jó választás volt,igaz nem egy showman,de tök jó tippeket ad,jó a rálátása mindenre,fõzésre,emberekre egyaránt!
Gianni annál kevésbé jó választás..:)
10/10
csigusz333 2009 dec. 30. - 17:32:21 10/10
(115/153)
Képtelenség megérteni. De igazad van, nem is fontos :)
10/10
csigusz333 2009 dec. 30. - 17:31:54 10/10 Előzmény Pityke09
(114/153)
Na, arra én is kiváncsi vagyok. Biztos elsírja magát..
Amúgy meg egyre jobban kezdem utálni azt a csajt. Hogy képzeli? Olyan szemét volt Csabával...