10/10
marteeka 2008 aug. 31. - 17:56:56 10/10
(884/11664)
Igen Napsugár, ez az a rész, csak az elején még a bokáig érõ bõrkabát is rajta van Szonján (gondolom Eszteren is) :)
10/10
marteeka 2008 aug. 31. - 17:55:39 10/10 Előzmény fresia
(883/11664)
Köszi a lelkes munkát, mire bemásoltad a hírlevelet :)

Az újévi koncert engem nagyon érdekelne, mert nagyon sajnálom, hogy a novemberirõl lemaradok, csak egy a baj, hogy akkor nekünk már kemény vizsgaidõszak van :((((
(Sõt decemberben a Madáchban Adagio koncert is lesz :D)


Azért még mérlegeljük a dolgokat, lehet, hogy mégis...

Köszi a CsAF-ot is, én nem is tudtam, de bele fogok nézni feltétlenül :)
10/10
marteeka 2008 aug. 31. - 17:52:33 10/10 Előzmény fresia
(882/11664)
Jó a kaktuszos kép is, de tény, amit utána küldtél sokkal jobb :)

Nézelõdtem kicsit az Adagio hivatalos honlapján is, hát vannak jó képek :)
10/10
marteeka 2008 aug. 31. - 17:51:06 10/10 Előzmény fresia
(881/11664)
A képeimmel kapcsolatban, ugye, hogy ugye!
Nekem is feltûnt, hogy milyen szép "pár" vagyunk :)))))))

Ilyen felelõtlen kijelentést nem tettem, hogy Jövõre, Veled, ugyanitt - tudniillik azért szeretném elõbb látni :)
Ha Ajkán esetleg nem is, de szintén nem hivatalos forrásból megtudtam, hogy novembertõl játszik az Operettben is, megkapta Rómeó szerepét!!! Szóval egy újabb kötelezõ színházlátogatás, szegény barátnõm kénytelen lesz századjára is megnézni, na de hát én is mindig megyek vele Zolira :)
Pont ez volt a nyitódaluk Lillával a múltkori esten is, mikor elkezdte énekelni a Szívbõl szeretni téged-et, na oda voltam teljesen ott az elsõ sorban :)

Konkrét dolgot nem beszéltünk meg, de próbáltunk vele csak nekünk énekeltetni a Fantomból valamit D-szomorúban (ezt mindjárt leírom mi is az...), de nem tudtuk rávenni, azt mondta, majd legközelebb :) Na, az hogy mikor lesz...? Elvileg szoktak neki közönségtalálkozókat szervezni, lehet egy ilyet meglátogatok én is :)

Szóval a "D-szomorú" úgy lett volna az igazi, ha be tudnám linkelni videón, de sajna nem találtam :( Megpróbálom dióhéjban összefoglalni:
Azon az esten mesélte Homonnay Zsolt, a szokásos humor-felkonferansz blokkban, hogy egyszer voltak valami élõ cigányzenés helyen vacsorázni. Nem akarták békénhagyni, hogy - de mûvész úr énekeljen már nekünk valamit-, és már mindenfélét kitalált, de csak nem hagyták békén, aztán gondolkodott, hogy mi az amit úgysem tudnának eljátszani, hogy énekeljen. Kigondolta, hááh, Az operaház fantomja, na azt a citerán-hegedûn biztosan nem tudják, hogy tááááááá, tátátátátá, tááááááááá, tátátátátá (na ezt képzeljétek dallamba :D), mondja is, hogy hát esetleg, de csak ezt az egyet akkor hajlandó elénekelni. Erre a cigány odafordul a citeráshoz, te Sányi, ákkor kázdjed D szomorúbán...

Na, ez az õ szavaival kicsit ütõsebb volt, meg nem is biztos, hogy minden részletet jól írtam, rövid memória, ugye... Na, azóta a D-szomorú is szállóige lett :)
10/10
marteeka 2008 aug. 31. - 17:26:32 10/10 Előzmény fresia
(880/11664)
Igen, mozitéren rendben vagyok, bár tény, hogy mostanában kevés a jó film. Ezért is néztük meg tegnap megint a Mamma Mia!-t :))))))
Ha már Sanyi nincs a környékemen, legalább Dominic Cooperben és hangjában hadd gyönyörködjek ;-) - na jó, õ a võlegény, nyilván Nektek fel sem tûnt, olyan fiatal... nem tom mi van velem mostanában, hogy a fiatal pasikért vagyok oda :$

Ajánlom a tatai programot (persze csak Karenina után), jónak tûnik, bár olvastam azóta, hogy nem lesz Janza Kata, hanem valaki más helyette, de már Sanyiért is megérné, hidd el, ó olyan szívesen elmennék én is :)

Végül jókora késéssel megérkezett hozzám is a Madách hírlevél, de nem lettem okosabb belõle, ezt eddig is tudtam a honlapjukról... Konkrét szereposztás viszont még mindig nincs sehol...

Valahol, nem hivatalos forrásból olvastam, hogy Alföldi marad Szonjával, Zoli pedig bevárja Esztit, tehát minimum egy évig nem lesz õ sem az Édeskettesben. Viszont Posta Victorék nyomják (mint ahogyan eredetileg is õk a harmadik páros). Persze lehet, hogy néha-néha Zoli is beugrik, bár erre a kevés elõadásra nem hiszem. Azért árgus szemünk rajta!

A barátnõs-cicás program nem fog bejönni... ismeri õ a cicákat, nekik is van egy mostohacicájuk ( a szomszédé, csak szívesebben van náluk :D ), de nem különösebben hatja meg szegény jószág.

Nagyon szép a cicád, hmmm fõleg fekete :)
10/10
fresia 2008 aug. 31. - 17:10:36 10/10
(879/11664)
Kösz, a cikkeket, de ezeket most tényleg nem lehet elolvasni! :)))

Azt nem is hallottam, hogy a rossz álmokat el kell mesélni... Tanultam vmi újat, megint! :D

Csak gyakorold a gépelést szorgalmasan:) és akkor sikerül a vizsga és a mhely is, biztosan! :))

Csak kikényszerítettem belõled egy /fél!:)/dícséretet a cicámnak! :D

Még az a gond az A.Kareninával, hogy nem tudom, mikor tudják /fogják?/ közölni, hogy egy konkrét napon, melyik szereposztásal megy a darab!!! :-I

Itt is olyan helyes! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 31. - 11:27:34 10/10
(878/11664)
Napsugár!
Gondolom, még "fújod a kását"! /Úgy, mint Marteeka Garfield-je, azon a rajzon :D, tekintettel a tegnap "éji" bejelentkezésedre!:)/
Jók a képek, köszönjük!:))
Figyelj, Te a net-en rendelted meg a jegyet és úgy küldték utánvéttel /és akkor hol?/, vagy telefonon /és honnan?/
Köszi a választ! :))
/A cicám és a kaktusz nem tetszett?! :D/
Most aztán, erre a képre, amit küldök, nem emlékszem, volt-e már itt? :-/
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 22:28:36 10/10
(877/11664)
De nekem tetszik a kaktusz/!/is, most megnéztem kinagyítva!
Nem az enyém, ez egy net-rõl mentett "virágok" kategóriájú képem! :DD
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 22:23:56 10/10
(876/11664)
Nos, akkor leírom, amit megtudtam a hírlevélbõl:

Az Anna Karenina októberi elõadásai:
09.csüt. l9h
10.pént. 19h
11.szomb. 15h és l9h
12.vas. 15h és 19h

Azt nem írták meg, hogy melyik ea-on milyen szereposztással megy a darab, de Zoli szerepel a címlapon a 2.szereposztásban.:)))

Az Édeskettes hármasban októberi elõadásai:
16.csüt. 19h
17.pént. 19h
18.szomb. l9h
19.vas. 15h és 19h

Ennél az ea-nál nem írtak ki szereposztást, gondolom, mert nem bemutató elõadás! :(((

Jegyelõvétel szeptember 01-tõl, az Operaház Fantomja nov- dec-i elõadásaira is.

Ennek az elõadásnak szintén megvannak a játszási napjai, ha akarjátok, ezt is leírom! :)


Itt is hirdetik a Best of Webber koncertet, Lloyd Webber életmûkoncerjét, ilyen elõadókkal, többek között, mint:
Adagio, Feke Pál, Fonyó Barbara, Mahó Andrea, Nagy Sándor, Palya Bea, Polyák Lilla, Sasvári Sándor, Sáfár Mónika, Szulák Andrea stb.

A MüPa jegypénztárában lehet rá jegyeket venni.
A koncert idõpontja: 2008.nov.15-16.
2009.jan.5-6.

Nem volna kedvetek januárban, afféle "Újévi koncert"-ként erre az elõadásra is eljönni? A jegyeket nov.21-én megvehetnénk /lehet, hogy már késõi az idõpont?!/ a MüPá-ban! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 19:12:39 10/10
(875/11664)
Lányok!
/Úgy látszik, megint "szólózom"!:))/

Holnap az M1-en 19h 55-tõl a válogatás lesz a Csaf külföldi dalaiból, amelyek nem jutottak be a döntõbe.
Én mintha úgy emlékeznék rá, hogy Zoli valamennyi dala döntõs volt, de lehet, hogy azért Õ is felbukkan a mûsorban! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 18:31:03 10/10
(874/11664)
Marteeka! Valahogy nagyon mellé nyúltam! :(((((((((((
Nem tudom, hogyan "mászott" ide ez a kaktusz a képeim közül!!!!!!!!
Mondjuk, akkor, hogy elõtte a Kaktusz virága c. darabról társalogtunk és annak kapcsán...:)
Bocsánat mindenkitõl, most pedig megpróbálom azt küldeni, amit eredetileg szándékoztam...:(
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 18:26:30 10/10 Előzmény marteeka
(873/11664)
Közben megnéztem a képeidet is a közös portálon! :)
Nagyon szép pár vagytok Sanyival!:))) Elhiszem, hogy inkább felé kacsingatsz mostanában! ;))
Mit beszéltetek meg? Jövõre, Veled, ugyanitt?
Vagy valami közelebbit!:))
A barátnõd is szimpatikus! :))
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 17:49:35 10/10 Előzmény marteeka
(872/11664)
Marteeka!
Én is köszönöm, hogy újra írtál az "Édeskettes" élményeidrõl!:)) LÁTNOM KELL,nekem is! :)

A "mozi" akkor rendben, Te is ismered... ;). Én, az utóbbi idõben nem járok sokat, régen heti rendszerességgel, minden jónak mondott filmet megnéztünk. A mostani filmeket pedig én nem ismerem túl jól, a memóriám pedig nekem is pocsék... :( De az aggaszt kissé, hogy a "régi dolgok" eszembe jutnak, ez már nem is öregségre, hanem egyenesen vénségre utal... /hajjaj! :)/

A linket nagyon köszönöm!:))) Látod, én errõl sem tudtam! :((
Ha nem jön közbe valami /mondjuk, egy A.Karenina! :)/, akkor feltétlenül elmegyek Tatára. A jegyet, pedig közvetlenül a Mûv.Házban veszek, remélem kapok még rá...
Akkor testközelbõl látom én is Nagy Sanyit, kíváncsi vagyok rá is, nagyon!:)

Ha még mindig nem kaptad meg a Madách hírlevelét, akkor majd a lényeges részeket megpróbálom bemásolni!
Azután start! A jegyrendelés újból indulhat! :D

Én írtam már nektek, hogy amikor elõször érdeklõdtem az IBUSZ-nál, azt mondták, hogy a Õk nem tudják sohasem, hogy milyen szereposztással megy az aktuális darab és egyébként sem kapnak jegyet minden elõadásra! :( Most én is úgy szeretném, postai utánvéttel megrendelni, mint a barátnõd szokta és Napsugár is így jutott a koncert jegyéhez, azt hiszem.

Elõbb ebédelek kicsit, azután megnézem a hírlevelet! :)

A barátnõdet viszont, ha velünk jön a koncert után, Zolival kecsegtetve idecsalogatjuk :) és azután a cicákkal közös szobába helyezzük el, hátha egy fedél alatt jobban megismeri-szereti Õket is! Mi meg majd "elleszünk" Zolinkkal:) a másik szobában! :D
/Egyébként a "macskaszõr - szag" miatt nem kell aggódni, én egy "tisztaságmániás-macskamániás" vagyok! :D/

Most, ha sikerül "becsempészem" a tavaly talált félperzsa fekete cicám képét,amit lemezrõl sikerült feltennem a gépre, remélem meg is találom, hogy hol van?! :D
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 17:05:12 10/10
(871/11664)
Az "õrsi óra"-ról majd mesélek a koncert elõtt, ha találkoztunk, csak azt hiszem, akkor hamarosan magamra maradok...:D
Inkább kérdezd meg a szüleidet vagy még inkább egy olyan öreget, mint én... :(
A képek nagyon-nagyon jól sikerültek, megint ügyes voltál!:) /Nem úgy, mint én, kb.1 hónapja van nyomtatóm és azon kívül, hogy ki lett próbálva, még csak a port törölgettem róla, idõ hiányában... :(/
Azt javaslom keretezd is be "ZOLI"-t, vagy vegyél olyan álló keretet, amit az ágy mellé el tudsz helyezni és így, elalvás elõtt nézheted Õt... , vagy az ágyba is magaddal viheted! ;)))
Ehhez a képhez mi szólsz? :))
10/10
marteeka 2008 aug. 30. - 15:07:32 10/10
(870/11664)
Fresia, nézd mit találtam Neked:

Egy fantasztikus zenés-táncos show csipetnyi prózával fûszerzve kerül színpadra 2008. október 4-én 19 órai kezdettel Tatán, a Magyari Mûvelõdési házban.
Fellépõ mûvészek: Janza Kata, Siménfalvy Ágota, Egyházi Géza és Nagy Sándor.


A lenti linken van meghirdetve, telefonszám is van, azt nem akarom ide beírni, mert ki tudja...

http://lapforum.lap.hu/topic.php?id=23973185
10/10
marteeka 2008 aug. 30. - 14:38:37 10/10
(869/11664)
Õrsi még nekem is volt, de már nem emlékszem mi értelme volt... talán pedig õrsvezetõ is voltam, vagy nem...vagy akartam lenni... Te jó ég, Fresia mik eszedbe nem jutnak :))))

Bár nekünk csak egy évig volt szerintem, akkor is vagy hat éves voltam, nem csoda hát, hogy alig emlékszem!
Egy kicsit tényleg kifejthetnéd, hogy felfrissítsem az emlékeimet! :)
10/10
marteeka 2008 aug. 30. - 14:36:12 10/10
(868/11664)
Én semmi változást nem látok a Madách honlapon!!!!
Ugyanúgy a kettõs szereposztással van még fent az Anna Karenina, nincs napokra bontva!!?? - vagy már nem látok a Sanyitól :)

És én miért nem kaptam hírlevelet, én is felíratkoztam!!grrr
10/10
marteeka 2008 aug. 30. - 14:31:50 10/10
(867/11664)
Magam is meglepõdtem, miért ilyen nagy itt a kép, a gépen eredetiben normálisan képernyõre hozza... Na, mindegy mostmár.

Elég gyakran járok MOZI-ba!!! :))))))
De ilyen filmeket nem látok... :(
A mezítláb a parkban-ról már hallottam sokat, az is lehet, hogy láttam, csak már nem emlékszem rá. Sajnos rövid-memóriám van, annyi minden van benne, hogy bármennyire jó is valami, ha nem ismétlem elfelejtem, új dolgok veszik át a helyét :(

A Fucsa párt természetesen ismerem, nekem a többi nem mondott semmit, de amint lesz egy kis idõm, utánuk nézek.

A cicákkal való alvás biztosan nem lesz jó, a barátnõm nem macska-rajongó, sõt. :(
10/10
marteeka 2008 aug. 30. - 14:25:11 10/10
(866/11664)
Ahogy már Fresia is írta, esett már szó ebben a topikban az Édeskettesrõl. Nálam a 268 és 292 hozzászólásokban, a többiekét nem kerestem vissza ha nem baj :)

Bár az is igaz, hogy nagyon nem részleteztük a témát, legalább is én.
Az egész elõadás rendkívül magával ragadó, Zoli személyiségét nem kell magyaráznom nektek azt hiszem, Szonja is számomra olyan, elég meglátnom, már mosolyognom kell :) Tehát a felállás bármilyen darabnál elsõrangú lett volna, nemhogy ennél.
Az elsõ felvonás alatt elég komoly rekeszizomfájdalmaink támadtak, és smink sem maradt rajtunk, tudniillik sírtunk a nevetéstõl. A második felvonásban akadt egy-két "drámaibb" rész, de ez erõsen idézõjelben drámai, természetesen happy and a vége.

****SPOILER****

Nekünk a legemlékezetesebb és kedvencebb részünk a bár jelenet, amikor is elsõként Szonja/Sonja bevágódik a megszokott késésével egy Matrix-Trinity ruhában (itt kb. két perces taps volt és megállt az elõadás), majd meghallja a saját dalát a hangszórókból és táncra perdül (persze teljesen idétlen vicces koreográfiával) és elénekli az "Ez az én dalom" c. dalt. Ezt követõen Zoli/Vernon is meghallja az õ dalát, majd õ is táncraperdül, ha lehet még idétlenebb koreográfiával. Ez különösen azért is volt érdekes, mert az elsõ sorban ültünk és pont a csípõrázós résznél elénk állt, és az orrunktól kb. 20 centire rázogatta a csípõjét (na ezt már nézni sem bírtuk, annyira odavoltunk :D).
Természetesen volt néhány ágyjelenet, ami szintén élénken él az emlékezetünkben és elég sok olyan szóvicc volt a darabban, ami már szállóigévé vált és elõszeretettel alkalmazzuk a barátnõmmel azóta is.

De ezt ettõl jobban szerintem el sem lehet mondani, ezt a darabot meg kell nézni, még akkor is, ha esetleg nem Zoli játszik benne.
10/10
fresia 2008 aug. 30. - 08:41:40 10/10
(865/11664)
Megkaptam a Madách Sz. október-november hónapra vonatkozó hírlevelét! Megpróbáltam ide feltenni, mert elmentettem, de gondoltam, hogy nem fog menni /tömörített mappa/, és így is lõn! :(
Nézzétek meg a Madách mûsorát, Zoli is szerepel Vronszkijként/!/:)), különös tekintettel az októberi délutáni elõadásokra!!! :))) /Az Édeskettest még meg sem néztem! :(/
Most már rohanok!