10/10
fresia 2008 aug. 22. - 19:53:45 10/10
(724/11664)
Köszi a cikket megint! :))
Ezeket Te szkenneled a gépre?
Én különösn örülök ezeknek a régebbi "híreknek" is, mert, mint írtam Neked, én nem túl régen "fedeztem" fel magamnak Zolit! :)))

Azt megírtam az elõzõ üzenetemben, hogy nem tudom, hogy jelenleg is ebben a házban lakik-e?
De, szerintem a közeljövõben ezt is megtudjuk, mert Zoli ismertsége és népszerûsége nõtt, a lemezek megjelenése után biztosan még nõni is fog :), és a bulvár lapokban is sûrûbben számíthatunk a "megjelenésére" ! / Persze, az sem elhanyagolható tényezõ, hogy ez Neki is reklám lenne! :)/
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 19:38:33 10/10 Előzmény marteeka
(723/11664)
Remélem nagyon, hogy visszatér az "élet" a gépedbe és hamarosan jelentekezel!:)))
Akkor az e-mail írását is elhalasztom, hátha fogadni sem tudsz! /Lehet, hogy ettõl még tudnál, de fogalmam sincs, így megvárom, míg itt újra "megszólalsz"!/
10/10
marteeka 2008 aug. 22. - 15:19:37 10/10
(722/11664)
Tegnap nem tudtam befejezni a hozzászólásokat, pedig egy egész hosszúval már majd' kész voltam, de a gépem feladta az életet :(((((((((((
Szóval elszállt minden, fél éjjel és fél napja próbálom visszahozni szegényt az élõk közé, eddig nem túl sikeresen, csak néha-néha 5 percre.
Remélem ez az üzi még bemegy, aztán mentem a menthetõt, és újrarakom az egész rendszert.
Bízom benne, hogy a hétvége folyamán életképes leszek, addig eltûnök egy kis idõre :(

Szép hétvégét mindenkinek :)
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 13:53:03 10/10
(721/11664)
Megint csak :( én!
Az elõzõ linkre klikkelve megtudhatjuk, hogy mi lesz az új lemezen és a koncert részletesebb proramját is, jónak ígérkezik! :)))
Érdemes a "jegytérkép"-re is kattintani, ott meglátjátok, hogy kb.milyen rálátásunk lesz a színpadra! :)
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 12:32:50 10/10 Előzmény marteeka
(720/11664)
Az elõzõ üzenet Neked szól! :))

Szólózok itt ma délelõtt! :D

Találtam egy "friss" linket, bízom benne, hogy megint sikerül jól beírnom! :))

Napsugár! Te is nézd meg, a lemezbemutató koncertrõl szól! :)))

http://www.mupa.hu/programreszletes.jsp?id=K_13588
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 11:07:34 10/10 Előzmény fresia
(719/11664)
Köszönöm a mailt!:))) Késõbb lesz csak idõm válaszolni! :)

Egy kis utalás a Made in Hungáriára! :) /Azért, szorítok, hogy nehogy amiatt írják, hogy a mostani szereposztással lesz, mert le akarják esetleg venni a színlapról! :(/
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 09:49:00 10/10
(718/11664)
http://www.amiotthonunk.hu/plugins/content/content.php?content.2316
Ez a "alant" említett cikk, már ha sikerült jól bemásolnom,
/gyakorolok!:D/, ha nem akkor hagyom, nem ér annyit a dolog! :D
Homonnay Zsolt egyre közelebb áll a "szívemhez", a Te elõzõ cikked alapján is! :))
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 09:34:44 10/10
(717/11664)
Emlékszem én is, hogy "megijedtem" anno, a Macskák elõadásán, akkor köteleken "zúgtak el" a nézõtér felett a "merészebb"szereplõk! :)) Nekem sem "stílusom" otthagyni elõadásokat, ha tetszik, ha nem, bár egyszer már ez is elõfordult!
Most "beteszem" a Zoli "lakásbelsõ" képét, tudom nem túl izgalmas dolog, de talán, az kiderül belõle, hogy jó ízlése van! /A nõk terén is! :D/
10/10
fresia 2008 aug. 22. - 09:18:06 10/10
(716/11664)
Köszönjük a cikket, ez is mint az elõzõ, jó volt! :))
Kösz, az ígéret betartását is, de, mint elõzõleg megtudakoltam és itt is írtam, bizony Ajka is elég messze van nekem /2x olyan távolságra, mint Bp!/, ha ez nem volna elég, még azon a hétvégén nem is érek rá...
De Neked ismét/!/ nagyon jó szórakozást kívánok! :)))
Itt egy kis bulvár /igaz, régi!/, a cikkben szereplõ "menyasszonyról", Légrádi Petra divattervezõrõl, egy fotó és a kövekezõ üzenetemben a "ház" egyik szobájáról is van egy fotóm.
Az "eljegyzésbõl" /ha volt/, nem lett házasság, hogy Zoli még ebben a házban lakik - e , azt nem tudom! /Innen voltak a kutyusok is, egy "otthon" újság 2005.számából/
10/10
marteeka 2008 aug. 21. - 21:30:46 10/10 Előzmény fresia
(715/11664)
Szerintem csak egy darabig bírnád a "Mári nénit" :)))

Macskák nagyon tetszett a barátnõmnek, bár a gyereke majd' frászt kapott, mert mellettük szaladtak be a színpadra, de azért nagyon jó volt. Mondjuk tõle még nem hallottam semmilyen darabra, hogy rossz :)

Szerintem is tegyük "talomba" a Made in Hungáriát is, én is megnézném szívesen, ha úgy alakul.
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 22:54:01 10/10
(714/11664)
Köszi az élmény beszámolót, kicsit ugyan nehéz volt eligazodnom rajta, a sok becenév miatt! Máskor légyszíves szólj nekem is, ha errefelé jársz. Majd szórólapokról :))fogok tájékozódni, mert az elõbb egy órát kerestem a megye, a városom , közelibb helyiségek kultúrális programjait a net-en, igen csekély sikerrel. Marteeka megtalálta a tegnapi tatai rendezvényt is, én azt sem lelem! /lógó orr! :(((/
Akkor "sûrû" programod volt a hétvégén, de megérte, mert "láthatóan" jól érezted magad! :)))
Az elõbb küldött képem, tudom, hogy a topik "tetején" látható, de olyan jó, hogy kicsit nagyobb formában ide is betettem!:)
A tiéd még nem volt, kösz! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 22:43:02 10/10
(713/11664)
Nos, végül melyik "István"-t nézted meg? Vagy mégis elmész holnap a szegedire?
Én megnéztem a Társulat féle elõadást... és, hát mit mondjak...
Dramaturgiailag /már amennyit értek ehhez ;)/, jobb volt, mint a régi, kevésbé "töredezett". Szebbek voltak a ruhák, a díszletek, jobban kidolgozottak a részletek. Az énekhangok is kifogástalanok voltak, legalábbis nekem, de azt a "katharzis" élményt nem adta, amit az eredeti elõadás... Hiányzott Berek Kati /pedig hangja egy szál sem volt, már bocsánat, de ezt azt hiszem , ezt Õ is tudja! :)))/elõadása, nem volt erõteljes a szerepben Koppány sem, Vikidál Gyulához mérve. Nem beszélve Rékáról, akinek Sebestyén Márta "kölcsönözte" a hangját a "régi"-ben. Az új táltos asszonyt viszont egyenértékûnek láttam /hangsúlyozom, én!/ Deák B.Gyulával!
Ahogy István /Feke Pál/ is jó volt a szerepben.
Egyszóval sokkal "profibb" volt, mint a "régi", de nekem az jobban tetszett, minden hibája ellenére, több volt benne a "lélek"! :))
Nekem még régi lemezen /album/ van meg, de nem tudom most meghallgatni, mert rossz egy ideje a tû a lemezjátszóban. A következõ lépés a sürgõs tûcsere... :D

Bocs´ Zoli, a mai napi fecsegésemért!!! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 22:23:36 10/10
(712/11664)
Remélem, még sikerül, ha nem is kis, de nagy "kupacban" :), egymáshoz viszonylag közel ülnünk! :)))
Az "infó"-kat, szívesen ;), remélem azt is, hogy egy keveset azért hasznosítani is lehet belõlük... :)
Brigit90 2008 aug. 20. - 22:04:36
(711/11664)
Ja,és köszönöm az infókat! ;);)
Brigit90 2008 aug. 20. - 22:04:01
(710/11664)
A koncertre a jegyet pénteken megyünk el megvenni barátnõmmel!!! :):)
Remélem,sikerül vhová a közeletekbe jegyet szereznünk! ;)
Majd akkor írok még! Jók legyetek! :):)
Brigit90 2008 aug. 20. - 22:02:28 Előzmény marteeka
(709/11664)
Sziasztok!

Köszi szépen,hogy "aggódtatok" merre vagyok! :)
Sajnos,még mindig nem tudtam visszaolvasni az összes hozzászólást,annyi mindent írtatok,hogy ihaj! :D:D
Majd azért összeszedem magam,és írok rendesen! ;)
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 18:36:34 10/10
(708/11664)
Úgy látom, az elõzõ üzeneteimet, pedig sorra magamnak címeztem... :((
Csekély "kárpótlásul" az elmaradt DaVinci kiállításért és a tévedéseimért, még gyorsan, egy híres rajz... :)))
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 17:55:35 10/10
(707/11664)
Már megint /nincs valami jel a "szégyellemre"?!/, összekevertem siettemben sok mindent Neked, ne haragudj!

Nos, a Hegedûs a háztetõn-t láttam Bessenyeivel és a Zorbát is.
A Hegedûs a háztetõn Topor nagy szerepe, de nekem a "Bessenyeis" változat jobban tetszik.

Viszont!
A Zorba dalok nem Topor szerepe volt,hanem Anthony Quinné és Irene Papas volt a nõi fõszereplõ! Ez a CD eredeti változatban van meg és úgy szoktam sokszor-sokszor meghallgatni.
Azt hittem az elõbb, hogy már "áttértem" a Zorbáról a Hegedûs...-re, és utólag elolvasva vettem észre a "kavartyot"! BOCS! :(((

"Viszlát" késõbb! :)))

A kép pedig engem ábrázol! :D
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 17:36:49 10/10
(706/11664)
Köszönöm a linket, ugyan még csak a "humoros" részt néztem meg, tényleg "elõadták" magukat, nem is hittem volna...
A dalokat is meghallgatom, kicsit késõbb. :)))
Eddig csak a TV-bõl ismertem Õket, de úgy, Homonnay Zsolt nem volt túl szimpatikus, persze, csak "komoly" riportokban és énekelni.
Ha ott vagyok az elõadáson, biztosan engem is megragadnak az operett-betétek is, tudom, mert így szokott történni...:)
Csak valahogy nem kívánkozom egy teljes operett elõadásra, nem is tudom miért. Talán, mert én is úgy vagyok vele, mint Te, hogy annyi minden másra is el kellene jutni! :)

A Zorbát hallgasd meg valahol, biztosan beleszeretsz Te is!:))
A filmet láttad? /Toporral?/
Én Bessenyeivel láttam az elõadást élõben, ez igazán testre szabott szerepe volt, mással el sem tudnám képzelni!
A CD-n, amit hallgatni szoktam, is a magyar változat van Vele, nekem jobban tetszett, mint Topor!:)))/Pedig ez nagy szó, mert "világsiker" a film!/

Jaj, a Caberet! Az elõbb kimaradt, annak a videó felvételét szoktam újra nézni, Lisa Minnelli nagy szerepe!:)
A Dzsungel könyvét én is láttam, a Katona József színházban, imádtam /különösen KÁ-t! :D/. Nagyszerû a zene és Geszti szövege is!
A Chichagó-t TV-ben láttam egyszer, nekem, sokakkal ellentétben, nekem az is tetszett!

A Miss Saigonból, az Elizabethbõl csak részleteket ismerek, a teljes darabot nem. A Rudolfról eddig még csak hallottam.
10/10
fresia 2008 aug. 20. - 16:59:47 10/10
(705/11664)
Hú, most csak a utolsó /rövidebb :)/ üzenetedet olvastam el hirtelen és tényleg nagyon bosszantó lehetett, hogy nem jött végül össze ez a nagyon jónak ígérkezett debreceni kirándulás... Én, nem vagyok igazán nagy sportrajongó, de a mûkorcsolyát és az oroszokat külön nagyon szeretem!/Hegedûre meg "pláne"! :D/
/Ezen kívül
csak a férfi magyar vizilabda válogatott és a nõi kézilabda nemzetközi szerepléseit figyelem, hellyel-közzel!/
A kiállítás pedig "csúcs" lett volna! :)))

Ha legközelebb is készülnél, "vevõ" vagyok hasonlóra! :)))